Skocz do zawartości

Mi4C - kilka słów od "nowego"


zmyler

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Kupiłem Mi4C tydzień temu i mam tutaj kilka swoich spostrzeżeń, którymi chciałem się podzielić z Wami, starymi wyjadaczami, ale przede wszystkim z tymi, którzy szperają po forum w celu upewnienia się czy aby na pewno dobrze robią myśląc o Mi4C. Ja dosyć dużo przeczytałem na forum przed zakupem, ale zabrakło mi posta z całościowym opisem telefonu.

Mój profil użytkowania - telefon, email, whatsapp, hangouts do telefkonferencji, kalendarz, szukanie w google, mapy, yanosik, allegro, scaner, aplikacje biurowe (pdf, evernote, slack, office), czytnik RSS

Wcześniej używałem - BlackBerry (kilka modeli, aż do Q10), Nexusy - ostatni Nexus5 wszystko z czystym Androidem

Intensywność używania - wysoka, 2-4 godziny rozmów, ciągle email, często yanosik, czytnik RSS


Moja subiektywna opinia o Mi4C

1. Budowa - solidny, nic nie skrzypi, nic nie trzeszczy. Ktoś pisał, że mu stukają guziki boczne. Stukają, bo to plastik przecież, ale nie z powodu nadmiernego luzu lub złego wykonania. Zastrzeżenie mam jedynie wobec tego, że jest bardzo śliski. Wcześniej używałem Nexusa5, HTC Desire X - one miały podgumowane plecki - fantastyczne rozwiązanie. Rozmiar telefonu jest w maksymalnych, akceptowanych dla mnie gabarytach.

2. Płynność działania - jest świetnie. Wcześniej używałem Nexusów, ze względu na czystego Androida bez zamulająch nakładek. Nigdy nie miałem styczności z MIUI, a czytałem, że najlżejsza nie jest. Mi4C radzi sobie świetnie. Jest bardzo płynnie. Do tego magiczny "widget z krzyżykiem" do ścinania wszystkich aplikacji w tle jest genialnym rozwiązaniem. Cieszę się, że wybrałem opcję Mi4 właśnie C, bo za każdym razem gdy widzę komunikat, że zostało mi jeszcze 1,5GB wolnego RAMu myślę, że dobrze, że mam ten 1GB więcej... Tutaj jeszcze uwaga na temat temperatury telefonu - ja nie zauważyłem, żeby się nadmiernie nagrzewał, ale fakt, że nie gram...

3. Bateria - poprzedni Nexus 5 wołał o prąd już w okolicach 16stej. Na Mi4C przejechałem kilka dni do samego wieczora i zostawało jeszcze 30-40%. Jest bardzo dobrze.

4. MIUI Polska - jestem pod bardzo dużym wrażeniem tej nakładki. Bardzo funkcjonalna, duże możliwości dostosowania do własnych wymagań. Pomimo, że cofnąłem się do Androida 5.0 widzę, że jest znacznie więcej funkcjonalności, których nawet na 6.0.1 nie ma. Piękna estetyka.

Podsumowanie

Dla mnie jest to telefon, który łączy kilka najlepszych dla mnie cech różnych producentów w jedną całość:
- obudowa w stylu Lumii
- estetyka systemu rodem z Apple
- system: funkcjonalność i możliwości modyfikowania jak w Nexusach

Mocne strony: Bateria, jakość wykonania, szybkość i płynność działania, mocne podzespoły
Słabe strony/mankamenty: śliska obudowa, zbyt głośny najniższy poziom głośności dzwonka, USB typ C (kłopot z ładowarkami)

 

Słowo dla niezdecydowanych:   Zdecydowanie polecam! ;)

 

Pozdrawiam!

Zen

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mintaa napisał:

To chyba tylko ja mam problem z bateria xD wczesniej posiadałem Xperia M2 i bateria trzymała znacznie dłużej na obecnym tel czyli Mi4c jak 12h wytrzyma to jest max no chyba ze nie uzywam telefonu, juz poradników mi brakuje na oszczędzanie baterii ;d

Ja znalazłem rozwiązanie na ten problem :D zainstalowałem cm13 i bateria znacznie się polepszyła :D

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, 1abc napisał:

Ja znalazłem rozwiązanie na ten problem :D zainstalowałem cm13 i bateria znacznie się polepszyła :D

 

Dzisiaj chciałem aktualizowac go z 6.5.5 do 6.5.26 to po 3h zostalem przy 6.5.5 wiec nie wiem czy jest sie sens bawić z tymi romami ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mintaa napisał:

Dzisiaj chciałem aktualizowac go z 6.5.5 do 6.5.26 to po 3h zostalem przy 6.5.5 wiec nie wiem czy jest sie sens bawić z tymi romami ;d

Powiem Ci ja wczoraj zainstalowałem gsam battery bo no coś mi na 6.5.26 wcinalo baterie a w procesach tego nie było i no jakas tam aplikacja system a cos tam 60% bateri zjadala -.-  Chciałem przeskoczyć na stable i system sie skopał wyskakiwalo ze aplikacja nie dziala czy cos takiego i kontaktow nic nie widział, dalvik/cache nie pomogly i przeskoczylem na cm13.  Na miui osobiscie zauwazylem ze duzo procesow wcina baterie, na swoim mi4c na 6.5.26 bateria siadala po 12 h na 3h sot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, nowacz1994 napisał:
3 minuty temu, nowacz1994 napisał:

 a taki problem masz? telefon lezy na łóżku

Edytowane przez nowacz1994
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, zmyler napisał:

Podsumowanie

Dla mnie jest to telefon, który łączy kilka najlepszych dla mnie cech różnych producentów w jedną całość:
- obudowa w stylu Lumii
- estetyka systemu rodem z Apple
- system: funkcjonalność i możliwości modyfikowania jak w Nexusach

Mocne strony: Bateria, jakość wykonania, szybkość i płynność działania, mocne podzespoły
Słabe strony/mankamenty: śliska obudowa, zbyt głośny najniższy poziom głośności dzwonka, USB typ C (kłopot z ładowarkami)

Słowo dla niezdecydowanych:   Zdecydowanie polecam! ;)

Brzmi to wszystko bardzo pięknie. Interesujące, ponieważ rozważam zakup kolejnego Xiaomi..
Na którym konkretnie MIUI twój telefon chodzi? Może jakiś zrzut byś podesłał? Gdzie go kupiłeś i jaki miał fabrycznie system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz Petrycki napisał:

Brzmi to wszystko bardzo pięknie. Interesujące, ponieważ rozważam zakup kolejnego Xiaomi..
Na którym konkretnie MIUI twój telefon chodzi? Może jakiś zrzut byś podesłał? Gdzie go kupiłeś i jaki miał fabrycznie system?

Cześć!

Widzę, że temat poszedł mocno w stronę baterii...  myślę, że tutaj wiele zależy od tego co każdy ma wgrane. Z tego powodu napisałem jak ja używam telefonu.

MIUI7 Polska 6.2.25 (rozwojowa)
Android 5.1.1 LMY47V

Kupiłem go na allegro (nick: fosttech ):
Foster Technologies - [email protected] - Warszawa
Szybko i sprawnie - super kontakt.

MIUI Polska już był wgrany. Potrafię robić takie rzeczy, bo wcześniej każdy telefon począwszy od BB modyfikowałem, ale teraz już nie mam na to czasu. Telefon to już tylko kolejne narzędzie ;)

Pzdr!

Zen

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Kupiłem Mi4C tydzień temu i mam tutaj kilka swoich spostrzeżeń, którymi chciałem się podzielić z Wami, starymi wyjadaczami, ale przede wszystkim z tymi, którzy szperają po forum w celu upewnienia się czy aby na pewno dobrze robią myśląc o Mi4C. Ja dosyć dużo przeczytałem na forum przed zakupem, ale zabrakło mi posta z całościowym opisem telefonu.

Mój profil użytkowania - telefon, email, whatsapp, hangouts do telefkonferencji, kalendarz, szukanie w google, mapy, yanosik, allegro, scaner, aplikacje biurowe (pdf, evernote, slack, office), czytnik RSS

Wcześniej używałem - BlackBerry (kilka modeli, aż do Q10), Nexusy - ostatni Nexus5 wszystko z czystym Androidem

Intensywność używania - wysoka, 2-4 godziny rozmów, ciągle email, często yanosik, czytnik RSS

Moja subiektywna opinia o Mi4C

1. Budowa - solidny, nic nie skrzypi, nic nie trzeszczy. Ktoś pisał, że mu stukają guziki boczne. Stukają, bo to plastik przecież, ale nie z powodu nadmiernego luzu lub złego wykonania. Zastrzeżenie mam jedynie wobec tego, że jest bardzo śliski. Wcześniej używałem Nexusa5, HTC Desire X - one miały podgumowane plecki - fantastyczne rozwiązanie. Rozmiar telefonu jest w maksymalnych, akceptowanych dla mnie gabarytach.

2. Płynność działania - jest świetnie. Wcześniej używałem Nexusów, ze względu na czystego Androida bez zamulająch nakładek. Nigdy nie miałem styczności z MIUI, a czytałem, że najlżejsza nie jest. Mi4C radzi sobie świetnie. Jest bardzo płynnie. Do tego magiczny "widget z krzyżykiem" do ścinania wszystkich aplikacji w tle jest genialnym rozwiązaniem. Cieszę się, że wybrałem opcję Mi4 właśnie C, bo za każdym razem gdy widzę komunikat, że zostało mi jeszcze 1,5GB wolnego RAMu myślę, że dobrze, że mam ten 1GB więcej... Tutaj jeszcze uwaga na temat temperatury telefonu - ja nie zauważyłem, żeby się nadmiernie nagrzewał, ale fakt, że nie gram...

3. Bateria - poprzedni Nexus 5 wołał o prąd już w okolicach 16stej. Na Mi4C przejechałem kilka dni do samego wieczora i zostawało jeszcze 30-40%. Jest bardzo dobrze.

4. MIUI Polska - jestem pod bardzo dużym wrażeniem tej nakładki. Bardzo funkcjonalna, duże możliwości dostosowania do własnych wymagań. Pomimo, że cofnąłem się do Androida 5.0 widzę, że jest znacznie więcej funkcjonalności, których nawet na 6.0.1 nie ma. Piękna estetyka.

Podsumowanie

Dla mnie jest to telefon, który łączy kilka najlepszych dla mnie cech różnych producentów w jedną całość:

- obudowa w stylu Lumii

- estetyka systemu rodem z Apple

- system: funkcjonalność i możliwości modyfikowania jak w Nexusach

Mocne strony: Bateria, jakość wykonania, szybkość i płynność działania, mocne podzespoły

Słabe strony/mankamenty: śliska obudowa, zbyt głośny najniższy poziom głośności dzwonka, USB typ C (kłopot z ładowarkami)

 

Słowo dla niezdecydowanych:   Zdecydowanie polecam!

 

Pozdrawiam!

Zen

 

 

Poużywasz to zmienisz zdanie. Szczególnie jak nie dostaniesz jednego czy drugiego powiadomienia np. z Whatsupp właśnie.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, drobney napisał:

Poużywasz to zmienisz zdanie. Szczególnie jak nie dostaniesz jednego czy drugiego powiadomienia np. z Whatsupp właśnie.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Dodaj do autostartu to także zmienisz zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj do autostartu to także zmienisz zdanie

Dodane, działa w tle, i to nie tylko Whatsupp, ale też wiele innych aplikacji i powiadomienia przychodzą jak chcą. Poczytaj inne posty na forum, to nie jest odosobniony przypadek.

Uprzedzając kolejny post - oszczędzanie baterii wyłączone.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć!

Minęły już dwa miesiące z Mi4c i postanowiłem zrobić małe podsumowanie.

 

1. Obudowa

Biały kolor obudowy to estetycznie lepszy, moim zdaniem wybór, bo telefon nie jest wizualnie "ciężki" jednak w praktyce wygląda to trochę gorzej. Nie używam etui, silikonów itp. Tak już mam. Telefon upadł już klika razy na podłogę, kafle i asfalt. Widać, ale tylko po przyjrzeniu się - cóż trudno wymagać, żeby było inaczej ;)

Natomiast to co mnie zmartwiło to, że już po miesiącu biały plastik się "wyślizgał" przez co telefon jest jeszcze trudniejszy w utrzymaniu w ręku. Szczególnie daje się to we znaki podczas jazdy samochodem... ustawiacie nawigację, albo coś innego i próbujecie odłożyć telefon tak, żeby nie dotknąć ekranu... masakra :)

2. Głośniczek

Ten do rozmów. Trzeszczy. Jakość rozmów przez to traci dość sporo. Często używam słuchawki BT więc póki jeszcze coś nowego nie wyskoczy nie oddaję go do serwisu, bo cholera wie z czym nowym wróci (myślę tu o spasowaniu obudowy, które jest nadal świetne).

3. Bateria

Jest ciągle i niezmiennie świetnie!

4. Aparat

Kłopoty z ostrzeniem. Podczas filmowania wyraźnie widać brak stabilizacji obrazu. Reszta ok.

5. Komendy głosowe Google

Często wyszukuję za pomocą dyktowania googlowi. I tutaj po kliknięciu w mikrofon na belce wyszukiwania (to taki gadżet do zainstalowania - w nexusach jest domyślnie) pokazuje mi komunikat, że nie ma połączenia. Zawsze muszę wtedy kliknąć "ponów próbę" i wtedy już działa.

6. Gmail

Dziwnie zachowuje się podpowiadacz adresów email które wpisujemy. Ja zawsze miałem tak, że podpowiadał te adresy, których używam najczęściej, a w MIUI tak nie jest... dziwne to bardzo.

7. Płynność działania

Mi4C to błyskawica. Nic się nie zmieniło od samego początku. Jest świetnie!

Ogólnie

Jestem zadowolonym i szczęśliwym użytkownikiem Mi4C.

Nadal niezdecydowanym polecam :)

Pzdr!

Zen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

ja dopiero czekam na swoje mi4c (kupiłem wczoraj w xiaomi.com.pl, więc pewnie poczekam jeszcze z miesiąc), ale widzę, że masz podobny profil użytkowania do mojego. Powiedz mi zmyler jak telefon sobie radzi z gps? Również używam yanosika i nawigacji (Sygic). Widziałem opinie, że podczas podpiątego telefonu do ładowarki samochodowej i korzystania z gps telefon potrafi się wyłączyć z przegrzania. Doświadczyłeś czegoś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmyler jeśli używasz tak długo napisz czy widzisz czasem problemy z precyzją dotyku ? Cieżko mi to opisać ale czasem przy próbie precyzyjnego wyboru jakiś małych elementów musze wielokrotnie naciskać - zazwyczaj przy tym naciskaniu dany element się zaznacza i musze kilka razy poprawiać żeby się wybrało.

Nie jest to jakiś powód do składania reklamacji bo troche się już przyzwyczajam ale jak mam chwilowy kontakt z innym telefonem (Galaxy S4, Moto G 2gen, LG G4) to tam jest 100% precyzja obojętnie co bym przycisnął.

Ogólnie Mi4C jest oczywiście rewelacyjny - bateria, spasowanie obudowy, szybkość działania to główne zalety!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmyler jeśli używasz tak długo napisz czy widzisz czasem problemy z precyzją dotyku ? Cieżko mi to opisać ale czasem przy próbie precyzyjnego wyboru jakiś małych elementów musze wielokrotnie naciskać - zazwyczaj przy tym naciskaniu dany element się zaznacza i musze kilka razy poprawiać żeby się wybrało.

Nie jest to jakiś powód do składania reklamacji bo troche się już przyzwyczajam ale jak mam chwilowy kontakt z innym telefonem (Galaxy S4, Moto G 2gen, LG G4) to tam jest 100% precyzja obojętnie co bym przycisnął.

Ogólnie Mi4C jest oczywiście rewelacyjny - bateria, spasowanie obudowy, szybkość działania to główne zalety!

Dotyk w mi4c to słaby punkt :)

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam telefon od niecałych 2 tygodni. Co do baterii, to trochę się rozczarowałem (wcześniej miałem LG G2 z podobną pojemnością). Telefon wytrzymuje max 1 dzień (8:00-22:00, 1sim, LTE non-stop, 1h rozmów, 40smsów, 3 skrzynki mailowe, instagram, snapchat.

Natomiast mam trochę zastrzeżenia co do płynności działania systemu. Potrafi przyciąć się np. w dialerze (zdążę pół numeru wpisać a telefon dopiero zalapie i wpisze numer), smsach (klawiatura się prawdopodobnie zacina, bo wybiera jakieś dziwne słowa - no albo to kwestia czegoś innego), często czekam na załadowanie pulpitu po wyjściu z jakiejś aplikacji, przeglądarka potrafi się porządnie przyciąć na kilka sekund.

Oprócz tego mam problem z notatnikiem, ale wiem już, że trzeba zainstalować nowszą wersję MIUI.

Czy ktoś również ma problemy z wydajnością urządzenia przy zwykłym użytkowaniu?

Mam wersję 6.7.14 i 2GB pamięci RAM.

Telefon potrafi po zminimalizowaniu ubić każdą aplikację... Lepszy multitasking miałem na Nokii N95 :)

Domyślam się, że to kwestia konfiguracji, ale w ustawieniach wydajności już wyłączyłem ubijanie aplikacji.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było kupić mi4c 3/32 jak masz problem z ubijaniem aplikacji. Nie dziw się, że przy 2GB Ramu nie ma miejsca na aplikacje w tle. A co do baterii to przy takim użytkowaniu to chyba wszystkie telefony wytrzymałyby góra dzień. Ja nie potrzebuję ciągłego dostępu do neta i nie instaluję facebooków, instagram itp i bateria starcza do 4 dni na xiaomi.eu 6.8.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie to dziwi, bo miałem sporo telefonów z taką albo nawet mniejszą ilością pamięci RAM i wszystkie sprawowały się lepiej. Zostaję więc przy zdaniu, że czegoś nie potrafię skonfigurować. 2GB to nie jest mało, zwłaszcza przy tak chwalonym MIUI.

Co z tym przycinaniem się? Ktoś miał podobny problem? Ewentualnie możecie polecić jakąś stabilną wersję oprogramowania? Może po prostu 6.7.14 tak ma?

Bateria zarówno na LG G2 jak i LG G4 wytrzymała spokojnie jeszcze całą noc a czasem i na następny dzień.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Telefon posiadam od tygodnia, wersja 3/32 i jestem bardzo zadowolony. Podpisuje się pod wszystkimi plusami jakie wymzienił autor wątku.

Miałem jednak przypadek że wywalilo mi ostrzeżenie o baterii, 45st ciepła, ale było to w nagrzanym autobusie.

Bateria mogłaby trzymać dłużej bo laduje codziennie wieczorem by mieć na następny dzień full. Ale też w pracy często nie mam zasięgu i to może być przyczyna.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć!

Minęło 3,5 miesiąca... do dopisania kolejnego posta skłoniła mnie postępująca erozja tylnej ścianki mojego Mi4C.

1. Wytrzymałość mechaniczna

Ktoś na forum pisał o tym, że pojawiły mu się niebieskie plamki na białej obudowie, na co inny ktoś z kolei wyjechał z tekstem, że pewnie jeansy były kiepskiej jakości i puszczają farbę... otóż nic z tych rzeczy. Ja akurat mam w szafie i na tyłu tylko Levisy więc chyba trudno o coś "lepszego" i bardziej markowego, a na Mi4C pojawiły się niebieskie plamy. Fatalnie.

Do tego wyraźnie widać przetarcia, wytarcia, otarcia na rogach, a nawet brud, który wszedł w zadrapania.

Dla bardziej dociekliwych:

- nie jestem mechanikiem samochodowym, ani hydraulikiem, ani budowlańcem
- nie zakładam etui, ani innych ochraniaczy
- trzymam go w kieszeniach
- czasem upadał mi na podłogę lub ziemie, ale max 10 razy
- poprzednie telefony Nexus5, HTC Desire X, Blackberry wyglądały tak po roku użytkowania gdy szły na sprzedaż...
 

2. Plusy dodatnie

Wszystko co do tej pory pisałem na temat płynności działania pozostaje na wysokim poziomie, ale proszę pamiętać, że mam wersję z 3GB RAMu.

3. Minusy ujemne

Gmail ciągle dziwnie się zachowuje przy podpowiadaniu adresów, do tego zaczął ostatnio przy odpisywaniu na maila ustawiać kursor do pisania za podpisem, który wkleja się z automatu. To dosyć irytujące, bo za każdym razem muszę przesunąć się na początek wiadomości.

GPS. Na początku łapał pozycję w ciągu 3 sekund. Było błyskawicznie. Teraz jest znacznie gorzej. Minimum 10-20 sek.

Głośniczek nadal buczy, aparat ma kłopoty z ostrzeniem, a wyszukiwanie głosowe na początku nie ma połączenia... tutaj bez zmian.

 

4. Czy się grzeje?

Na co dzień nie. Jedynie przy bardziej ambitnych zadaniach jak zbiorcza aktualizacja, albo włączony całą drogę Yanosik.
 

5. Podsumowanie

Nadal polecam i ciągle jestem zadowolony jak z żadnego innego do tej pory telefonu.
Nie widzę lepszej alternatywy na rynku za te pieniądze.

Dzisiaj za to na pewno kupiłbym wersję czarną choć zdaję sobie sprawę z tego, że jej trwałość nie koniecznie musi być większa.

 

Mam nadzieję, że komuś te uwagi pomogą w podjęciu decyzji.

Pozdrawiam!

Zen

 

Edytowane przez zmyler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...