Skocz do zawartości

Mi Band 2


Menntu

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, hmmkot said:

witam,

zakupiłem ww. opaskę jednak mam mały problem (tj nie wiem czy tak ma być czy nie) - otóż mam opaskę naciskam na guzik pokazuje się godzina i potem ginie (w opcjach także włączyłem pokazywanie godziny na ruch zegarka to też działa) i to rozumiem, ale przejście do pozostałych opcji jest irytujące - wciskam parokrotnie guzik, przytrzymuje i praktycznie nic się nie pokazuje - jak jakimś cudem uda się przerzucić na inne ekrany w opasce potem bez problemu przerzucam na kolejne itd.

 

czy jest jakaś sekwencja uaktywniania opcji przyciskiem typu 2sec przytrzymać potem 2x albo 2x szybko albo coś - podobnego?

Bo czasem jak nacisnę guzik to zmieniam bez problemu od razu - jakby opaska wiedziała, że naciskam do zmiany, a czasem 2 min wciskam i....... no właśnie uaktywniam tylko pokaż godzinę.

W którejś aplikacji było do ustawienia co ma się pojawiać po naciśnięci przyciski, pamiętam bo sam wszystko powyłączałem, zostawiłem sobie tylko raz- godzina , drugie naciśnięcie pulsometr. Sprawdź "tools & Mi Band" i "Notify & Fitness for Mi Band" . Nie dam głowy czy nie było to płatne i pamiętaj żeby tych aplikacji nie używać w tym samy czasie , podobno się gryzą. Oczywiście oryginalna "Mi Fit" ma być w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suche palce? Powinna przełączać dosłownie po muśnięciu, u mnie tak jest, mam włączone wszystkie ekrany z wyjątkiem kalorii. W nocy czasem muszę go klepnąć mocniej ale to pewnie deep sleep. Dużo się ruszasz w ciągu dnia czy raczej praca siedząca?



/Edit@Newhousik w systemowej MiFit tylko jest opcja wybierania co ma być pokazywane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Newhousik nie mam wyłączonych opcji typu kalorie pulsometr stan baterii - te opcje bo udaje mi się je uaktywniać, ale różnie to bywa

 

@sondejmarek praca siedząca, ale jak chodzę to tak samo a nawet mam wrażenie, że jest gorzej

najdziwniejsze jest to: że mam wrażenie, że nie chodzi o to, że ten przycisk działa (więc nie suche palce) - bo nawet jak musnę go to zapala się godzina - mam problem po prostu z przejściem do innych opcji (a jak już zaczną się przełączać to przełączają się właśnie, po delikatnym dotknięciu jak przy pierwszym wybudzaniu, żeby pokazać godzinę)

 

 

Edytowane przez hmmkot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, sondejmarek napisał:

Może jakiś wadliwy?

no właśnie chciałbym to ustalić - po prostu czy za każdym pac w guzik przełączają się opcje czy nie (no bo po prostu bardzo dziwne - skoro pac i pokazuje godzinę to czemu nie łapie 2x pac i nie przechodzi do dalszych opcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sondejmarek dzięki za filmik - dzięki temu wiem, że można ustawić taki format czasu (bajer a tego mi brakowało) - u mnie od samego początku jak już raz się uruchomiło te opcje to za każdym razem tak łatwo je się później zmieniało - problemem było "wskoczenie" w tryb opcji

 

odnośnie problemu z guzikiem to zassałem nowe mifit - opaska pobrała aktualizacje i........ jest dużo lepiej odnośnie guzika (może nie tak idealnie jakby mi się wydawało, że powinno być ale na tyle, żeby przestało być irytujące - naprawdę super teraz jest jakby tak to działało od początku nie miałbym problemu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W notify&fitnes jest opcja budzika. Będzie cię budził w opór do puki nie zaczniesz się ruszać. Wciskasz guzik aby wyłączyć alarm ale dalej idziesz spać. Po paru minutach znów wibruje abyś wstał. Najlepszy Budzik jaki miałem.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pancur napisał:

W notify&fitnes (...)

faktycznie wygląda to dużo lepiej niż w mifit jednak w moim przypadku będę musiał się ograniczyć do mifit - na blackberry nie działają prawidłowo pozostałe aplikacje powiązane z mifit (tj o ile działanie jest ok to niestety nie łączy się z opaską - cóż taki urok) - dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak można ustawić aby pod godzina była data? To przez aplikacji notify&fitnes czy jest jakiś trick?

2. Do tej pory tylko w jeden dzień działały mi wibracje jak ktoś dzwonił albo dostałem smsa.

Opaska łączy się bez problemu z mifit i czyta dane. Powiadomienia w opcjach są włączone. Codziennie rano sprawdzam ile spałem więc synchronizacja jest regularna. Ale nie mam pojęcia dlaczego o dzwoniącym telefonie nie powiadamia.

wystukane w Tapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem. Opaska działała mi normalnie około miesiąca, dzisiaj się nie synchronizowała z mifitem i od tej pory nie mogę jej sparować z telefonem. Próbowałem już chyba wszystkich porad. Wyskakuje mi takie coś, a czasem wyskoczy że znalazło opaskę i taki MAC jaki ona ma, wciskam połącz i dalej to samo. Nie mam pojęcia co zrobić... :(?

14408896_1104737669582133_2030265922_n.png.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z parowaniem telefonu Mi 4 z opaską Mi Band 2 zakupioną w sklepie Technos. Telefon ma małżonka od marca tego roku, wersja oprogramowania MIIUI POLSKA 6,3,3, taki był wgrany przy zakupie przez sklep xiaomi.com.pl. Telefon działa stabilnie, dlatego niczego nie aktualizuję, szczerze za bardzo tez o tym nie mam pojęcia. Wersja aplikacji MiFit to 1,8,711. Dodam, że kupiłem 2 opaski Mi Band 2, jedną dla siebie, którą dzid sparowałem z moim telefonem Galaxy S6, wszystko sie udało. Problemy zaczeły się przy próbie sparowania drugiej opaski, aplikacja Mi Fit wyrzuca komunikat, że jest zbyt dużo opasek w pobliżu (mimo że swoją wyniosłem do piwnicy ;-)) innym razem że słaba bateria w Mi Band 2. Aktualizacja aplikacji Mi Fit z GP jest nie możliwa, wyskakuje komunikat jak na zrzucie z ekranu, wgranie Mi Fit ściągnietej z MIUI Polska,również nie udana, już nie wiem co mam robić... Proszę o pomoc o podpowiedzi.
 

Screenshot_2016-09-19-19-55-09_com.xiaomi.hm.health.png

Screenshot_2016-09-19-19-56-41_com.android.vending.png

Screenshot_2016-09-19-19-57-21_com.android.settings.png

Screenshot_2016-09-19-20-00-08_com.xiaomi.hm.health.png

Screenshot_2016-09-19-20-03-23_com.google.android.packageinstaller.png

Screenshot_2016-09-19-20-03-40_com.google.android.packageinstaller.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, sondejmarek napisał:

 

Bierz 2.1.9 na początek. Uwaga aktualizacja firmware opaski będzie. A później najnowszą 2.2.0

 

http://www.apkmirror.com/?s=Mi+Fit&post_type=app_release&searchtype=apk

Później aktualizacje w menu MiFit w ustawieniach szukaj. Przez aplikacje pojawiają się szybciej niż przez GooglePlay.

Niestety, efekt taki sam jak wcześniej, nie z aktualizowało się ;-( Nie wiem w czym problem. 

Screenshot_2016-09-19-20-03-40_com.google.android.packageinstaller.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem i zainstalowałem nowe MIUI 8.1xiaomi.eu v6.9.15 (aktualizacja plik.zip, wcześniej zrobiłem kopię poprzedniej wersji w TWRP).W nowej wersji MIUI nie miałem Mi Fit, przy pierwszej próbie znowu błąd instalacji Mi Fit (ten sam co wcześniej przy aktualizacji), restart telefonu (jakieś aktualizacje) , ponowna próba instalacji i udało wgrać Mi Fit, później sparowanie z opaską Mi Band 2 , aktualizacja firmware opaski i ... działa :-) 

Dziękuje za próbę pomocy i mały sarkazm ;-) 

Screenshot_2016-09-20-13-29-53-928_com.android.settings.png

Edytowane przez stew666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z opaską-nie można połączyć z żadnym telefonem (Mi 5 64GB,Mi 5 32GB,Redmi Noote 3,Sony EG4)

więcej telefonów nie mam wszystkie opcje sprawdzałem  z tematu nic nie pomaga.

Opaska jest widoczna przez telefony,jednak nie można sparować-jakiś pomysł-bo już sam nie wiem co mam robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiona oryginalnie zafoliowana,ale-wydaje mi  się,że gdy wypakowałem było coś nabite-tzn jakieś kroki były i inne dane nie pamiętam bo sam później chodziłem myśląc,że może muszę coś wychodzić aby się zsynchronizowała.

Wcześniej na Mi 1S nie miałem problemu,jednak od 3-m-cy już nie mam(bateria padła-a reklamować nie chciało mi się)

Zakupiona na  gearbest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie wersje sprawdzałem nic nie dało i opaska leżała na telefonie mi band tools instalowałem,ale wiadomo bez mifita nie odszuka

restart telefonu- BL nic nie pomaga

to też

20 godzin temu, sondejmarek napisał:

 

Bierz 2.1.9 na początek. Uwaga aktualizacja firmware opaski będzie. A później najnowszą 2.2.0

 

http://www.apkmirror.com/?s=Mi+Fit&post_type=app_release&searchtype=apk

Później aktualizacje w menu MiFit w ustawieniach szukaj. Przez aplikacje pojawiają się szybciej niż przez GooglePlay.

Screenshot_2016_09_20_17_10_10_006_com_a

Screenshot_2016-09-20-17-47-00-774_com.x

Edytowane przez dark695
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...