Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy


pikustbg

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 810
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

47 minut temu, mario1974 napisał:

Też czekałem ale odpuściłem teraz siedzę na najnowszym MoKee 7.1.1 i jest ok. Problemy z aparatem jeszcze są :-S   wgrałem snap camera i testuję

Czemu na tym systemie jesteś jak rekomendowany jest LineageOS 14.1 (Android 7.1.1).

@Redmi2 Jak używałem MoKee (Android 6.0.1) to nic mi w nim nie brakowało ^_^ możesz napisać jakiś funkcji które są w MIUI brakuje a bez których nie można żyć?

Nie wiem ile testowałeś alternatywnych systemów ale powiem ci że są jeszcze bardziej okrojone w których nacisk jest na szybkość a nie na milion funkcji.

Jak na razie to najbardziej rozbudowanym alternatywnym systemem jaki widziałem na Mi Max to Resurrection Remix a za nim Ice Cold Project 12.1 który zawiera też to magiczne menu które umożliwia nam rozbudowana personalizacje systemu co dla mnie osobiście jak jest to fajnie ale jak go nie ma to nic się nie stało :)

Mam jeszcze jedno pytanie do ciebie czy w MIUI najnowszym bez problemu czyta dysk zewnętrzny 2,5'' w formacie NTFS albo Pendrive? bo jak pamiętam w MIUI to tylko FAT32 a NTFS za pomocą Total Commander można było wprowadzić do użytku ale nie było to aż takie ciekawe rozwiązanie.

Jeśli czegoś brakuje w tych alternatywnych systemach to jest dużo prawdopodobieństwo że Xposed w jakimś stopniu pomoże nam dodać te funkcje z MIUI.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mario1974 napisał:

kurde kusicie z tym LineageOS chyba w końcu przetestuję :-D

Ty się nie zastanawiaj tylko zainstaluj bo to specjalnie dla ciebie stworzyłem ten mały poradnik do którego będę dodawać aktualizacje i go aktualizował jak będę u mnie chęci :)

Zwróć uwagę na Firmware jaki ja polecam używać na Mi Max - wersja kodowa Hydrogen.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mario1974 napisał:

ok wgrane zobaczymy co to warte :-D

Nie pomyliłeś się i wybrałeś Firmware ten który ja osobiście polecam? bo ten drugi alternatywny taki sobie jest.

PS. Powstała nowa wersja systemu ale to jak sam przetestuje to wstawię adres.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mario1974 napisał:

Tak z pierwszego linka ten który poleciłeś

Mam nadzieje że i u ciebie będzie ładnie działać ta wersja systemu.

Ja dopiero za wszystkie prace związane z telefonami wezmę się dopiero od wtorku więc na ocenę nowej wersji trzeba poczekać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, acidbrain napisał:

Mam obecnie mi max pro na snapie 652 i global stable.  Widzę, że nie ma pod niego global dev. Oświeci mnie ktoś czemu ?

Co lepszego czeka mnie jak bym wgrał xiaomi.eu ?

Ja też nie widzę Global Developer.

Ja nie jestem wstanie ci wypisać punkt po punkcie co jest lepsze,ale wiem jedno nie będziesz żałował że zainstalowałeś Xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2017 o 16:10, JestemMortem napisał:

Jakby nie miał daca to by nie grał wcale. 

Sprawdziłem chip audio w terminalu i to msm8976-tashalite-snd-card, czyli integra Snapdragona. Nie ma co liczyć na wolfsony tudzież essy. Gra jak gra, dla mnie średnio bo na co dzień korzystam z zewnętrznego dacampa usb (którego polecam zakupić dla dobrego dźwięku na słuchawkach). 

Głośniki grają głośno i dość szczegółowo (jak na mono głośnik telefonu).

Dzięki za odpowiedzi...

Kilka dni temu zakupiłem wersję 652/3/64 i dopiszę kika słów które być może pomogą zainteresowanym w temacie dzwięku w słuchawkach.

Jakość dzwieku ( choc to oczywiście zawsze subiektywna ocena ) pozostawia wiele do życzenia... powiedział bym że to najsłabszy punkt tego fajnego smartfona.

NIe pomagały instalacje lepszych odtwarzaczy np. Neutrona itp.

Znalazłem jednak na zagranicznych forach informację żeby spróbować zainstalować Foobara2000 i w opcjach zaawansownych zaznaczyć "USE OPENSL AUDIO OUTPUT"

Sygnał w słuchawkach stał się bardziej klarowny , czysty , naturalny i dużo głośniejszy. ( chyba omijany jest w ten sposób cały układ "polepszaczy firmowych" które jak to bywa tylko zniekształcają dzwiek)

Dodam jeszcze ze ze znanych odtwarzaczy podobną funkcję ma jeszcze VLC .

NIe jest to jakość wspaniała ale dużo dużo lepsza od tej proponowanej przez Xiaomi z ustawieniami Mi Sound .

 

ps. napiszcie proszę jakich zewnętrznych DACow używacie i czy Mi MAX łączy się z nimi przez USB bez problemu .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja niby max prime też ostatnio odebrałem niby z globalem od goldway. Tylko nie mogłem wgrywać wgrać zip z romem na china dev. A wgrałem przez edl globala i teraz mozna normalnie z global na china i odwrotnie. Wiec tamto coś nie było chyba czystym globalem. 

 

 

Myślicie, że lepiej dziewczynie wgrać global stable czy dev ????????????

Edytowane przez acidbrain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, acidbrain napisał:

No ja niby max prime też ostatnio odebrałem niby z globalem od goldway. Tylko nie mogłem wgrywać wgrać zip z romem na china dev. A wgrałem przez edl globala i teraz mozna normalnie z global na china i odwrotnie. Wiec tamto coś nie było chyba czystym globalem. 

 

 

Myślicie, że lepiej dziewczynie wgrać global stable czy dev ????????????

Czasem nie działa instalacja systemu z .zip na oryginalnym system.

Global Developer wybierz albo Xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, acidbrain napisał:

Kij wie...  Pewnie inna firma wyświetlacza..  Drugi fon ma jakby Bielsze kolory i chyba lepszy kontrast.. 

No to może być oryginalny ale od innego producenta.

W Xiaomi Redmi Note 2 były sporo różnice między montowanymi wyświetlaczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...