Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy


pikustbg

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 810
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jest opcja, co prawda nie konkretne pasmo,ale już technologie tak. Wchodzisz ustawienia-info o telefonie-5xstukasz w pamięć wewnętrzna. Jesteś w ukrytym menu. Klikasz status urządzenia. Jest tam do ustawienia tryb pracy sieci. Ustawiasz only LTE. Od razu uprzedzam że nikt się do Ciebie nie dodzwoni bo nie ma jeszcze w PL rozmów w LTE. Ta opcja pokazuje prawdziwy zasięg LTE,ja byłem w szoku w ilu miejscach mam LTE, w porównaniu do tego ile telefon siedział w LTE w automacie

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, notsure napisał:

Dzięki bardzo za pomoc. Oczywiście wiem, że się nikt nie dodzwoni ale chodziło mi właśnie o to czy sim z internetem LTE nie przełączy się na pasmo 2G/3G i nie będzie "zjadał" kasy z konta. 

Z ciekawości: a cóż to masz (i gdzie) za dziwną taryfę/pakiet, że nalicza Ci różne stawki w zależności od tego, czy się łączysz przez 4G czy przez 3G? To jest chore przecież...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodziło mi o to, czy Mi Max mógłby robić jako tablet lub czasami jako router na sztywno w LTE. Ciekawiło mnie czy jest taka opcja w razie czego.

A taryfy mam różne "do neta" Play abonament 30 zł w tym 100 GB w lte, t-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko" (tu net bez limitu w 2G/3G/LTE), no i standardowego RedBulla z darmowym LTE. Niestety u mnie chyba t-mobile z LTE tylko w B20 będzie, a Mi Max tego nie obsługuje. Jeszcze czekam na czarnego Honora note 8 ale chyba się nie doczekam :)

p.s. Przydałby się Mi Max w wersji international, w małych telfonach brak B20 nie razi bo i net może być w 3G i starczy, lecz w takiej patelni jak Mi Max to już by się przydał, zwłaszcza w takich zastosowaniac jak opisałem powyżej.

Edytowane przez notsure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie będziesz miał lte1800 w T-Mobile?
Wejdź na mapa.btsearch.pl i popatrz sobie. Można się zdziwic. Przez to że aukcja na 800Mhz pzeciagala się w nieskończoność to Networks! dokladalo u mnie naprawdę na mega wioskach lte1800

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, thekonrab napisał:

Właśnie stoję przed zakupem mi maxa pro, tylko którą wersje wybrać china czy international? 

https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi-Max-6-44-4850mAh-Mobile-Phone-Snapdragon-650-Hexa-Core-3GB-RAM-32GB/311331_32674366041.html

3 GB RAM 32 GB - to nie wersja Pro przecież... Wersja Pro jest 3/64 i 4/128, poza tym nie ma wersji 'international' dla wersji 'Pro', za to po odblokowaniu telefonu można wgrać wersję eu...

Edytowane przez jarek384
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie. Nie twórzcie głupich teorii pod siebie.

Wersje International to modele przeznaczone na rynek International czyli każdy poza Chiny. Mają pudełko po angielsku i w przypadku EU europejską ładowarkę. Dodatkowo modele te różnią się czasem raz softem (kate), raz bandami (3s i kate). LTE 800 nie jest tu "najważniejszym" europejskim pasmem bo takie to są b1, b3, b7 (z pamięci). MI5 jest Int bo kupisz go oficjalnie w EU z pudełkiem po angielsku - to już czyni go Int mimo braku Band 20. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko jak sobie do chińczyka wgrasz global rom i dokupisz europejską ładowarkę to co masz już international domowej roboty. Tak z każdego xiaomi można robić international.

p.s. Ty tam Acid walcz o B20 w każdym xiaomi, który u nas zawita, :) niech się Chińczyki starają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, notsure napisał:

 

No tak tylko jak sobie do chińczyka wgrasz global rom i dokupisz europejską ładowarkę to co masz już international domowej roboty. Tak z każdego xiaomi można robić international.

 

No tak ale o czym my mówimy? O samoróbce czy o oficjalnej nazwie telefonów? MIMAx może być international jeśli jest pudełko i ładowarka. Nie musi mieć B20 bo to nie jest konieczność czy wymóg. Owszem dobrze jak to jest bo taka Słowacja jest prawie w całości pokryta LTE 800 (prócz Bratysławy gdzie jest dużo 2600 MHz). Tam dopiero płaczą nad Xiaomi bez B20. W Polsce to pikuś i ludzie póki co wyolbrzymiają swoje problemy, bo są państwa gdzie jest znacznie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienia. Też mam silne wrażenie, że z tym B20 to histeria bez pokrycia w rzeczywistości... Zwłaszcza, że jakość (i szybkość) LTE w Polsce często jest na poziomie 3G.

Większość ludzi w PL mieszka w miastach,a tam jest pokrycie spokojnie LTE 1800.
Te LTE800 jest ważne tak naprawdę dla max20% ludności.
3g może szybkość ma podobną, ale korzystanie z 3g przy jeździe powyżej 100km/h jest dalekie od komfortowego,nawet przy pełnym zasięgu. LTE możesz mieć nawet szczątków sygnał i działa dobrze przy tej prędkości.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zainstalowałem,następnie skonfigurowałem aplikacje ''Open Camera'' i mogę powiedzieć na ten moment że nie dostrzegłem niedoskonałości obrazu które występują podczas nagrywania filmików w aplikacji MIUI ''Aparat'' 

Open Camera umożliwia nagrywanie w rozdzielczości ''3840 x 2160'' ,''1920 x 1080","1280 x 720" i wiele innych które są mało ważne.

Video bitrate ustawiłem na 100 Mbps,jest też ustawienie które nagrywa z bitrate jaki jest w aplikacji MIUI ''Aparat''.

Open Camera oprócz braku niedoskonałości,nagrywa ostrzejszy obraz.

Zastanawia mnie jakie zdjęcia będą wykonane ''Open Camera'' u innych podobno lepszej zdjęcia są wykonywane na MIUI ''Aparat'' muszę sam to sprawdzić.

Jest jeszcze wiele innych aplikacji do przetestowania,które warto by sprawdzić na tym modelu Xiaomi.

 

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.10.2016 o 13:41, majdan12 napisał:

Dziś zainstalowałem,następnie skonfigurowałem aplikacje ''Open Camera'' i mogę powiedzieć na ten moment że nie dostrzegłem niedoskonałości obrazu które występują podczas nagrywania filmików w aplikacji MIUI ''Aparat'' 

Open Camera umożliwia nagrywanie w rozdzielczości ''3840 x 2160'' ,''1920 x 1080","1280 x 720" i wiele innych które są mało ważne.

Video bitrate ustawiłem na 100 Mbps,jest też ustawienie które nagrywa z bitrate jaki jest w aplikacji MIUI ''Aparat''.

Z moich skromnych doświadczeń wynika, że warto używać Open Camera. Nawet na moim Redmi Note LTE, gdzie aplikacja ta nie zapewnia innych rozdzielczości i bitrate;ów niż systemowa, to i tak warto, bo można mieć lepszą kontrolę nad innymi parametrami, łatwiej uzyskując pożądany efekt. Pierwszy przykład z brzegu:

Apka systemowa:
https://www.youtube.com/watch?v=mUGBp1yp1QE

Open camera:
https://www.youtube.com/watch?v=TNO6_daborY

A skoro na Mi Max dodatkowo można dzięki niej podnieść bitrate (więc być może pozbyć się problemów z makroblokami w 4K !?) to już tym bardziej warto! Czy to właśnie markobloki miałeś na myśli @majdan12 ?

 

 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, latet napisał:

Z moich skromnych doświadczeń wynika, że warto używać Open Camera. Nawet na moim Redmi Note LTE, gdzie aplikacja ta nie zapewnia innych rozdzielczości i bitrate;ów niż systemowa, to i tak warto, bo można mieć lepszą kontrolę nad innymi parametrami, łatwiej uzyskując pożądany efekt. Pierwszy przykład z brzegu:

Apka systemowa:
https://www.youtube.com/watch?v=mUGBp1yp1QE

Open camera:
https://www.youtube.com/watch?v=TNO6_daborY

 

 

Muszę jeszcze kiedyś przetestować różnicę między 100 Mbps a domyślnym bitrate,który jest identyczny jak na aplikacji MIUI ''Aparat''

Bo nagrania z 100 Mbps strasznie dużo zajmują.

Jak uzyskałeś takie piękne kolory na Open Camera?

Ja jestem z tych użytkowników co wykonują zdjęcia filmy na domyślnych ustawieniach,bo 99% sytuacji to jakieś mało znaczące nagrania/zdjęcia są,ale jak bym chciał nagrać coś ważnego,to chętnie bym poznał opcje które mi pomogą zarejestrować lepsze zdjęcie/filmik.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, majdan12 napisał:

Jak uzyskałeś takie piękne kolory na Open Camera?

Wystarczyło ręczne ustawienie balansu bieli na "Pochmurny" oraz lekka korekta ekspozycji w dół (jakieś -0,5 EV, może -0,75EV). Do tego zamroziłem ostrośc, aby nie "świrowała" podczas kręcenia. Czyli żadne tam magiczne sztuczki, żadne zaawansowane filtry barwne, po prostu ręczne ustawienie absolutnie podstawowych parametrów filmowania. Coś czego w systemowej kamerce boleśnie brakuje (albo jest niewygodne w dostępie).

Co do bitrate, to wyczaj rodzaj sceny, gdzie widać makrobloki (najłatwiej jakiś obszar o w miarę jednolitym, ale dość ciemnym kolorze - np. kawałek asfaltu, na jakimś dynamicznym kadrze), i porównaj, czy zwiększanie bitrate to usunie, bo jest możliwośc,że to nic nie da, wtedy nie ma sensu raczej tak zwiększać bitrate. Bitrate 4K z MiNote i Mi MAX jest taki sam, a ohydne makrobloki są tylko w filmach z MiMax. Stąd moje podejrzenie, że to nie w bitrate problem, ale gdzieś indziej w procesie kodowania video. Raczej gdzieś głębiej, więc zmiana apki może nie pomóc. Ale kto wie. 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, latet napisał:

Wystarczyło ręczne ustawienie balansu bieli na "Pochmurny" oraz lekka korekta ekspozycji w dół (jakieś -0,5 EV, może -0,75EV). Do tego zamroziłem ostrośc, aby nie "świrowała" podczas kręcenia. Czyli żadne tam magiczne sztuczki, żadne zaawansowane filtry barwne, po prostu ręczne ustawienie absolutnie podstawowych parametrów filmowania. Coś czego w systemowej kamerce boleśnie brakuje (albo jest niewygodne w dostępie).

Co do bitrate, to wyczaj rodzaj sceny, gdzie widać makrobloki (najłatwiej jakiś obszar o w miarę jednolitym, ale dość ciemnym kolorze - np. kawałek asfaltu, na jakimś dynamicznym kadrze), i porównaj, czy zwiększanie bitrate to usunie, bo jest możliwośc,że to nic nie da, wtedy nie ma sensu raczej tak zwiększać bitrate. Bitrate 4K z MiNote i Mi MAX jest taki sam, a ohydne makrobloki są tylko w filmach z MiMax. Stąd moje podejrzenie, że to nie w bitrate problem, ale gdzieś indziej w procesie kodowania video. Raczej gdzieś głębiej, więc zmiana apki może nie pomóc. Ale kto wie. 

Przetestuje jeszcze Open Camera,jak będę miał chęci,ja bardzo mało nagrywam,ale chciałbym mieć telefon który nie będzie miał takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
43 minuty temu, notsure napisał:

Roota mam tylko bateria padła a nie wziąłem ładowarki ze sobą. Ta co mam (1,55 A od Alphy) nie ładuje Mi Maxa nic a nic. Dzięki.

Obawiam się, że w przypadku Mi Max nazwa wersji "International" nie oznacza, że ma pasmo LTE 800 Mhz.

Zobacz na tabelkę porównawczą tutaj:

https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi-Max-Prime-3GB-RAM-32GB-ROM-6-44-4850mAh-Mobile-Phone-Snapdragon-650/311331_32754724099.html

Wygląda na to, że "International" w tym przypadku oznacza li tylko ładowarkę bez przejściówki...

Zarówno wersja chińska, jak i międzynarodowa mają te same pasma:

FDD 4G: FDD LTE B3:1800/ B1:2100/ B7:2600MHz

3G: WCDMA 850 / 900 / 1900 / 2100MHz

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, thekonrab napisał:

Mógłby ktoś doradzić czy brać wersję 2/16 czy 3/32. Nie jestem jakoś wymagającym użytkownikiem tylko internet i mało wymagające gierki. Opłaca się dopłacić do 3gb ? 

Ja normalnie się nie rzucam na wersje z większą ilością pamięci (storage), teraz wciąż mam Redmi Note LTE 2GB/8GB i jakoś żyję, ale – jeśli dane urządzenie rejestruje filmiki 4K, to jednak bym to wziął pod uwagę i nabył wersję z większą pamięcią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...