Skocz do zawartości

Pad podczas aktualizacji


Klaman

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie dział – nie znalazłem odpowiedniejszego…

Stało się i jestem ugotowany… Pomóżcie dobrzy ludzie. Aktualizacja przez OTA. Coś tam gmerał, zrestartował się i jest amen. :( Uruchamia się, gra melodyjka, po chwili pojawia się pomarańczowy ekran z białym „MIUI” i… tak stoi (nic się nie ładuje, ekran nie gaśnie). Co tu teraz zrobić? Od jutra rana musi działać.

Jakby co, na karcie mam kopię, ale jak się dobrać do programu, który tę kopię przywróci, skoro systemu nie można uruchomić? Jakiś zewnętrzny, magiczny soft?

Do dyspozycji mam kompa z Windows 7. Telefon (ani karta SD w nim) nie jest w tej chwili widziany na liście napędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała Ci dobry człowieku, za chęć pomocy… ROM się ciągnie. Telefon podłączony do PC. Niemniej potrzebuję nieco bardziej łopatologicznej instrukcji. „w recovery przez adb” – co? jak? Co to jest ABD? Jak to recovery uruchomić?

EDIT:

Ok. Chyba dobrze wygooglałem i ADB się ciągnie. Mógłbyś podać dokładną procedurę i składnię, żebym czegoś przez przypadek jeszcze bardziej nie skopał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierasz adb, otwierasz wiersz polecen piszesz:

cd c:/lokalizacja/folderu/z/adb
adb devices (powinno pojazać podłączony telefon)
adb push C:/lokalizacja/romu/rom.zip /sdcard/rom.zip[/code]

czekasz, aż zakończy transfer, potem już wgrywasz normalnie zip przez recovery, pamiętaj zawsze trzymać na karcie backup romu albo pełny rom by móc go wgrać właśnie w takich momentach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wykrywa Ci telefonu, a w głośnikach masz dźwięk podłączania?
Nie, ale nigdy wcześniej też nie miałem. Po pierwszym uruchomieniu (zrobiłem restart kompa), mam komunikat: „daemon not running. starting it now on port 5027 * daemon started succesfully” i poniżej znowu „List of devices attached”. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podłączasz telefon w trybie fastboot/download? Volum up+home+power i wtedy komputer powinien ci wykryć telefon.

edit

Jeszcze zauważyłem że nic nie piszesz czy działa ci stare recovery.

Gdy telefon jest wyłączony uruchamiasz go trzymając Volume Down+Home+Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podłączasz telefon w trybie fastboot/download? Volum up+home+power i wtedy komputer powinien ci wykryć telefon
Nooo… Po takich „magicznych” klawiszach, w końcu coś się ruszyło – jestem w recovery mode… Niemniej komp i ADB, nadal nie wykrywa telefonu i nie mam jak wrzucić ROMu na kartę. :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to nieoryginalne recovery to mozesz go latwo uzyć do wgrania romu.

"apply update from external storage" lub "install zip from sdcard" wskazujesz mu plik z romem na karcie i jazda.

Wcześniej należy wykonać Factory reset, wipe cache partition

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to nieoryginalne recovery to mozesz go latwo uzyć do wgrania romu.

"apply update from external storage" lub "install zip from sdcard" wskazujesz mu plik z romem na karcie i jazda.

Wcześniej należy wykonać Factory reset, wipe cache partition

Powodzenia :)

No właśnie za to się zabrałem. Na całe szczęście mam czytnik kart w komputerze i wrzuciłem na niego ROM. Jestem po odzysku. Żyjemy – ja i on. :)

Panowie – ogromne dzięki za pomoc! Przy okazji tej przygody poznałem przynajmniej „magiczne klawisze”. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiasem pisząc przy użyciu karty pamięci, kabla usb i recovery tez można kopiować pliki z kompa.

W recovery dajesz "mounts and storage>mount USB storage" i W tym momencie komputer powinien widzieć telefon jak pendriva ;)

Jeśli instalujesz nowe cygany to najbezpieczniej przez recovery. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiasem pisząc przy użyciu karty pamięci, kabla usb i recovery tez można kopiować pliki z kompa.

W recovery dajesz "mounts and storage>mount USB storage" i W tym momencie komputer powinien widzieć telefon jak pendriva ;)

Jeśli instalujesz nowe cygany to najbezpieczniej przez recovery. :)

Teraz to będę pamiętał. ;) W takim razie do jakich aktualizacje używać OTA?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie te miui miałeś, jak moje to tylko pobierasz przez telefon i instalujesz ręcznie (nie możesz mieć modyfikowanego systemu by ota działało).
Miałem stąd, dedykowane dla S3, czyli chyba Twoje. :) Aktualizacja z poziomu telefonu działała, tylko w trakcie coś się mu poj…ło. :|

Sorry za te pytania, ale kompletnie zielony jestem. Jak ta procedura będzie wyglądała w przypadku MI3? To telefon, w którym MIUI jest natywnym systemem. Czy producent będzie udostępniał polską wersję, i to również w aktualizacjach z poziomu telefonu, czy trzeba będzie instalować Twoje paczki ściągane stąd i też robić to ręcznie? Jeśli ręcznie – z braku karty SD – cała procedura może być uznana za bardziej niebezpieczną w razie kłopotów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie moje, moje dostępne jest tylko na forum, a w dziale download na głównej stornie jest od xiaomi.
Hmmm… Rozumiem. Czyli pewnie poprzedni miałem z forum 3.9.27, a teraz mam od Xiaomi, bo: ikonka kalendarza jest animowana, zniknęły opcję „uruchom w trybie odin”, uruchom w trybie recovery”, nie ma już CRT OFF, etc. Dobrze diagnozuję?

W MI-3 nie dostaniesz nigdy OTA, bo rom z pl to osobny rom (który będzie robiony przez @Acida), no i zawsze wgrywasz cały rom (co tydzień).
No i wracamy do braku karty pamięci w MI3. Czy w związku z tym, będzie to procedura mnie bezpieczna, niż w przypadku ładowania ROMów przez Recovery bezpośrednio z karty? Oczywiście, że dostęp do pamięci telefonu jest taki sam (przez kompa), ale gdy się coś skisi (jak w przypadku, na podstawie którego powstał ten wątek), to chyba mogą być poważne problemy, co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm… Rozumiem. Czyli pewnie poprzedni miałem z forum 3.9.27, a teraz mam od Xiaomi, bo: ikonka kalendarza jest animowana, zniknęły opcję „uruchom w trybie odin”, uruchom w trybie recovery”, nie ma już CRT OFF, etc. Dobrze diagnozuję?

Na MIUIPolska są dwa romy dla S3 (wyjątkowo). Jeden z głównej strony działu download to jest ten od Xiaomi ze spolszczeniem ode mnie.

Nie jest to rom specjalnie modyfikowany. Natomiast tu na forum masz rom ZduneX25 czyli bardziej modyfikowany. Zresztą w przeciwieństwie do Xiaomi port ZduneX25 przejdzie na Androida 4.2.2. Tu masz wybór co instalować.

No i wracamy do braku karty pamięci w MI3. Czy w związku z tym, będzie to procedura mnie bezpieczna, niż w przypadku ładowania ROMów przez Recovery bezpośrednio z karty? Oczywiście, że dostęp do pamięci telefonu jest taki sam (przez kompa), ale gdy się coś skisi (jak w przypadku, na podstawie którego powstał ten wątek), to chyba mogą być poważne problemy, co?

Karta pamięci nie ma tu znaczenia. Tobie się poknociło ale wystarczyło wejść w recovery i tyle. Czy miałbyś kartę czy nie i tak byś mógł podłączyć telefon do PC by nagrać rom. W MI3 jest w ogóle inna procedura, taka sama jak MI-2 gdzie masz dwa systemy i w ogóle nie widzisz recovery przy standardowej instalacji. Wybierasz aktualizacje z poziomu systemu MIUI przez aplikację Updater (Aktualizacje). Nie wchodzi się w recovery.

A softu nie uwalisz bo po pierwsze MIUI dla MI-3/MI-2 jest natywny i nie ma z nim szopek jak z większością telefonów nie-Xiaomi, pod drugie masz drugą partycję systemową która ma poprzednią wersję systemu, więc nawet jak coś popsujesz (a to też trzeba umieć) to wejdziesz w poprzedni system i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta pamięci nie ma tu znaczenia. Tobie się poknociło ale wystarczyło wejść w recovery i tyle. Czy miałbyś kartę czy nie i tak byś mógł podłączyć telefon do PC by nagrać rom. W MI3 jest w ogóle inna procedura, taka sama jak MI-2 gdzie masz dwa systemy i w ogóle nie widzisz recovery przy standardowej instalacji. Wybierasz aktualizacje z poziomu systemu MIUI przez aplikację Updater (Aktualizacje). Nie wchodzi się w recovery.
Czyli przez tę opcję będę mógł zainstalować ROM pobrany z MIUIpl (Twoją lokalizację) lub moda od kolegi ZduneX25, którego po prostu wrzucę na „dysk” telefonu?

A softu nie uwalisz bo po pierwsze MIUI dla MI-3/MI-2 jest natywny i nie ma z nim szopek jak z większością telefonów nie-Xiaomi, pod drugie masz drugą partycję systemową która ma poprzednią wersję systemu, więc nawet jak coś popsujesz (a to też trzeba umieć) to wejdziesz w poprzedni system i tyle.
Rozumiem, wszystko jest teraz jasne. Czy jesteś w stanie określić, ile taki podwójny system (golas od producenta) może zajmować przestrzeni dyskowej w telefonie? Chciałbym wiedzieć czy starczy mi 16 GB czy jednak muszę się nastawić na 64.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...