rafalinio89

Aparat - tryb manualny

Recommended Posts

Witam Wszystkich

Widzę że temat nigdzie nie poruszany na forum. A dziwne, bo po kilku minutach użytkowania telefonu zorientowałem się że w trybie manualnym aparatu nie ma możliwości ustawienia samowyzwalacza, a moim zdaniem opcja bardzo potrzebna, chociażby do robienia zdjęć nocą z długim czasem ekspozycji. Ktoś ma jakieś pomysły jak temu zaradzić? Pozdrawiam

Nawet lekkie poruszenie telefonu, co ma miejsce przy dotknieciu migawki daje nam w efekcie rozmazane zdjęcie. Na chwilę obecną te czasy ekpozycji które mamy dostępne (czyli 15, 32 s) jest po prostu bezużyteczne. a uwieżcie mi że można robić super zdjęcia z takim czasem naświetlania.

Z takim czasem można zrobić na prawdę super zdjęcia...... Tylko czy telefonem.......?

Ale masz rację samowyzwalacz  czasami by się przydał i jest to problem raczej softu niż sprzętu.

Nawet jak masz statyw to nie mając samowyzwalacza musisz dotknąć ekranu żeby wyzwolić migawkę tym samym delikatnie ruszasz telefonem i dostajesz obraz poruszony. Samowyzwalacz eliminuje problem.

No dobra może nie super zdjęcia ☺ale przyzwoicie  dobre nocą.  Statyw posiadam ale to nie zmienia  faktu że przy  długim  czasie  naświetlania  najlepiej  nie dotykać  wogule  telefonu. Może  znajdzie  się jakaś  osoba  która  podjęła  by się zmodyfikowana aplikacji  aparatu 

Dnia 9.06.2016 o 13:46, rafalinio89 napisał:
No dobra może nie super zdjęcia ☺ale przyzwoicie  dobre nocą.  Statyw posiadam ale to nie zmienia  faktu że przy  długim  czasie  naświetlania  najlepiej  nie dotykać  wogule  telefonu. Może  znajdzie  się jakaś  osoba  która  podjęła  by się zmodyfikowana aplikacji  aparatu 

Ale jest samowyzwalacz 

Edited by grizzly

Myślę że dało by się to zrobić jakoś "dookoła", czyli pobranie jakieś apki która w określonych sytuacjach klika określone przyciski np na klaśnięcie kliknie "enter" (czyli wyzwoli migawkę) ale szczerze mówiąc... zawsze radziłem sobie bardzo delikatnie muskając palcem wyświetlacz, przycisk się klikał a telefon ani drgnął.

Fakt, to bez sensu zupełnie. Można by wyzwolić na klaśnięcie albo na ruch ręką przed czujnikiem zbliżeniowym.

BTW jest jakiś sposób na zrobienie RAWa?

To samo z slowmotion. Proc powinien dać radę choćby z 60 fps w 1080p w wideo. Pisałem o tym w osobnym temacie, ale chyba mnie tylko ten tryb ciekawi;p

Witam Wszystkich

Widzę że temat nigdzie nie poruszany na forum. A dziwne, bo po kilku minutach użytkowania telefonu zorientowałem się że w trybie manualnym aparatu nie ma możliwości ustawienia samowyzwalacza, a moim zdaniem opcja bardzo potrzebna, chociażby do robienia zdjęć nocą z długim czasem ekspozycji. Ktoś ma jakieś pomysły jak temu zaradzić? Pozdrawiam

Wydaje mi się, że mam rozwiązanie Twojego problemu. Żeby zrobić nie poruszone zdjęcia w trybie manualnym wystarczy ustawić wyzwalanie migawki przyciskiem głośności i użyć słuchawek z przyciskami zmiany głośności. Sprawdzałem z Pistonami i wszystko działa jak należy. 😊

Skrobnięte z Mi5

• Like 1

Dnia 24.07.2016 o 22:26, veimus napisał:

w camera zoom fx mam wybór api2, ale czy o to chodzi? Rozjaśnij mi temat ;p(chociaż u mnie bez roota ta zmiana nic pewnie nie daje oprócz pozbycia się kilku ustawień)

Edited by stereo0

chodzi o to żeby do pliku build.prop, dodać ciąg na końcu 'persist.camera.HAL3.enabled=1' , zapisać i reboot, co powinno odblokować możliwość zmiany ustawień kamery w trybie manualnym w aplikacjach używających "camera2 api"

ALe jest bug ze stockowa kamera w MIUI7, crashuje sie, w MIUI8 podobno działa.

Edited by veimus

Wgrajcie Snapdragon Camera, ta apka umożliwiała na Redmi Note 3 filmy w 4K, podczas gdy Xiaomi nie miało o tym pojęcia. Może na Mi5 odblokuje więcej opcji.

Dnia 16.08.2016 o 20:41, galakty napisał:

Wgrajcie Snapdragon Camera, ta apka umożliwiała na Redmi Note 3 filmy w 4K, podczas gdy Xiaomi nie miało o tym pojęcia. Może na Mi5 odblokuje więcej opcji.

jak to zrobic?

Guest
This topic is now closed to further replies.