Skocz do zawartości

Aparat - tryb manualny


rafalinio89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Widzę że temat nigdzie nie poruszany na forum. A dziwne, bo po kilku minutach użytkowania telefonu zorientowałem się że w trybie manualnym aparatu nie ma możliwości ustawienia samowyzwalacza, a moim zdaniem opcja bardzo potrzebna, chociażby do robienia zdjęć nocą z długim czasem ekspozycji. Ktoś ma jakieś pomysły jak temu zaradzić? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet lekkie poruszenie telefonu, co ma miejsce przy dotknieciu migawki daje nam w efekcie rozmazane zdjęcie. Na chwilę obecną te czasy ekpozycji które mamy dostępne (czyli 15, 32 s) jest po prostu bezużyteczne. a uwieżcie mi że można robić super zdjęcia z takim czasem naświetlania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra może nie super zdjęcia ☺ale przyzwoicie  dobre nocą.  Statyw posiadam ale to nie zmienia  faktu że przy  długim  czasie  naświetlania  najlepiej  nie dotykać  wogule  telefonu. Może  znajdzie  się jakaś  osoba  która  podjęła  by się zmodyfikowana aplikacji  aparatu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.06.2016 o 13:46, rafalinio89 napisał:
No dobra może nie super zdjęcia ☺ale przyzwoicie  dobre nocą.  Statyw posiadam ale to nie zmienia  faktu że przy  długim  czasie  naświetlania  najlepiej  nie dotykać  wogule  telefonu. Może  znajdzie  się jakaś  osoba  która  podjęła  by się zmodyfikowana aplikacji  aparatu 

Ale jest samowyzwalacz 

Edytowane przez grizzly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dało by się to zrobić jakoś "dookoła", czyli pobranie jakieś apki która w określonych sytuacjach klika określone przyciski np na klaśnięcie kliknie "enter" (czyli wyzwoli migawkę) ale szczerze mówiąc... zawsze radziłem sobie bardzo delikatnie muskając palcem wyświetlacz, przycisk się klikał a telefon ani drgnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe tylko Ciebie.  1080p w 60 FPS ,ale i 240 FPS w 720p. Choć w grudniu jak jeszcze nie było mi 5 rozpisywano się że snapdragon 820 pociągnie 4k w  60 fps, a 1080p w 240 fps

http://en.miui.com/thread-182811-1-1.html . Ale mnie i tak dalej trapi ten samowyzwalacz w manualu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Wszystkich

Widzę że temat nigdzie nie poruszany na forum. A dziwne, bo po kilku minutach użytkowania telefonu zorientowałem się że w trybie manualnym aparatu nie ma możliwości ustawienia samowyzwalacza, a moim zdaniem opcja bardzo potrzebna, chociażby do robienia zdjęć nocą z długim czasem ekspozycji. Ktoś ma jakieś pomysły jak temu zaradzić? Pozdrawiam

Wydaje mi się, że mam rozwiązanie Twojego problemu. Żeby zrobić nie poruszone zdjęcia w trybie manualnym wystarczy ustawić wyzwalanie migawki przyciskiem głośności i użyć słuchawek z przyciskami zmiany głośności. Sprawdzałem z Pistonami i wszystko działa jak należy. 😊

Skrobnięte z Mi5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2016 o 22:26, veimus napisał:

w camera zoom fx mam wybór api2, ale czy o to chodzi? Rozjaśnij mi temat ;p(chociaż u mnie bez roota ta zmiana nic pewnie nie daje oprócz pozbycia się kilku ustawień)

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to żeby do pliku build.prop, dodać ciąg na końcu 'persist.camera.HAL3.enabled=1' , zapisać i reboot, co powinno odblokować możliwość zmiany ustawień kamery w trybie manualnym w aplikacjach używających "camera2 api"
 

ALe jest bug ze stockowa kamera w MIUI7, crashuje sie, w MIUI8 podobno działa.

Edytowane przez veimus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...