Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy


pikustbg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś z was ma problem z aplikacją Youtube, a dokładnie chodzi o to, że nie da się oglądać filmów w jakości 720p oraz 1080p gdy są nagrywane w 60 klatkach. W takich sytuacjach te rozdzielczości są po prostu nie widoczne. Na moim drugim telefonie Redmi Note 4g wszysko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 810
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

11 godzin temu, Damian799 napisał:

Powiedzcie jak sprawuje się wam telefon, generalnie czytałem dzisiaj jedną polską recenzje i ponoć obudowa skrzypi że masakra, serio aż tak źle jest, narzekał jeszcze na kąty ekranu i aparat, jak to jest za msc kupuje telefon, przedtem miałem redmi note 3g i nw czy to dobry wybór czy czekac na mi note 2, dużo od niego nie wymagam, głównie żeby był lepszy od poprzedniego :)

Telefon rewelacyjny, nic nie skrzypi, kąty ekranu super, widoczność w ostrym słońcu  - bardzo dobra. Aparat też super - jak do tej pory - to mój najlepszy telefon i nie zamieniłbym go na inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś szuka tego rozmiaru to cena/jakość tego sprzętu jest niesamowita. Mi nic nie skrzypi , aparatu jakoś szczególnie jeszcze nie analizowałem ale zdjęcia na ekranie dla mnie super. Widoczność w słońcu w porównaniu do amoleda z Note 3 zdecydowanie na mega plus a na tym mi bardzo zależało i widoczność naprawdę bardzo dobra. Czujnik oświetlenia działa mi też lepiej niż przypuszczałem że może działać. Już o tym pisałem ale telefon jest bardzo "żwawy" , błyskawicznie wykonuje polecenia co mnie zaskoczyło bardzo pozytywnie. Bateria to też duża sprawa , mam dopiero 3 lub 4 ładowanie i wygląda sprawa tak że trzyma mi 3 pełne dni ,a mam mega słaby sygnał sieci ( na poprzednim telefonie w innym miejscu trzymał 80% dłużej przez zasieg sieci ) w tym czasie ok 4 godz rozmów , ok 50 sms , cały czas synchronizacja , wifi bądż LTE a SOT w tym czasie 6-7 godzin - dla mnie bardzo bardzo dobrze.

Jeszcze mam go krótko ale jeśli nic mnie negatywnie nie zaskoczy to jest mój najlepszy do tej pory sprzęt w kategorii cena/jakość.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem swiezym (od wczoraj) posiadaczem Mi Max PRO (4GB RAM, 128 GB SDD). Telefon jest fantastyczny, zwlaszcza pozytywnie zaskoczyla mnie kamerka - ta z Huawei GX8 sie nie umywa. Szybki, zaskakujaco wygodny jak na rozmiar, czytnik papilarny jest bardzo wygodny (znow - Huawei GX8 sie nie umywa - tam czytnik jest szybki, ale jak nie trafisz we wlasciwa pozycje palucha, to trzeba probowac drugi raz).

Teraz troche minusow:

1. Nie flaszowalem, bo nie ma TWRP helium jeszcze, a jak zobaczylem powyzej, hydrogen nie wspolpracuje z MI MAX PRO. Jak ktos ma jakas _przetestowana_ metode, to prosze o podzielenie sie. Nie chce mi sie eksperymentowac.

2. Domyslna klawiatura (i w ogole domyslny rom - kupowalem na IBuyGou) to rozpacz w chinskie szlaczki. Nim na oslep przelaczylem (lewy dolny przycisk klawiatury) na tryb w uklad bez domyslnych chinskich fontow, nie moglem nawet sie zalogowac, bo cyferki zastepowane byly chinszczyzna. Koniecznie zainstaluj dowolna inna klawiature.

3. GAPPSy - Google Play Services (przynajmniej to, ktore znalazlem) ma mase problemow z aktualnym ROMem (mam 7.5), glownie na tle permissions i synchronizacji. Najlepiej po zainstalowaniu GAPPSow (ja wolalem instalowac recznie, po przegraniu na telefon) pozwolic by sie wszystko zaktualizowalo, zrobic restart, a potem zainstalowac cos, co wymaga permissions od Google (ja wybralem Google Fit). Przy pierwszym uruchomieniu poprosi o udzielenie uprawnien dla Google Play Services - zgodzcie sie, zeskrolujcie w dol do Permissions, i dajcie Google Play Services WSZYSTKO (ale tylko dla Google Play Services). Tak, po prostu WSZYSTKO. Inaczej albo trafi Was szlag z ciaglymi monitami, albo gorzej, appki Google nie beda dzialac.

4. Po powyzszych zabiegach nadal mi nie dzialaja:

- kontakty Google (sync) - wyeksportowalem z drugiego telefonu i zaimportowalem, pewnie bede pozniej cierpial przez duplikaty, ale na szczescie jest na to sposob, wiec ogarne to jak w koncu do tego dojdzie

- eventy w Google Calendar (sync) - tu nie znalazlem rozwiazania, jak ktos ma pomysl czego moze brakowac, bedzie mi bardzo milo

- nie ma polskich znakow (jak zapewnie pamietacie, Xiaomi chwalilo sie, ze poprawili Google Roboto font... no wiec jak cholera :)).

5. W ramach przygotowania do sflashowania, wyslalem juz prosbe (http://en.miui.com/unlock/), wiec jak przyjdzie pora to sie przesiade.

6. LTE - no cudow nie ma, ale przyznaje, ze w przeciwienstwie do Mi4 switchowanie miedzy 3G i 4G jest bardzo szybkie.

7. Durne usprawnienia (czyli takie tam umilacze software & services spod znaku Xiaomi) niestety sa troche natretne (zwlaszcza usluga find Xiaomi device, ktora potrafi skutecznie zablokowac dostep do logowania na czas, kiedy sprawdza telefon), ale coz, czesc da sie odinstalowac, czesc wylaczyc, a reszte mozna zignorowac. Tesknie za pure Google ROM (Huawei pod tym wzgledem jest znacznie lepsze).

8. Okladka. Jak zwykle warto kupic, ale lepiej nie brac ksiazkowej okladki, bo jest po prostu za duza, i wyraznie zawadza jak sie uzywa telefonu jedna reka. Dodatkowo, ta domyslnie sprzedawana na iBuyGou ma szybke - feature fajny, ale odciski zostaja od razu. Lepiej wiec jakas czarna silikonowa gume z otworami.

9. Telefon miesci sie w tylnej kieszeni, tylko wystaje. Mozna na nim usiasc (jest solidny), ale az kusi by go ukrasc. Zalecam ostroznosc.

Pomimo minusow, telefon jest boski. Obraz, pomijajajc przypadki zlego oswietlenia, jest bosko wyrazny (nawet zdjecia z 8x powiekszeniem niezle wychodza). Dzwiek jest mocny i wyrazny (zupelnie nie jak Mi4, w ktorym przywyklem, ze dzwonka nie uslysze w zgielku supermarketu), rozmowy nie przerywaja (mam Plusa, i czasem problemy z zasiegiem na Mi3 -> tak, to moj trzeci telefon Xiaomi :P), bateria pomimo intensywnego uzywania (a co, musze sie pobawic nowym telefonem) trzyma powyzej 60% juz 10ta godzine.

Wazne! Nie grzeje sie. Jak komus marzna paluszki podczas gry w Ingress w zimie, to sorry, ale ten model Xiaomi nie pomoze. Lepiej kupic rekawiczke.

Telefon polecam, aczkolwiek do momentu az wyjdzie TWRP Helium, albo wreszcie zaczna flashowac globalem, radze poczekac (albo kupowac z innego, ale sprawdzonego zrodla).

Regards,
Ruemere

Edytowane przez ruemere
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ruemere napisał:

Wazne! Nie grzeje sie. Jak komus marzna paluszki podczas gry w Ingress w zimie, to sorry, ale ten model Xiaomi nie pomoze. Lepiej kupic rekawiczke.

A możesz sprawdzić, jak wygląda grzanie się podczas filmowania 4K? Bo np. Mi Note podczas tej czynności zamienia się w małą patelnię do naleśników ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ruemere napisał:

A jak dlugi test powinienem wykonac? I o jakiej porze?

Wieczorem, 22 sekundy, brak zauwazalnych zmian temperatury dla 4K.

O ile pamiętam, po paru (2-3) min. nagrywania 4K metalowa ramka MiNote praktycznie parzyła mnie w palce, a temp. CPU dochodziła do 80°C. Jeśli w MiMax wygląda to korzystniej, to dla mnie spory plus dla tego telefonu i kolejny argument, by go nabyć. Choć z drugiej strony jakość tego 4K z Mi Max z tego co widziałem w próbkach dostępnych w sieci, jednak znacznie gorsza od jakości Mi Note.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI Max PRO

Przykladowe zdjecie (JPG obciety do 80 quality), ale jakosc zblizona - w zalaczeniu. W lewym dolnym rogu widczny napis "REPER GEODEZYJNY" .

Co do dzwieku - slon mi nadepnal na ucho, a sluchawek nie uzywam, wiec sorry. Na ile mi sie wydaje, dzwiek jest znaczaco mocniejszy niz w przypadku MI4, ale czy lepszy... nie mam pojecia.

4K - po 2.5 minutach nagrywania brak zauwazalnej zmiany temperatury. Inna sprawa, ze film sie nie chcial odtworzyc z telefonowego playera :)

IMG_20160709_195046_HDR_v2.jpg

Edytowane przez ruemere
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, ruemere napisał:

MI Max PRO

4K - po 2.5 minutach nagrywania brak zauwazalnej zmiany temperatury. Inna sprawa, ze film sie nie chcial odtworzyc z telefonowego playera :)

Dziękuję, a czy jest szansa, że udostępnisz jakiś próbny filmik 4K? Najlepiej coś dynamicznego (bo tylko wtedy widać problem z markoblokami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Wiesz, to nie jest kamera, ani urzadzenie z gornej polki. Cudow nie ma.

Minus numer 10 i 11:

10. Urzadzenie sie wygina. A dokladnie, zauwazylem, ze go lekko wygialem. Warto zatem pamietac, by jednak nie trzymac go w tylnej kieszeni w chwili siadania.

11. Pokemon GO fatalnie na nim dziala. Eh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starcie przepraszam za bycie natrętnym ,ale po prostu do szału mnie doprowadza niemożliwość oglądania youtube w rodzielczości HD w 60 klatkach. Telefon głównie kupiłem właśnie do youtube. Czy ktoś ma jeszcze taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bandz napisał:

jak ktos ma zlota to nie porowna ze srebrna :)

zlota jet po prostu zlota - sam taka mam

Kupowałem jak nie było dostępnej innej i w sumie nie jest tak źle - da się wytrzymać - zawsze zresztą można sobie zamówić kolorowe etui i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle złoty nie wygląda, mam teraz takie pytanie, zablokowany bootloader, mogę wgrać softa global jak mam wersje 32gb czy co polecacie i mniej więcej instrukcje, romy zmieniałem nie raz, tylko poprzednio miałem redmi note z mediatekiem i jeszcze blokad na bootloaderze nie miałem

@dobra po wielu męczarniach poszło

Edytowane przez Damian799
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie... kupiłem MiMax no i przyszedł, jestem zadowolony ale jako że mam Miui 7 a jest już 8 to chciałem go wgrać.
Napisałem do sprzedawcy i dał mi tego linka:

http://en.miui.com/download-302.html


Moje pytanie jest: jak to ugryźć ? Wrzucamy to na telefon i z jego instalujemy czy za pomocą MIFlash ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mortiser napisał:

Witajcie... kupiłem MiMax no i przyszedł, jestem zadowolony ale jako że mam Miui 7 a jest już 8 to chciałem go wgrać.
Napisałem do sprzedawcy i dał mi tego linka:


http://en.miui.com/download-302.html


Moje pytanie jest: jak to ugryźć ? Wrzucamy to na telefon i z jego instalujemy czy za pomocą MIFlash ?

Chyba będziesz się musiał przekopać przez to forum - wszystko jest tu dokładnie opisane krok po kroku, od odblokowania aż po instalację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, jarek384 napisał:

Chyba będziesz się musiał przekopać przez to forum - wszystko jest tu dokładnie opisane krok po kroku, od odblokowania aż po instalację

No właśnie - "przekopać". Wszystko jest, fakt, ale nie w jednym miejscu, jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, latet napisał:

No właśnie - "przekopać". Wszystko jest, fakt, ale nie w jednym miejscu, jak powinno.

Też kupuję Mi Max`a ale w wersji PRO i tutaj pytanie. Czy ktoś może potwierdzić, że TWRP z MIUI 6.8.4 działa? Pytam bo jak nie to nie wiem czy jest sens kupować ten model jak nie będę mógł go odblokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym poznać opinię kogoś, kto testował obie wersje telefonu - zwykłą i PRO - czy jest duża różnica w działaniu tych telefonów. Nie wiem czy jest sens kupować droższą wersję jeżeli telefon wykorzystuję tylko do YouTube i przeglądania internetu. Różnica to tylko 2 rdzenie bo 32 GB nie wykorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sent1nel napisał:

Chciał bym poznać opinię kogoś, kto testował obie wersje telefonu - zwykłą i PRO - czy jest duża różnica w działaniu tych telefonów. Nie wiem czy jest sens kupować droższą wersję jeżeli telefon wykorzystuję tylko do YouTube i przeglądania internetu. Różnica to tylko 2 rdzenie bo 32 GB nie wykorzystam.

Ja miałem obie wersje... Wersję z 32GB oddałem przed upływem 14 dni sprzedawcy i kupiłem wersję 64GB -  w normalnym użytkowaniu nie ma różnicy... jednak jak chcesz używać dwie karty sim to 32GB nie jest wcale dużo... W moim przypadku (na Allegro) jeden telefon od drugiego był tylko 100 zł droższy... więc wybór było oczywisty.

Edytowane przez jarek384
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tpawel napisał:

No to dawaj , posklejaj i wrzuc w jeden temat.Samo się nie zrobi

NIe trzeba się jakoś bardzo przekopywać. Dużo materiałów jest na YT. ale nie wiem czy jak ściągnę ze strony oficjalnej rom to mam go wgrywać przez tel czy przy pomocy MiFLash i odblokowanego bootlodera. Posiedzę nad tym ale czasu mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jarek384 napisał:

Ja miałem obie wersje... Wersję z 32GB oddałem przed upływem 14 dni sprzedawcy i kupiłem wersję 64GB -  w normalnym użytkowaniu nie ma różnicy... jednak jak chcesz używać dwie karty sim to 32GB nie jest wcale dużo... W moim przypadku (na Allegro) jeden telefon od drugiego był tylko 100 zł droższy... więc wybór było oczywisty.

A ile dałeś i skąd jeżeli można wiedzieć? Ja jeżeli nie ma różnicy zdecyduję się na Technosa tylko szkoda że nie mają srebrnego koloru. Na drugie nie chodzi o kolor a o działanie :)

Jeżeli w normalnym użytkowaniu nie ma różnicy to w czy jest różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Redmi2 napisał:

No jak nie ma roznicy? Przeciez jest roznica 16/32 a 64/128GB pojemnosci.

Tak samo 2 vs 3/4G ramu.

Wszystko zalezy jak uzywasz komorki.

Ja mam mi4 16GB bez mozliwosci dodania karty sd, a kolega wyzej nie starczało mu 32GB.

Tak samo ja nie gram i nie potrzebuje wiecej jak 2GB ramu a masz wersje 3GB i 4GB.

Procek tez mocniejszy jest w najlepszych wersjach.

Pod wzgledem wygladu sie nie roznic, ale to normalne.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Ja używam telefonu do YouTube i do przeglądania stronie internetowych więc raczej nie potrzebuję wersji mocniejszej. Pytanie czy zauważę różnicę w działaniu YT na wersji słabszej i mocniejszej? Jest szansa, że filmiki będą jakoś szybciej się ładowały a strony szybciej wczytywały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jeśli starczy 32gb to brać 32gb/3gb, wersja z 2gb ramu to trochę powoli mało, mam złotą, chodzi bardzo szybko, a dopłacanie do 64gb i procka który się bardzeij nagrzeje to bezsens, chyba że komuś zależy na numerkach w antutu albo większej pamięci wbudowanej

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jeśli starczy 32gb to brać 32gb/3gb, wersja z 2gb ramu to trochę powoli mało, mam złotą, chodzi bardzo szybko, a dopłacanie do 64gb i procka który się bardzeij nagrzeje to bezsens, chyba że komuś zależy na numerkach w antutu albo większej pamięci wbudowanej

Mi chodzi tylko o to, żeby YT działało sprawnie a strony otwierały się szybko. Na numerkach w antutu mi nie zależy wogóle.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPS działa chyba bez problemu, używałem ostatnio google mapy i bez problemowo, sygnał nie uciekał,

Youtube sprawnie będzie chodził na każdej wersji, a strony na tym 64gb napewno się szybciej nie otworzą, telefon śmiga naprawdę bardzo szybko, po przesiadce z redmi note na mediateku naprawdę nie narzekam

Edytowane przez Damian799
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...