Skocz do zawartości

Mi Band 2


Menntu

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, yasiex napisał:

Dzisiaj doszedł mój mi band 2 od accesories4you(sklep internetowy)- 199 zł, ale nie polecam tego sklepu, deklarowany czas wysyłki 24h wygląda w rzeczywistości tak, że opaska zamówiona w poniedziałek została wysłana w czwartek...

Mam za to pytanie do użytkowników, którzy nie posiadają telefonu xiaomi, tylko łączą sie z mi bandem za pomocą innych sprzętów. W moim g2 nie działają powiadomienia o połączeniu, email, (sms tylko raz jakimś cudem przeszedł) nie przechodzą z telefonu. jedyne co, to opaska synchronizuje dane z aplikacją MiFit(wersja 2.1.3 z MIUI Polska).
Czy komuś przechodzą powiadomienia, czy trzeba mieć telefon Xiaomi(tak, planuję redmi note, ale jeszcze nie w tej chwili)

Mi działa z Xperią Z2, android 6. Mam powiadomienia o połączeniu i z aplikacji (trzeba je dodać np email, facebook). Spr czy nie masz jakiegoś programu do ubijania procesów - jeśli nie wykluczysz Mifit może zrywać Ci połączenie bluetooth. Urządzenie musi też być dodane do zaufanych w ustawieniach (udało się po kilku próbach). Mi nawet smart lock działa, mimo, że na służbowym tel mam zainstalowanego AirWacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja: powiadomienia działają już dla aplikacji i połączeń- mifit nie jest dodany do greenify, taskkillerów nie używam.

Niestety część aplikacji jest niewidoczna na liście(przede wszystkim gmail i standardowa aplikacja od sms).

Smart locka nie udało mi się ustawić, bo telefon nie wykrywa opaski z poziomu systemowej wyszukiwarki urządzeń bluetooth(włączona widoczność opaski w MiFit). może łączyliście jakąś specjalną aplikacją albo na systemie innym niż stockowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Mam mały problem z MiBand 2.
Wg MiFit mam włączone powiadomienia o połączeniu przychodzącym i SMS, o ile prawie wszystko działa to z SMS jest problem, Gdy otrzymuję SMS to opaska nie reaguje, natomiast jeśli jest to wiadomość z Messengera to na opasce wywala powiadomienie o SMS, i uprzedzę że messanger nie jest domyślną aplikacją do SMS,

Telefon G3  Android V6

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie problem z opaską tylko aplikacją. Mi na 3 różnych telefonach Samsunga i 4 różnych opaskach (w tym MiBand2) w żadnym wypadku nie działało powiadamianie o smsach na standardowej apce MiFit 2.0-2.1.3. W ustawieniach messengera pewnie masz tak, mimo iż nie jest domyślny to i tak pokazuje smsy. Z tym, że MiBandzie2 powinno się pokazać powiadomienie "apk", a nie ikona od sms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gasie musisz doinstalować jakąś aplikację do sms, np evolve, albo textre. wtedy działają one jako powiadomienia aplikacji (ikonka app) i przechodzą dalej. Gmail z kolei nie był widoczny na liście aplikacji, ale zainstalowałem inboxa(przeboleje) i z niego powiadomienia przechodzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Xiaomi Mi Band 2 ma problem z powiadomieniami zewnętrznych aplikacji - przeglądnąłem forum miui polska i oficjalne, z tego co opisują jest to problem z softem/bluetooth w Xiaomi Redmi Note 3 Pro.
Powiadomienia połączeń, sms, alarmy, krokomierz, pulsometr, mierzenie snu wszystko działa rewelacyjnie.
Problem dotyczy tylko powiadomień z zewnętrznych aplikacji. Soft 7.3.5.0 Global Stable, najnowsza wersja MiFit, najnowsze oprogramowanie opaski, kłódka w telefonie na MiFit i Vibera, full uprawnienia dla MiFit i Vibera, autostart dla MiFit i Viber - i czasami jak się mu zachce to powiadomi (tak samo jest z innymi aplikacjami).
Dla porównania brat używa tej samej opaski z Huawei Honor 6 plus i działa wszystko bezbłędnie.
Reasumując jest to mocno irytująca sprawa z tym telefonem i opaską od Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta wersja z play store ma już kompletne wsparcie miband 2?

Nie wiem, nie mniej jednak działa. Na moim romie 5.11.5 stockowy MiFit nie chciał sparować opaski.

Wnioski po 16 godzinach użytkowania:

- opcja z wykrywaniem unoszenia nadgarstka - troche na siłę, nie zawsze działa z automatu i pokazuje godzinę . wyłączyłem.

- w MiFit można konfigurować informacje wyświetlane na opasce, m.in. stan baterii, dystans i kalorie,

- Ok 6:30 udało mi się sparować opaskę. Przez około 7 godzin, MiBand nie zliczał kroków. Po tym czasie coś zaskoczyło i jest już ok. Problem opisywany również na miui en.

z X Mi3 vaja tapatok

@piotrek_ustron

To zmień apkę na tą co jest podana wraz z najnowszym romem. Odnośnik do posta z najnowszym romem jest na forum i na stronie głównej

RN3 PRO & Tapatalk

A skąd masz info, że to pomoże?

z X Mi3 vaja tapatok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wam, ale mi ilosc krokow dziennie spadla z 10-12 tys na MiBand 1s do 3 tys na MiBand 2. Z poczatku maslalem ze jest w porzadku ale widze ze nie nalicza prawidlowo krokow. Jak jest u Was?

MiBand 1 i 1s mają rozjazdy w krokach o parę tysięcy. Sądzę że dobrze ci pokazuje na 2 a jak już to mogło się walnąć o maks 2 tys.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...