Skocz do zawartości

Telefon rozładował się do 0% a teraz już nie włącza


Asia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!
Dzisiaj rano mój mi4 rozładował się do 0% i wyłączył. Mam go od 3/4 miesięcy. Naturalnie pierwsze co zrobiłam podłączyłam go do oryginalnej ładowarki, którą dostałam razem z telefonem. Dioda zaczęła mrugać na czerwono  telefon najpierw włączył się i na ekranie wyświetliła się bateryjka na której było 0%, nacisnęłam przycisk blokady żeby się ostatecznie uruchomił, a telefon wyłączył się i już nie mogę go uruchomić. Podłączony do ładowarki nie reaguje, jedynie cały czas dioda mruga na czerwono. Próbowałam również podłączyć go do komputera kablem USB od ładowarki xiaomi ale bez efektu, tak samo z inną ładowarką nie od xiaomi. Co mam robić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ostatnio telefon mi się rozładowal, wróciłem do domu chciałem naładować a tu nic najpierw pomarańczowa dioda się świeci rozkręcilem telefon poprzyczepialem taśmy od baterii od wyświetlacza na nowo i znowu podłączyłem telefon trzymam przycisk włączenia tel i nagle czerwona dioda lekko świeci puszczam juz nie świeci czy to wina baterii czy może czegoś innego ? Nie chce wydawać pieniędzy w ciemno, telefon ma około 2 lata możliwe ze ta bateria juz padla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vootz napisał:

Ostatnio telefon mi się rozładowal, wróciłem do domu chciałem naładować a tu nic najpierw pomarańczowa dioda się świeci rozkręcilem telefon poprzyczepialem taśmy od baterii od wyświetlacza na nowo i znowu podłączyłem telefon trzymam przycisk włączenia tel i nagle czerwona dioda lekko świeci puszczam juz nie świeci czy to wina baterii czy może czegoś innego ? Nie chce wydawać pieniędzy w ciemno, telefon ma około 2 lata możliwe ze ta bateria juz padla

Albo byłeś niecierpliwy i sam rozwaliłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie, mam podobny problem, więc podłączę się pod tym tematem. 

Wczoraj telefon mi się rozładował, wyłączył przy ok 8% podczas przeglądania fb. Podłączyłem go do ładowarki i nie włączałem. Po chwili usłyszałem tylko dźwięk kiedy podłączam ładowarkę, tak jakby nie łączyło coś i po tym już się nie uruchamia. Strasznie się nagrzał, aż ramki parzyły i śmierdział spalenizną. odłączyłem go, bo nie wiedziałem co się dzieje. Teraz po podłączeniu świeci się czerwona dioda, ale telefon nie wstaje. Macie jakiś pomysł jak można go przywrócić do żywych i co się mogło stać? Z telefonem nigdy nie miałem problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Triarii napisał:

Właśnie nie wykrywa w ogóle sprzętu :( W menedżerze urządzeń nic nie ma, tylko czerwona dioda się świeci.

Nie wiem czy nie byłoby konieczne otwarcie go... uh... Chyba będzie konieczność wysłania na serwis, chyba, że sam się takimi rzeczami bawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na 4 różnych komputerach i niestety nie wykrywa żadnego urządzenia. Jedynie świeci się czerwona dioda. Telefon zostawiłem na noc pod ładowarką 1A, ale nadal nie reaguje. 

3 godziny temu, Nezumi napisał:

na start może wystarczyłaby zabawa na płycie głównej... Ciężko stwierdzić...

Rozkręciłem telefon, ale nie wiem jak się za to zabrać, nie chcę jeszcze bardziej czegoś zepsuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Triarii napisał:

Możecie polecić jakiś serwis? Ile by to kosztowało?

Kilka dni temu minął rok od zakupu na ali :/ 

MiCenter, jest to serwis Acid'a (http://micenter.pl/). W razie czego jest jeszcze u nas na forum @Zexon72 (jego serwis: http://www.mi.4xm.pl/) , on się również zajmuje takimi sprawami. Drogie to raczej nie będzie o ile problem będzie dało radę rozwiązać bez wymiany części.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już napisałem do micenter, czekam na info.

Dzięki bardzo za wszystkie odpowiedzi! Dam znać jak się uda coś zrobić ;) 

 

Wiadomość od micenter: "Spalił się układ ładowania pod płytą główną. Nie do naprawy."

Więc zaczynam poszukiwania nowego smartfona. :( 

Macie pomysł co jeszcze można z nim zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2017 o 18:49, Triarii napisał:

Już napisałem do micenter, czekam na info.

Dzięki bardzo za wszystkie odpowiedzi! Dam znać jak się uda coś zrobić ;) 

 

Wiadomość od micenter: "Spalił się układ ładowania pod płytą główną. Nie do naprawy."

Więc zaczynam poszukiwania nowego smartfona. :( 

Macie pomysł co jeszcze można z nim zrobić? 

Sprzedać na części...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siema, dziwna sprawa mi się wczoraj przytrafiła. Przed imprezą telefon miał 100% baterii, nie używałem go zbyt często potem. W pewnej chwili wziąłem go do ręki i pojawił się monit, że zostało 1% baterii, po chwili z 1% zmieniło się na 27% i po kilkunastu sekundach znowu było 1%. Wyłączyłem go, by się nie rozładował (on zamiast tego się zrestartował, więc wyłączyłem go jeszcze raz w naturalny sposób). Nie ukrywam, że wcześniej na dolną część ekranu poleciało kilka kropel wody, jednak telefon działał normalnie.

Gdy wróciłem do domu, próbowałem go włączyć - zero reakcji, nawet pojedynczej wibracji (która zawsze się pojawia). Dioda też nie migała - we wcześniejszych przypadkach co jakiś czas migała czerwona dioda, gdy telefon był rozładowany. Podłączyłem pod ładowarkę i poszedłem spać. Rano wstaję - telefon nadal nie ruszył, dioda ładowania się nie świeciła.

Jak myślicie, co mogło się stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już napisałem do micenter, czekam na info.
Dzięki bardzo za wszystkie odpowiedzi! Dam znać jak się uda coś zrobić  
 
Wiadomość od micenter: "Spalił się układ ładowania pod płytą główną. Nie do naprawy."
Więc zaczynam poszukiwania nowego smartfona.  
Macie pomysł co jeszcze można z nim zrobić? 

I co tak na odległość zdiagnozowani? Hmm ciekawe na twoim miejscu bym poszukał jakiś sprawdzony serwis stacjonarny który go obejrzy, jeszcze nic straconego.

Wysłane z mojego HM NOTE 1S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...