Skocz do zawartości

Ładowarka BlitzWolf 2.4A


hardy

Rekomendowane odpowiedzi

A o czym jest temat ?

W zestawie masz ladowarkę qc1.0 czyli 5V 2A.

Ktoś tutaj był tak mądry że wybierał ładowarkę po ilości A. I jak dobrze patrzę byłeś to nawet ty.

Więc odpowiedziałem :

a) redmi note 3 PRO na snapie wspiera qc2.0 tj 9V 1,67A. Inni twierdzili że nie.

A prim ) Nie do końca wiadomo jak jest z softem. Na globalu na 1000% jest QC 2.0 chyba od 1 wersji. Natomiast na DEV nie było. Możliwe że obecnie działa i na dev. Ale jak wyszło z mojego testu np na mojej samochodówce i beta romie nie chce się nawet qc1.0 włączyć.

b ) W podobnej cenie a nawet taniej kupił byś ładowarkę zgodną z qc 2.0 lub 3.0

I że taką powinien kupić ponieważ przyda się na przyszłość. A z ładowarki 2.4A pobierze mu tylko 2A.

Najlepiej to 1 wyście qc3.0 1 wyjście usb typ c. Cena ok 12$ Lub ciut drożej 2 wyjścia normalne usb.

 

@ redmi 2 Tak na 99% załączyło się QC 2.0 lub 3.0. Jeśli mowa o mi maxie. Bo ten jest zgodny z 3.0. Mimo że chip ten sam co w redmi note 3.

 

Całe 99% rozwlekania było zawarte w 1 mojej odpowiedzi :

 

 

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99,99999% Mi max ma 3.0 

Ale jw jak 99% ludzi pisze bzdury to tak jest :)

Tu masz nawet temat o tym że xiaomi poleciało w kulki i dodaje ładowarkę 2.0 do mi maxa bo chce saoszczędzić :

http://en.miui.com/thread-303082-1-1.html

I inne cytaty : YES my Mi Max (650 version 32GB) SUPPORT quick charge 3.0.

 

Jeśli mi max naładuje ci się w 2h +_ 10 min

Tzn że zadziałało QC 3.0

Jesli ok 3h to qc 2.0

czyłi ładowanie prawie 5 tyś mAh w 2h :)

Tyle samo co 2 razy mniejsza bateria i podobny czas w redmi note 2 np 

 

Jak to poznać hmmm poza dobitnym gotowaniem baterii i ilości ciepła. W ok 40 min powinieneś mieć 60 70% baterii.

Po drugie ładowarka mus być opisana jako : 5V 2.85A ;9V 2.85A; 12V 2.15A

Ładowarki qc 2.0 mają 1,67A 9V

Choć akurat tu cie wprowadzam lekko w błąd.

Bo standard QC 3.0 jest płynny. UZNAJE SIĘ ŻE WSZYSTKO CO JEST > 1,67A 9V jest QC 3.0

Są ładowarki np 9V 2A i są sprzedawane jako qc 3.0.

Po prostu standard qc 3.0 to chip działający płynnie od 10 do 20V i od 1,5 do 3A.

Anker np ma dużo ładowarek 9V 2A i są one sprzedawane jako compatybile witch qc 3.0

A ładowarki 9V 2,85A są już jako qualcolm certificate.

 

 

Jak rozpoznać raczej prosto. W ampere pokaże ci się 2,85A :) 

Analogicznie jak wcześniej. Czyli najpierw walnie 2A 5V.

Następnie NIE WIEM albo właczy się pierwsze QC 2.0 czyli 1,67A 9V albo od razu przejdzie do 2,85A

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ty... Przecież to tylko przewodzi 220 do łądowarki :)

Te 2 co masz są ok. Ta 1 lepsza jakościowo wykonania.

Gorsze są takie które na górze się przewężają ja sobie takie... zamówiłem.  Bo były najtańsze.

http://www.aliexpress.com/item/2015-1-pc-EU-Plug-Adapter-2-Pin-to-EU-2-Round-Pin-Plug-Socket-Input/32526644658.html?spm=2114.13010608.0.74.3tPaqO

I kapkę kicha.

 

Polecam podkleić taśmę dwustronną ale taką 2mm gumowaną a nie cienką. Między adapter a ładowarkę. Wówczas jest 100% jak EU :)

piankowa.jpg

Albo jakimś klejem jak ktoś chce na stałe.

Tylko jak ktoś użyje jakiej poxiliny to dajcie jej wyschnąć :) Poxilina przewodzi prąd.

 

PS najnowsze miui polska z piątku nie chce mi się przełączać na więcej niż 1,78A nawet w domu.

Ale przynajmniej soft działa jako tako.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie było na dev? To wróc parę postów wyżej i zobacz ile miałem na poprzednim romie dev. Z 2A przełaczyło na 1.6 i takim ładowało, co oznacza ze jest qc, natomiast na ostatnim dev coś skopano bo ciągle mam ładowanie od 1A do 1,5A

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Ale przecież ja cytuję jego słowa, zwróć uwagę na cudzysłów.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM SKROTY MYSLOWE! 

Przyzwyczaj się

Jak pisałem global = global stable

jak pisałem dev = global dev lub romy na dev np miui polska.

I pisałem to chyba już wyżej.

Po prostu na dev jest coś skopane dlaczego nie wiem. Podałem przykłąd ze na xiaomi.eu z piątku mi ładuje max 1,5A bez QC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na tę dyskusję z boku, staram się ją śledzić i coś Wam powiem - więcej czasu stracicie na wykłócanie się o Ampery, Volty i wersje QC, niż na kilkukrotne pełne ładowanie telefonu... Serio - 3 strony przerzucania się o nie wiadomo w sumie o co. :)

Bateria w RN3P jest na tyle duża, że doładowania w ciągu dnia nie są raczej codzienną koniecznością i zdecydowana większość ludzi i tak podłącza telefon na noc. A wtedy czy ładuje się w 2h5m, czy 2 2h55m nie robi większej różnicy.

Zwykła ładowarka 2.4A z Ikei (za ~30zł) ładuje telefon od 5% do pełna w ~2,5h - nic więcej do szczęścia nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz no akurat ma chłopak dużo racji.

Gdyby nie to że skype na dev je ten telefon w trybie błyskawicznym.

To telefon wytrzymuje mi do 3 dni.

Zważy że dużo jeżdżę to praktycznie non stop mam 80 - 100% co dla tel nie jest dobre nawet.

Więc faktycznie jak podłączysz tel 2 razy w tygodniu na noc to to przestaje mieć znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redmi2
Ale skąd ta agresja? :)
Napisałem to, co napisałem, ponieważ czytając ten temat (a dużo nowych nabywców Xiaomi czyta forum) można odnieść wrażenie, że posiadanie ładowarki za $30 jest niezbędne do normalnego użytkowania telefonu i szybkiego jego naładowania. Podobnie jest w innych działach z dyskusjami o roocie.

Prawda jest taka, że zdecydowana większość użytkowników nie potrzebuje ani jednego, ani drugiego. 
I nie przeczę, że są tacy, którzy nawet RN3P muszą codziennie doładowywać (nigdzie nie napisałem tak, jak twierdzisz), sam znam takich ludzi - nie istnieje telefon, którego mój brat nie jest w stanie rozładować w ciągu dnia pracy (i to bez gier).

Chodzi mi jedynie o głos rozsądku - nie trzeba wydawać majątku (jak na ładowarkę oczywiście), żeby telefon móc naładować "w miarę" szybko. :)

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kogoś temat interesi jest jak pisałem.

Global 0 problemów (TAK GLOBAL STABLE)

Na global dev już problemy. 

Chcecie filmik albo zdjęcia ?

Np teraz na global dev najnowszy nie miui polska czekając na odblokowanie telefon nie chce mi przekroczyć 0,95A 5V

Za jakiś czas napiszę może się przełączy chociaż na 1,5A tego bym się spodziewał..

Przełączył się na 1,93A po długim czasie. qc 2.0 nie działa.

Mierzone oczywiście miernikiem.

 

A co do skopania miui8 dev to wczoraj wystraszyłem się że mi telefon się zepsuł. Idę normalnie na mapie a tu nagle cyrki. Blaknięcie koloru rozjaśnianie. Całkiem wyblaknięte kolory. Jakieś cyrki na ekranie. Zresetowałem i działa.

 

PS. Jak ktoś wie jak bezpiecznie wrócić z miui polska na global to prosze o odp:

 

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na dzien dzisiejszy w redmi note 3 pro działa juz od 2 softów na xiaomi.eu

Tzn czasem się nie załącza. Ale wyraźnie widać kiedy się załączy bo gotuje baterie :)

Czasem się nie chce 2A właczyć ale na wet to czuć.

 

Ale nie wiem czemu soft z piatku tego mi tak je baterie!

6h i zjadl 80% baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@m4ci3k_sz Jesteś pewien? Wczoraj wróciłem z MIUIPolska 6.7.29 na MIUIPolska 6.7.21 poprzez wskazanie paczki ZIP w aplikacji Aktualizacja.
Potem w identyczny sposób zainstalowałem Global Dev 6.7.29, ma jednak tę samą niedogodność (w tym momencie straciłem również dostęp do TWRP).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze podkurzyliście mnie. Akurat nie z tego wątku. Tylko wszyscy w wątku o redmi note 3 piszą ze  6.5.5 najlepsze nie mówiąc o tym że to MIUI 7 ! byłem przekonany że wgrywam 8.

Wgrałem i co? IMEI się wywalił. Dobra zrobione.

Podłaczam do ładowarki z ciekawości powiem wam jak ten soft z QC działa. I CO

NIE DZIAŁA.

W dodatku bardzo źle działą zarządzanie energią. Przy 70% bateri telefon łąduje się uwaga 0,52A maz 1.16A

Zasięg na tym romie jest tragiczny.

 

Wracam do softu z przed tygodnia. 

Dziękuję za pomoc i popsucie mi całego dnia na przywracanie telefonu teraz. I zachwalanie tak pięknego softu.

Dla mnie niemal każdy update był raz lepszy raz gorszy. W piątkowym mocno zawalili zrobił bym update za 3 dni i spox. Ale nie człowiek myśli żeby polepszyć to coś...

 Ja jestem spowrotem na xiaomi.eu_multi_HMNote3Pro_6.7.21_v8-5.1

Na którym poza problem z odblokowywaniem przez czujnik zbliżeniowy raczej problemów nie miałem. Działą qc nie najlepiej ale działa. W sensie wolno przełącza prędkości.

Dziewczynie się ponoć jedynie kilka razy przymulił / zawiesił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 6.5.5 to też miu 7

Kopia całego tel przywraca się minimum 3h

No moja wina że liczyłem że jest dobry soft miui 8

I że głupio aktualizuje jak bym nie zaktualizował to by było ok.

Nie skacze tylko aktualizuje co tydzień. I jw się zawiodłem. A potem zawiodłem się na ludziach którzy coś mówią a tak nie jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopia całego telefonu przywraca się ~15 minut. Jeśli Tobie dłużej zmień kartę sd.

Pretensje miej tylko do siebie a nie do innych. Bo widzę, że lubisz krytykować innych. A popełniając błąd szukasz winnego.


Mam nadzieję, ze przy zmianie miui 8 na miui 7 zrobiłeś full wipe zanim wydałeś opinie, że nic nie działa? W przeciwnym razie, tak mogą być błędy!


Przypominam również czego dotyczy wątek...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@m4ci3k_sz Jesteś pewien? Wczoraj wróciłem z MIUIPolska 6.7.29 na MIUIPolska 6.7.21 poprzez wskazanie paczki ZIP w aplikacji Aktualizacja.

Potem w identyczny sposób zainstalowałem Global Dev 6.7.29, ma jednak tę samą niedogodność (w tym momencie straciłem również dostęp do TWRP).

 

Może się udać bez problemu, a mogą się sypać apki. Lepiej zrobić kopię, wipe i przywrócić

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • luki! zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...