Skocz do zawartości

Mi5 jakość dźwięku na słuchawkach


kurop

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wygląda jakość dźwięku na słuchawkach z MI5? Testowaliście jakieś bardziej wymagające słuchawki, mam na myśli multiarmatury które są wrażliwe na jakość źródła. W syntetycznych testach wypada pięknie ale pytanie jak jest w rzeczywistości. Mocno się waham czy kupić MI5 ale ten element jest dla mnie szczególnie istotny. Zależy mi na tym żeby było nie gorzej niz na S6

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie info to pewnie przy co drugim telefonie piszą, miałem swego czasu G4 który miał teoretycznie natywne wsparcie dla 24bit ale jakość była po prostu koszmarna, S6 w miarę się broni. Teraz rozkminiam czy pójść w s7 v10 czy mi5 i ten ostatni ze względu na miui i baterię chyba najbardziej mnie przekonuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi przykłada się od strony dźwięku, jednak to Azja, u nich muzyka i fotki są na poziomie 24/7, w każdym momencie, kup w Polsce sobie, przetestuj przez 14dni i najwyżej zwrócisz jak będzie coś nie tak :P. Najlepszy fon pod muzykę to na pewno jest MiNotePro i V10, ale V10 jest zbyt wysoko wyceniona, porównując do tego, co oferuje, a o Samsungu zapomnij, mają najgorszą jakość dźwięku... Chyba gorszą ma tylko Sony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj w s6 siedzi akurat układ Wolfsona o którym możesz zapomnieć w jakimkolwiek sony więc tutaj byłbym ostrożny z taką tezą aczkolwiek niższe modele faktycznie grają słabo

MiNote Pro za duży dla mnie, widziałem na żywo i jakoś do mnie nie przemawia aczkolwiek gra zacnie w końcu to Sabre ES9018 więc musi grać dobrze

Ciekawi mnie jeszcze jakieś rzetelne porównanie zdjęć z MI5 do S6/S7 te w sieci to loteria, pewnie kto jak sam sobie ustali że ma być tak robi zdjęcia bo raz wychodzą z MI5 do d*py a raz sa super. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia to kwestia raczej fotografa już, a nie samego sprzętu :D. Ja nawet lustrzanką Ci zrobię beznadziejne zdjęcie :D. Akurat myślałem o Samsungach bardziej ogólnie, S6 nie testowałem od tej strony. Aczkolwiek jeżeli ktoś szuka telefonu pod audio, to moim zdaniem właśnie LG lub Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadałem się z S6... Mi5 na pistonach v3 graja lepiej glosniej niz s6 na standardowych słuchawkach. Na innych nie sprawdzałdm... 

59 minut temu, kurop napisał:

oj w s6 siedzi akurat układ Wolfsona o którym możesz zapomnieć w jakimkolwiek sony więc tutaj byłbym ostrożny z taką tezą aczkolwiek niższe modele faktycznie grają słabo

MiNote Pro za duży dla mnie, widziałem na żywo i jakoś do mnie nie przemawia aczkolwiek gra zacnie w końcu to Sabre ES9018 więc musi grać dobrze

Ciekawi mnie jeszcze jakieś rzetelne porównanie zdjęć z MI5 do S6/S7 te w sieci to loteria, pewnie kto jak sam sobie ustali że ma być tak robi zdjęcia bo raz wychodzą z MI5 do d*py a raz sa super. 

 

Co do zdjęć s6 a xiaomi porownywalne. Na potrzeby zwykłego smiertlenika a nie profesjonalnego fotografa niea wielkiej różnicy. Na plus s6 szybkie uruchamianie aparatu z kazdego miejsca w tel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że kuropowi chodziło o zdjęcia wieczorem. Szumy czyli takie jakby rozmycia, nieostrosci w pewnych miejscach na zdjęciu

Wysrane z mojej Nokii 6310i przy użyciu Tapatalka

Domyślam się, że kuropowi chodziło o zdjęcia wieczorem. Szumy czyli takie jakby rozmycia, nieostrosci w pewnych miejscach na zdjęciu

Wysrane z mojej Nokii 6310i przy użyciu Tapatalka

Domyślam się, że kuropowi chodziło o zdjęcia wieczorem. Szumy czyli takie jakby rozmycia, nieostrosci w pewnych miejscach na zdjęciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Dnia 25.02.2017 o 16:20, senseofseven napisał:

I jak po czasie oceniasz jakość dźwięku?

Mi 5 to raczej neutralny grajek o sporej rozdzielczości, lekko ociepla, zagra tak jak słuchawki, które do niego podłączysz. Na pewno nie parowałbym ich z basotłukami, zdecydowanie coś o jasnym charakterze - mój gust. Mówię o ogólnej charakterystyce, w niuanse się nie wgłębiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak wypada głośność w Mi5? Z tego co wiem jest tam ten sam układ co  HTC 10, ale kolega ma Mi5 w wersji 64GB i twierdzi, że gra bardzo, bardzo cicho.

Czy robił ktoś odsłuchy Mi5 na słuchawkach o impedancji wyższej niż 50 ohmów? Czy słuchaliście na wbudowanym grajku, czy ktoś odtwarzał na Neutronie lub Poweramp Beta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JacentyEsz napisał:

Panowie, a jak wypada głośność w Mi5? Z tego co wiem jest tam ten sam układ co  HTC 10, ale kolega ma Mi5 w wersji 64GB i twierdzi, że gra bardzo, bardzo cicho.

Czy robił ktoś odsłuchy Mi5 na słuchawkach o impedancji wyższej niż 50 ohmów? Czy słuchaliście na wbudowanym grajku, czy ktoś odtwarzał na Neutronie lub Poweramp Beta?

Słuchawki o najwyższej impedancji (54 Ohmy) jakie mam to somic v2. Na maksa w apple music nie idzie wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...