Skocz do zawartości

Mi Band 2


Menntu

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Eagle144 napisał:

Próbowałam z powerbanka i z laptopa i nic

A jak jest podpięta do ładowania i dotkniesz przycisk to coś wyświetla? Normalnie powinien się pokazać poziom naładowania. Spróbuj jeszcze na innym kablu, jak bez zmian to chyba tylko reklamacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest sprawne i ma 5V

Przed chwilą, KrissToff napisał:

Sprawdź czy źródło do którego podłaczyłaś pierwszy raz opaskę jest sprawne, czy ma 5V. Jak ma więcej mogło uszkodzić pastylkę .

Wysłane z mojego smart i Tapatalka
 

Tak, jest sprawne i ma 5V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, FromWP napisał:

A jak jest podpięta do ładowania i dotkniesz przycisk to coś wyświetla? Normalnie powinien się pokazać poziom naładowania. Spróbuj jeszcze na innym kablu, jak bez zmian to chyba tylko reklamacja.

Poziom naładowania pokazuje, jest 8%. Przez tą minutę ikonka baterii migała, a na aplikacji MiFit pokazało się, że ładuje, później już nic się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Smigoll napisał:

@kernel
Najprawdopodobniej masz podróbke także zostaje Ci zwrot emoji52.png

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Dlaczego podróbka nie działa tylko z Xiaomi redmi 3 pro, z każdym innym telefonem, prestigio, tabletami kiano działa bez problemu, raczej widzę tu braki w oprogramowaniu redmi 3 pro niż w mibandzie 2.

Edytowane przez kernel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Przemqq napisał:

Dzisiaj nabyłem Mi band 2 i czy mogę ustawić na moim telefonie LG k10 opcję odblokowywania tak jak w telefonach Xiaomi, tzn. po przybliżeniu lub naciśnięciu opaski telefon zostanie odblokowany. Dziękuje za pomoc.

Nie po przybliżeniu, tylko w pobliżu, to znaczy jak masz blokadę i odblokowanie odciskiem palca, pinem, lub wzorem, to jak opaska jest w zasięgu bluetooth nie trzeba tego podawać. Jak poza to bez odcisku, pinu kodu nie odblokujesz. Niestety naciśnięcie (dotknięcie) guziczka na opasce nie jest w stanie wywołać żadnej reakcji w telefonie (szkoda bo by się przydało przynajmniej przywołanie telefonu). Możesz spróbować Smart Locka (Unlocka) Googla, powinno zadziałać, ale nie mam z tym doświadczenia bo w Miui to nijak nie chce działać nikomu i na żadnym romie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w telefonach xiaomi działa to na zasadzie, że trzeba przybliżyć opaskę do wyświetlacza i telefon zostaje odblokowany. Oto mi właśnie chodzi, bo bluetooth ma duży zasięg. Czy można by było to ustawić na innych telefonach oprócz xiaomi.

Nic nie trzeba przybliżać. Jeśli opaska jest w pobliżu, to nie trzeba podawać pinu lub odcisku palca. Co to znaczy w pobliżu ? Xiaomi definiuje to jako "blisko" lub "daleko".

Wysłane z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ? Jeśli opaska jest blisko (na ręce w pobliżu telefonu) to odblokowanie ekranu nie wymaga podania pinu, sam się nie odblokuje, nie zaświeci, jeśli o to Ci chodzi. W odróżnieniu od innych telefonów z Androidem, w Xiaomi ustawia się to w aplikacji MiFit. W "normalnych" telefonach zapewne powinna działać natywna funkcja Androida - zaufane urządzenia / smart lock. Tyle w tym temacie.

Wysłane z MI5


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko coś u mnie to nie działa. Mam ustawiony smart lock i gdy telefon jest w pokoju, a ja wychodze gdzieś dalej i przychodze po paru minutach to on jest nadal odblokowany. Czy to dobrze działa, lub ja tego nie rozumiem :D. Chyba powinien być zablokowany na czas gdy mnie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Przemqq napisał:

tylko coś u mnie to nie działa. Mam ustawiony smart lock i gdy telefon jest w pokoju, a ja wychodze gdzieś dalej i przychodze po paru minutach to on jest nadal odblokowany. Czy to dobrze działa, lub ja tego nie rozumiem :D. Chyba powinien być zablokowany na czas gdy mnie nie ma.

O to właśnie chodzi żebyś nie musiał odblokowywać jak jesteś przy telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Przemqq napisał:

tylko coś u mnie to nie działa. Mam ustawiony smart lock i gdy telefon jest w pokoju, a ja wychodze gdzieś dalej i przychodze po paru minutach to on jest nadal odblokowany. Czy to dobrze działa, lub ja tego nie rozumiem :D. Chyba powinien być zablokowany na czas gdy mnie nie ma.

Wyjdź z pokoju, zostawiając opaskę tak żeby była poza zasięgiem i wtedy sprawdź stan telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko coś u mnie to nie działa. Mam ustawiony smart lock i gdy telefon jest w pokoju, a ja wychodze gdzieś dalej i przychodze po paru minutach to on jest nadal odblokowany. Czy to dobrze działa, lub ja tego nie rozumiem :D. Chyba powinien być zablokowany na czas gdy mnie nie ma.

Zrób tak. Weź opaskę i idź daleko. Daleko to tak z 10 metrów od telefonu. Jak będziesz daleko, to niech zaufana osoba sprawdzi czy telefon da się odblokować czy może będzie wolał o pin. Inaczej się nie przekonasz.

Wysłane z MI5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Przemqq napisał:

Blokada działa, dziękuję za pomoc. :-D

No to super, teraz następnym krokiem powinien być zakup telefonu Xiaomi.

2 minuty temu, zielonyBB napisał:


Zrób tak. Weź opaskę i idź daleko. Daleko to tak że 20 metrów od telefonu. Jak będziesz daleko, to niech zaufana osoba sprawdzi czy telefon da się odblokować czy może będzie wolał o pin. Inaczej się nie przekonasz.

Wysłane z MI5
 

No tym razem podałem szybciej, i prostsze rozwiązanie bez udziału osób trzecich :-D 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 3.51 o takie coś mi chodzi

Ktoś mnie jednak ogląda xd

Poprawione  Korzystacie z mi fita czy też z innych aplikacji dedykowanych dla opaski?

Korzystam z mi band tools. Polecam, ale tak jak ktoś mówił - wybór danej aplikacji zależy od naszych preferencji. Autorzy notify często wprowadzają testowe funkcje i jeżeli komuś się to podoba, bo lubi się tym bawić to na pewno spodoba mu się ta aplikacja bardziej niż mi band tools.

Ja też MiFit. Ma wszystko co trzeba. Ostatnio stało się możliwe pokazanie na opasce ID SMS/dzwoniącego. I to już mega bajer jest

Wysłane z MI5

Szkoda, że oficjalnie nie jest ta opcja dostępna w naszym języku, a trzeba zmieniać język ;) Mam nadzieję, że się i my jej doczekamy oficjalnie. Jeszcze pare miesięcy wstecz wydawało się że taki zabieg jest niemożliwy, a jak widać się da. Czekamy na więcej.

Gość się zna, mało kto mówi "szaami" xD

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

 

Czuję sarkazm xd

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Waxy napisał:

Czuję sarkazm xd

Już napisałem (ale wykreśliłem) w mojej odpowiedzi koledze, że zmusił mnie do obejrzenia recenzji z której niczego nowego się nie dowiedziałem, ale było by to krzywdzące dla autora filmiku (tzn Ciebie). Wrażenia jednak są trafne i mogą być pomocne (mniej zorientowanym).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie odblokowywania telefonu, mam Meizu ale z ROMem Xiaomi i u mnie jest możliwość wybrania odległości z której odblokowany jest telefon, jeśli wybiorę blisko, to blokuje się już przy przełożeniu do ręki bez opaski, jak daleko to mogę chodzić po całym mieszkaniu. Dziwne że tylko w ROMach Xiaomi jest taka opcja.

Meizu M2 Note


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...