Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy


pikustbg

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 810
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

3 minuty temu, maszkara72 napisał:

Okey,w porządku.No to już ostatnie pytanie do Ciebie Xanth?Wiem,że romy od Miui Polska mają dużo chętnych.Czym i czy tak bardzo różnią się od global?Sorki,że tak Ciebie męczę.

Wszystko masz tu: https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Czy koś umie wyjaśnić, dlaczego (w wielu chińskich sklepach) wersja "International" Mi Max-a jest znacznie tańsza od wersji "chińskiej"? Np. ok. $40 różnicy. Z czego może wynikać taka różnica, skoro same telefony są sprzętowo identyczne? (nie różnią się obsługiwanymi pasmami). Może czegoś nie wiemy? Jakiś haczyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, latet napisał:

Hej,

Czy koś umie wyjaśnić, dlaczego (w wielu chińskich sklepach) wersja "International" Mi Max-a jest znacznie tańsza od wersji "chińskiej"? Np. ok. $40 różnicy. Z czego może wynikać taka różnica, skoro same telefony są sprzętowo identyczne? (nie różnią się obsługiwanymi pasmami). Może czegoś nie wiemy? Jakiś haczyk?

Czy rok temu nie było różnicy cenowej w modelu RN2? i nie chodzi mi tutaj o wersje zwykła a ''Prime'' tylko o zwykła wersje która była niby w dwóch edycjach i jedna z nich była droższa i przeznaczona niby na nasz rynek co się potem okazało nieprawdą a ludzie zanim o tym się dowiedzieli kupowali droższą edycje :) choć obie edycje to jedno i to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, majdan12 napisał:

Czy rok temu nie było różnicy cenowej w modelu RN2? i nie chodzi mi tutaj o wersje zwykła a ''Prime'' tylko o zwykła wersje która była niby w dwóch edycjach i jedna z nich była droższa i przeznaczona niby na nasz rynek co się potem okazało nieprawdą a ludzie zanim o tym się dowiedzieli kupowali droższą edycje :) choć obie edycje to jedno i to samo.

Tak, ale teraz droższa jest chińska a ta "światowa" dużo tańsza. Odwrotnie niż dla innych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Redmi2 napisał:

Pobierz paczke supersu.zip wrzuc na tel odpal twrp, install i zainstaluj jak rom u reboot to system :-)

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Ja nie mam MIUI ale używam SuperSU i działa prawidło na Mi Max :)

PS. Resurrection Remix 5.7.4

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.11.2016 o 11:45, KLIFord napisał:

@smoku tak i daje sobie głowę uciąć [-: Nagrałem specjalnie dla Ciebie filmik z tym [-:

Flip cover - tylko wystarczy przyłożyć...

A swój Flip Cover kupiłem tu... Flip Cover

Dziękuje.

W takim razie musze poszukać dla siebie jakiegoś nowego Covera, ale bez okna :P

a nie dawno kupiłem fajny skórzany , tylko ta blokada nie działa ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jako nowy (i całkiem zielony w temacie Xiaomi i MIUI) potencjalny chętny do zakupu, chciałem rozwiać kilka wątpliwości.

1. Czy warto kupić Mi Max? - chcę używać jako mały tablet oraz czasami jako telefon a opinii i testów na YT - jest póki co jak na lekarstwo.

2. Rozumiem że większość ofert to wersje z softem MIUI Global, czyli  wgranie MIUI Polska będzie wiązało się z przebrnięciem przez stosowne tutoriale i tu mój kolejny dylemat - (czytałem już troszkę niniejsze forum) - a nawet obawa jeśli chodzi o sam proces uzyskania zgody na odblokowanie bootloadera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto kupić...Max jest super,śmiga szybko,ekran i bateria na duży plus i parę innych zalet.A z jakiego źródła chcesz kupić maxa?Zawsze chcąc zmienić soft na miui polska,a nie wiedząc jak możesz wysłać do Acida,czyli do serwisu we Wrocławiu,tam wgrają Ci miui polska,nie wiem ile teraz to kosztuje,ale bądź pewien,że dobrze wgrają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odp., choć przyznam że brakuje mi tutaj wątku/tematu w stylu "Wady i zalety - dlaczego kupić?" tak, jak to ma b wiele modeli smartfonów na innych forach.

Gdzie kupić? Nie bardzo chcę się bawić w import.... w tej chwili nie problem wyhaczyć aukcję w okolicach 1000zł za wersję 3/32 i mieć jakąś tam gwarancję i paczkę w domu po 2 dniach od kliknięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fido70 napisał:

Gdzie kupić? Nie bardzo chcę się bawić w import.... w tej chwili nie problem wyhaczyć aukcję w okolicach 1000zł za wersję 3/32 i mieć jakąś tam gwarancję i paczkę w domu po 2 dniach od kliknięcia

No właśnie, jak chcesz mieć "jakąś tam" gwarancję, to kup w Polsce. Będziesz potem przez polskie pseudo-serwisy defaultowo uważany za naciągacza, który na pewno telefonem rzucał a teraz chce darmowej naprawy. A jak chcesz mieć pewną, solidną gwarancję, to kup tel. w polecanych na forum, sprawdzonych sklepach chińskich, jak IbuyGou. Paczka przyleci w mniej niż tydzień. Serwis będziesz mieć w Polsce – u Acida. Ale nie jest to najtańszy sklep. Coś za coś. W innych, też polecanych sklepach, można go wyhaczyć za ok. 700 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fido70

Będę mógł ci pomóc w instalacji dowolnego systemu czy to Xiaomi.eu/Global/China czy może inne ciekawe alternatywne systemy na które się przesiadłem i opisałem trochę tych które testowałem.

Jeśli bym brał telefon z gwarancją dwa lata to jedynym sprawdzonym Polskim serwisem będzie ten u Acida czyli Mi Center,bo można kupić w oficjalnej Polskiej dystrybucji Mi Max'a ale nie ma dużej ilości opinii o serwisowaniu Xiaomi w Polsce,nie wiem czy chociaż 100 napraw było od czasu wprowadzenia oficjalnej dystrybucji do Polski.

Ja jestem z tych który nie psują telefonów,szanują je i nie musiałem przez te wszystkie lata posiadania różnych telefonów oddać choć jeden telefon do serwisu bo coś się popsuło co ciekawe u mnie w domu nie tylko ja nie miałem problemów że coś nie działało.

W październiku 2015 roku zamówiłem swój pierwszy telefon Xiaomi u sprzedawcy Hong Kong Goldway - Aliexpress,później były inne modele zakupione które tak samo nie wykazują znaków że ma się coś popsuć.

Co ciekawe zamówiłem dwa egzemplarze Redmi Note 2 pierwszy w październiku 2015 a drugi na koniec stycznia 2016 i nie mam problemów z przyciskami że trzeba podkładać papier aby przycisk kontaktował nie mam też problemów z baterią o której aktualnej jest milion postów czy innych problemów z GPS itp. oczywiście na tych dwóch RN2 jest MIUI i to jeszcze ten kiedy nie był wymagany TWRP do instalacji MIUI.

Odnośnie wad Mi Max to jedyne czego nie sprawdziłem to GPS czy on nadaje się do używania,wszystko inne od września 2016 sprawdziłem i mogę z czystym sumieniem polecić ten model Xiaomi.

Mi Max zakupiłem u tego samego sprzedawcy Hong Kong Goldway - Aliexpress.

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2016 o 23:53, latet napisał:

No właśnie, jak chcesz mieć "jakąś tam" gwarancję, to kup w Polsce. Będziesz potem przez polskie pseudo-serwisy defaultowo uważany za naciągacza, który na pewno telefonem rzucał a teraz chce darmowej naprawy. A jak chcesz mieć pewną, solidną gwarancję, to kup tel. w polecanych na forum, sprawdzonych sklepach chińskich, jak IbuyGou. Paczka przyleci w mniej niż tydzień. Serwis będziesz mieć w Polsce – u Acida. Ale nie jest to najtańszy sklep. Coś za coś. W innych, też polecanych sklepach, można go wyhaczyć za ok. 700 zł.

@latet o których sklepach mówisz podając tę cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2016 o 21:10, latet napisał:

Poczytaj forum, były opisywane takie sytuacje. Nie chcę rzucać tu nazwami sklepów w czarnym świetle.

Dzięki, za wskazówki, bo zmusiły mnie one do dokładniejszego szukania :)

Finalnie, zamówiony na ali i po cachbacku (jeśli nie załapie się na vat) wyjdzie 700pln :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skrzek napisał:

Dzięki, za wskazówki, bo zmusiły mnie one do dokładniejszego szukania :)

Finalnie, zamówiony na ali i po cachbacku (jeśli nie załapie się na vat) wyjdzie 700pln :D 

O co chodzi z tym cachback? Nie Ty pierwszy o tym wspominasz (jak o czymś fajnym), a ja nie wiem, o co chodzi. Oświecisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2016 o 11:49, latet napisał:

O co chodzi z tym cachback? Nie Ty pierwszy o tym wspominasz (jak o czymś fajnym), a ja nie wiem, o co chodzi. Oświecisz?

Chodzi o Givingassistant. W zasadzie dopiero teraz zacząłem z tego korzystać i podchodziłem sceptycznie, ale transakcję mi zarejestrowało i widzę, że powinienem otrzymać za ten zakup jakieś 15usd - więc warto spróbować :) 

W skrócie działa to tak:

  1. Wyłączasz adblocka obowiązkowo (albo robisz to w trybie incognito)
  2. Musisz mieć konto na PayPal
  3. Następnie rejestrujesz się w GivingAssistant, używając tego samego adresu email co do PayPal
  4. Logujesz się do GA, w ustawieniach podjesz swoje imię i nazwisko oraz łączysz konto z PayPal (działa po email)
  5. Możesz wykorzystać do rejestracji mój referal - wtedy obaj dostaniemy po 5usd :) https://givingassistant.org/?rid=SK2RsjBoyG (pamiętaj o adblocku lub incognito)

Zakupy robisz następująco:

  1. Ponownie adblock lub tryb incognito.
  2. Wchodzisz na stronę GA i logujesz się do konta
  3. W wyszukiwarce na GA wpisujesz nazwę sklepu i stamtąd przechodzisz do sklepu (adblock musi być wyłączony zarówno na stronie GA i stronie sklepu)
  4. Teraz na stronie sklepu dodajesz coś do koszyka (wcześniej koszyk musi być pusty)
  5. Robisz zakupy i płacisz (wszystko musi być w czasie jednej sesji)
  6. GA odnotowuje Twoją transakcję i po przekroczeniu 5usd przelewa kasę na Twojego PayPala (z tego co czytałem to wszystko trwa trochę czasu), ale jeśli można w ten sposób odzyskać parę złotych to czemu nie :)

W podobny sposób działa również PlanetPlus, ale oni jakoś nie zliczyli transakcji...

EDIT: Jednak transakcja z planetplus, też jest zliczona. obie mają status 'oczekiwanie' na potwierdzenie sklepu. Ciekawe czy zliczy obie :)

Edytowane przez skrzek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wielkie dzięki za informację. Rozważam ponownie ten telefon ( miałem go kilka miesięcy) ale waham się właśnie nad tym b20 ale teraz już wiem że max go nie ma. Pytanie do zorientowanych - czy Note 3 Pro to poza ekranem to podobny telefon do Maxa?

Edytowane przez meleager
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, meleager napisał:

Wielkie dzięki za informację. Rozważam ponownie ten telefon ( miałem go kilka miesięcy) ale waham się właśnie nad tym b20 ale teraz już wiem że max go nie ma. Pytanie do zorientowanych - czy Note 3 Pro to poza ekranem to podobny telefon do Maxa?

Zdjęcia są inne a jak z resztą to się nie interesowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tpawel napisał:

A to nie ten sam sensor????

Zdaje się, że ten sam. Ale, jak wiadomo, sensor to tylko jeden z wielu elementów, które decydują o jakości zdjęcia. Patrz nowe Xiaomi, które mają ten sam sensor co Google Pixel, a w jakości zdjęć i filmów jest przepaść.

Dla mnie to cenna info, bo chcę docelowo mieć dla własnego codziennego użytku jeden z trzech: Mi5, RMN3Pro lub Mi Max. Pierwsze dwa modele mam obecnie w ręku i testuję, ale na Mi Max-a zamówionego 11.11 wciąż nie mogę się doczekać. Więc może jego będę testować, jak już tego RMN3Pro u mnie nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...