Jump to content

"brak uslugi" po wymianie wyswietlacza

melord
 Share

Recommended Posts

Witam

Po raz trzeci musiałem wymienić potłuczony wyświetlacz w moim mi3. Tylko tym razem nie obyło sie bez problemu. Po wymianie wyświetlacza oraz uruchomieniu, telefon nie widzi karty SIM oraz pokazuje napis brak usługi, tzn. widzi ze karta została włożona, ale nic pyzatym. W opcjach karty SIM w ustawieniach sa puste pola. W czym może tkwić problem? Moglem coś uszkodzić podczas wymiany? Dla pewności założyłem stary wyświetlacz, tez brak usługi. Rozkręcałem telefon i sprawdzałem kilka razy czy nic nie uszkodziłem i wygląda OK. Ktos ma jakiś pomysł?

masz racje, jak mocno docisnę antenę to łapie zasięg. Tylko jest teraz problem z antena, ponieważ jak raz mocno docisnąłem to zadziałało. Próbuję teraz zdiagnozować usterkę, lecz nie mogę. Teraz nawet jak mocno przycisnę to nie ma reakcji. Czy winna może byc taśma? Czy moduł?

Edited by melord

To złożony problem w Mi3. Co ciekawe możesz mieć brak zasięgu lub tylko 2G jeśli wymieniłeś ekran LCD z ramką z modelu TD-SCDMA a masz naturalnie WCDMA.  Ja też mam taki przypadek i wymieniłem prawie wszystko i nic nie pomaga. 

• 7 months later...

U mnie cały czas jest też problem z tym zasięgiem. Wymieniłem już ten cieniutki kabelek z dwoma końcówkami takimi okrągłymi i teraz wymieniłem taśmę tą z gniazdem USB, diodami itd. Złapało mi tylko jedną sieć do której miałem zakaz dostępu. ACID a czy wiesz może czym się różnią te 2 wyświetlacze? Styki anten są tak samo więc.. ? :P

Nie wiem, może rozkład anten jest inny.. pytanie czy masz faktycznie ten z modelu TD czy nie. One różnią się otworem na mikrofon górny. Jak masz TD a płytę WCDMA to widać od razu bo tam gdzie na płycie jest mikrofon to nie ma wycięcia w ramce wyświetlacza. 

Patrząc na to zdjęcie xLCD,P20Screen,P20and,P20Digitizer,P20To  to mam ten wyświetlacz po prawej. Kurde. Sprzedają na allegro szajs z TD wersji i nic nie piszą że nie będzie działać. Wrrrr. No nic chyba sprawdzę jeszcze raz na starym wyświetlaczu czy będzie zasięg i w razie czego kupię chyba sam dotyk na Alie. ACID a wymieniałeś może sam dotyk w tym modelu? Skomplikowane to? Ja wymieniałem już kilka razy ale w jakimś tam Samsungu starszym.

• Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...