Skocz do zawartości

Brak aparatu


Hawzone

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja MIUI: Defy MB525/MIUI 3.9.20

Jakim użytkownikiem jesteś? -- dopiero zainstalowałem MIUI

Opis znalezionego błędu

Logcat

Dodatkowe informacje

Ostatnio po włączeniu telefonu całkowicie zniknął aparat, nawet jak odblokowywałem telefon do góry to zamiast aparatu telefon się po prostu odblokowywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... czyli wystarczy że wrzucę 2 paczki i poprostu zainstaluję? Jeśli tak to spoko, napiszę o wynikach i temat do zamknięcia. Z góry dzięki.

@Edit: po ponownym zainstalowaniu ROM'a aparat wrócił, ale zniknęło kilka ikon z folderu bezpieczeństwo i jest kilka nieprzetłumaczonych rzeczy które były wcześniej przetłumaczone, ale przede wszystkim brakuję ustawień... gdy daje menu i chcę wybrać ustawienia piszę że aplikacji nie ma na telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok teraz to chyba sobie całkiem telefon rozwaliłem... dopiero teraz odczytałem to co napisałeś i teraz nie mam pojęcia co daje ta komenda. Telefon się włącza ale tylko do loga, a ja myśląc że powrót do froyo wygląda tak jak jego wgrywanie zepsułem sobie chyba telefon. Na chwilę obecną telefon włącza się najpierw logo Motoroli potem Android i na tym się kończy a gdy wchodzę do recovery przez przycisk włączania + głośność w dół nie mogę kliknąć w to co po wyświetleniu pisze Hide, niebieska dioda również się nie zapala. Czy mogę cokolwiek zrobić w tej sytuacji?

@Edit: Jednak mogę wejść ale do Android recovery a tam piszę mi tak:

E:Can't mount CACHE:recovery/command

E:Can't mount CACHE:recovery/caller

E:Can't mount CACHE:recovery/log

@Edit2: Udało mi się przez RSD Lite zainstlować froyo 2.2.2 tak więc teraz zainstaluję całość od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

df to komenda która w wyniku da spis partycji w telefonie i ile miejsca jest wolnego na nich. Interesuje mnie ile jest miejsca wolnego na /system.

To w zasadzie jest pierwszy krok bo Defy należy do grupy... najgorszych telefonów z MIUI. Objawy które opisujesz mogą być przyczyną braku miejsca w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za czasow ZTE Blade otwieralem zawsze plik romu i wywalalem wszystkie dzwonki, budziki, powiadomienia (zostawialem tylko 3 pliki z ktorych krzystalem) do tego wywalelem jakies .apk z /system/app/ typu tapety zwykle, animowane, i takie appki ktorych nie potrzebowalem lub ew dalo sie pobrac z marketu. Wyrzucalem tez caly folder /tts/ juz nie pamietam co to bylo... jakas pomoc do czegos czy jakies slowniki? Czasami nawet animacje startowa wywalalem... ;p Wolalem miec wieksza partycje /data/ kosztem /system/ ;) bo po co mi tam smieci ktorych nie uzywalem?

Jak w miare ogarniasz to pokombinowac tam mozesz... tylko co nie wyrzucisz za duzo ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od prawie pół roku poprawiałem Defy w miuiandroid by to w ogóle działało (M1 i SGS2 multi też...). /tts poszło pierwsze ale i tak niewiele to da. Problemem jest multilang.

Im więcej języków tym większy problem. Rom można zainstalować bez problemu ale multilang to dodatkowe 40-60MB na /system. W pewnym momencie miejsca w systemie brakuje i koniec.

Kolega nic z tym nie zrobi chyba, że powywala z zip zbędne rzeczy jak opisujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbezpieczniej bedzie wywalic caly folder /media, zniknie animacja startowa i wszystkie dzwieki ;p same dzwonki itp (foldery alarms, notyfication i ringtones) mozesz wrzucic bezposrednio na karte pamieci, system powinien normalnie odczytywac stamtad dzwonki

nie wiem jak w tym miui ale np. na CM10.1 dla SGS folder /media wazy ponad 20MB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...