Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy


pikustbg

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 810
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

1 minutę temu, RaVB napisał:

ale macie dźwięk przychodzącej wiadomości SMS :) ?

W ustawieniach dźwięku macie też suwak głośności powiadomień?

ROM z Xiaomi.eu - zakładam

Ja miałem Xiaomi.eu na trzech modelach w tym przez około miesiąca na Mi Max - Hydrogen i był dźwięk SMS/dioda powiadomień/wibracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wajs napisał:

Po takich cyrkach o jakich czytam w temacie aktualizacji, to dziękuję bardzo, Global Dev jest super, wszystko na nim działa jak trzeba.

Ja nie miałem cyrków na trzech telefonach i moje telefony które sprzedałem są używane nadal i nie mają problemów :-D szczęście czy przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wajs napisał:

Tak jak inni piszą, Miui u każdego żyje po swojemu, ja po zakupie telefonu od razu przeszedłem z Global Stable na Global Dev, potem odblokowanie, twrp i póki wszystko działa to tak zostanie.

MIUI to ciekawy przypadek jest :)

Ja miałem wszytko pod kontrolą ale opuściłem system przed takimi problemami ale głównym powodem zmiany MIUI było co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RaVB napisał:

czyli nikt nie sprawdzi ile jest suwaków w ustawieniach dźwięku?

Ten DEV to też trzeba prośbę o możliwość zmiany z Global'a?

Ja bym sprawdził gdybym się mocno nudził i nie miał nic do roboty a obecnie nie mam czasu na to :)

Jak masz Global Stable to instalujesz sobie Developer (BETA) bez jakiś problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można na stable czy na oryginalnym Global wgrać bez odblokowywania bootloadera tę wersję DEV?
Gdzieś o niej poczytam, co daje dlaczego lepsza od globala i czy faktycznie zamiast brodzić zrobić raz ale już do Xiaomi.eu :)

Mam po wgrywane z innego telefonu kontakty, sms, połączenia i szkoda mi znów męczyć się z ich przerzucaniem ale jak już będę musiał to wcześniej chyba sie "skuszę" na przywrócenie do stanu fabrycznego - może to w moim przypadku pomoże i zostanie ten Global?

Chyba, że to jest najgorszy z możliwych kierunków :) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RaVB napisał:

Czyli można na stable czy na oryginalnym Global wgrać bez odblokowywania bootloadera tę wersję DEV?
Gdzieś o niej poczytam, co daje dlaczego lepsza od globala i czy faktycznie zamiast brodzić zrobić raz ale już do Xiaomi.eu :)

Mam po wgrywane z innego telefonu kontakty, sms, połączenia i szkoda mi znów męczyć się z ich przerzucaniem ale jak już będę musiał to wcześniej chyba sie "skuszę" na przywrócenie do stanu fabrycznego - może to w moim przypadku pomoże i zostanie ten Global?

Chyba, że to jest najgorszy z możliwych kierunków :) ???

Możesz zainstalować każdy system China/Global jeśli włączysz EDL a to jest możliwe jeśli system obecny na to pozwala.

Global Developer masz wcześniej nowe funkcje/poprawki,bo na Global Stable bardzo długo się czeka na coś nowego.

Ja bym zainstalował Xiaomi.eu (rozwojowa) wymaga odblokowanego Bootloader.

Ustawienia fabryczne mogą ale nie muszą pomóc.

Najlepszym kierunkiem w MIUI jest Xiaomi.eu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to piszę prośbę o odblokowanie bootloadera i czekam...
w międzyczasie postudiuję jak wgrać ten Xiaomi.eu - nie jest to oczywiste, adrenalina napłynie bo jak spitolę to może się otrzeć o rozwód :)

Jak żona wróci to robię restart ustawień - i w międzyczasie leci prośba!

ps.

jak kto ma przy sobie MiMax'a niech tylko zerknie ile tych suwaków jest w ustawieniach dźwięku i wibracji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, RaVB napisał:

jak kto ma przy sobie MiMax'a niech tylko zerknie ile tych suwaków jest w ustawieniach dźwięku i wibracji...

Są tylko 3, ale nie ma problemów z dźwiękiem sms.

Jeśli masz Global Stable, to Global Dev powinien Ci się zainstalować normalnie przez systemowy updater po wskazaniu pliku zip, bez odblokowywania bootloadera, u mnie się tak dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wajs napisał:

Są tylko 3, ale nie ma problemów z dźwiękiem sms.

Jeśli masz Global Stable, to Global Dev powinien Ci się zainstalować normalnie przez systemowy updater po wskazaniu pliku zip, bez odblokowywania bootloadera, u mnie się tak dało.

Może tak być lub nie :) bo weryfikacja pliku nie przejdzie,ale od czego jest MiFlash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, mając Globala można spróbować wgrać ten DEV (rozumiem, że jest w pełni PL... bo żona...) i wgrywa się go jak plik zip w ręcznej aktualizacji.

Można też więc założyć, że tkai DEV nie powinien wykasować kontaktów, SMS,... bo to powiedzmy taka aktualizacja Globala?

Jeśli jednak ta weryfikacja nie przejdzie to zostajemy z tym co jest czy telefon jest już nadszarpnięty i nadaje się już tylko na MiFlash... takie za ciosem?

Skąd pobrać najlepszy DEV ale pod mojego Androida, bo ponoć są już pod KitKat a dodatkowo też i o jakimś specjalnym kablu ktoś mi wspominał.

 

Jeśli DEV jest taką aktualizacją i nie usunie tego co już mam to chyba jednak warto od tego zacząć - może puści mi te SMS :)

Resetowanie do ustawień fabrycznych wg. mnie powinno pomóc bo jak wspomniałem nie możliwym jest aby oryginalny soft miał takiego buga, raczej coś nie zagrało przy update softu. Taka mam nadzieję :)

 

@majdan12
chętnie skorzystam z Twojej pomocy ale chyba wpierw muszę dostać zgodę na odblokowanie BL...

Jeśli są 3 suwaki, który odpowiada za głośność powiadomień? Skypa, itp.?

Edytowane przez RaVB
edyta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RaVB

Global ma gorsze tłumaczenie niż Xiaomi.eu (chyba).

SMS/Kontakty można synchronizować z kontem Google.

Jak nie uda się zainstalować Global Developer przez ''Aktualizacje'' to nic się nie stanie bo instalacja nie zostanie zaczęta.

Jeśli masz Xiaomi z 3/4 GB RAM - 64/128 GB ROM to masz Mi Max Prime wiec 

http://en.miui.com/download-302.html

masz tylko Global Stable.

Chyba że masz 2/3 GB RAM - 16/32 GB ROM to jest Global Developer.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam  telefon od abc data rom miui 8.1.6.0 stabilny chcę wgrać global dev czy to ten mam pobrać paczkę Version: 6.12.22 (MIUI8)  1.4 giga http://en.miui.com/download-302.html#450           czy paczkę  Upgrade from MIUI6.12.8 219M nie mam odblokowanego botloadera. I pytanie o poziom spolszczenia w stosunku do wersji stabilnej dużo gorszy bo nie wiem czy instalować i ewentualnie jak gram tą dev to z paczki tam zamieszczonej stabilne mogę wgrać ponownie stabilną.

Edytowane przez antekwars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, antekwars napisał:

Mam  telefon od abc data rom miui 8.1.6.0 stabilny chcę wgrać global dev czy to ten mam pobrać paczkę Version: 6.12.22 (MIUI8)  1.4 giga http://en.miui.com/download-302.html#450           czy paczkę  Upgrade from MIUI6.12.8 219M nie mam odblokowanego botloadera. I pytanie o poziom spolszczenia w stosunku do wersji stabilnej dużo gorszy bo nie wiem czy instalować i ewentualnie jak gram tą dev to z paczki tam zamieszczonej stabilne mogę wgrać ponownie stabilną.

Pobierz pełny rom 1.4GB, polskie tłumaczenie jest niemal pelne, gdzieś się zobaczy angielski tekst, ale to naprawdę sporadycznie.

Tak jak maszkara72 napisał, rom jest na tyle dobry/stabilny, że nie ma potrzeby eksperymentować z innymi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem cała paczke mam wrzuconą na kartę sd biorę ustawienia informacje o systemie potem w prawym górnym rogu rozwijam i biore zainstaluj aktualizację z pliku zip zaznaczam ta paczke 1,4 giga klikam ok i wywala połącz z wifi aby pobrać aktualizację i na tym koniec co robię źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie wrzuciłem do żadnego katalogu, bezpośrednio na pamięć wewnętrzną i poszło. Jak nie idzie, to tak jak majdan12 napisał, miflash.

Ps. Może WiFi ma być włączone do weryfikacji rom-u.

Edytowane przez wajs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam zaś mam wersję 3/32 od PC Projekt ale już z zaktualizowanym Globalem do wersji 8.2.1.0 stabilna

dokładnie: Android 6.0.1 MMB29M; MIUI Global 8.2 Stabilna 8.2.1.0 (MBCMIDL)

też mogę się poczęstować tym plikiem, choć mi się te numerki ni jak nie zgadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucałem takrze na gołą pamięć nie do konkretnego pliku nic nie daje a jak robię aktualizację z zipa z włączonym wifi to pobiera z neta ponownie wersję stabilną co jest już zainstalowana. Pytałem ale nikt nie odpowiada na pytania do końca czy ta paczkę Version: 6.12.22 (MIUI8)  1.4 giga http://en.miui.com/download-302.html#450      jest najnowsza dev dobrą pobrałem.

Edytowane przez antekwars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam wersje Global od polskiego dystrybutora, która nie istnieje? :) - ciekawe.
@wajs
poratuj konkretnym linkiem choć ciągle mam obawy, co należy wgrać tym bardziej jeśli nie ma odpowiednika mojego aktualnego romu w sieci.

Jeszcze raz zapytam, czy wgranie jakiegoś roma DEV to będzie wyglądało jako upgrade/aktualizacja tak jak do tej pory czy to wywraca telefon jakby do ustawień fabrycznych czyli kasuje wszystko? Nie ukrywam, że chciałbym zachować już aktualne dane, SMS, kontakty czy połączenia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://en.miui.com/download-302.html#450

Będzie to wyglądało jak zwykła aktualizacja,  telefon się zrestartuje i zaktualizuje system, czy sms-y itp. zostaną, to nie wiem, chyba tak, ale pewności nie mam.

...

W linku:  http://en.miui.com/thread-307744-1-1.html napisali, aby zmienić nazwę romu.zip na update.zip i że ten plik ma być w katalogu download, może coś to pomoże.

Edytowane przez wajs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się uszkodzony był plik pobrany pobrałem ponownie a więc telefon miałem od abc data z oficjalnym romem miui 8 global stabilny bez odblokowanego botloadera. Pobrałem miui global dev Version: 6.12.22 (MIUI8)  stąd http://en.miui.com/download-302.html#450 . Wrzuciłem plik do pamięci wewnętrznej telefonu potem trzeba włączyć wifi inaczej się nie zainstaluje wchodzimy w aktualizację i zaznaczamy plik zip zaczyna sprawdzać po wifi czy to oficjalna aktualizacja potem wyskakuje informacja o wypakowywaniu. Następnie i tu największa bolączka prosi o wymazanie wszystkiego z pamięci jeśli się nie zgodzimy przerwie  aktualizację więc potwierdzam tracimy wszystko z pamięci wewnętrznej. Potem aktualizuje się jakieś 15 min i już mamy globala dev.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dobrze że wyjaśniła się też sprawa z możliwością utraty aktualnych danych na telefonie.

...

Masz już porządny rom, teraz jeszcze tyko złóż prośbę o pozwolenie odblokowania bootloadera, spokojnie poczekaj, jak odblokujesz, to wygrasz twrp, root i inne cuda.

Edytowane przez wajs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

Czyli tak czy inaczej poleci wszystko z telefonu...
Tak więc wpierw aby choć z ciekawości się dowiedzieć czy faktycznie przywrócenie ustawień fabrycznych może pomóc na dolegliwości z SMS - zrobię takie przywrócenie :)

Później podejmę próbę załadowania softu:

http://bigota.d.miui.com/6.12.22/miui_MIMAXGlobal_6.12.22_61a8874389_6.0.zip

taki się ściąga przy wybraniu Developer ROM, na peweno wejdzie na mój telefon? Wersję są oki?

@antekkwars

fajnie, że Ci się udało będziesz skarbnicą wiedzy :), na świeżo bo pewnie inni juz mają dość laickich pytań :)
Wszystko jest PL??? ..... i czy SMS przychodzi z dźwiękiem :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest po PL a przeleciałem całe menu ustawień aplikację SMS i kontakty.  Sms na starym romie mi dochodził z dźwiękiem i na tym także. Na pierwszy żut nie widzę różnic nic nowego nie zauważyłem żadnej funkcji nowej. Gdyby nie wejść w informacje w menu nawet bym nie zauważył nowego romu tam podaje go jako globalną wersję beta tygodniową zobaczymy czy w piątek jakaś aktualizacja się pojawi. 

Edytowane przez antekwars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???

Mówisz, że na starym romie globalnym SMS nie dochodził z DŹWIĘKIEM??? a na nowym DEV też go nie masz?
To w moim przypadku nie am sensu wgrywać czegokolwiek poza ew. Xiaomi.eu - bo w tym romie koledzy potwierdzili, że SMS przychodzi z dźwiękiem!

Zrobię reset do ustawień fabrycznych (ale dopiero w week, żona używa ułomnego smartfona w pracy) i ciekawe, jeśli nie pojawi się dźwięk SMS to dalej będę męczył sprzedawcę - dla mnie to niezgodność towaru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...