Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy


pikustbg

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, maszkara72 napisał:

Ja za swojego maxa w Foster zapłaciłem 1070 zł.A jeśli chodzi o oprogramowanie to wychodzę z założenia,że póki działa super global dev,to nie mam zamiaru zmieniać na miui,eu.Te aktualizacje w miui global przychodzą przez OTA,po prostu ściągasz i aktualizuje automatycznie,tak jak w smartfonach na androidzie innych firm.Nie robisz żadnych wipów,czy innych rzeczy,po aktualizacji smartfon sam się włącza i używasz go normalnie jak do tej pory.Wiem,że miui.eu ma sporo rzeczy lepszych niż global,ale ma też bugi i inne problemy,a dla mnie potrzebny jest smartfon,który w każdej chwili ma działać tak jak powinien.Jestem trochę nerwowy i mógłbym nieraz wkur**** się,że coś nie działa tak jak powinno.:oops:

Dziękuje za odpowiedz, o to mi właśnie chodziło. Chyba też zdecyduję się na miui global, a jak coś będzie nie tak to z pomocą forumowiczów zainstaluje miui.eu. Jeszcze raz dziękuje za odpowiedz bardzo mi pomogła w podjęciu decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 810
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy jak zapowiada się najbliższa aktualizacja?
Obecnie używam 2016-12-22 ale czeka mnie FULL WIPE i pełna ponowna konfiguracja, a wszędzie wołają, że idzie MIUI na Andorid 7... 
Więc takie pytanie czy robić spokojnie FW czy czekać na ROM oparty na nowym Andku i ponownie będę pewnie musiał FW robić :-/
Pytałem na stronie głównej ale po awarii forum chyba była 'cofka' bazy bo znikneło pare odpowiedzi.

Może zawołam szanonego  @Acid oraz kolegę który udzielił się na głównej w tej sprawie :-P  @Redmi2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Zigrin napisał:

Dziękuje za odpowiedz, o to mi właśnie chodziło. Chyba też zdecyduję się na miui global, a jak coś będzie nie tak to z pomocą forumowiczów zainstaluje miui.eu. Jeszcze raz dziękuje za odpowiedz bardzo mi pomogła w podjęciu decyzji.

Działać będzie ci Global dobrze,ale chodzi o różnice co oferują oba systemy.

Xiaomi.eu nie powstało po to aby byś gorszym systemem,bo kto by też brał pieniądze za instalacje gorszego systemu,jak za pomocą MiFlash każdy sobie zainstaluje na czysto Global :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, majdan12 napisał:

Działać będzie ci Global dobrze,ale chodzi o różnice co oferują oba systemy.

Xiaomi.eu nie powstało po to aby byś gorszym systemem,bo kto by też brał pieniądze za instalacje gorszego systemu,jak za pomocą MiFlash każdy sobie zainstaluje na czysto Global :)

To muszę jeszcze poczytać o różnicach pomiędzy xiaomi.eu a global. Przejrze forum żeby się troche podszkolić:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid co Cię ugryzlo, że tak cholernie dziwne masz podejście? Zadaje normalne pytanie a tobie kij w tyłku staje?
Fakt może jakoś znowu nie składnie zadałem to pytanie, bo i@JestemMortem nie zrozumiał :-/

Chodzi o to, że namieszał em sobie w systemie na tyle, że chcę go od nowa postawić i pytam po prostu czy robić to już teraz czy poczekać bo np. nie wiem za tydzień wyjdzie nowy ROM dla mimaxach oparty na 7 i będzie trzeba i tak wszystko robić od nowa...
.Nie wiem po co te nerwy, kurde jak na elektrodzie się tu robi czy co?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Jestem tu nowa i mam do Was pytanie. Otóż, dzisiaj oglądałam Xiaomi Mi Max w wersji 3GB RAM/32GB w kolorze białym, na gwarancji do listopada 2017. Jego cena to 950zł. Aktualnie mam samsunga S4 i9506 i zastanawiam się nad kupnem albo tego Mi Max albo Redmi Note 3 (snapdragon), jednak cena Note 3 poszła sporo w górę. Czy opłaca się kupić tego Mi Max? Powiem szczerze, że widzę i plusy i minusy dużego ekranu..oczywiście ciężko zapakować go do kieszeni, ale za to fantastycznie pisze się na nim smsy bądź przegląda internet.. Poradźcie mi co robić bo biję się z myślami..  : P Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałaś go w ręce to znasz wielkość tu nikt ci nie pomoże, który wybrać ja miałem do tej pory 5,5 cala i teraz jak mam ten to 5,5 cala wydaje mi się za mały ale to subiektywne odczucie. Samemu telefonowi nie można nic zarzucić mój działa idealnie wszystko chodzi bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FreeStyle199 Ja mam porównanie, bo posiadam oba te telefony. Na co dzień korzystam właśnie z Maxa. Jest znacznie poręczniejszy i po kilku dniach na pewno się przyzwyczaisz do rozmiaru oraz dwuręcznej obsługi. Bateria także trzyma lepiej. Redmi note 3 wydaje się teraz taki malutki i niewygodny :D

A co do kieszeni to nie ma problemu, no chyba że jakieś obcisłe spodnie, wtedy może uwierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze bardzo szczupły i mam telefon w kieszeni tak samo jak każdy inny (kieszenie gdzie od boku się dłoń wsadza,ale te od góry też mogą być).

Spora cena za 3/32 GB :( i gwarancja krótka.

@FreeStyle199 jakbyś kupiła jednak ten telefon (z innego źródła,albo tego za 950 zł) to napisz do mnie a podpowiem co zrobić przy instalacja Xiaomi.eu lub innego systemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, FreeStyle199 napisał:

Spora cena? Wszędzie chodzą po 1200-1400 : ( Ten jest z komisu, ale kupiony w jakimś sklepie i jak teraz zerknęłam to kosztuje 2099 nowy o.O matkoicórko

Ja nie wiem kto,trzeźwo myślący zapłaci 1200 -1400 za ten model.

Można zamówić w Chinach kurierem z ochroną od Vat za 9$ u naszego Hong Kong Goldway.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FreeStyle199 napisał:

Tak, ale jednak zalezy mi na gwarancji tu w Polsce..Zastanawia mnie tylko ta gwarancja..Na stronie napisane jest, że 12m-cy dla klientów biznesowych a na olx telefon wystawiony jest z 24m-czną gwarancją. I komu tu wierzyć..

Hong Kong Goldway też oferuje gwarancje w Polsce za kolejne 9$ :)

To normalne że dla klienta jest 24 miesięcy gwarancji,bo w Polsce muszą ci jej tyle dać nawet jak ci ktoś napiszę że jest 12 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj kupiłem mi maxa 3/32 w foster, niby wszytko jest ok, tylko zdziwiło mnie to że bateria była całkiem rozładowana. Tel nie chciał się włączyć. Musiałem go podłączyć do ładowania żeby się uruchomił. Nie wiem czy się tym przejmować czy lepiej to zgłosić do sprzedawcy. Czy ktoś z forumowiczów też tak miał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Zigrin napisał:

Witam. Dzisiaj kupiłem mi maxa 3/32 w foster, niby wszytko jest ok, tylko zdziwiło mnie to że bateria była całkiem rozładowana. Tel nie chciał się włączyć. Musiałem go podłączyć do ładowania żeby się uruchomił. Nie wiem czy się tym przejmować czy lepiej to zgłosić do sprzedawcy. Czy ktoś z forumowiczów też tak miał ?

Ja też kupiłem w tej firmie,u mnie bateria była naładowana,nie pamiętam już na ile.Nie przejmuj się,naładuj ją i jutro daj znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zigrin napisał:

Witam. Dzisiaj kupiłem mi maxa 3/32 w foster, niby wszytko jest ok, tylko zdziwiło mnie to że bateria była całkiem rozładowana. Tel nie chciał się włączyć. Musiałem go podłączyć do ładowania żeby się uruchomił. Nie wiem czy się tym przejmować czy lepiej to zgłosić do sprzedawcy. Czy ktoś z forumowiczów też tak miał ?

Namiętnie ktoś testował telefon że zużył baterie.

Masz Xiaomi.eu czy Global?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria ładowała się około 3 godzin, od wczoraj przy w miarę normalnym używaniu wifi troche youtuba, ściągnięcie paru apek i poszło 25%. Więc chyba wszytko w normie. Może po prostu jakiś chińczyk zapomniał naładować baterii:-)

11 godzin temu, majdan12 napisał:

Namiętnie ktoś testował telefon że zużył baterie.

Masz Xiaomi.eu czy Global?

Po aktualizacji miui global 8.1 stabilna. Po wyjęciu z pudełka było 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie Zigrin sprzedali mi maxa z wersją global stable,dla mnie global dev.W ramach jednego sklepu różne wersje softu,dziwne.A o baterię się nie martw,trzyma długo.Jak w ,,dobrym'' tablecie.Ale plus jest taki,że ładuje się zdecydowanie szybciej niż w tablecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Zigrin napisał:

Ten z wersją global stable to wersja international, różni się tym że ma ładowarkę bez przejściówki i napisy na pudełku i instrukcji po angielsku. No i jest tańszy o 20-30 zł.

Całe szczęście że nikt nie uważa że wspiera on B20 LTE 800 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z wersją global stable to wersja international, różni się tym że ma ładowarkę bez przejściówki i napisy na pudełku i instrukcji po angielsku. No i jest tańszy o 20-30 zł.

Nie koniecznie bez przejściówki, na pewno ma ładowarkę nie chińską. Niektórzy sprzedawcy mają ładowarki np angielskie,gdzie i tak trzeba korzystać z przejsciowki

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie koniecznie bez przejściówki, na pewno ma ładowarkę nie chińską. Niektórzy sprzedawcy mają ładowarki np angielskie,gdzie i tak trzeba korzystać z przejsciowki

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka


Dokładnie. Chodziło mi o to że ma ładowarkę nie chińska. Ja akurat dostałem bez przejściówki


Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...