Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy


pikustbg

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Damian799 napisał:

GPS działa chyba bez problemu, używałem ostatnio google mapy i bez problemowo, sygnał nie uciekał,

Youtube sprawnie będzie chodził na każdej wersji, a strony na tym 64gb napewno się szybciej nie otworzą, telefon śmiga naprawdę bardzo szybko, po przesiadce z redmi note na mediateku naprawdę nie narzekam

Muszę się poważnie zastanowić bo różnica w cenie nie jest aż tak duża żeby nie brać pod uwagę wersji z 64 GB a zawsze to i więcej pamięci i szybszy procesor :)

Jutro muszę coś zamówić więc mam przed sobą ciężką noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 810
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

19 godzin temu, Damian799 napisał:

Według mnie jeśli starczy 32gb to brać 32gb/3gb, wersja z 2gb ramu to trochę powoli mało, mam złotą, chodzi bardzo szybko, a dopłacanie do 64gb i procka który się bardzeij nagrzeje to bezsens, chyba że komuś zależy na numerkach w antutu albo większej pamięci wbudowanej

Dopłacenie około 100 zł do modelu z lepszym procesorem (wcale nie nagrzewa się bardziej) i dwa razy większą ilością pamięci nie ma sensu? Sorry, ale chyba wcale nie używasz aparatu w telefonie. Jak zaczniesz robić fotki i kręcić filmy - zwłaszcza w 4k zobaczysz jak szybko zapełnisz pamięć telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, jarek384 napisał:

Dopłacenie około 100 zł do modelu z lepszym procesorem (wcale nie nagrzewa się bardziej) i dwa razy większą ilością pamięci nie ma sensu? Sorry, ale chyba wcale nie używasz aparatu w telefonie. Jak zaczniesz robić fotki i kręcić filmy - zwłaszcza w 4k zobaczysz jak szybko zapełnisz pamięć telefonu

Tak jest. Zdecydowałem się kupić wersję 64GB :) Teraz muszę postudiować jak zrobić TWRP. Trzeba zakładać konto na xiaomi czy coś takiego, żeby móc to zrobić bo tego się nie doczytałem. Dla starych wyjadaczy to pestka ale dla mnie to już wyzwanie. Będę się musiał przemęczyć przez pierwsze dni na wersji angielskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujesz konto xiaomi pierwszy raz konto xiaomi, na czas odblokowyawania trzeba chyba uzywac karty sim czy cos, zglosic mozesz zanim bedziesz w posiadaniu telefonu czyli juz, wszystko jest na forum, sam z 2 tygodnie poszukalem i bez problemu

Edytowane przez Damian799
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kilka kluczowych pytań odnośnie mi maxa :) chce opuścić szajsunga. .czy kupując na alledrogo obecnie opisane jest ze posiada język polski wersja miui 8 od bludiode nick sprzedawcy.  Cena chyba ok 1060zl wersja 3/16 mam rozumieć ze nie będę musiał wgrywać romu z językiem polskim?  Następnie jest dioda powiadomień i podświetlane są klawisze funkcyjne?  Lte odpuszczę bo doczytałem ze funkcjonuje w PL. I zastanawia mnie ta szyba na ekran z rodzimej aukcji czyżby wszystkie były zamale podzielcie się swoimi sprawdzonymi opiniami. Dzięki czekam na info..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3/32 i kupowałem z pełną świadomością bo różnica była 300 wtedy. Po prawie 2 miesiącach stwierdzam że telefon jest genialny i bardzo szybki. Najbardziej jednak wrażenie robi bateria która trzyma mega długo. Różnice 3/32 a 64 traktowałbym jako różnice w wielkości pamięci i jeśli jest 100 zł to warto dopłacić, różnice w procesorze są widoczne tylko w benchmarkach i pewnie innych tego typu programach , ten telefon zwyczajnie śmiga jak szalony. GPS bez problemu działa , diioda powiadomień miga jak trzeba , klawisze na dole są podświetlane lub nie - wszystko jest w ustawieniach. LTE działa ale jak wiadomo nie ma wszystkich pasm , rozmowy bez uwag , hd voice bez zarzutu , ekran a tego się bałem przy zakupie jest wystarczająco jasny na każde warunki a automat jasności działa bardzo przyzwoicie. . To jest wielki sprzęt po prostu do używania .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Redmi2 napisał:

 

Nie rozumie czemu tak cisniecie innych aby kupowali 64GB?

 

Kolego, kto tu kogo ciśnie - po prostu na podstawie własnych doświadczeń doradzamy komuś, kto nie może się zdecydować - czy z tej porady skorzysta czy nie - to jego osobista sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł mi Mi Max 3/32. Zamówione z Allegro w sklepie BOMAR, wysyłka w 24 h. Pierwsze wrażenie wizualne jak i podczas użytkowania rewelacja. Menu polskie, MIUI 7.3 global, wiem że jest 8 ale nie wiem czy będę umiał coś tam powgrywać czy poprzestawiać, jestem zielony w tego typu sprawach. Telefon ( przynajmniej u mnie ) dobrze leży w dłoni jak i kieszeni. Gdyby ktoś chciał abym coś sprawdził albo udzielił jeszcze jakichś informacji śmiało piszcie w tym temacie ;)
Przy okazji szukam sprawdzonego źródła z folią albo najlepiej szkłem na ekran tego potwora. Silikon dostałem w zestawie.

Edytowane przez trek96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, sent1nel napisał:

ł

Kolejny problem - Youtube działa tylko w 480p. Robi się coraz ciekawiej...

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Oczywiście tylko w 60 klatkach. Wcześniej działało teraz się popsuło. Czeka mnie robienie systemu.

Jak 480? jak u mnie działa 1080p widac to z daleka lepszą jakość obrazu i napis jakość 1080 :D 

Mnie to głównie denerwuje, że jest cichszy niż np rmn3 na słuchawkach szczególnie to słychać albo jak podłącze do samochodu przez jack 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 480? jak u mnie działa 1080p widac to z daleka lepszą jakość obrazu i napis jakość 1080  

Mnie to głównie denerwuje, że jest cichszy niż np rmn3 na słuchawkach szczególnie to słychać albo jak podłącze do samochodu przez jack 

Nie mogę wybrać jakości 1080p jeżeli film jest w 60 klatkach. Najwyższa to właśnie 480p. Spróbuję jeszcze zrobić system Miflashem. Jak to nie pomoże to odsyłam telefon do Technosa. Poza tym system pokazuje mi zamiast 32 GB 6 GB więc daję temu telefonów ostatnią szansę.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Redmi2 napisał:

A co ma do tego miflash? Masz oryginalny rom? Ja od momentu odbloku mi maxa na pierwszym china stable nie robilem miflasha u dziewczyny i działa super i pokazuje dobrze pamięć, ale ma oehginalny rom, a nie syfiaste miui.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Mam oryginalny. Został zainstalowany w Technosie więc myślę, że wiedzą co robią?

Problem jest w tym, że po pierwsze telefon pokazuje mi 5,5 GB pamięci a po drugie nie odtwarza mi filmów na YouTube w 60 klatkach. Muszę spróbować bo już nic innego mi nie zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Redmi2 napisał:

Podbno za 2 tygodnie juz 2 GB ma juz nie starczyc aby zadzwonic czy napisac smsa :-)

Skoro nie grasz to czym sie przejmujesz?

Wersja 2/16 mi maxa nis pochodzi z oficjalnej sprzedazy, odrazu mowie.

Rom pasuje od wersji 32GB bo oba to Hydrogen.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Jak to nie z oficjalnej sprzedaży ? jak mam to rozumieć ? 

Ja chce zakupić telefon u Hong Kong Goldway.

 

3 godziny temu, tpawel napisał:

Co to znaczy przyszłościowe? Jak nie grasz w gry to starczy.

Czy MIUI/aplikacje na przestrzeni ostatnich miesięcy nie ma większego zapotrzebowania na RAM ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz myślę że nawet jak ja nie gram w gry,to może ktoś inny będzie chciał grać w gry i wtedy taka wersje 2 GB RAM może być dla niego nie najlepszą propozycją,gdybym chciał sprzedać tego swojego Mi Max kiedyś i kupić coś innego.

Więc chyba najlepszym wyjściem będzie zakupić Redmi Note 3 Pro (3 GB RAM/32 GB ROM) i poczekać do czasu aż Mi Max (3 GB RAM) będzie tańszy ?

Ja nawet nie korzystam z Facebook w tle,używam go raz na jakiś czas jak potrzebuje coś dowiedzieć się w sprawie szkoły do której już ostatni rok będę chodzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, majdan12 napisał:

Więc chyba najlepszym wyjściem będzie zakupić Redmi Note 3 Pro (3 GB RAM/32 GB ROM) i poczekać do czasu aż Mi Max (3 GB RAM) będzie tańszy ?

 

 

ty wogole wiesz co chcesz kupic czy tylko wode macisz?

Pytasz o sluchawke 6,4 cala zeby za moment zastanwiac na zakupem 5,5 cala

Okresl swoje potrzeby budzet i wtedy zadawaj pytania

Podziawiam Redmi2 ze mu sie chce  dyskusje ciagnac

Edytowane przez bandz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bandz napisał:

ty wogole wiesz co chcesz kupic czy tylko wode macisz?

Pytasz o sluchawke 6,4 cala zeby za moment zastanwiac na zakupem 5,5 cala

Okresl swoje potrzeby budzet i wtedy zadawaj pytania

Gdyby Mi Max kosztował w okolicy 700 zł i miał 3 GB RAM to kupił bym go i się nie zastanawiał,nawet jak bym chciał go kiedyś sprzedać to nie było by większego problemu go sprzedać osobie która gra w gry.

Ja nie przywiązuje się mocno do telefonu więc trzeba ewentualną sprzedać telefonu brać pod uwagę.

Więc chyba najlepszym dla mnie rozwiązaniem będzie Redmi Note 3 Pro (3 GB RAM/32 GB ROM)

Ceny jak spadną dla Mi Max (3 GB RAM) to wtedy się nim zainteresuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Redmi2 napisał:

Jest spora roznica.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Jak dla mnie jest akceptowalny Mi Max.

Zdjęć/filmów nie wykonuje na telefonie na masową skalę,nie gram,więc te wszystkie zmiany telefonów które wykonywałem były dla tego aby mieć telefon z lepszą baterią/lepszym wyświetlaczem,może Mi Max był by telefonem który bym używał już dłuższy okres czasu ? no bo jedynie wymiana na telefon z lepszym wyświetlaczem jest jedynym powodem zmiany tego telefonu,bo bateria to w Mi Max jest ogromna.

Kolejna zagadka,to jak wygląda wsparcie dla Mi Max w wersji 2 GB RAM ? duży to telefon więc nie ma wielu właścicieli i dodatkowo te 2 GB RAM które jeszcze zmniejszają ilość właścicieli tego modelu/tej wersji.

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Redmi2 napisał:

Bateria jest jak najbardziej ok, ale w prownaniu do Redmi 3 sporo slabiej wypada. Jednak duzq bateria w redmi 3 w 5 calach vs duza bateria na 6.44 to wiadomo, ze lwpiej bedzie na 5 calach.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Jakiś filmik oglądałem to Mi Max (nie wiem z jakim procesorem) i Redmi Note 3 (nie wiem z jakim procesorem) to na różnych wersja MIUI,Xiaomi Mi Max wygrał z Redmi Note 3.

Nie mam co szaleć z tą pojemnością baterii bo w Mi Note,już był taki czas pracy na baterii że mi wystarczał w 100%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Redmi2 napisał:

Mieszasz nazwami redmi 3 a redmi note 3 a mi note to 3 rozne telefony, 3 rozne rozmiary, baterie i procki.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Ja to wiem,ale cały czas porównuje Redmi Note 3 Pro (Snapdragon 650/3 GB RAM/32 GB ROM) do Mi Max (2 GB RAM)

Żebym ja mógł znaleźć jakieś porównanie obu tych modeli w kwestii wyświetlacza.

No i cały czas mnie męczy to czy Mi Max (2 GB RAM) będzie miał takie wsparcie jak Redmi Note 3 Pro (Snapdragon 650) bo ten model ma dużo alternatywnych systemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Redmi2 napisał:

Ja nie kupilbym xiaomi, jakbym mial bawic sue w cos innego jak miui.

Jesli moge doradzic, to jesli nie przeszkadza Ci rozmiar to bierz mi maxa. Dla mnie niestety jest za duzy i wzialbym redmi note 3

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

To jeśli na 100% 2 GB RAM mi wystarczy,aby zadzwonić,napisać SMS,przejrzeć strony internetowe to kupił bym tego Mi Max.

Ja MIUI bardzo polubiłem,ale człowiek chce mieć zawsze koło zapasowe na ciężkie czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Redmi2 napisał:

Tego Ci nie powiem bo nie widze roznicy w wyswietlaczu miedzy mi max 3/32 a 2/16.

Nie wiem tez, czy jest tak jak w serii redmi 3 ze 2 rozne sa. Watpie aby tak byli bo jednak to seria MI a nie redmi.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

W Redmi Note 3 Pro to podobno są trzy różne albo i więcej.

Mi4c miał chyba trzy różne wyświetlacze montowane jak i aparaty.

Więc obawiam się tego w Mi Max (2 GB RAM) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Redmi2 napisał:

To normalny zabieg u kazdego producenta, tyle ze seria mi ma jakosciowo lepsze wyswietlacze niz seria redmi.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Zapewne w Mi Max (2 GB RAM) jest montowany najgorszy wyświetlacz a wszystkie recenzje które obejrzałem/przeczytałem to odnosiły się dla wersji z 3 GB RAM.

Napisałeś że nie widzisz różnicy w Mi Max (2 GB RAM) a (3 GB RAM) w wyświetlaczach,więc możesz też zapewnić mnie że Mi Max (2 GB RAM) nie ma problemów z pracą ? 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Redmi2 napisał:

Golym okiem nie widze roznicy w jakosci, a mialem dostep do obu w jednym czasie.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Napisałeś że nie widzisz różnicy w Mi Max (2 GB RAM) a (3 GB RAM) w wyświetlaczach,więc możesz też zapewnić mnie że Mi Max (2 GB RAM) nie ma problemów z pracą ? jeśli chodzi o multi tasking ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Redmi2 napisał:

Za krotko sie nim bawilem, aby obiecywac, a nie wiem jak uzywasz :-) dla mnie nie bylo roznicy przy necie na internet i cm browser(stronki i pobieranie) fb, msg,tapatalk,gg czy nawigacja oraz.miband.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Ja nie używam żadnych aplikacji społecznościowych do komunikacji,jak używam to tylko Facebook i messenger ale to tylko czasami włączam aby napisać wiadomość i wyłączam,kilka razy zdarzyło mi się go zostawić tle włączonego na dłuższy czas jak czekałem na odpowiedź od kogoś.

Cały czas staram się nie trzymać aplikacji w tle których nie używam i które nie są powiązane z jakimiś wiadomościami od kogoś.

Jeśli używasz Mi4 z 2 GB RAM to można by opierać się na zużyciu RAM jakie masz na tym modelu,jeśli tobie wystarcza ta ilość pamięci RAM i używasz Facebook,messneger w tle i przeglądasz internet i masz jeszcze spory zapas to jeśli tak jest to mi w zupełności 2 GB RAM wystarczy.

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...