Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy


pikustbg

Rekomendowane odpowiedzi


Hehe wlasnie nie :-) boje sie, niezbyt mi sie podoba pomysl z masa bugow na telefonie jesli chodzi i moj codzienny tel. Bo z ucegleniem raczej nie ma mowy gdyz jest i fastboot rom i pod recover.
Jak cos to instalowalbym z fatbootromu a potem powrot tez ta metoda w trybie edl z flash_all, jedynie sie boje utrary meide lub imei.
Jestes w beta lub alfa teamie? Czemu sie nie ujawniles :-P

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk


Zapisałem się do beta na global, ale jak na razie zakończyłem testy na 6.12.8 i poczekam trochę na rozwój sytuacji odnośnie 7.0 bo został mi obecnie tylko max.
Na razie się uczę, więc nie ma się co wychylać tylko czytać i pytać dużo bardziej doświadczonych user-ów np Ciebie :-)
Ostatnie kilka lat (8) spędziłem na "jabłuszku", Miui to trochę inna para kaloszy.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 810
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Siemka.Posłuchajcie;mam global dev na moim maxie i dzisiaj dostałem przez OTA aktualkę do 6.12.22.Nie byłoby nic dziwnego,że ta wersja była dostępna już 23 grudnia.Z tym,że nie była dostępna na maxa,dlatego,że na ten model zostały wstrzymane aktualki ze względu na oczekiwany 7.0.Oczywiście 6.12.22 jest równiež na oficjalnej stronie miui dla naszego modelu.Dlaczego tą wersję dali i dlaczego z takim opóźnieniem?Dziwne?Ktoś coś wie lub się domyśla,o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Byla od samego poczatku ta wersja. Widocznie opoznilo Ci sie ota :-)

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk



Jeszcze do wczoraj na stronie miui wersja global dev była z 8grudnia. Mnie również dziś przyszła ota do wersji z 22grudnia.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sobie przypominam,że jeszcze przedwczoraj zaglądałem na stronę miu i tam była wersja z 8 grudnia.A skoro również Skrzek dzisiaj dostał wersję z 23 grudnia przez OTA,to ja wcale nie miałem opóźnionej,tylko po prostu xiaomi dopiero dzisiaj udostępniło ją dla mi maxa.Dlaczego dzisiaj...? Coś tam kombinują...Dzięki Skrzek za potwierdzenie tego co ja napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Redmi2 napisał:


Szczerze chyba malo jestem wymagajacym uzytkownikiem bo u mnie nie ubijal i na 6.0, ale to co mi bylo potrzebne to zawsze klodkowalem lub wrzucalem do autostaru, a ze malo tego jest to i wszystko dziala ok. Szczerze to roznic w dzialaniu systemu nie widze, ani na plus ani na minus, taka zmiana numerka jak dla mnie. Moze ktos kto gra zauwazy jakies roznice. Moze troszke szybciej i lzej dziala, ale to moze byc placebo. Bateria troszke lepiej, ale tez cudow nie ma.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

MIUI by musiało być mocno przeprojektowane aby działało jak te inne nakładki,które jak dla mnie tak samo dobrze wyglądają i mają masę funkcji.

Wiadomo też czemu MIUI ma takie zarządzenia RAM,aby wymusić sztucznie zakup mocniejszego wariantu telefonu :(

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, KLIFord napisał:

No i tak zaciekawiony spóźnionym update zrobiłem przejście do 2016.12.22 i padł mi FB oraz messenger :-) Nie wiem dlaczego... Czyszczenie nie pomogło. Od nowa instalacja obojga APK. Szkoda, że nie zrobiłem backup :-)

Jakie czyszczenie?

W TWRP > WIPE >Advanced WIPE >Zaznaczyć:Dalvik / ART Cache? czy może czyszczenie danych aplikacji z poziomu systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JestemMortem napisał:

Ja cos nie jestem przychylnie nastawiony do tych wipe dalvik cache. Ostatnio jak zrobilem (jeszcze na note2) to zdecydowana wiekszosc aplikacji sie posypala/crashowala, kamerka zaczela nagrywac uszkodzone wideo (niezaleznie od apki) i dekoder HW w odtwarzaniu przestal dzialac.

Ja u nikogo czegoś takiego nie zaobserwowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JestemMortem napisał:

Nikt tu ci raczej nie porowna bo dwoch nie posiada, ale moim zdaniem warto. Nieco lepszy snap, wiecej miejsca na pliki (i ramu jesli 4/128).

Warto, bo roznica w cenie miedzy 3/32 a 3/64 to raptem nieco ponad 100zl (w spemall)

Zauważ to że dopłacasz te 100 zł to większej pamięci ROM ale tym samym zablokowujesz sobie możliwość korzystania z dużej bazy alternatywnych systemów jakie są na Mi Max - 2/3 GB RAM - 16/32 GB ROM - Snapdragon 650 - Hydrogen.

3 a 4 GB to nawet na MIUI trzeba nieźle obciążać aby zapchać,ale my doskonale wiemy jak MIUI zarządza RAM i jak masz alternatywny system to i wersje 2 GB RAM będzie ci lepiej pracować niż 3 GB RAM na MIUI.

Ja bym aktualnie kupił 3 GB RAM / 32 GB ROM i kartę pamięci będzie tyle samo miejsca (wiem że karta pamięci wolniejsza jest) a będzie otwarty świat alternatywnych systemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, JestemMortem napisał:

Na Hydrogena jest znacznie więcej modów/systemów, racja, ale nie każdy się bawi w to ciągłe zmienianie. Ba, niewielki procent.

Dlatego polecam brać wersję ze snapem 652 bo ma lepszy stosunek jakość/cena.

Nie trzeba ciągle się bawić bo taki Mokee oferuje wszystko to co potrzeba.

Porównywał ktoś kiedyś wydajność systemu lub gier między Snapdragon 650 a 652 w Mi Max? bo mam przeczucie że nie będzie to skok 20 tysięcy punktów i wyraźna poprawa wydajności,szczerze mówiąc to dla mnie najbardziej opłacalnym na tą chwile jest 3/32 GB bo mi jako użytkownikowi było by żal wydać tyle pieniędzy na wersje 4/128 GB jak wiem że ile można kupić telefon z Snapdragon 820.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, JestemMortem napisał:

Różnica 650-652 wprost proporcjonalna do 820-821. Różnica na pewno jest, ale tu nie chodzi tylko o procka. Za 32GB pamięci więcej u takiego Apple musiałbyś zapłacić krocie.

 

PS. CPU SD650 bardzo niewiele ustępuje SD820 (gpu już inna sprawa)

Ja za takie różnice nie lubię dopłacać i osobiście nie instaluje miliona gier aby mieć czym zapełnić szybką pamieć ROM i mi wariant 3/32 GB by wystarczył aż nadto,ale wiadomo każdy ma inne potrzeby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To urządzenie posiada jakieś dziwaczne dostosowywanie jasności do wyświetlanego obrazu. Dla przykładu - gdy przy ciemnym filmie wyskoczy jasne okienko (np głośności) to cały ekran się rozjaśnia, do momentu aż okienko zniknie.

Oczywiście nie chodzi tu o automatyczną jasność, którą mam wyłączoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagwostkę taką mam :)

Mam na MI MAXie Global Dev (odblokowany bootloader i twrp).

Zrobiłem dziś aktualizację do wersji 6.12.22 (wcześniejsza wersja była z 8 grudnia) - to była moja pierwsza aktualizacja Maxa, bo mam go od grudnia. Przy instalacji poprzedniej wersji 6.12.8 robiłem ręczną instalację SuperSu. Po instalacji nowej wersji w twrp, system nie chciał wstać do momentu, aż ponownie zainstalowałem SuperSu - trochę się przestraszyłem ;) ale ogarnąłem :)

Teraz pytanie - Poprzednio miałem Redmi Note 2, tam TWRP każdorazowo po instalacji systemu (tam akurat miałem MiuiPolska) pytało o instalację SuperSu. Czy można tak skonfigurować TWRP by również pytało o SuperSu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...