Skocz do zawartości

Te same telefony, inny ekran?


wojtula

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupilem 2 telefony Redmi3pro. Niestety jeden z nich świeci inaczej. Barwy jakby bardziej ciepłe i jest nieco ciemniejszy.

Załączam zdjęcie. Czy to jest normalne? 

Oczywiście jasność przy tych samych ustawieniach jasności. Tryb manualny, full jasność. Barwa normalna.

IMG_20160606_181534-01.jpeg

Edytowane przez wojtula
Info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, telefon ciemniejszy (cieplejszy kolor, ciemniejszy) to:

mds_dsi_nt35521s_EBBG_720p_video:1

To jest chyba LG, ale nie mam pojęcia.

 

jasniejszy to:

mds_dsi_hx8394f_BOE_720p_video1

AUO?

 

 

Ciekawe co kosztem gorszego ekranu mam lepiej... Dluzej trzymajaca bateria? 

 

 

Edytowane przez wojtula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Nezumi napisał:

od LG? Tak, ale czy jest to słabej jakości ekran? Nie. AUO swego czasu robiło ekrany dla iPhone, Tianma od chyba zawsze robi ekrany dla Xiaomi, robią też np. AMOLEDy.

Rozumiem, tak czy siak roznica golym okiem zauwazalna. Tak jakby na ekran ktos nalozyl szklo o kolorze lekko pomaranczowym = ciemniejszy ekran, cieplejsze kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AdBloczek napisał:

A ekran  hx8394f jakiego jest producenta? Taki mam u siebie.

Przed tymi cyferkami zawsze jest nazwa producenta.

 

5 minut temu, wojtula napisał:

Rozumiem, tak czy siak roznica golym okiem zauwazalna. Tak jakby na ekran ktos nalozyl szklo o kolorze lekko pomaranczowym = ciemniejszy ekran, cieplejsze kolory.

Ustaw sobie zimniejsze barwy w MIUI, a jak nie będziesz trzymać 2 tel obok siebie to różnicy nawet nie zauważysz potem :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Nezumi napisał:

Ustaw sobie zimniejsze barwy w MIUI, a jak nie będziesz trzymać 2 tel obok siebie to różnicy nawet nie zauważysz potem :D.

Ustawilem. Niestety roznica jest spora - duzo ciemniejszy ekran.

Znalazlem w necie ze dla Redmi3 Pro jest dwoch producentow Foxconn i BOE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wojtula napisał:

Ustawilem. Niestety roznica jest spora - duzo ciemniejszy ekran.

Znalazlem w necie ze dla Redmi3 Pro jest dwoch producentow Foxconn i BOE.

Dla całych telefonów, to są tylko fabryki, ale podzespoły do fabryk dostarczają inni producenci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie znalezc jeszcze info:

zrodlo:

http://forum.xda-developers.com/redmi-3/help/redmi-3-screens-newbie-questions-t3328647

 

After reading many posts in MIUI forums it seems that BOE (JDI) is a better display than EBBG (Foxconn) with brighter, more realistic colors and maybe efficiency.

ciemniejszy to:

mds_dsi_nt35521s_EBBG_720p_video:1     -  Foxconn

jasniejszy to:

mds_dsi_hx8394f_BOE_720p_video1      - JDI

 

Czyli zgadza sie, BOE od JDI jest jasniejszy i ma bardziej realistyczne kolory.

Edytowane przez wojtula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, AdBloczek napisał:

Niestety nic nie widzę o producencie. 

Screenshot_2016-06-06-21-53-39_com.android.chrome.png

 

Dobra, nie wiedziałem, że Qualcomm robi wyświetlacze ;)

Bo patrzysz na nie ten fragment... Widzisz co jest po ":"? "None", czyli "brak". Powinien być podobny zapis jak u skay77, czyli nazwa producenta i nazwa kodowa.

@wojtula Foxconn to nie producent! Tak samo BOE! To nie są producenci! To są fabryki! Tutaj mają już cały fon i po prostu go składają do kupy. Co więcej, seria "Redmi" nie dostanie wyświetlacza JDI, te są montowane w "Mi". Masz Tianma w 1 i AUO w 2. Koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AdBloczek napisał:

@Nezumi

Twoje "rady" zazwyczaj nic nie dają. Zamiast wskazać jak sprawdzić te informacje, to zawsze uczestniczysz w tworzeniu spamu i wprowadzasz zamieszanie.

 

A nagrodę za prowokację i spam przyjmuje? Chętnie ostatnio rozdaje :). Masz wyżej podane numery przez innego użytkownika, masz podane odpowiedniki dla danych numerów, wystarczy spojrzeć na SS skay77, porównać numery i już wiesz, czy masz ten sam co on, czy może ten 2, jeżeli trafiasz na Tianma, to 2 jest AUO. To się nazywa czytanie ze zrozumieniem i szukanie informacji, ale nie, lepiej płakać i pisać posty bez sensu, żądając od innych, aby podali Ci informacje na tacy. Brawo Ty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, wyjaśnij mi w takim razie sens TWOICH słów:

Cytat

Bo patrzysz na nie ten fragment... Widzisz co jest po ":"? "None", czyli "brak". Powinien być podobny zapis jak u skay77, czyli nazwa producenta i nazwa kodowa.

 

Nie wszyscy są takimi bystrzakami. Szukałem tych informacji w raporcie wygenerowanym poprzez trzykrotne kliknięcie na nazwę CPU, to piszesz, że mam tam informacje o tym jakiego nie mam wyświetlacza (?).

Naciskam 3x na nazwę jądra, to wyświetla mi się inne menu niż u skay77.

Jak w takim razie tam się dostać Panie Nezumi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, AdBloczek napisał:

Dobrze, wyjaśnij mi w takim razie sens TWOICH słów:

 

Nie wszyscy są takimi bystrzakami. Szukałem tych informacji w raporcie wygenerowanym poprzez trzykrotne kliknięcie na nazwę CPU, to piszesz, że mam tam informacje o tym jakiego nie mam wyświetlacza (?).

Naciskam 3x na nazwę jądra, to wyświetla mi się inne menu niż u skay77.

Jak w takim razie tam się dostać Panie Nezumi?

Użyć głowy.. ręki... cegły.. Google? Wariantów sporo, wybieraj. 

skay77 nazwa ekranu: "hx" Tianma

Więc analogicznie, kolejny ekran z nazwą "nt" musi być od AUO, czyż nie? No tak. Więc jeżeli masz "hx" to masz Tianma i 3 posty (oraz 2x mniej nerwów) w tym poście mniej. Cud! Jeżeli masz "none" to znaczy, że taki nie został znaleziony, więc masz ekran numer 2, AUO, a tak w sumie co to za różnica? Zamykam bo temat jest wyczerpany.

//Edit:

"None" w diagu może być błędne. Karnel wskazuje na te same modele ekranów. także podsumowując:

mds_dsi_nt35521s_EBBG_720p_video:1   AUO

mds_dsi_hx8394f_BOE_720p_video1        Tianma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...