Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy


pikustbg

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim

Niedawno zdecydowałem się na zakup Xiaomi Mi Max. Zamówiłem je na AliExpress u Hong Kong Goldway. 

Telefon został wysłany przez nich wczoraj DHL-em, czekamy zobaczymy. Liczę że wszystko szybko poleci.

Jeśli telefon dojdzie dodam tu jakieś zdjęcia, film. 

 

Ktoś jeszcze posiada Mi Max ? ma może jakieś informacje na temat romu ? 

 

//Nezu: Przerabiam na wątek do ogólnej dyskusji o MiMax/MiMaxPro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi przypiął/eła ten temat
  • Odpowiedzi 810
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

7 godzin temu, Redmi2 napisał:

Ja posiadam. Rom mam najnowszy stable ze stronki en.miui.com

Ja jeszcze nie wrzucałem miui8 na tel jest w posiadaniu mojej połówki i nie mam kiey jej wyrwać :-)

A jak już się uda na chwilę wyrwać, to można by Cię prosić o jakieś próbki filmików nagranych MiMax-em (w tym 4K)? Strasznie mnie ciekawi, czy będą na poziomie filmików z MiNote. A może lepsze? Ciekawe, jak wypada pod względem artefaktów związanych z "rolling shutter" w 4K. Ciekawe, jak się zachowuje autofocus – jeśli byłby choć w połowie tak szybki jak AF Samsungu Galaxy S7, to byłbym wniebowzięty :-)

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, latet napisał:

A jak już się uda na chwilę wyrwać, to można by Cię prosić o jakieś próbki filmików nagranych MiMax-em (w tym 4K)? Strasznie mnie ciekawi, czy będą na poziomie filmików z MiNote. A może lepsze? Ciekawe, jak wypada pod względem artefaktów związanych z "rolling shutter" w 4K. Ciekawe, jak się zachowuje autofocus – jeśli byłby choć w połowie tak szybki jak AF Samsungu Galaxy S7, to byłbym wniebowzięty :-)

 

https://www.youtube.com/watch?v=_HrCUJct8Ek

 

Rozwiń opis filmiku i tam masz adres do pobrania 4K 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, majdan12 napisał:

 


https://www.youtube.com/watch?v=_HrCUJct8Ek

Rozwiń opis filmiku i tam masz adres do pobrania 4K 

Oglądam (pobrałem oryginał) i wygląda to bardzo źle :( Nie wiem czemu są takie straszne makrobloki, jakby kompresja była jakaś strasznie mocna (popatrzcie na pień drzewa w okolicach 0:15), ale bitrate to 42 Mbps, a więc taki sam jak dla filmów 4K z MiNote, w których problemów makrobloków nie było. Kurcze, jeśli to naprawdę jest oryginalny plik, to totalna porażka, przynajmniej jeśli chodzi o 4K, może w HD jest lepiej. Artefakty "rolling shutter" znośne, choć widoczne (zwłaszcza w pierwszych 5 sek. nagrania).  

Proszę posiadaczy Mi Max o nagranie własnych próbek 4K, bo nie chce mi się wierzyć, że naprawdę jest aż tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, latet napisał:

Oglądam (pobrałem oryginał) i wygląda to bardzo źle :( Nie wiem czemu są takie straszne makrobloki, jakby kompresja była jakaś strasznie mocna (popatrzcie na pień drzewa w okolicach 0:15), ale bitrate to 42 Mbps, a więc taki sam jak dla filmów 4K z MiNote, w których problemów makrobloków nie było. Kurcze, jeśli to naprawdę jest oryginalny plik, to totalna porażka, przynajmniej jeśli chodzi o 4K, może w HD jest lepiej. Artefakty "rolling shutter" znośne, choć widoczne (zwłaszcza w pierwszych 5 sek. nagrania).  

Proszę posiadaczy Mi Max o nagranie własnych próbek 4K, bo nie chce mi się wierzyć, że naprawdę jest aż tak źle.

Fortuny to Mi Max nie kosztuje i nie ma co wymagać dużo od aparatu bo cała reszta telefonu jest bardzo ciekawa,w Mi Max to chociaż wiadomo kto jest producentem aparatu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, majdan12 napisał:

Fortuny to Mi Max nie kosztuje i nie ma co wymagać dużo od aparatu bo cała reszta telefonu jest bardzo ciekawa,w Mi Max to chociaż wiadomo kto jest producentem aparatu ?

Nie wiem, ale żenujące makrobloki na filmie to wina softu, a nie sprzętu, a na soft Xiaomi ma wpływ i mogliby się lepiej przyłożyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, latet napisał:

Nie wiem, ale żenujące makrobloki na filmie to wina softu, a nie sprzętu, a na soft Xiaomi ma wpływ i mogliby się lepiej przyłożyć...

Mi Max jest świeżym model i jeszcze zaczekajmy z opinią na jego temat,bo jeśli to wina systemu to na pewno to poprawią,ja bym chciał zobaczyć nagrania z aplikacji Cinema FV-5 bo może wina leży w aplikacji ''Aparat'' 

Teraz też mają prace związane z MIUI 8 i może nie mieli aż tyle czasu aby dopieścić model MI Max

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Redmi2 napisał:

Jest tak jak na filmiku, ale co wymagać, przecież jak narazie to i softu mało na maxa wyszło, ciekawe jak będzie na miui8. Nie instalowalem jeszcze

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Sprawdzałeś na różnych aplikacja służących do nagrywania video ? czy są takie niepożądane rzeczy na nagraniach 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majdan12 napisał:

Jeśli w Mi Max poprawią to nagrywanie 4K to przy takiej dużej baterii i możliwości montażu karty pamięci to będzie bardzo ciekawy telefon do nagrywania filmów na wycieczkach 

 

Szczerze wątpię czy poprawią, ale nie traćmy nadziei.

Co do Cinema FV-5 (wersja płatna) - testowałem ją tylko na Redmi Note 1 i byłem dramatycznie rozczarowany jakością (i formatem) zapisu dźwięku (i nic się z tym nie dało zrobi w ustawieniach). Co do obrazu - to (sam w sobie) nie różnił się jakościowo od tego z kamerki systemowej, stopień kompresji był podobny, choć oczywiście, dzięki ręcznemu wpływowi na wiele parametrów filmowania, można było po prostu łatwiej osiągnąć pożądany efekt (co nie trudno, skoro kamerka systemowa nie daje praktycznie żadnej kontroli nad żadnym ustawieniem). Ale jeśli format zapisu dźwięku z tej aplikacji to nadal marne AMR, to niestety, ale podziękuję. Może coś lepszego znacie?

2 godziny temu, majdan12 napisał:

Jeśli w Mi Max poprawią to nagrywanie 4K to przy takiej dużej baterii i możliwości montażu karty pamięci to będzie bardzo ciekawy telefon do nagrywania filmów na wycieczkach 

 

To raczej będzie musiała być karta pamięci z najwyższej półki, aby wyrobić z zapisem filmów 4K. Chyba że zapis na pamięć wewn. urządzenia, a potem przerzucenie do "magazyny" na karcie, aby zwolnić miejsce.

2 godziny temu, Redmi2 napisał:

Ale ona zreszta jak i ja nie nagrywamy filmików więc jakoś to mi nie przeszkadza zbytnio, wkońcu to telefon

No tak, też nie oczekuję nie wiem czego od filmowania telefonem, ale ogólnie sporo filmuję różnym sprzętem i cenię jakość, a telefon ma nad tym całym sprzętem jedną kolasną, miażdżącą zaletę - zawsze jest ze mną :) Dlatego wybierając kolejny telefon biorę pod uwagę jakość filmów jako jeden z istotnych parametrów. Po tygodniowej przygodzie z MiNote przekonałem się, że ta jakość może być naprawdę niezła i nie bardzo chciałbym zejść poniżej tego poziomu, ale pewnie się to nie uda. Do tego ostatnio widziałem próbki filmów z SG-S7 no i przyznam, że moja wiara w Xiaomi zadrżała w posadach :)))

Może Mi5 filmuje równie dobrze jak MiNote? Tego ja nie wiem, ale i tak nie kupię Mi5, bo jest dla mnie po prostu za mały.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość interesujące: http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=3&idPhone1=6948&idPhone2=6944&idPhone3=8057

Oraz tamtejsza recenzja: http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_max-review-1448p8.php

O video piszą w niej m.in.:

Videos are recorded in standard MP4 files with a healthy bitrate of 42Mbps, though the audio bitrate is stingy - just 96Kbps for stereo audio (48kHz). The video encoder finds it hard to fit in the given bitrate and you can see the quality "oscillation" - it keeps going from detailed to pixelated and then back to detailed again as the amount of the action in the scene changes.

That aside, videos are sharp and make good use of the 4K resolution. The colors are not quite true to life due to a warm, yellowish tint.

The field of view gets quite narrow compared to what the still camera sees or even what the 1080p camera fits (which comes close to filling the horizontal view of the still camera).

1080p videos are shot at 15Mbps and the pulsation is gone. The image has good detail, but looks overprocessed. The yellow tint is still here.

A w podsumowaniu:

2160p video can use some work (issues with unstable bitrate); FoV narrower than 1080p (no bitrate issues here) . (...)

The camera has many positive qualities (the addition of 4K video is a great perk) and we think it has the potential to improve with future software updates.

 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Redmi2 napisał:

Tyle, że zobacz ile mi note kosztował jak startował a ile mi max. 260$ w pre był. Mi note ile już na rynku i jaka cena.

Więc nie ma co porównywać.

Może i nie ma, ale chyba można oczekiwać, że całkiem sensowne możliwości sprzętowe kamerki nie będą zdewastowane przez złe decyzje programistyczne (źle skonfigurowane parametry kompresji ---> makrobloki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Redmi2 napisał:

A czemu ma nie działać?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Bo Xiaomi/MIUI ma humory. Znajomy kupił Mi5 i w Orange mu LTE nie działa - nikt nie wie, dlaczego (po przełożeniu tej samej karty SIM do innego telefonu - LTE działa, więc to nie jet wina ani karty SIM ani operatora/konta).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, majdan12 napisał:

Może ktoś kto ma dobrą pamięć pamięta ile czasu trzeba było aby telefony z serii Mi dostały system MIUI Polska ? 

I bardzo jestem ciekawa jakie będzie trzeba wykonać operacje aby zainstalować MIUI Polska 

1. Zwykle bardzo szybko.

2. Zapewne takie same, jak w przypadku innych telefonów.

3. Nie ma już ROM-ów MIUI Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Polosus napisał:

A czy ktoś ma jakiś pomysł jak transportować takie cacko, tzn czy są do kupienia jakieś skarpety czy wsuwk. 

Aktualnie to jedynie chyba przezroczyste silikonowa nakładka,z czasem powstaną S-Line 

Skarpeta kto to jeszcze używa,to było modne w 2009 roku

A wsuwka zapewne skórzana to zły pomysł,dwa razy miałem i nigdy więcej.Po pierwsze ciągłe wsuwanie i wysuwanie telefonu,klapka baterii się od tego wyciera,po drugie telefon bardzo zwiększa swoją przestrzeń w kieszeni,miałem 5,5'' calowy telefon w etui skórzanym i to było nie do wytrzymania,sam telefon był cienki,nie był gruby jak telefony Asus gdzie tam jest z 11 albo 13 mm grubości telefonu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś kto ma dobrą pamięć pamięta ile czasu trzeba było aby telefony z serii Mi dostały system MIUI Polska ? 

I bardzo jestem ciekawa jakie będzie trzeba wykonać operacje aby zainstalować MIUI Polska 

Najważniejsze to odblokowanie bootloadera i wgranie twrp (o ile już gdzieś jest).

Z MI 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forum :)

Mam pytanie do właścicieli jak wygląda minimalna jasność wyświetlacza, czy oglądając coś wieczorem "po ciemku" nie męczy wzroku ? No i dla "równowagi" jak wygląda ekran w pełnym słońcu ? 

Jestem bardzo zainteresowany wersją grey. Mi Max byłby takim małym tabletem do www, youtube i twitcha. Alpha się za bardzo do tego nie nadaje ;)

Edytowane przez notsure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, majdan12 napisał:

 


https://www.youtube.com/watch?v=KF0CWAHRtrE

Ciekawe się prezentują ujęcia nagrane Mi Max 

Wielkie dzięki za link.

W moim subiektywnym odczuciu – nie jest źle, ale są mankamenty. Widać, że trochę dokucza brak stabilizacji (Mi Note ma ją w 4K, czy nie, bo nie pamiętam? MiMax ma ją w FHD?). Efekt "jello" minimalny, tu na plus.
Natomiast te artefakty niepoprawnie skonfigurowanego(?) kodeka video są miejscami przykre dla oka. Przykłady:

  • 0:55" i dalej (woda)
  • 3:58"–4:05" (liście na pierwszym planie)

Zauważcie też, że płynność, a przynajmniej wrażenie płynności lub jej braku jest bardzo zmienne. FPS jeśli spadało, to raczej nie z powodu światła, ale tu chyba nie chodzi o FPS zapisu  obrazu, ale raczej jakieś niewyrabianie się z jego rejestracją/kodowaniem (trochę tu rzeźbię) – bo płynność spada w scenach bardziej wymagających, a np. jest np. świetna w takich jak te samochody od 12:10" do 12"20" - aż się wierzyć nie chce, że to cały czas te same 30 FPS.

Polecam zerknąć: http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=3&idPhone1=8057&idPhone2=6948&idPhone3=6944

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, latet napisał:

Wielkie dzięki za link.

W moim subiektywnym odczuciu – nie jest źle, ale są mankamenty. Widać, że trochę dokucza brak stabilizacji (Mi Note ma ją w 4K, czy nie, bo nie pamiętam? MiMax ma ją w FHD?). Efekt "jello" minimalny, tu na plus.
Natomiast te artefakty niepoprawnie skonfigurowanego(?) kodeka video są miejscami przykre dla oka. Przykłady:

  • 0:55" i dalej (woda)
  • 3:58"–4:05" (liście na pierwszym planie)

Zauważcie też, że płynność, a przynajmniej wrażenie płynności lub jej braku jest bardzo zmienne. FPS jeśli spadało, to raczej nie z powodu światła, ale tu chyba nie chodzi o FPS zapisu  obrazu, ale raczej jakieś niewyrabianie się z jego rejestracją/kodowaniem (trochę tu rzeźbię) – bo płynność spada w scenach bardziej wymagających, a np. jest np. świetna w takich jak te samochody od 12:10" do 12"20" - aż się wierzyć nie chce, że to cały czas te same 30 FPS.

Polecam zerknąć: http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=3&idPhone1=8057&idPhone2=6948&idPhone3=6944

Nagrywając 4K aplikacją Camera FV-5 w Mi Note była stabilizacja obrazu,nie sprawdzałem czy w aplikacji ''Aparat'' jest stabilizacja obrazu w 4K

@Pirzu Z tego co wyczytałem,może pod koniec tego tygodnia wstawi na YouTube recenzje Mi Max,ciekaw jestem jego opinii o tym modelu Xiaomi 

Mi osobiście to na aparacie i kamerze nie zależy mocno,bo gdy sobie popatrzyłem na nagrania jakie wykonywałem przez ostatnie lata to dochodzę do wniosku że szkoda inwestować w ten element telefonu 

Moim i pewnie wielu osób pytaniem jest kiedy warto kupić Mi Max,ile czasu warto odczekać od premiery telefonu aby doczekać się dobrej ceny i żeby pierwsze usterki wyszły na światło dzienne 

Xiaomi Redmi Note 2 kupiłem bardzo szybko po premierze i nie było żadnych wad (ukrytych) i jakiś wad produkcyjnych czyli wady partii telefonów 

 

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej stronie napisałem pierwszy post na tym forum pytając o jasność wyświetlacza. Posiadam ZTE v987, który na minimalnej jasności ekranu w ciemności, na jasnych stronach męczy wzrok, i korzystanie z niego w takich warunkach jest mało komfortowe. Pomaga np. zmiana kąta patrzenia ale jak wiadomo związane z tym są inne nieprzyjemne konsekwencje (zakres tonalny kolorów). Jak widzisz można odpowiedzieć na to pytanie nie posiadając żadnych urządzeń pomiarowych jeśli się tylko chce.

Teraz odpisujesz na mój drugi post na tym forum więc drugi raz grzecznie Ci odpowiem (chociaż mam dziwne wrażenie, że tylko tracę czas), że zarówno w Polsce np. xiaomi.com.pl, allegro, czy na polecanym tu ibuygou nie mają w ofercie wersji grey/szara, również na youtube zazwyczaj testują wersję srebrną lub złotą. Więc specjalnie dla Ciebie wyjaśnię, że w moim pytaniu chodzi ogólnie o planetę Ziemia, chciałbym bowiem ustalić czy gdzieś już taką wersję sprzedają czyt. jest dostępna na rynku, czy też na razie "jest dostępna" tylko na materiałach marketingowych producenta i konferencji prasowej. Wiedza ta pomoże mi podjąć decyzję czy dalej czekać czy też kupić wersję srebrną Mi Maxa.

Zanim zatem popełnisz odpowiedź na mój trzeci post na tym forum to uprzejmie Cię proszę przeczytaj go raz jeszcze i jeżeli dojdziesz do konkluzji, że nic on nie wnosi do dyskusji to po prostu nie naciskaj przycisku "Odpowiedz" poniżej. Pozdrawiam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie odnośnie wyświetlacza jestem zadowolony. Sam się dobrze dostosowuje do oświetlenia. Jasność mam ustawiona na połowę i włączone automatyczne dostosowywanie. Jeśli chodzi o wersję szarą będzie problem. Chińczyk u którego zamawiałem sam nie wie kiedy dostanie od producenta.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...