Skocz do zawartości

Mi Band 2


Menntu

Rekomendowane odpowiedzi

testowałem na dwóch innych urzadzeniach i na HTc działa z tym ze soft banda nie chce sie zaaktualizować bo bluetooth sie resetuje nie wiem z jakiego powodu , i jeszcze na tablecie lenovo z androidem 5.0 , co ciekawe oficjalna apka mi band nie jest na te urzadzenie nie wiem dlaczego, ale działa z mi band notifi, na moim XIAOMI REDMI 3s nadal nie działa i szukam przyczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FromWP napisał:

Bo chyba do tego to muszą jeszcze nowy firmware zrobić dla opaski.

Jak się wgrywało 2.2.7 chiński apk to idzie update firmware i zmieniając na język chiński działa. Myślałem że jak firmware zmieniony i nowa wersja aplikacji 2.2.8 to będzie już pokazywało ID na telefonach innych niż Mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, milenium17 napisał:

Zgadza się że trik działa ale na telefonach Mi a ja mam Huawei i zmiana na PL powoduję że funkcja znika :(

A no szkoda. Na samsungu mojej dziewczyny też ta funkcja nie działa, bo znikać z menu wyboru będzie i na miui i na innych systemach co innego działanie. 

 

16 minut temu, Pokemen napisał:

Mozecie podpowiedziec gdzie ten jezyk zmienic?

W ustawieniach systemu. (rozwiń spoiler poniżej, aby zobaczyć screena)

Spoiler

comment_fARWF2PZwDqXloP9nOsOzxgpKnpswXUZ

16 minut temu, milenium17 napisał:

Jak się wgrywało 2.2.7 chiński apk to idzie update firmware i zmieniając na język chiński działa. Myślałem że jak firmware zmieniony i nowa wersja aplikacji 2.2.8 to będzie już pokazywało ID na telefonach innych niż Mi.

A gdzie dostałeś wersję 2.2.8? Bo znalazłem

 http://en.miui.com/thread-43449-1-1.html

Ale chyba jest to nieoficjalna wersja, którą po prostu przetłumaczyli, bo w mifit nie ma aktualizacji.

Edytowane przez Waxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Pokemen napisał:

Ale sama zmiana jezyka jak ma sie apk z playstore nic da? Trza ssac kitajskiego mifita?

Nie testowałem. Niby tak ta sama wersja jest, ale proponuję ściągnąć np: z apk mirror i potem działać. Gdy będziesz miał MiFit 2.2.7, algorytm 1.0.82. Firmware V1.0.1.21  to idź do ustawień telefonu i zmień język na chiński potem wróć do mifit i powinien ruszyć proces aktualizacji dlatego ważne abyś miał opaskę blisko i włączone bluetooth. Sprawdź czy działa i po tym wróć do poprzedniego języka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Pokemen napisał:

A czy da sie jakos wymusic start update firmware opaski czy w teorii powinno samo zaczac od razu? Bo po zmianie jezyka na chinski, w playstorowym mificie nic sie nie zaczelo. Firmware opaski nadal 1.0.0.55

Usuń tę wersję i zainstaluj z apk mirror. Włącz Mifit powinna ruszyć aktualizacja jak się tak nie stanie to 'odparuj' opaskę i 'paruj' ją ponownie. Potem gdy będziesz miał MiFit 2.2.7, algorytm 1.0.82. Firmware V1.0.1.21 to zmień na język chiński (tutaj możesz wyłączyć i włączyć telefon) odpal mifit i powinien ruszyć kolejny proces aktualizacji po czym ta opcja powinna być (domyślnie jest chyba włączona) sprawdź czy działa wykonując połączenie i jeżeli wszystko będzie okej to zmień na poprzedni język. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wrzuceniu 2.2.8 (instalacja z apk z linku powyzej) zrobil sie update frimware 1.0.1.21 po wejsciu do mifit.

Potem zmiana jezyka, restart telefonu, wlaczenie mifit i zrobil sie kolejny update ale chyba bez zmiany numeru. Potem powrot na jezyk polski i smiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już, miałem firmware 1.0.1.21 i MiFita 2.2.8 który sam się dzisiaj pobrał. Zmieniłem na chiński  ale nie chciało wykryć opaski i teraz nie wykrywa też po zmianie na pl. Muszę teraz z tym powalczyć od podstaw, ale to jakoś później.

Połączyło się po kilku próbach. Ale nowego FW nie pobrało. Także na razie u mnie to nie działa.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Pokemen napisał:

A wywal tego, co masz i zainstaluj z linka, moze cos da?

Niestety, tak też robiłem. Może to działa jak się miało starszy firmware, zmiana na chiński nie powoduje wgrania innego firmware, jak jest już to najnowsze, przynajmniej u mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

życie z xiaomi nie jest tak proste jak myślisz, @Pokemen

mam najnowsze xiaomi.eu, miałem najnowsze mifit, dzisiaj rano zaktualizowane, najnowszy firmeware opaski i brak ID, zmieniłem język na chiński, odpaliłem mifit, pojawił się symbol aktualizacji opaski, zaktualizowałem i pojawiło się ID, zmieniłem na polski i nadal działa, bez żadnego restartu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, MiD napisał:

życie z xiaomi nie jest tak proste jak myślisz

No nie jest, właśnie mi się wgrywa firmware, bez restartu, tylko po zmianie języka (nie mam pewności ale chyba ten drugi chiński ustawiłem tym razem). Czyli chodzi tak jak napisałem wcześniej o firmware, które ma niby ten sam numerek a jest inne.

Jeszcze szukałem zmian w ustawieniach, ale nie znalazłem, a ID dzwoniącego się po prostu wyświetla, czyli działa!

Edytowane przez FromWP
dodanie treści
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, zielonyBB napisał:


Jakie krzaczki ?

Nie wiem, bo wszystkie krzaczki są podobne, ja nic nie zostawiałem, z trudem odnalazłem powrót w menu do normalnego języka. Jak dzwoni osoba z książki to pojawia się jej nazwa, nie nr telefonu. Pojawia się z minimalnym opóźnieniem. Jak ci ponownie wgrało firmware o tym samym numerze, to powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FromWP napisał:

Nie wiem, bo wszystkie krzaczki są podobne, ja nic nie zostawiałem, z trudem odnalazłem powrót w menu do normalnego języka. Jak dzwoni osoba z książki to pojawia się jej nazwa, nie nr telefonu. Pojawia się z minimalnym opóźnieniem. Jak ci ponownie wgrało firmware o tym samym numerze, to powinno działać.

Numer wyświetla się gdy nie masz zapisanego kontaktu w 'książce telefonicznej'

 

@ahr W chińskiej wersji jest więcej opcji, bo ta ostatnia odpowiada za włączenie lub wyłączenie wyświetlania nazwy/numeru dzwoniącego. Po zmianie języka tej opcji nie ma. W Twoim screenie te 'krzaczki' (z pierwszego screena) to nieprzetłumaczone ' nie powiadamiaj o nieznanych numerach '.

Edytowane przez Waxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...