Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy


pikustbg

Rekomendowane odpowiedzi

Zgroza :)

 

Informacyjnie.

Nie miałem dźwięku przy otrzymywaniu SMS, na wersji Global 8.2.1.0 - aktualizacja normalnie telefonem jako update.

Rozwiązanie przyszło poprzez zrobienie restartu telefonu do ustawień fabrycznych. Oczywiście wszystko przepada, kontakty, SMS, połączenia....

 

EFEKT!

Fajnie bo wreszcie jest dźwięk SMS ale... nie mogę przywrócić kopii SMS z aplikacji EasyBackup! Co dziwne tyczy się to tylko SMS, połączenia, których kopię też zrobiłem przywróciły się bez problemu. Co też dziwne, wysłałem i otrzymałem SMS i zrobiłem jego kopię - przywrócenie też zadziałało jak wcześniej tj. kopia została przywrócona prawidłowo... ale SMS nie widać w katalogu???

Kopia SMS jest zapisana w pliku *.csv i tu pytanie czy jakoś inaczej można to przywrócić czy nie ma ratunku i znowu reset do ustawień fabrycznych czy bez ceregieli wgrywać tego DEV. Witki, opadają :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 810
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zgroza


Koleżanka na Redmi 3 też ma czasem problem z dźwiękiem SMS i na ogół wystarcza restart.
A co do backupu smsów lepiej było korzystać z chmury Xiaomi, wszystko wróciłoby samo. A z apkami jak kiedyś próbowałem to żadna nie zrobiła tego poprawnie.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, nie wiem co jest grane ale wcześniejszy plik z sms przywrócił mi ale jest on ze stycznia.

Nie wiem czemu tych z wczoraj nie chce wgrać do telefonu po mimo informacji że zostały zaimportowane, do tego ładuję je strasznie dłuuuugo!

Grzebie po necie i szukam programu co mi to jakoś odpali, po za excelem :)

Chmura, do SMS za duże ryzyko :)

 

Edytowane przez RaVB
edyta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem dla żony Mi Maxa (3/32, Snap 650), już jest w Wawie, telefon z antelife, nie wiem jaki będzie soft i stan bootloadera ale powoli ściągam soft do wgrania xiaomi.eu
I tu pytanie: którą wersję DEV i którą xiaomi.eu polecacie?

Edytowane przez Wywern
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wywern napisał:

Zamówiłem dla żony Mi Maxa (3/32, Snap 650), już jest w Wawie, telefon z antelife, nie wiem jaki będzie soft i stan bootloadera ale powoli ściągam soft do wgrania xiaomi.eu
I tu pytanie: którą wersję DEV i którą xiaomi.eu polecacie?

To nie Xiaomi Mi 5 gdzie mogą zniszczyć aparat i GPS aktualizacjami,na Mi Max możesz śmiało instalować najnowsze Xiaomi.eu,chyba że Xiaomi wpadnie na genialny pomysł niszczenia wszystkich telefonów z serii Mi ale o tym pewnie się dowiesz z forum jakby się to wydarzyło,prędko to nie nastąpi bo Mi Max nie ma następcy jak to było w przypadku Mi 5 gdzie powstał Mi 5s i trzeba było starszy model popsuć aby nowy stał się atrakcyjniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, galakty napisał:

Mi Mix to gadżet, jako telefon jest porażką w tej cenie.

Ja bym go sobie nie kupił choć maksymalnie dbam o telefony a Mi Mix strach nosić aby nie uszkodzić ramki która jest przy wyświetlaczu.

Producent jak robi jakiś model który ma być następcą to jest on zbliżony wykonaniem no i ceną a nie że Mi Max to najtańszy Mi w cenie Redmi a Mi Mix to najdroższy telefon odkąd Xiaomi zaczęło produkować telefony.

Mi Mix nie jest następcą on może mieć następce za jakiś czas,ale raczej trudno w to uwierzyć,chyba że stworzą wytrzymalszy telefon.

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś aktualne wersje Kernel z XDA dla Mi Max?

Ja jutro chyba przeprowadzę test aktualnych wersji Kernel na 

https://forum.xda-developers.com/mi-max/development/rom-lineageos-14-1-t3529851

Napisałem wiadomość do rafciowis1999 z XDA (twórca Kernel) czy są gotowe ustawienia dla różnych stylów użytkowania i odpisał mi że pracuję nad gotowymi ustawieniami które mogą pojawić się za jakiś czas w nowej wersji Kernel.

Aktualnie jest ustawienie ogólne w Kernel,potem ma być w AROMA Installer a następnie w synapse.

Aktualnie ten Kernel jest w NitrogenOS z XDA.

Cały czas mam na myśli Kernel z XDA o nazwie Harfix4.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, JestemMortem napisał:

2 miesiące telefon, niby goryl na ekranie a rys kilkanaście (z tego parę długich) a sam ekran rozjasniony na dole w jednym miejscu  jakby przycisniety..

Ja miałem RN2 coś koło 7 miesięcy,Mi Note (tylko 20 dni),Mi Max mam od pierwszego dnia września 2016 i na żadnym z tych telefonów nie miałem rys.

Zawsze przed włożeniem telefonu do kieszeni sprawdzam czy nie ma jakiś śmieci/drobin piasku.

Telefon noszę w kieszeni bez jakiś monet itp.

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązał ktoś u siebie problem z Facebookiem i Messangerem? Odinstalowanie i instalowanie na nowo aplikacji nie pomaga, czyszczenie cache i przywracanie ustawień fabrycznych również. Telefon zaktualizowany przez OTA aktualnie na MIUI 8 7.2.16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł. Matko, ale wielki :)
ROM: 8.0.2 Global
Chyba wszystko żonie skopiowałem, nawet backup SMSów i połączeń udało się odtworzyć

Ale nie mogę tapety ustawić. Galeria widzi obraz, ale komunikat jest "nie można wczytać obrazu". Chyba jest już za późno, bo nie mam pojęcia co mam z tym zrobić ;)
Jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wywern napisał:

Przyszedł. Matko, ale wielki :)
ROM: 8.0.2 Global
Chyba wszystko żonie skopiowałem, nawet backup SMSów i połączeń udało się odtworzyć

Ale nie mogę tapety ustawić. Galeria widzi obraz, ale komunikat jest "nie można wczytać obrazu". Chyba jest już za późno, bo nie mam pojęcia co mam z tym zrobić ;)
Jakiś pomysł?

Będziesz używać Global? jeśli tak to zrób aktualizacje systemu i nie bój się o EDL, bo nie zablokujesz go a sam sprawdzałem czy najnowsze wersje China/Global to robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wywern napisał:

Ale nie mogę tapety ustawić. Galeria widzi obraz, ale komunikat jest "nie można wczytać obrazu". Chyba jest już za późno, bo nie mam pojęcia co mam z tym zrobić ;)
Jakiś pomysł?

Niestandardowy launcher? Bo w takim przypadku to normalne. Zmień na systemowy, ustaw tapetę i zmeń launcher z powrotem.

X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi żona zameldowała, że nie działają SMSy. W domu, gdzie mogę wziąć go do ręki działały, ale jak żona pojechała do pracy przestały.
Dochodzą moje do niej, ale nie może wysyłać

Czy to może być wyłączony roaming wewnętrzny sieci?

Coś czuję, ze jednak muszę zrobić tego EU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Reytgarr napisał:

Właśnie dostałem swojego mi maxa, miui global 8.0.3.0 (MBDMIDG), jest sens aktualizować do miui polska czy zostać przy tym? z góry dzięki za odpowiedź (helium)

Ależ oczywiście że nie, Xiaomi.eu jest stworzone z nudów, więc po co taki system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od piątku testuję ROM 7.3.2 (rozwojowy). Ogólne wrażenie OK, Ale zauważyłem:

1. Brak powiadomień diodą LED niskiego stanu baterii (z tego co pamiętam, poprzednio pulsowała na czerwono od 5%).

2. Brak powiadomień "push" dotyczących subskrybowanych kanałów na YouTube (nie pamiętam czy wcześniej działały)

Edytowane przez fido70
Dodanie informacji, przeredagowanei postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siemka.Wczoraj zaktualizowałem mi maxa do 7.3.23 wersja global dev i bardzo źle działa automatyczna jasność.Gdy ją włączam jest okey,ale gdy wyłączam nie powraca do poprzedniego ustawienia tylko pozostaje na bardzo jasnym poziomie podświetlenia.Czy to chińczycy coś skopali,bo na miui polska chyba również są jakieś problemy z tym suwakiem.Jak u Was to działa?

Edytowane przez maszkara72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy robiąc aktualizacje automatyczna z telefonu MiMax - aktualizacja MIUI V8.1.9.0. MBDMIDI stabilna 1.3 G , zainstaluje sie automatycznie nie kasując wszystkiego co jest w telefonie ? I czy sie opłaca je robić, bo nie zawsze podobno potem telefon działa prawidłowo ?

Hej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.Mam global dev 7.3.30 i chciałbym przejść na global stable wersję najnowszą czyli bodajże 8.2.Jak to mógłbym zrobić najłatwiej i bez użycia komputera?Mogę to zrobić bezpośrednio na smartfonie z pozycji,,aktualizacje,,,? Nie mam roota i nie mam odblokowanego bootladera.Napiszecie co i jak?

Edytowane przez maszkara72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...