Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy


pikustbg

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 810
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

56 minut temu, tpawel napisał:

Jasne, zgadzam się z tym że software robi robotę, ale myślałem że jak xiaomi daje ciała to we wszystkich modelach
 

Daje ciała we wszystkich (no może za wyjątkiem Mi Note 1) ale nie koniecznie w identyczny sposób :)

Poza tym nie chodzi tylko o sensor + soft.  Arcyważne są także inne elementy fizyczne – przede wszystkim optyka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, maszkara72 napisał:

To znaczy,który robi lepsze zdjęcia?

Popatrz sobie tu:

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=8057&idPhone2=7863&idPhone3=6948

na moje oko obraz "źródłowy" jest podobny, a główna różnica jest w konfiguracji siły algorytmów odszumiających i wyostrzających. Wydaje się, że RMN3 odważniej odszumia, a Mi Max mniej odszumia, a przy tym mocniej wyostrza. Na poziom wyostrzania masz wpływ w ustawieniach apki Aparat. Prawdopodobnie zwiększenie wyostrzania w RMN3 dałoby w efekcie obraz podobny jak te z Mi Max. Na szczęście te ustawienia są zapamiętywane (a już się bałem, że będą 'dla dobra użytkownika' resetowane, tak jak rozdzielczość filmów - gdzie ustawienie 4K nie jest celowo zapamiętywane, bo użytkownik jest za głupi, aby rozumieć, że filmy 4K zabierają więcej miejsca niż 1080p. wk***ia mnie takie podejście.).

Edytowane przez latet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei miałem Mi Max i pozostałbym przy nim gdyby nie los ale teraz rozważam jeszcze  poza nowym Max'em  RN3 Pro Kate ze względu na B20 , do Maxa nie mam żadnych uwag w tej kategorii i cenie - aparat szału nie ma ale szał jest w sprzętach 2 i więcej razy droższych wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mógłby mi ktoś powiedzieć jak to jest z tym Quick Charge 3.0 w Mi Max Snapdragon 650 3/32GB? Na naszym forum żadnej informacji nie mogłem znaleźć na ten temat. Kupiłem ładowarkę Aukey PA-T9 z certyfikatem QC 3.0, ale nie zauważyłem  "przyśpieszenia" w ładowaniu telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dk.88 napisał:

Witam,

Mógłby mi ktoś powiedzieć jak to jest z tym Quick Charge 3.0 w Mi Max Snapdragon 650 3/32GB? Na naszym forum żadnej informacji nie mogłem znaleźć na ten temat. Kupiłem ładowarkę Aukey PA-T9 z certyfikatem QC 3.0, ale nie zauważyłem  "przyśpieszenia" w ładowaniu telefonu.

Bez miernika prądu USB to wróżenie z fusów. Zainwestuj, to grosze kosztuje, a przydatna rzecz.

Z moich doświadczeń potwierdzonych miernikiem (nie Mi Max, ale parę róznych innych Xiaomi) – czasem trzeba kilka razy podłączać kabel, ale "zaskoczył" jakiś szybszy tryb. No, ale bez miernika, to ciężko się połapać, co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, latet napisał:

Bez miernika prądu USB to wróżenie z fusów. Zainwestuj, to grosze kosztuje, a przydatna rzecz.

Z moich doświadczeń potwierdzonych miernikiem (nie Mi Max, ale parę róznych innych Xiaomi) – czasem trzeba kilka razy podłączać kabel, ale "zaskoczył" jakiś szybszy tryb. No, ale bez miernika, to ciężko się połapać, co się dzieje.

Nie potrzeba miernika wystarczy w google wpisać to czego szukamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12 ale kolega mówi o mierniku aby sprawdzić jakim prądem ta ładowarka puszcza... tak przynajmniej to odbieram [-; 
Ładowarek jest wiele... np. ładowarką do słuchawki BT nie mogłem zasilić płytki indukcyjnej... wszystko zależy od Amperów oraz Voltów [-:

Przykładowo stare ładowarki to 5V i 1A... a QC 2.0 to już np. 5 lub 9V i 2A... idąc dalej QC 3.0 to ... jak sami wiecie....

Ciekawostka na koniec:

Cytat

Według producenta ładowanie smartfona z Quick Charge 2.0 jest szybsze od tradycyjnego o 75%. Ładowarki Quick Charge 3.0 są jeszcze szybsze – aż 40% szybsze od Quick Charge 2.0.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, KLIFord napisał:

@majdan12 ale kolega mówi o mierniku aby sprawdzić jakim prądem ta ładowarka puszcza... tak przynajmniej to odbieram [-; 
Ładowarek jest wiele... np. ładowarką do słuchawki BT nie mogłem zasilić płytki indukcyjnej... wszystko zależy od Amperów oraz Voltów [-:

Przykładowo stare ładowarki to 5V i 1A... a QC 2.0 to już np. 5 lub 9V i 2A... idąc dalej QC 3.0 to ... jak sami wiecie....

QC2, QC3 - to teoria i to bardzo uproszczona. W praktyce, co obserwuję miernikiem, każdy telefon pobiera prąd nieco inaczej, inne napięcia, inne natężenia. Zmienia się to też zresztą w czasie procesu ładowania. I naprawdę różnie to bywa. Np. moja niby super wypasiona ładowarka zgodna z QC3 potrafi ładować Mi5 6V/2.5A, MiPad-a 9V/1.6A, Redmi 3s 6.5V/1.7A, ale np. Redmi Note 3 Pro ładuje tylko 5V/0.5A, podczas gdy inna, starsza ładowarka (bez QC3) ładuje go 5V/2A, czyli 4x szybciej! (grzejąc się przy tym jak żelazko).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w sprawie ładowarki miałem tutaj napisać: czy ktoś ma jakiś sprawdzony model ładowarki QC 3.0, która będzie współpracować z moim Mi Maxem? Nie ukrywam, że 5 godzin ładowania na oryginalnej ładowarce trochę mnie przeraża. Mimo że bateria trzyma świetnie przy moim raczej intensywnym użytkowaniu, to wolałbym ładowarkę, która naładuje mi go szybciej (gdzieś na YT gość prezentował testy, czas skrócił się do około 150 minut, to już o wiele, wiele lepszy wynik niż 5 godzin :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie, z tym QC3 jest troche zamieszania, ale da sie to tak wyjasnic - wystarczy sprawdzic w */system/bin/ czy jest dana "hvdcp_opti", to jest zmodyfikowany deamon od Xiaomi, a nie oryginalny od Qualcomma, jezeli  jest, to fon obsluguje QC3, a jak nie, no to nie. Modyfikacja polega na tym, ze ladowanie akumulatora zawsze odbywa sie w standarcie QC2, tzn. maksymalnie 15W (kolega @latet podaje dobre przyklady), a QC3 wchodzi do pracy wtedy, gdy podczas ladowania fon jest uzytkowany, nawet intensywnie np: AnTuTu czy cos podobnego, wtedy ladowarka podaje nawet do 18W (QC3 standard), ale dodatkowe zasilanie jest wykorzystywane przez procesor, ram, ekran itp, ladowanie akumulatora pozostaje bez zmian (15W).

Czyli mowiac innymi slowami - uzytkowanie fona w czasie ladowania nie wydluza czasu tego ladowania. I tak to, w duzym skrocie, wyglada ta modyfikacja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kubapl66 napisał:

Miałbym pytanie do kogoś kto posiada Mi Max (hydrogen). Jaki ten telefon ma sensor aparatu, chodzi mi o model.

Można to sprawdzić w ustawienia > informacje o telefonie > kliknąć parę razy w wersję kernela > software version > zjechać na dół i powinno być coś w rodzaju "camera information".

Ja zainstalowałem kilka aplikacji i żadna mi nie podaje informacji co to za sensor jest,nie mam MIUI.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2016 o 21:41, Plexi36 napisał:

Bazuję tylko na tym, co telefon mi "oznajmia" w trakcie ładowania, nie mierzyłem jeszcze czasu jego ładowania, wczoraj po prostu wpiąłem go na noc, więc ciężko mi określić, ile się ładował.

Wręcz przeciwnie - to łatwo określić (choć nie super dokładnie) patrząc na wykres zużycia baterii. Nawet ten systemowy, choć ja wolę taki jak w załączniku. Tu widać, ze w czasie ok. 50 min. nastąpiło naładowanie z ok. 35% do ok. 92% (to screen z Mi5. Widać też wykres temp. baterii (czerwony) i widać, że po osiągnięciu 42°C prąd ładowania zostaje zmniejszony, co natychmiast przekłada się na spadek ciepłoty baterii.

Screenshot_2016-12-17-23-38-09-068_com.pjw.batterywidget.png

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lukash napisał:

Te same,tylko mnie zastawia to czemu napisano że Mi Max obsługuje Obsługa pasma LTE B20 - 800 MHz jak nie obsługuje...

Ja bym w życiu tyle za Mi Max nie zapłacił,weź zamów go na Aliexpress od któregoś z dwóch sprawdzonych sprzedawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, majdan12 napisał:

Te same,tylko mnie zastawia to czemu napisano że Mi Max obsługuje Obsługa pasma LTE B20 - 800 MHz jak nie obsługuje...

Bo sprzedawca ma w d*pie rzetelność danych podawanej specyfikacji? Nazywajmy rzeczy po imieniu.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majdan12 napisał:

Te ceny za serwis o którym nic nie wiemy jak naprawia Xiaomi mnie rozbawiają.

Cóż, niektórzy święcie wierzą, że taki serwis jest "dobry bo polski". Tego typu "patriotów" odsyłam np. do tego wątku: https://miuipolska.pl/forum/topic/3539-technos-technos-online/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, latet napisał:

Cóż, niektórzy święcie wierzą, że taki serwis jest "dobry bo polski". Tego typu "patriotów" odsyłam np. do tego wątku: https://miuipolska.pl/forum/topic/3539-technos-technos-online/

 

Cena z X-KOM to jest coś nienormalnego,gorzej bym to nazwał ale nie będę się wyrażać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Polska. Kupili za 200$, zapłacili VAT i robi się tysiak, sprzedali za 1500 i z tego znowu VAT,ale pomniejszony o to co zapłacili przy imporcie. Czyli marża na sprzedaży to ok 300zl. W tym masz kasę dla x-kom i abc data. Jak ktoś ma sklep w mieszkaniu czy małym CH to ma małe koszty, sieci mają większe koszty, wliczając choćby wynagrodzenia zarządów. Taki Janusz z Allegro jak zarobi 10tys miesięcznie na siajomi to jest królem wsi. Tutaj trochę to inaczej wygląda.


Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tpawel napisał:

To jest Polska. Kupili za 200$, zapłacili VAT i robi się tysiak, sprzedali za 1500 i z tego znowu VAT,ale pomniejszony o to co zapłacili przy imporcie. Czyli marża na sprzedaży to ok 300zl. W tym masz kasę dla x-kom i abc data. Jak ktoś ma sklep w mieszkaniu czy małym CH to ma małe koszty, sieci mają większe koszty, wliczając choćby wynagrodzenia zarządów. Taki Janusz z Allegro jak zarobi 10tys miesięcznie na siajomi to jest królem wsi. Tutaj trochę to inaczej wygląda.


Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Ty myślisz że oni zapłacili 200$ przy takim dużym imporcie dla oficjalnej dystrybucji? :)

Ale to nie temat na takie rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niech zapłacili 170 czy 150. To nie są takie ogromne kwoty. Telefony w sieciowkach są drogie bo jest dużo kosztów po drodze. I wcale mnie nie dziwi że tyle w x-kom kosztują. A że nie warto to inna sprawa.
Mi maxa 3/32 dało się kupić w Chinach za połowę tego co w x-kom jak dolar był bliżej 3,8.
Ale to dawno i nieprawda

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tpawel napisał:

No niech zapłacili 170 czy 150. To nie są takie ogromne kwoty. Telefony w sieciowkach są drogie bo jest dużo kosztów po drodze. I wcale mnie nie dziwi że tyle w x-kom kosztują. A że nie warto to inna sprawa.
Mi maxa 3/32 dało się kupić w Chinach za połowę tego co w x-kom jak dolar był bliżej 3,8.
Ale to dawno i nieprawda

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Poczekaj trochę a znowu dolar będzie na tym poziomie 3.7/3.8 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2016 o 20:05, sleyoo napisał:

No w sumie żadna tylko czekam na niego i nie wiem czy będę musiał wygrywać china dev żeby odblokować bootloader.
Przyjdzie to się dowiem:)

Wysłane z mojego HM NOTE 1W przy użyciu Tapatalka
 

Ten sprzedawca instaluje oryginalny Global Stable,więc na tym systemie odblokujesz Bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2016 o 11:11, Plexi36 napisał:

 

Sorry za to wyżej,nie wiem jak to skasować.Mam pytanko.Mi max już nie dostaje co piątkowych aktualek,więc 7.0 juž pewnie niedługo,ale może ktoś z Was wie kiedy?

Edytowane przez maszkara72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maszkara72 napisał:

Sorry za to wyżej,nie wiem jak to skasować.Mam pytanko.Mi max już nie dostaje co piątkowych aktualek,więc 7.0 juž pewnie niedługo,ale może ktoś z Was wie kiedy?

Żeby skasować to okno z wypowiedzą to kliknij w okno gdzie piszesz post i przytrzymaj dłużej klawisz backspace.

 

Edytowane przez majdan12
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...