Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy


pikustbg

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 810
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

@Damian799

Mam tak samo, myślałem że to wina Messengera, więc olałem sprawę, ale widzę że coś jest na rzeczy.

Edit.
Sprawdziłem właśnie Messengera i teraz jest dobrze, zdjęcia wychodzą takie jak powinny byc. Aktualnie jestem na wersji Global  8.6.12.22

Edytowane przez dk.88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Aktualnie posiadam Rn3 MTK i zastanawiam się nad zakupem właśnie mi max. Główna zmiana wywołana jest głównie słabym działaniem GPS na procesorze MTK. 

Mam dwa pytanka jak sprawuje się właśnie GPS na tym urządzeniu? Nie rzuca 5m w prawo lub w lewo i przez to wariuje?

Jak jest na prawdę z gabarytami? Da się jakoś używać go jako telefon? Bo wiadomo jest różnica między telefonem dużym a wielkim. Obecnie mój RN3 ma 5.5 i myślę że 6 cali nie stanowiło by problemu ale 6.44 to już trochę daje do myślenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, KucharSP napisał:

Witam. Aktualnie posiadam Rn3 MTK i zastanawiam się nad zakupem właśnie mi max. Główna zmiana wywołana jest głównie słabym działaniem GPS na procesorze MTK. 

Mam dwa pytanka jak sprawuje się właśnie GPS na tym urządzeniu? Nie rzuca 5m w prawo lub w lewo i przez to wariuje?

Jak jest na prawdę z gabarytami? Da się jakoś używać go jako telefon? Bo wiadomo jest różnica między telefonem dużym a wielkim. Obecnie mój RN3 ma 5.5 i myślę że 6 cali nie stanowiło by problemu ale 6.44 to już trochę daje do myślenia...

Pooglądaj sobie filmy porównawcze... Wydrukuj makietę na kimovil. Ja nie wyobrażam sobie używania takiego telefonu. Ok, do filmów super sprawa, ale jak to trzymasz przy uchu to wyglądasz co najmniej idiotycznie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Redmi2 napisał:


Makiety kimovil sobie mozna d.. Podetrzec :-) ich wymiary nijak sie maja do rzeczywistych tel. Sa zblizone ale sporo tez brakuje. Wiem bo sam sprawdzalem tak :-) .

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Ale pogląd będzie miał. Ja sobie RN2 skleiłem i mniej więcej widziałem, czego oczekiwać, w rzeczywistości telefon był poręczniejszy niż makieta (ale nie w drugą stronę). Ale wystarczy nawet odpalić pierwszy lepszy film Mi Max vs Redmi Note i widać, że to jest przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, galakty napisał:

Ja nie wyobrażam sobie używania takiego telefonu. Ok, do filmów super sprawa, ale jak to trzymasz przy uchu to wyglądasz co najmniej idiotycznie :) 

Jakbym czytał stare komentarze pod "5-calowy gigant!" sprzed paru lat ;)

 

1 godzinę temu, KucharSP napisał:

Jak jest na prawdę z gabarytami? Da się jakoś używać go jako telefon? Bo wiadomo jest różnica między telefonem dużym a wielkim. Obecnie mój RN3 ma 5.5 i myślę że 6 cali nie stanowiło by problemu ale 6.44 to już trochę daje do myślenia...

Dużo lepiej i wygodniej mi się go używa od 5,5" RN2 :)

Po wyjęciu z pudełka pomyślisz "Ale bydlak!". Po jednym, góra dwóch dniach się przyzwyczaisz. Jak teraz patrzę na RN2 to myślę sobie jakie to małe i nieporęczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KucharSP osobiście wyobrażam sobie teraz pracy na mniejszym telefnie niż własnie te 6 cali... a przesiadłem się z 5,7
Natomiast jak podnosze Huaweia narzeczonej który ma 5,2 wydaje mi się nie poręczny a samo pisanie jest karkołomne. 
Tragedią jest dopiero jak u rodziców podnoszę iphony ... te 4 cale w 4S jest po prostu maciupkie :-P
Dodatkowo załączam Ci screena z porównaniem dzięki stronie mgsm.
Aaaa i najważniejsze GSP, jest wszystko OK, wrecz super szybko i fajnie [-:

@Redmi2 ale śmieszny futerał [-: A co TY masz na wyświetlaczu (Ona ma?) bo wygląda jak nie zakrywające całe szkło, ale świeci się jak oryginalny wyświetlacz.
PS. Co tacy cięci z Acidem na moje pytanie czy będzie/kiedy będzie Miui na andku 7? Musze zrobić Full Wipe a nie chce mi się dwa razy :P

@maszkara72 czy Ty żartujesz :-D Przecież to tablet 10 calowy z ekranem 8 calowym i ramkami jak połowa telefonu :D Ale to już przesada jest :-P
WIesz, że nawet nie wiedziałem, że takie coś istnieje... używałem Note 2, potem Note 4 ale nigdy nie widziałem tego 5100 - czas ale ta rozdzielczość i ramki... Tak z ciekawości też zrobiłem screena z porónaniem... 

xiaomi_mimax_vs_xiaomi_rn3_vs_samsung_note8.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli dowiedziałem się że z GPSem wszystko jest ok to najważniejsze. Widzę także ze większość z Was normalnie używa mi max na codzień i jest zadowolona także jak na tę chwilę chyba się zdecyduję na jego zakup. 

Zastanawia mnie czy może jednak wyjdzie ten Rn4 na snapdragonie. Miałem też pomysł na Mi Note 1 ale nigdzie już nie jest dostępny także odpada...a do tego dość starawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Note 8" wyszedł parę miesięcy po note 2 i miał ten sam procek co note 2 i parę innych podobnych rzeczy.Te ramki były dlatego tak szerokie bo jeden bok miał schowek na rysika,to normalne że drugi bok równiež musiał być taki sam.Dopiero z nim przy uchu człowiek wyglądał komicznie.Ale sprzęt był spoko,szybko działał bez zacinek.Mi max jak dla mnie wymiary ma idealne,nawet jeśli by miał 7 " przy tak wąskich ramkach to również jak najbardziej byłby do obsłużenia.Niestety coś za coś.Albo coś takiego dużego jak mi max i z pewnymi problemami obsługi jedną ręką,albo jakiś iphone 4 calowy.Ale weź używaj 4" do internetu,czy do innych rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu zrezygnowałem z Mi Max-a z powodu jego rozmiaru. Ale nie uważam, że byłby dla mnie za duży. Wręcz przeciwnie - byłby idealny. Zrezygnowałem jednak, bo bałem się, że potem będę miał bardzo ograniczony wybór. Bo z mniejszego na większego przesiąść się łatwo, przyzwyczajasz się szybko. W drugą stronę jest o wiele gorzej.

Gdy kiedyś się przesiadłem z Mi2s na Redmi Note, to wydawał mi się "taki duży" przez 1 dzień. Potem był już idealny. Gdy z Redmi Note się przesiadłem na Mi5, to mija już trzeci miesiąc, a mnie wciąż drażni to, że jest za mały. Jak biorę do ręki (i włączam) swojego odpoczywającego w szufladzie rezerwowej Redmi Note, to mam takie uczucie – "o boże, ale idealny" :)

Problem w większym stopniu dotyczy oczu niż rąk.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Max jest idealny pod względem rozmiaru.Przesiadlem się Redmi Note.
A tym że nie będzie wyboru, bym się nie przejmował.
Tendencja jest raczej żeby powiększać fony a nie pomniejszać .
Może następny mój fon to będzie Mi Mix 2 :)

MiMaxPrime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet.Ja przesiadłem się na maxa z 5.5 " honora 4x i bardzo szybko przyzwyczaiłem się do jego rozmiarów,choć nie powiem,po otwarciu pudełka gały trochę mi się wytrzeszczyły.:shock:Ale wiedziałem,że chcę tak dużego smartfonu,ba myślałem nawet o 7" tabie od samsunga,ale ma bardzo słabe parametry.Natomiast mi max wymiatał całkowicie honora 4 x,jeśli chodzi o szybkość działania.Właśnie ta szybkość zaskoczyła mnie całkowicie.Ja nie martwię się co będzie kiedyś,jak będę chciał wymienić mi maxa na nowszy smartfon.Zawsze coś się znajdzie tak dużego.:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, latet napisał:

Mimaksiarze Drodzy, a jak wygląda FPS w filmach 4K z Mi Maxa? Jeśli jest to 30 FPS to chyba jednak sprzedam Mi5 i kupię Mi Maxa. Nie jestem w stanie strawić tego 26 FPS na Mi5.

Przejrzałem swoje nagrania z MIUI - Resurrection Remix - MoKee gdzie były używane trzy aplikacje do aparatu 1.MIUI ''Aparat'' 2. Open Camera 3. Snapdragon Camera i na każdej aplikacji było stabilne 30 klatek na nagraniach gdzie były światło,bo wiadomo że jak się kręciło materiał gdzie było słabe (koszmarne) oświetlenie to ilość klatek spadała w 4K.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, majdan12 napisał:

Przejrzałem swoje nagrania z MIUI - Resurrection Remix - MoKee gdzie były używane trzy aplikacje do aparatu 1.MIUI ''Aparat'' 2. Open Camera 3. Snapdragon Camera i na każdej aplikacji było stabilne 30 klatek na nagraniach gdzie były światło,bo wiadomo że jak się kręciło materiał gdzie było słabe (koszmarne) oświetlenie to ilość klatek spadała w 4K.

 

Akurat na Mi5 FPS nie spada w słabszym świetle (za to podbijane jest ISO albo obraz ciemnieje). W sumie to jest zaleta (że nie spada), ale co z tego, skoro jest 26 w 4K. Wolałbym już nawet 24 czy 25 (skoro uparli się nam odebrać 30). Nie wiem co za geniusz wymyślił te 26.

Bardzo bym prosił Was o udostępnienie mi paru próbek filmów 4K z Mi Max-a w różnym świetle. Oryginalne pliki, najwygodniej poprzez https://wetransfer.com/

Ważne, aby były to próbki z MIUI8, bo możliwe, że parametry są inne niż były w MIUI7 (tak jest w przypadku Mi5, niestety). Za próbki z MoKee dziękuję, bo z pewnością nie mam zamiaru opuszczać MIUI :)

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, latet napisał:

Akurat na Mi5 FPS nie spada w słabszym świetle (za to podbijane jest ISO albo obraz ciemnieje). W sumie to jest zaleta (że nie spada), ale co z tego, skoro jest 26 w 4K. Wolałbym już nawet 24 czy 25 (skoro uparli się nam odebrać 30). Nie wiem co za geniusz wymyślił te 26.

Bardzo bym prosił Was o udostępnienie mi paru próbek filmów 4K z Mi Max-a w różnym świetle. Oryginalne pliki, najwygodniej poprzez https://wetransfer.com/

Ważne, aby były to próbki z MIUI8, bo możliwe, że parametry są inne niż były w MIUI7 (tak jest w przypadku Mi5, niestety). Za próbki z MoKee dziękuję, bo z pewnością nie mam zamiaru opuszczać MIUI :)

W Mi Max mi nie przeszkadza że ilość klatek spada bo nawet jak by było 30 klatek to i tak obraz jest ciemne przez to w jakim świetle został nagrany filmik.

Ja z MIUI 8 (Xiaomi.eu) mam filmiki w dobrym świetle dziennym,nie mam nagrań w domu ani przy gorszym oświetleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że GPS działa super - trasa na południe europy i powrót bez uwag. Bardzo oszczędny GPS , jazda ok 12 godzin - ekran czasem wyłączany czasem włączony ( nie sprawdzałem ile czasu ) a na końcu trasy ponad 30% energii - bez żadnego ładowania po drodze rzecz jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przymierzam się do kupna mi maxa, myślałem o zakupie z technos online ale po przeczytaniu wątku o ich serwisie mocno się zniechęciłem. Mam pytanie do użytkowników mi max zakupionych z polskiej dystrybucji jakie oprogramowanie posiada ? Czy global ? Czy xiaomi eu ? Jestem totalnie zielony w temacie miui i nie wiem czy telefon z global nie będzie sprawiał problemów początkującemu użytkownikowi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Zigrin napisał:

Witam.

Przymierzam się do kupna mi maxa, myślałem o zakupie z technos online ale po przeczytaniu wątku o ich serwisie mocno się zniechęciłem. Mam pytanie do użytkowników mi max zakupionych z polskiej dystrybucji jakie oprogramowanie posiada ? Czy global ? Czy xiaomi eu ? Jestem totalnie zielony w temacie miui i nie wiem czy telefon z global nie będzie sprawiał problemów początkującemu użytkownikowi ?

Ja bym w życiu nie zapłacił tyle za Mi Max,musiałbym nieźle upaść na głowę,jak można kupić telefon z serwisem 24 miesiące w Polsce w Mi-Center o wiele taniej.

Z tego co słyszałem to sprzedawca musi w Polsce zapewnić 24 miesięczną gwarancję,nawet jak sobie napiszę na aukcje że jest 12 miesięcy.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maszkara72 napisał:

Ja swojego mi maxa kupiłem w Foster Technology(mają sklep na allegro)z roczną gwarancją.Oprogramowanie to Miui 8 global dev,czyli z cotygodniowymi piątkowymi aktualizacjami.Dla mnie ta wersja globala jak najbardziej pasuje.

A czy te cotygodniowe aktualizacje nie są kłopotliwe ? To znaczy dla kogoś zupełnie zielonego jak ja. Chodzi mi o to żebym nie musiał za bardzo kombinować tylko używać telefonu nie zastanawiając się jakie mam oprogramowanie. Przepraszam że zadaje głupie pytania i dziękuję za cierpliwość.

1 godzinę temu, majdan12 napisał:

Ja bym w życiu nie zapłacił tyle za Mi Max,musiałbym nieźle upaść na głowę,jak można kupić telefon z serwisem 24 miesiące w Polsce w Mi-Center o wiele taniej.

Z tego co słyszałem to sprzedawca musi w Polsce zapewnić 24 miesięczną gwarancję,nawet jak sobie napiszę na aukcje że jest 12 miesięcy.

Może zle się wyraziłem z tą polską dystrybucją, chodzi mi o kupno telefonu od polskiego sprzedawcy za około 1000 zł, a nie z dystrybucji ABC DATA za 1500, bo tu już jest przegięta cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za swojego maxa w Foster zapłaciłem 1070 zł.A jeśli chodzi o oprogramowanie to wychodzę z założenia,że póki działa super global dev,to nie mam zamiaru zmieniać na miui,eu.Te aktualizacje w miui global przychodzą przez OTA,po prostu ściągasz i aktualizuje automatycznie,tak jak w smartfonach na androidzie innych firm.Nie robisz żadnych wipów,czy innych rzeczy,po aktualizacji smartfon sam się włącza i używasz go normalnie jak do tej pory.Wiem,że miui.eu ma sporo rzeczy lepszych niż global,ale ma też bugi i inne problemy,a dla mnie potrzebny jest smartfon,który w każdej chwili ma działać tak jak powinien.Jestem trochę nerwowy i mógłbym nieraz wkur**** się,że coś nie działa tak jak powinno.:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maszkara72 napisał:

Ja za swojego maxa w Foster zapłaciłem 1070 zł.A jeśli chodzi o oprogramowanie to wychodzę z założenia,że póki działa super global dev,to nie mam zamiaru zmieniać na miui,eu.Te aktualizacje w miui global przychodzą przez OTA,po prostu ściągasz i aktualizuje automatycznie,tak jak w smartfonach na androidzie innych firm.Nie robisz żadnych wipów,czy innych rzeczy,po aktualizacji smartfon sam się włącza i używasz go normalnie jak do tej pory.Wiem,że miui.eu ma sporo rzeczy lepszych niż global,ale ma też bugi i inne problemy,a dla mnie potrzebny jest smartfon,który w każdej chwili ma działać tak jak powinien.Jestem trochę nerwowy i mógłbym nieraz wkur**** się,że coś nie działa tak jak powinno.:oops:

Ja akurat jestem z tych co im na każdym modele każde Xiaomi.eu działało pięknie,nie miałem nawet drenażu baterii ani razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maszkara72 napisał:

No tak to jest na miui.eu jednemu działa innemu już nie;-).Ja pomimo tego,że mam globala to zawsze czytam wątki z nowymi aktualkami od miui.eu no i różnie to bywa z tym bezproblemowym działaniem.Ale może się kiedyś skuszę na to.

Ja czasem jak czytałem opinie o danej wersji Xiaomi.eu to sobie myślałem że chyba ci ludzie mają jakieś inne telefony,bo ogromna część funkcji im średnio działa a mi wszytko pięknie ładnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, JestemMortem napisał:

Ja tam żadnych błędów czy bugów nie zaobserwowałem. Wszystko działa jak należy.

Ja rok używałem MIUI na trzech modelach Xiaomi.

MIUI miałem bazujące na Android 4.4.4 - 5.0.2 - 6.0.1 / MIUI 7 - 8.

Ciekaw jestem MIUI 8 bazującego na Android 7,co nowego się pojawiło.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...