Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy


pikustbg

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 810
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

31 minut temu, EloMakrelo napisał:

A co myślicie o Mi Max 2 ? Jeśli miałabym teraz kupować to lepiej kupić Mi Max 2 czy 1? Jak duży jest przeskok między nimi oprócz większej ilości ramu ? 

Mi Max 2 ma fantastyczną baterię, ale nieco wolniejszy procesor niż Mi Max 1. Bardziej energooszczędny, stąd dłuższa praca na baterii.

Ja bym brał "2" (abstrahując od cen). W realnym życiu nie odczujesz, że jest słabszy CPU, zwłaszcza, że więcej RAM-u.

Zaletą "2" jest też USB-C.

Aparaty to chyba są na podobnym poziomie w obu - bez rewelacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz.... Sprawa mi śmierdzi. W 2016 r. jak zeznaje @majdan12 było 30 fps w 4K, a w ostatnich czasach 22-23, jak podaje @JestemMortem

To zjawisko skądś już znamy, prawda @galakty ?

Wygląda na to, że nie tylko Mi5, ale także Mi Max został przez Xiaomi świadomie/celowo/podle wykastrowany z pierwotnej jakości filmów 4K! (i mam na myśli filmowanie przy dobrym świetle - spadki fps w słabszym, to już zupełnie inna bajka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JestemMortem

Musiał bym te filmy poucinać bo są prywatne a po drugie ktoś i tak powie że to nie z Mi Max nagrania są więc jest sens? 

Zainstaluj sobie Xiaomi.eu z 1 września 2016 i coś nagrać w 4K a na 100% będzie 30 fps przy dobrym oświetleniu.

Na jednolitych powierzchniach są okropne kwadraty w obrazie, choć nie zawsze były ale w słoneczny dzień na jezdni dramat, oczywiście te problemy przy ruchu telefonu.

Z tego co jeszcze pamiętam to na różnych aplikacjach różnie obraz był rejestrowany. Wiele aplikacji jest na XDA albo w Google Play których wtedy nie testowałem na Mi Max.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majdan12 napisał:

Mam nagrania z domu jak stałem przy oknie i nagrywałem oraz nagrania na zewnątrz nagrywając i było 30 fps 4K na Xiaomi.eu we wrześniu/październiku bo od połowy października 2016 porzuciłem MIUI i używałem Custom ROM. 

A te customy to jak 4K Ci nagrywały?

2 godziny temu, majdan12 napisał:

Na jednolitych powierzchniach są okropne kwadraty w obrazie, choć nie zawsze były ale w słoneczny dzień na jezdni dramat, oczywiście te problemy przy ruchu telefonu.

To nie tylko problem Mi Max, w Mi5 też potrafi tak zakaszanić tymi kwadratami, że oglądając czujesz się jak w świecie MineCrafta ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet

Nie mam podpisane jaki filmik z jakiego systemu oraz wszystkie nagrania które obecnie widzę to były w słabym świetle więc fps poniżej 30 :( no ale kilka nagrań nie miało aż tak złego światła i nie było 30 fps a w 1080p było by. Na Mi Max - Custom ROM można sprawdzić jak będzie nagrywać Cinema FV-5 bo ona pozwalana na Custom ROM Mi 5 nagrywać 1080p w 30 fps bo ktoś mądry wpadł na pomysł 26 fps w 4K i 1080p na Mi 5 w Custom ROM choć jest jeden system obecnie który nagrywa w wbudowanej aplikacji 26 fps 4K i 30 fps w 1080p :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ładowanie zaczęło mi wariować. Ładuje po 50-200 mA czyli prawie nic, przez całą noc nie ma szans naładować do 100%.

_20170701_234417.JPG

 

Rozwiązaniem jest awaryjny restart telefonu (power 8 sek) oraz wyjęcie ładowarki z gniazdka na jakieś 15 sekund. Po ponownym uruchomieniu wraca do normy – ok. 1000-1700mA.

Screenshot_20170701-234320.png

Jestem jedyny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę, w przeciwnym razie rano budzę się z baterią 60%.

Mierzy dobrze co widzę po temperaturze. W początkowych fazach ładowania mi max się nagrzewa, a gdy amplify wskazuje 100-150 jest zimny. A i procenty spadają wręcz podczas jednoczesnego korzystania i "ładowania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szybka prośba. Mógłby ktoś podrzucić linka do fastboot/ADB? Na forum XDA (tutaj -> https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2317790) jest link do DropBoxa i wiecznie jest napisane, że limit pobierania wyczerpany. Będę wdzięczna.

I teraz proszę o poradę.

Wyczytałam chyba wszystko i chcę się upewnić. Siedzę na Mi Max 4/128 Helium, ROM to MIUI GLOBAL 8.2 STABLE (8.2.3.0 MBDMIDL). Rozumiem, że muszę pobrać ten rom xiaomi.eu_multi_MIMAXPro_7.7.15_v8-7.0.zip stąd: https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=198937 oraz to TWRP https://forum.xda-developers.com/mi-max/development/recovery-twrp-3-0-2-0-touch-recovery-t3435591 ?

Z góry dziękuję za info. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Chciałabym zapytac jak ustawic prywatne wiadomosci na hasło żeby były schowane. nei bardzo wiem jak to zrobic. hasło jest ustawione ale wiadomosci nadal wyswietlaja sie normalnie. jak dodac taki kontakt? czytałam i szukałam moze cos mi umkneło na forum. mogę prosić o pomoc.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2017 o 23:17, JestemMortem napisał:

Wszystko się zgadza.

Spróbuj stąd:

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2588979

Dzięki. Wszystko pobrałam. Mam jednak jeszcze dwa pytania. Po moim poprzednim poście wskoczyło nowe Xiaomi.eui wgrałam xiaomi.eu_multi_MIMAXPro_7.7.20_v8-7.0 przez twrp-3.0.2-0-helium. Podczas instalacji systemu wyskoczyło mi coś a'la E:/ unknown log , ale system normalnie wstał. Czy to na czymś zaważy? Podczas instalacji nie wykasowałam niczego, tylko po prostu wgrałam nowy system. Czy to w czymś przeszkadza? Sugerowałam się tym filmikiem: youtube.com/watch?v=Wl_ibyhxrhs (była mowa: jeśli twój telefon widzi obraz, to po prostu wgraj, jak nie to wykasuj wszystko. mój widział, więc wgrałam :P) Pytam, bo nie mam doświadczenia we wgrywaniu systemów na telefon (to mój pierwszy raz, gdy bawię się w takie rzeczy).

 

I ostatnie pytanie. Czy Xiaomi.eu ma takie aktualizacje jak Global? Tzn czy dostanę je automatem, czy za każdym razem muszę pobierać obraz i instalować przez TWRP? Po wgraniu widzę, że z telefonu wymiotło wszystko. Jak tak co tydzień będę musiała instalować aplikacje, przywracać kontakty itp. to się chyba rozpłaczę. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Szybkie pytanie. Czy można w jakiś sposób zwiększyć ilość "przeskoków" na dźwięku? Teraz jest 15, ale dla mnie są tak dziwnie ustawione, że nieraz jeden jest za głośny, a ten niżej za cichy. Może dałoby się zwiększyć ich ilość chociaż o 5. Jeśli się da, jak to zrobić? Szukałam w googlach, ale nic się nie pojawia (nawet za bardzo nie wiem, jak sformułować zapytanie, by się do tematu dobić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
46 minut temu, robaczek napisał:

Mój tel. po aktualizacji do MIUI9 dostał takiego kopa, że aż się przeraziłam. Tak szybko okienka jeszcze nigdy mi się nie otwierały.

Złudzenie. Pewnie jest inne ustawienie czasu trwania animacji systemowych. Plus zwyczajny efekt "oczyszczenia" systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...