Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy


pikustbg

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Shadow2k3 napisał:


Na 6.12.8 GPS łapał przy oknie na 7.2.9 widział tylko 1 satelitę, na dworze już było lepiej złapał fixa po ok. 2 minutach i trzymał na odcinku 1 kilometra i nie gubił sygnału. Ale tak na oko jakoś 1/4 gorzej niż na 6.12.8. Trzeba poczekać ja wróciłem na Antka 6.

Patrząc na przykład Mi5, to się obawiam, że to "trzeba poczekać" może się rozciągnąć w czasie... może nawet do nieskończoności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 810
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie


Na 6.12.8 GPS łapał przy oknie na 7.2.9 widział tylko 1 satelitę, na dworze już było lepiej złapał fixa po ok. 2 minutach i trzymał na odcinku 1 kilometra i nie gubił sygnału. Ale tak na oko jakoś 1/4 gorzej niż na 6.12.8. Trzeba poczekać ja wróciłem na Antka 6.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka


Dzisiaj wgralem 7.2.9 i jak narazie wszystko chodzi ok.
Gps złapał kilkanaście satelit w kilka sekund, czyli tak jak na wcześniejszym romie.

MiMaxPrime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam informacje że poprawiona wersje Xiaomi.eu 7.2.9 pobrana dziś działa dobrze i nic jest gorące.

10 lut, 21:30: poprawione romy dla MI4c/s/NotePro/MiMAX o problem z nadmiernym użyciem CPU

Potwierdzam. Dopiero po instalacji nowej wersji telefon wrócił do normalności :-)

Z GPS nie zauważyłem żadnych problemów zarówno na pierwszej wersji jak i na tej poprawionej.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Axon napisał:

Potwierdzam. Dopiero po instalacji nowej wersji telefon wrócił do normalności :-)

Z GPS nie zauważyłem żadnych problemów zarówno na pierwszej wersji jak i na tej poprawionej.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Ja zamierzam w poniedziałek/wtorek zainstalować dla testu Xiaomi.eu ciekaw jestem czy coś poprawili ale raczej nie,bo czemu by mieli nas rozpieszczać.

Mi 5 pokazał mi że nie ma wierzyć w długie wsparcie a nie że jest sztuczne wsparcie gdzie tylko numer wersji się zmienia i jeszcze coś pogorszą.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, hellhammer napisał:

Mi max- hydrogen u mnie dziala gps, zero drenazu cpu i baterii. Dziala super, lepiej niz na 6.0 - jest szybszy, lzejszy. Bateria spada w takim samym tempie jak na 6.0.
Zarowno na china jak i xiaomi.eu jest bardzo dobrze.

Ciekaw jestem co w Kernel ustawi ale o tym przekonam się sam jak zainstaluje system i Kernel Adiutor.

Bo jak sprawdzałem na RN3P to Kernel MIUI na Xiaomi.eu jest średnio ustawiony i jest co poprawiać aby mieć większy wynik pracy na baterii.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomaszeset napisał:

Z tego, co czytałem, opcja dzielenia ekranu jest funkcją w androidzie 7 jakby fabryczną, to twórcy miui ją zablokowali? Nie rozumiem.

Ja nie rozumiem czemu w MIUI istnieją takie przydatne funkcje i jest nawet możliwość dwóch takich samych aplikacji na raz a nie ma zmiany DPI i siatki ikon.

Domyślne DPI w MIUI to nie porozumienie to ustawienie jest dobre dla starszych osób które mają bardzo poważne problemy ze wzrokiem.

Tak trudno jest dać coś w systemie co edytuje nam plik build.prop (edycja DPI) i drugi plik do edycji siatki ikon.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Ciągle mam pod górę :(

Kupiłem w sklepie w PL (PC Projekt) Xiaomi MiMax dla żony, abym nie miał problemów z samym telefonem, sprowadzanie, wgrywanie softów, chińskie znaczki.... itp.

Soft w miarę czysty po dzisiejszej aktualizacji: Wersja Android 6.0.1 MMB29M; MIUI Global 8.2 Stabilna 8.2.1.0 (MBCMIDL).

Problem tkwi w szczególności w dźwiękach powiadomień, bo po prostu ich nie ma. Działa wibracja czy dioda powiadomień ale nic nie słychać, że przyszedł np. SMS!

Dziwne trochę, że w ustawieniach"Dźwięki i wibracje" są tylko trzy poziomy dźwięków:

Głośność dzwonka

Głośność alarmu

Głośność multimediów

o SMS, czy powiadomieniach nie ma śladu :(

Może ktoś wspomóc pomocną ręką gdzie się to ustawia lub co należy zrobić? Życie bez dźwięku SMS ... nie ma sensu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,
Ciągle mam pod górę
Kupiłem w sklepie w PL (PC Projekt) Xiaomi MiMax dla żony, abym nie miał problemów z samym telefonem, sprowadzanie, wgrywanie softów, chińskie znaczki.... itp.
Soft w miarę czysty po dzisiejszej aktualizacji: Wersja Android 6.0.1 MMB29M; MIUI Global 8.2 Stabilna 8.2.1.0 (MBCMIDL).
Problem tkwi w szczególności w dźwiękach powiadomień, bo po prostu ich nie ma. Działa wibracja czy dioda powiadomień ale nic nie słychać, że przyszedł np. SMS!
Dziwne trochę, że w ustawieniach"Dźwięki i wibracje" są tylko trzy poziomy dźwięków:
Głośność dzwonka
Głośność alarmu
Głośność multimediów
o SMS, czy powiadomieniach nie ma śladu
Może ktoś wspomóc pomocną ręką gdzie się to ustawia lub co należy zrobić? Życie bez dźwięku SMS ... nie ma sensu


A masz zaznaczone dźwięk dostarczenia w SMS?

MiMaxPrime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mario1974 napisał:

Też miałem 7.2.9 wgrane i wytrzymałem tylko przez noc z tym romem. Wróciłem do aicp 12.1 na MiUi nie wrócę chyba że MIUI 9 będzie rewolucyjne ;-)

To jest nie możliwe bo oni robią biznes,więc ci nie będą robić wsparcia wieczność dla telefonu.

Ja za niedługo zaczynam poszukiwanie lepszego systemu niż mam obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzowie... softów :)

Nie dacie rady mi pomóc z moim problemem? T o"tylko" dźwięk przychodzącego SMS'a i głośniejsze powiadomienie w SKYPE :)

Niemożliwe aby telefon z polskiej dystrybucji miał taki problem, reklamować go, czy samemu jakoś walczyć o pełną funkcjonalność?

Myślałem, że dla kobitki taki Global rom wystarczy ale zewsząd info aby wgrać MIUI Xiaomi.eu i, że wszelkie problemy znikną - trudno aż w to uwierzyć, że oryginalny rom jest skopany!

Dacie radę pomóc?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RaVB

Na trzech telefonach używałem Xiaomi.eu i nie miałem tego problemu może ten global jest okrojony o taką funkcje? co mnie w MIUI nie dziwi że coś przydatnego w systemie nie istnieje.

Może ci pomóc z Xiaomi.eu jeśli by się okazało że w Global brak tego dźwięku.

Sprawdzałeś w Ustawienia / Aplikacje systemowe / SMS?

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem, mam zaznaczone - dźwięk dostarczenia, może looknij ile masz możliwości ustawienia głośności w zakładce dźwięki i wibracje.

Ja mam tylko dla dźwięku, alarmu i multimediów - choć w tym ostatnim przypadku powiadomienie Skype też jest cichutkie.

Dziwi mnie, że system jaki jest w telefonach z oficjalnej dystrybucji (bez krzaczków ale z masą niechcianych aplikacji) jest po prostu zchrzaniony - bo jak to nazwać?

Dopiero co wczoraj odpaliłem telefon, włączyłem aktualizację i ... nie mam dźwięku SMS!!! To ma być oryginalna wersja softu, porażka :(

a liczyłem, że żona ogarnie bez problemu nowy telefon a ja będę się cieszył spokojem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupiłem telefon w polskiej dystrybucji z oryginalnym softem tylko ułomnym o brak dźwięku przy przychodzącym SMS!

Kurna, czy to może być powód do reklamacji niezgodności towaru? Jak taki telefon kupi ktoś nie wiedzący o istnieniu Xiaomi.eu to szlag go trafi :)

Kupiłem telefon.... dzwonię dziś do PC Projekt - ciekawe co powiedzą!

ps.

jak się w prośbie o odblokowanie bootloadera wpisuje imię i nazwisko to nie może być w nim polskich znaków?

Czy w tej rubryce musi być to samo co wpisywaliśmy podczas tworzenia konta? Ja tam w name wpisałem swój nick i teraz nie wiem gdzie problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiMaxPro po wgraniu na czysto poprawionej wersji (po 21:30) 7.2.9 +dodatki +root (2.79)
Nadal potrafi drenować baterie (po 12h System Android 40% uzycia baterii, po 12h bateria spadła przy SOT 2h do 61%);
Częste zawieszanie paska stanu (przechodzenie w ciemny motyw);
Brak działającego HDR w aplikacji Camera;

Wracam na 6.12.22 i poczekam co się pozmienia w międzyczasie [-:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, KLIFord napisał:

MiMaxPro po wgraniu na czysto poprawionej wersji (po 21:30) 7.2.9 +dodatki +root (2.79)
Nadal potrafi drenować baterie (po 12h System Android 40% uzycia baterii, po 12h bateria spadła przy SOT 2h do 61%);
Częste zawieszanie paska stanu (przechodzenie w ciemny motyw);
Brak działającego HDR w aplikacji Camera;

Wracam na 6.12.22 i poczekam co się pozmienia w międzyczasie [-:

Dziwnę bo mam pod opieką Mi Max - 3 GB RAM - 64 GB ROM i nie ma takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12 pierwsze 24-36h też było właśnie wyśmienicie... normalny SOT na poziomie 8 godzin, a tu nagle zaczęło się coś dziać. Nie wiem czym spowodowany jest ten bug, może jakaś apka mi się zwiesza w systemie, ale to musi być systemowa patrząc po zużyciu baterii... No cóż HDR i ten pasek stanu powoduje, że wracam :-/

Swoją drogą jakie są różnicę pomiędzy 6.12.22 vs 7.2.9 - po za podstawą Android 7-Andorid 6 której dzięki MIUI nie widać?

Edytowane przez KLIFord
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...