Skocz do zawartości

Mi Band 2


Menntu

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, trime napisał:

Z ciekawości jakie to są mniej więcej funkcje? Wybaczcie, że pytam, ale tak się mogę dowiedzieć o największej ilości funkcji;)

Przypisywanie akcji do przycisków (koszmar dla baterii w telefonie), możliwość powiązania wagi z mi scale, odrzuć połączenie/ odbierz, nie zgub swojego telefonu.

1 minutę temu, milenium17 napisał:

No i d...

Po aktualizacji do 2.2.9 i aktualizacji firmware nie działa już mi wyświetlanie ID dzwoniącego i sms-a.

Odinstalowałem i zainstalowałem ponownie 2.2.7.4 ale już nie działa..

Jakieś pomysły?

Na 2.2.9 id dzwoniącego działa na języku angielskim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam włączoną.

Teraz po restarcie telefonu pokazuje ID (2.2.7.4) ale błędnie tzn nazwa dzwoniącego jest taka jak z sprzed kilku dni, teraz zmieniłem na inną i jej nie wyświetla?

Dziwne :) 

W kontaktach w telefonie nie mam zapisanej takiej nazwy. Muszę powalczyć

Ok problem rozwiązany. Telefon zaciąga nr z konta google chociaż wyłączona synchronizacja ale to już nie ten dział:)

Edytowane przez milenium17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O której aplikacji tutaj mowa - notify czy mi band tools? Działa to dobrze?


Notify, ale nie rób sobie nadziei, bo jest to wersja beta i sami autorzy mówią by nie używać, lub jak już to chwilę dla próby, bo nie działa jak powinna i domyślam się że nie będzie nigdy.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, Waxy said:

 


Notify, ale nie rób sobie nadziei, bo jest to wersja beta i sami autorzy mówią by nie używać, lub jak już to chwilę dla próby, bo nie działa jak powinna i domyślam się że nie będzie nigdy.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

 

Zdziwiłbym się gdyby działało. To wymaga tego, żeby opaska sprawdzała czy ma połączenie z telefonem, a ona chyba w ogóle nie ma takich mechanizmów - połączenie jest wywoływane od strony telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłbym się gdyby działało. To wymaga tego, żeby opaska sprawdzała czy ma połączenie z telefonem, a ona chyba w ogóle nie ma takich mechanizmów - połączenie jest wywoływane od strony telefonu.


Dokładnie tak. Dlatego też mówię, że to nie ma prawa działać skutecznie w przyszłości. Twórcy notify kombinują z takimi opcjami, które są według mnie kompletnie niepotrzebne. Dlatego bardziej polecam mi band tools.
Pozdrawiam.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłbym się gdyby działało. To wymaga tego, żeby opaska sprawdzała czy ma połączenie z telefonem, a ona chyba w ogóle nie ma takich mechanizmów - połączenie jest wywoływane od strony telefonu.

Jedyna opcja żeby to działało to taka że telefon ustawia budzik w mibandzie za 1minute i np po 50 sekundach znowu przestawia budzik za minute i tak w kółko, jeżeli telefon nie połączy się z mibandem to będzie wibrował. Jednak taka procedura bardzo drenuje baterie w telefonie i Zdenek zrezygnował z tej opcji.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem opaskę:). Zainstalowałem apke w wersji 2.2.9 z apk mirror, algorytm mam w wersji 1.0.82, a firmware w wersji 1.0.1.28. Powinienem coś zrobić, czy mam wszystko dobrze co do wersji?

Zauważyłem, że jak ładuje się mi band 2 to w apce jak wejdę w profil to mam 0 pokazane z podpisem ładowanie... i kręcą cym się kółkiem.

Edytowane przez trime
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, trime napisał:

Właśnie dostałem opaskę:). Zainstalowałem apke w wersji 2.2.9 z apk mirror, algorytm mam w wersji 1.0.82, a firmware w wersji 1.0.1.28. Powinienem coś zrobić, czy mam wszystko dobrze co do wersji?

Zależy od twoich wymagań. Jeżeli chcesz włączyć opcję dzięki której przy połączeniu przychodzącym bądź wiadomości sms będzie wyświetlała się nazwa kontaktu bądź numer to zmień język telefonu na angielski po czym włącz opcję 'show contact information' w incoming call/sms. (Masz to na poprzedniej stronie). Mi osobiście po powrocie na język ojczysty ta opcja przestaje działać i jeżeli będzie tak samo u Ciebie to polecam zainstalować 2.2.7.4, bądź wersję do której dodałem polskie znaki przy wyżej wymienionej funkcji. (MiFit_2_7_PL_CALL) W przypadku gdy nie zadziała to zrób restart telefonu po czym odznacz i zaznacz ponownie w opcjach połączeń przychodzących/SMS 'Pokaż numer telefonu'.

https://cloud.tapatalk.com/s/584494880cddc/MiFit_2_7_PL_ID_CALL-signed.apk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego jej brakuje względem nowszej wersji, bo raczej skoro to jest spolszczona starsza wersja, to brak nowości.

Odblokowywanie urządzenia działa na telefonach nie xiaomi?

Jaki jest mniej więcej czas pełnego ładowania? Mam nadzieję, że urządzenie samo sobie dobiera prąd, bo mam jedynie ładowarkę na 2A.

Jest czy to w Mi Band tools czy to w tej drugiej apce możliwość np sterowania spotify coś w stylu 2 kliknięcia to następny utwór?

Normalne jest to, że pokazuje to 0 podczas ładowania w Mi Fit w Profil\Mi Band 2, widzę to tak: 

 

Screenshot_20161213-153440.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie ładowania jest zajęta ładowaniem i nic innego nie robi. To normalne. Prąd sama sobie dobiera i ładowarka 2A nie jest problemem, a ile trwa to nawet nie wiem, mam dwa miesiące i ładowałem dwa razy. Z tym sterowaniem muzyką to wątpię. Względem nowszej wersji brakuje chyba treningu stacjonarnego w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji do 2.2.9 nie pokazywała mi opaska ID dzwoniącego i nadawcy SMSa.
Ktoś miał chyba tak samo tutaj.
U mnie samą zmiana języka na chwilę nie wystarczyła. Zadziałało jak, na angielskim, odznaczyłem i zaznaczyłem jeszcze raz pokazywanie ID.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9.12.2016 at 0:35 PM, Waxy said:

Hmmm, zrób tak:

- Załóż na aplikację kłódkę,

- W panelu sterowania -> uprawnienia -> autostart zaznacz Mi Fit i Mi Band tools,

- Sprawdź w Menadżerze uprawnień (Panel sterowania) czy masz wszystko zaznaczone przy Mi band tools,

- W ustawieniach telefonu -> bateria i wydajność -> oszczędzanie baterii -> wybierz aplikacje -> Mi Band tools -> Bez ograniczeń.

- Postaraj się przy czyszczeniu ram'u nie zamykać tej aplikacji (Niby sama kłódka powinna dać rade),

- Nie wiem czy to też będzie miało jakieś znaczenie dla rozwiązania Twojego problemu, ale co tam. Ustawienia systemu -> powiadomienia i pasek stanu -> powiadomienia aplikacji -> Mi Band tools -> zaznacz 'priorytety'.

 

@Waxy - dzięki za fajne zebranie tego w jednym miejscu. Niestety - u mnie po jakimś czasie opaska przestaje działać. Pomaga wejście w MiFit, który się wtedy z nią dość długo łączy :/

Edytowane przez maludroid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maludroid napisał:

@Waxy - dzięki za fajne zebranie tego w jednym miejscu. Niestety - u mnie po jakimś czasie opaska przestaje działać. Pomaga wejście w MiFit, który się wtedy z nią dość długo łączy :/

Te wszystkie opisane rzeczy zrobiłeś na jednej i drugiej aplikacji? (Mifit + mi band tools/Notify)? Jeżeli tak to już nie wiem co można więcej zrobić. Telefon musi ubijać je nadal. :/ Osobiście przez większość czasu nie korzystam z ciągłego połączenia banda z telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, Waxy said:

Te wszystkie opisane rzeczy zrobiłeś na jednej i drugiej aplikacji?

Na razie używam tylko MiFita... to musi być coś z telefonem, bo na poprzednim nie miałem żadnych problemów. Doszedłem do sytuacji w której powiadomienie w ogóle nie działa przy połączeniu przychodzącym, mimo iż po odpaleniu MiFita połączenie jest natychmiast. W belce statusu też cały czas wisi powiadomienie 'Opaska jest połączona'.

Nawet się na nowe konto zalogowałem i nic.

Edytowane przez maludroid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Mi Band 2 działa bez telefonu? Podczas gry w piłkę nożną telefon nie dość że przeszkadza to łatwo jest go uszkodzić. Czy opaska zapamiętuje dane a po sparowaniu z telefonem zrzuca wszystko do aplikacji?

Oczywiście że tak, ma pamięć na około 7 dni

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opaska co jakiś czas się rozlacza pewnie jak straci zasieg czyli jak oddale się od telefonu i ponownie się sama nie łączy. mam wyciszony telefon i nie słyszę jak ktoś dzwoni. mam dodane aplikacje mi fit i tools do autostartu i wszystkie uprawnienia. czy jest możliwość aby automatycznie sie łączyła?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu 2.2.9 i aktualizacji firmware można usunąć ją i ponownie wgrać 2.2.7.4 i będzie ID i Sms na naszym języku, jeśli komuś zależy na tej funkcji. Ale nie będzie nowych funkcji z 2.2.9

 

Czy wyświetla Wam ID SMS przez 1 sekundę czy dłużej? W przypadku połączeń jest ok - długo.

Mam zainstalowane MIFit i MiBand Tools (nie zaznaczone powiadomienie sms).

Edytowane przez milenium17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę do osób które miały 2.2.9 i po przejściu na 2.2.7 dalej im nie działa wyświetlanie numeru. Zainstalujcie na nowo 2.2.9 obowiązkowo zmieńcie język na angielski, opaska dociągnie firmware (przy języku polskim pisało, że brak aktualizacji), dopiero wtedy odinstalujcie 2.2.9, zainstalujcie 2.2.7, zmieńcie na polski i bangla.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem MiBand2 na prezent dla żony na aliexpress. Wczoraj odpakowany jednak mam spory problem z baterią :/

Po pełnym naładowaniu baterii (ok. 2h sie ładowała) sparowałem opaskę z telefonem (samsung galaxy a3) bez większych problemów.  Po sparowaniu 2 razy apka aktualizowała oprogramowanie.

Jednak bateria trzyma max 30 min i rozładowuje się do zera. Po ponownym podłączeniu do ładowarki albo komputera zostaje w pełni naładowana w około minutę.

Miał ktoś taki problemem? Nie wiem czy to wina firmware czy samego urządzenia.

W tym momencie mam takie:

Firm 1.0.1.28

Apk 2.2.9 (ze sklepu play)

Algortm 1.0.82

Jeśli ktoś wie jak to rozwiązać to proszę o pomoc bo w tym momencie trochę zrobiłem nieudany prezent :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...