Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy


pikustbg

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 810
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Chyba nie ma on wyjścia jak zmienić wersję na pewno szybciej będzie jak spróbuje  wersję oficjalną wgrać a potem ewentualnie  miui polska. i pytanie czy próbował ustawić jakiś dźwięk z poza listy standardowo zainstalowanych w telefonie bo może te wgrane standardowo ma uwalone i dlatego mu nie daje dźwięku. Mi na szczęście po aktualizacji wszystko działa dźwięk jest i dioda powiadomień  świeci przy smsie i połączeniach ale ja miałem dobrze i przed aktualizacją.

Edytowane przez antekwars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:(
niestety, zmiana na inny dzwonek działa tj. słychać tylko kiedy go wybieramy z dostępnej listy, podczas testu przychodzi SMS tylko z wibracją i diodą.

Ups, podejmę próbę z wgranym dźwiękiem :)  - kolejne światełko...

@antekwars

jak miałeś telefon z rodzimej dystrybucji to nie robiłeś aktualizacji softu do tej wersji 8.2.1.0? Andka też miałeś innego niż ja bo u mnie nadal 6.0.1.

Zastanawia mnie czy ten rom, który podawano wyżej będzie pasował do moich wersji i czy czasem nie uceglę telefonu i pa pa gwarancja...

powód - zły soft!

Edytowane przez RaVB
edyta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem  telefon od abc daty wersja 32 giga wewnętrznej  system android 6.0.1  a miui 8.1.6.0 wersja stabilna i telefon nie widział nowszej wersji systemu więc pewnie takiej w wersji stabilnej nie było a zresztą na stronie http://en.miui.com/download-302.html

także nie ma nowszej niż ja miałem. Jak zakupiłem w styczniu telefon było miui 7 android 6.0.1 ale telefon znalazł aktualizację do wersji wyżej opisanej i nowszej już nie widział do wczoraj włącznie. Ja pobrałem wczoraj wersję developer rom Version: 6.12.22 (MIUI8)  1,4 giga na androidzie 6.0.1 tą zainstalowałem tak jak opisałem wyżej. Obecnie jak wchodzę nie wyszukuje żadnej aktualizacji ponad tą wersje co zainstalowałem zapewne w piątek się pojawi jakaś aktualizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RaVB napisał:

???

Mówisz, że na starym romie globalnym SMS nie dochodził z DŹWIĘKIEM??? a na nowym DEV też go nie masz?
To w moim przypadku nie am sensu wgrywać czegokolwiek poza ew. Xiaomi.eu - bo w tym romie koledzy potwierdzili, że SMS przychodzi z dźwiękiem!

Zrobię reset do ustawień fabrycznych (ale dopiero w week, żona używa ułomnego smartfona w pracy) i ciekawe, jeśli nie pojawi się dźwięk SMS to dalej będę męczył sprzedawcę - dla mnie to niezgodność towaru!

Źle go zrozumiałeś, sms dochodził mu  z dźwiękiem i na starym romie i na nowym. Telefonu nie uceglisz, wgrywasz romy producenta oficjalną metodą przez updater systemowy, bez kombinowania, albo się wgra, albo nie, różnie bywa, ale telefonu nie uceglisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, mój błąd - rzeczywiście przeczytałem, że nie ma dźwięku a on napisał, że ma :)

W kwestii samego romu DEV to wersja androida jest 6.12.22 ale @antekwars sobie poradził więc chyba nie powinno być problemu :)

W naszym przypadku tylko wersja andka jest ta sama, ja mam już wyższy Global bo 8.2.1.0.

Tak jak wspomniałem - pierwsze restart (też i z ciekawości) potem ew. DEV, wysyłam prośbę i w ostateczności leci Xiaomi.eu

byle był sprawne i bez kolejnych komplikacji - żona musi to ogarniać :)

 

ps.

jak zachowujecie SMS, kontakty i połączenia aby zmigrować na nowy tel lub po prostu zrobić ich kopię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mnie też dopadł problem z brakiem dźwięku przy otrzymywaniu SMS. Miałem zainstalowaną wersje xiaomi.eu_multi_MIMAX_6.12.22_v8-6.0 (chyba, nie jestem pewien w 100%). Pobrałem dzisiaj xiaomi.eu_multi_MIMAX_7.2.9_v8-7.0 i zaktualizowałem telefon i DŹWIĘK SMS powrócił.

bootloader odblokowany (MI MAX 2/16), nie straciłem SMS , kontaktów itd.

Edytowane przez Levv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc na numerki, to chyba masz wersję DEV (developerską) i jak rozumiem wgranie najnowszego upgrade'u "naprawiło" problem z SMS.

To, że nie przepadły SMS i reszta to w trybie aktualizacji chyba normalne :)

Ja mam jeszcze Globala 8.2.1 i czekam na zielone światło od żony aby w week móc spróbować wgrać ten rom DEV bezpośrednio z telefonu. (nie mam jeszcze odblokowanego BL).
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zainstalujesz jak ja oficjalny rom w wersji dev to nie musisz odblokowywać botloadera zainstalujesz jak  ja mam zablokowany nadal botloader tylko uważaj bo dziś pojawiła się nowa wersja globala dev 7 i coś tam dalej  więc musisz pobrać nową z oficjalnej strony jaką podawałem wyżej w opisie co robiłem pokolei. 

Mi także się pojawiła  dziś aktualizacja ale nie pobierałem a na stronie oficjalnej oprócz tej nowej wersji dev do pobrania pojawiła się  także nowa wersja stabilna 8.2

Edytowane przez antekwars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą ale z tego co zauważyłem to wersje dev są testowe dodają różne funkcje i poprawki robią i jak w pewnym momencie wszystko działa ok to  ogłaszają  ją jako stabilną i tak co kilka miesięcy jedna z wersji dev  staje się wersją stabilną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza aktualizacja Global Dev 7.2.16. wykrzacza mi FB I messengera. (Czyscilem dalvik I cache, Dane aplikacji, przeinstalowywalem) i za każdym razem crash na oknie startowym.

Ktoś z Was też tak ma?

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

EDIT: walczyłem z tym ze 2 godziny, przeinstalowywalem rom, reinstalowalem apki. I nagle zaczęło działać - dziwne bo akurat przełączylem się z wifi na mobile data.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dziwne, że mając dopracowany system Global, ludziska są zachwyceni częściej tym DEV, który notabene powinien być słabiej zoptymalizowany :)

Może jest tak, że w tym DEV można zrezygnować sobie z "dodatków" które nie są nam potrzebne a Stable/Global już nam je narzuca... np. Google Music.

 

Wracając do tematu, mając MiMax'a zawsze wpierw szukamy aktualizacji, którą robi nam nasz telefon automatycznie, kolejnym krokiem jeśli sobie ktoś życzy jest wgranie wersji DEV ale tu uwaga zawsze najnowszej! Wczoraj ściągnąłem wersję 6.12.22 ale dziś nie powinienem już ją wgrywać tylko tę najnowszą 7.2.16 - jeśli dobrze kumam :)

 

ps.

wczoraj wysłałem prośbę o odblokowanie BL i dostałem jakiś kod 6 cyfrowy, wpisałem, po chwili przyszedł raz jeszcze ten sam kod - zignorowałem.

Teraz jeśli uwzględnią moją prośbę to dostaję info na telefon jako SMS, na skrzynkę czy gdzieś na konto Xiaomi?  Pytam, bo jak żona zobaczy "znaczki" w SMS to skasuje "virusa" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pobrałem 2 godz temu oficjalny global dev na razie błędów nie zauważyłem sms są z dźwięk połączenia także nic przy aktualizacji wersji dev nie straciłem jak przy zmianie wersji stabilnej na dev kilka dni temu. Android 7  jak każdy android i tak nakładka wszystko zasłania więc różnicy nie widzę. nawet opisanych  nowości bym nie zauważył jak bym o nich nie przeczytał. Zrzut poniżej po aktualizacji.

Screenshot_2017-02-17-18-50-42-957_com.android.settings.png

Edytowane przez antekwars
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...