Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy


pikustbg

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 810
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Właśnie czytam o Vat i zakup ok , vat jak będzie to tez nie problem ale nie ma obawy o jakieś przetrzymanie tego sprzętu - tzn czy to się nie przedłuża za bardzo ?  patelnia niezła jest z tego telefonu ale kiedyś na 5 calowe jak miałem ładnych parę lat temu mówili tablet a teraz wszyscy mają 5 i więcej.  Jeśli mogę liczyc na kolegów pomoc w wyborze - zakupie i co najważniejsze późniejszym oprogramowaniu tego telefonu to już jestem prawie zdecydowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, meleager napisał:

Gdzie kupowaliście swoje sztuki ? Coraz bardziej jestem zainteresowany przyznaje

ja kupilem na allegro za 1399 zl,

teraz nie kupuje nic drogiego na aliexpresie bo wer warszawa trzepie przeokrutnie ,ostanio zamawialem lampe za 290 usd i dowalili mi vat 230 zl

wiec wole wziac z polski i miec gwarancje na miejscu ani nie bujac sie z urzedem celnym, a ze mam znajomych z firmami to wziolem fv na znajomego i odzyskalem jeszcze 150 zl 

czyli wyszlo 1250 .gwarancji i tak daja rok wiec tyle samo co przy zakupie na firme

na allegro jest 2 sprzedawcow (przynajmniej ostanio bylo) ktorzy maja je fizycznie na stanie czyli masz u siebie w 2 dni kurierem

a czy kupisz na ali czy na allegro i tak czeka cie odblokowanie botloadera i wgranie romu z miui polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem nie raz z Chin ale wtedy nie robili problemów z "vatami" jeszcze. Teraz faktycznie chyba także ze względu na czas nie warto bo cena aż tak bardzo się nie różni. Ważne aby ktoś tu miał na stanie a nie kupował "za mnie" w tym czasie i czekał jakby i ja czekał na przesyłkę. O odblokowaniu wiem - ja co prawda mam doświadczenie z inną marką więc tu czytanie i nauka na nowo ale raz zrobić lub poprosić kogoś o pomoc i używać. Nie jestem "tunerem" poprostu po przygotowaniu używam sprzętu aż do wymiany. Rozumiem ze po wgraniu romu jakiś język Polski będzie ? Zerknie ktoś może na klienta poczty  ? Jak wygląda - ew może jak działa. Zależy mi także na usługach google - jak kontakty i ich synchronizacja kalendarz i jego przypomnienia . Czasem używam Yanosika i map też o Google - nie będzie problemu ?

Gdzie konkretnie kupiłeś na aukcji swój egzemplarz jeśli można zapytać ?

Sporo pytań - więc z góry dziękuje za wytrwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, meleager napisał:

. Zależy mi także na usługach google - jak kontakty i ich synchronizacja kalendarz i jego przypomnienia . Czasem używam Yanosika i map też o Google - nie będzie problemu ?

Czemu miałyby być z tym problemy? Przecież to telefon na Androidzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po kupieniu 'ucegliłem' telefon wgrywając TWRP i rom hydrogen a powinienem helium... Na całe szczęście udało się przywrócić telefon do życia za pomocą MiFlash. Teraz mam Miui 8 (chiński). Udało mi się na nim zainstalować usługi Google. Brakuje jedynie polskich znaków podczas pisania. Reszta ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę iż są warianty 3/32 Snapdragon 650 , oraz 3/64 z procesorem 652 ciekawie narobili tych wersji.

Reasumując - jest szansa na tym sprzęcie mieć oprogramowanie wspierające nasz język , ( już wysłałem prośbę o odblokowanie bootloadera  ) i z pomocą forum da się to wszystko jakoś poustawiać czy tak ?  Zakupię raczej z kraju w fakturą 23% i chyba wersję 3/32 650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje Acid - właśnie czytam te instrukcje po kolei i chyba faktycznie tylko początek wygląda na rozbudowany w kwestii ogarnięcia. Rozmawiałem wczoraj z kolegą który bardzo chciał zakupić xiomi ale wystraszył się zabawy z romami i wybrał konkurencje, Ja zamierzam jednak spróbować bo pasuje mi ten wymiar i wygląd a jak mi się spodoba to zostanę na dłużej z firmą i będę polecał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to "programowo" to zuepełnie inne wersje  3/32 650 i 3/64 652 ? Czy model 3/64  z procesorem 652 to już wersja PRO?   Pytam bo brałem pod uwagę 3/64 ale jeśli jest mniej/ wolniej wspierana to nie ma chyba sensu ?

Edytowane przez meleager
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, jarek384 napisał:

Wielkość pamięci - niedawno byłem na wyjeździe - miałem telefon z 32 GB pamięci - zapchałem go fotkami przez niecałe 2 tygodnie... No i procesor jest 8 a nie 6 rdzeniowy.

i tak rdzenie nigdy nie pracuja z ta sama predkoscia a wrecz niektore zalegaja odlogiem a po kolejnej aktualizacji ze wzgledu na duza konsumpcje bateri zostana przez producenta wykastrowane z predkosci a ty nawet tego nie zauwazysz.

Tak bylo w mich poprzednich telefonach lg flex i flex 2 - grzał sie i pracowaly pelna para a po aktualizcjach i przejrzeniu zmian dokonanych w update okazalo sie ze je pokastrowali 

i bateria dluzej trzymala i byly takie mile zimne w dotyku.

Od tamtej pory nie spinam sie na procka i ilosc rdzeni - to tylko telefon a nie maszyna do grania w Battelfielda 

 

co do pamieci to mi max obsluguje karty do 128 wiec 64 na pokladzie vs 32 i karta to nie jest zaden argument zeby brac wersje  pro

Edytowane przez bandz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bandz napisał:

i tak rdzenie nigdy nie pracuja z ta sama predkoscia a wrecz niektore zalegaja odlogiem a po kolejnej aktualizacji ze wzgledu na duza konsumpcje bateri zostana przez producenta wykastrowane z predkosci a ty nawet tego nie zauwazysz.

Tak bylo w mich poprzednich telefonach lg flex i flex 2 - grzał sie i pracowaly pelna para a po aktualizcjach i przejrzeniu zmian dokonanych w update okazalo sie ze je pokastrowali 

i bateria dluzej trzymala i byly takie mile zimne w dotyku.

Od tamtej pory nie spinam sie na procka i ilosc rdzeni - to tylko telefon a nie maszyna do grania w Battelfielda 

 

co do pamieci to mi max obsluguje karty do 128 wiec 64 na pokladzie vs 32 i karta to nie jest zaden argument zeby brac wersje  pro

Jeśli ie używasz dwóch kart sim - to może, ale ja używam i nie bardzo chce mi się kombionwać z nalepianiem sima na kartę pamięci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, holysmoke napisał:

http://technos-online.pl/instalacja-oprogramowania-miuipolska-xiaomieu-(mi4c-mi4s-mi5-mi4-mi-note-pro).html   oferuje usługę odblokowania bootloadera i wgranie MIUIPolska

Może ktoś sprawdzał ?

Pytanie brzmi - czyje konto Xiaomi w tym celu wykorzystują? A może mają inną metodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Redmi2 napisał:

Tak samo jak xiaomi.com.pl tam odrazu dostajesz odblokowany.

Odblokowanie bootloadera nie powoduje przypisania komórki do konta xiaomi.

Wiadomo, że nie. Czyli używają swoich kont, na to wygląda. Ciekawe, czy się dogadali z Xiaomi w sprawie limitu 30-dni. Jakoś mi się nie chce wierzyć, aby Xiaomi chciało iść na rękę firmie, która używa sobie domeny domeny xiaomi.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje limit. Odblokowałem sobie MI5 na początku czerwca, a Mi5 Pro mogłem dopiero 1 lipca. I to na moim koncie gdzie nie musiałem prosić nikogo o pozwolenie. Natomiast z tym odblokowaniem w Technos to... yyy coś źle czytacie... u mnie w micenter też mam usługę odblokowania bootloadera wszystkim. I co... mam tysiąc kont? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jak sprawuje się wam telefon, generalnie czytałem dzisiaj jedną polską recenzje i ponoć obudowa skrzypi że masakra, serio aż tak źle jest, narzekał jeszcze na kąty ekranu i aparat, jak to jest za msc kupuje telefon, przedtem miałem redmi note 3g i nw czy to dobry wybór czy czekac na mi note 2, dużo od niego nie wymagam, głównie żeby był lepszy od poprzedniego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...