Skocz do zawartości

Ładowarka w zestawie - pare pytać


psycho144

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie odnosnie ladowarki przy xiaomi redmi note 3 pro
1 - czy w zestawie jest ladowarka w wersji quick charge? - u mnie dostalem ladowarke 5v 2.0a (czyli standardowa - mdy-08-ef )
2 - czy ladowarka sie grzeje?  w moim przypadku grzeje sie i to bardzo...
3 - spotkal sie ktos z problemami z adapterem ktory przewaznie dolaczaja ? Tel na adapterze z zestawu nie ladowal sie nic a nic - wykrywalo ladowarke z 20% spadalo na 19% i nic wiecej... dopiero po zmianie adaptera wszystko smiga.

Pytam sie gdyz wole sie upewnic, ze ladowarka jest ok i nie mam sie czego obawiac ;) np. ze uszkodze telefon, gdyz ladowarka mogla sie uszkodzic (o czym wspomnialem w pkt 3)

Edytowane przez psycho144
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Z tego co wiem RN3P nie posiada ładowania quick charge.

2. Parę razy tylko ładowałem na ładowarce (kostce) od xiaomi, ale nie czułem, że się grzeje.

3. U mnie wszystko śmiga normalnie, pewnie adapter był uszkodzony i dlatego tak było.

Edytowane przez Kondzio2198
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mam tą samą, telefon nie ma qc2 więc nie mają po co dodawać takiej ładowarki.

2. Grzeje się i to mocno zwłaszcza teraz jak jest ciepło ale od około 85% baterii ładowarka się ochładza i jak telefon jest w pełni naładowany to jest już lekko ciepła.

3. U mnie adapter działa jedynie czasami przy podłączaniu powoduje spory błysk w gniazdku ale przy tych adapterach to chyba normalne, w poprzednich też tak miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 - czyli niektorym sie nei grzeje, niektorym tak. Np. podpinajac LG G3 - ladowarka jest troche ciepla, przy redmi note 3 sie grzeje i to bardzo.

Tak mysle, ze jakby adapter byl spieprzony na maxa - czyli zwarlby sie w srodku, to raczej korki w domu by wywalilo :) - chyba dobrze mysle ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze i u wszystkich się grzeje w trakcie ładowania od 0 do około 75 %, wtedy ładuje prądem około 2A potem zmniejsza prąd ładowania i ładowarka zmniejsza temperaturę. Kiedyś dopiszę dokładniejsze prądy ładowania w zależności od procentu naładowania baterii.

Edytowane przez Cosmo77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.06.2016 o 22:52, psycho144 napisał:

3 - spotkal sie ktos z problemami z adapterem ktory przewaznie dolaczaja ? Tel na adapterze z zestawu nie ladowal sie nic a nic - wykrywalo ladowarke z 20% spadalo na 19% i nic wiecej... dopiero po zmianie adaptera wszystko smiga.

Pytam sie gdyz wole sie upewnic, ze ladowarka jest ok i nie mam sie czego obawiac ;) np. ze uszkodze telefon, gdyz ladowarka mogla sie uszkodzic (o czym wspomnialem w pkt 3)

Mój (kupiony u Goldway'a) nie ładował się na ładowarce z adapterem z zestawu ale po kilku testach okazało się ze to wina kabelka. Na innym kabelku bez problemu ładuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem coś takiego. Ładuje jak oryginał bo oczywiście QC3 i innego szybkiego ładowania ten tel nie posiada, ale zależało mi na zapasowej ładowarce bez jakichkolwiek przejściówek. Trochę duża, ale taka musi być jeśli ma takiego powera:)

http://www.aliexpress.com/item/BlitzWolf-High-Quality-EU-QC3-0-2-4A-30W-Dual-USB-Fast-Charger-Adapter-With-Power3S/32656715095.html

Edytowane przez mohi77
bład
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2.06.2016 at 10:52 PM, psycho144 said:

Mam takie pytanie odnosnie ladowarki przy xiaomi redmi note 3 pro
1 - czy w zestawie jest ladowarka w wersji quick charge? - u mnie dostalem ladowarke 5v 2.0a (czyli standardowa - mdy-08-ef )
2 - czy ladowarka sie grzeje?  w moim przypadku grzeje sie i to bardzo...
3 - spotkal sie ktos z problemami z adapterem ktory przewaznie dolaczaja ? Tel na adapterze z zestawu nie ladowal sie nic a nic - wykrywalo ladowarke z 20% spadalo na 19% i nic wiecej... dopiero po zmianie adaptera wszystko smiga.

Pytam sie gdyz wole sie upewnic, ze ladowarka jest ok i nie mam sie czego obawiac ;) np. ze uszkodze telefon, gdyz ladowarka mogla sie uszkodzic (o czym wspomnialem w pkt 3)

1) Nie wiem, jednak w 2,5h udało mi się naładować telefon od 3 do 100% (na AOSP). Lg G3 ma podobny wynik jeżeli przeliczyć ile minut potrzebne jest by naładować 1%.

2) Tak, gdzeje się

3) Nie mam adaptera, jednak kiedy ładowałem przez USB 3.0 to było to samo. Dioda się świeciła ale nie ładował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎08‎.‎06‎.‎2016 o 08:31, scandaliero napisał:

Oryginalna ładowarka przepuszczona przez tester. Początkowe ładowanie ~1,5A, po jakiś 10min, ~2A. Powyżej 50% spada

IMG_20160607_165448 (Kopiowanie).jpg

IMG_20160607_170129 (Kopiowanie).jpg

U mnie na global stable 7.3.5.0,  do 50% 2,A, później do  90% 1.7,A, i od 95%  0.60,A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.06.2016 o 21:29, sp4ubw napisał:

A napisz teraz bo to ciekawe co napisałeś. :-)

U mnie ładowanie na ładowarce od xiaomi  wygląda następująco :

  1.   0 - 44%   ~          2A
  2. 45 - 54%   ~       1,9A
  3. 55 - 59%   ~       1,8A
  4. 60 - 64%   ~       1,7A
  5. 65 - 69%   ~     1,65A
  6. 70 - 74%   ~       1,6A
  7. 75 - 79%   ~       1,5A
  8. 80 - 84%   ~ 1,4-1,3A 
  9. 85 - 89%   ~       1,2A
  10. 90 - 94%   ~ 1,1-0,8A
  11. 95 - 99%   ~ 0,7-0,4A
  12. 99 - 100% ~       0,3A

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem moją nówkę na snapie i na chińskim romie na 10000% działa QC 2.0 9V 1,32A.

I GDZIEJE SIĘ JAK CHOLERA.

Sprawdzone miernikiem usb.

Myślę że dlatego nie ma na innych softach. Bo po prostu gotuje telefon. 

Teraz pytanie czy piszecie że nie ma bo soft czy dlatego że ogranicza was miernik.

NP taki najtańszy przepuszcza 9V ale zawiesza się na 7,5 V 

 

IMG_20160625_190813_HDR.jpg

Na snapie prawidłowo działa program programem ampere.

Więc proponował bym nim sprawdzić czy na miui polska działa QC2.0

Oczywiście trzeba mieć taką ładowarkę. Na zdjęciu tronsmart.

Natomiast na nim nie zauważycie napięcia. Zauważycie jedynie zmianę prądu. 

Tzn najpierw telefon będzie szedł albo 2A 5V

Albo od razu 1,32A 9V

Następnie będzie 5V 2A i potem wyraźnie widać zmianę na 1,32A 9V.

 

Pomiarówka koleki powyrzej jest na 5V mimo że na aliexpres podają innaczej.

Mierniki napięcia USB zgodne z QC kosztują> 5$

I w opisie mają zazwyczaj DO 30V.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Poczytaj....

5V 1,5A = 7,5W bez QC 

5V2A =10W qc1.0

9V 1,67A =15W qc 2.0

9V > 1,67 lub 12V 1,67A = 20W qc 3.0

To teraz znasz odpowiedź.

Pytanie jaki masz telefon z opisu masz redmi note 3 pro. obsługa qc 2.0

Jeśli masz soft global to masz 2A i QC w pełni sprawne i czas lądowania ok 2h 0 - 100 Przy 4000mAh.

QC 1.0 to ok 2,5h.

Bez qc ok 5h.

 

Po 2 wiele osób musi kupić drugą ładowarkę.

Ceny są podobne np sieciowe 6$ zwykła jaką masz 2 A 7,5-8$ qc2.0 9 - 12$ qc3.0

Więc jw zawsze lepiej kupować w górę np na banggod na promocji blitz wolfy jak sa za 9,99$ za 2*qc3.0

 

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prądy ładowania itd. są ogólnie znane, mi chodziło o praktyczną stronę wykorzystania tego ładowania. Bo jak wiemy teoria a praktyka, często sie rozmija w szczególności w chińskim wykonaniu....hehe.

Obecnie mam jakiś g.....y soft, który był zainstalowany w momencie kupna tel. Ale nie zmieniłem go, bo - nigdy tego nie robiłem, i nie widziałem jakiś większych korzyści aby to zrobić. Wszystko w miarę działa. 

Ale gdyby zmiana softu powodowała zmianę ładowania, to dla mnie byłby poważny argument do tego żeby zmienić oprogramowanie. Dlatego pytalem o czasy, różnice faktycznego ładowania tel. 

Teraz ładuje tel. Ok 2.5 godz. czasami pewnie dłużej. I gdyby czas spadł do 2 przy qc 2.0, to by było spoko.....i dlatego pytam się czy faktycznie tak jest?????

A blitza z qc 3.0 mam już chwilę:) jeśli o ścisłoś chodzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana oprogramowania dla ciebie będzie na minus.

Nie mów że stable bo pewnie masz taki wgrany to gowniany soft bo niby co ci tam nie działa.

Wgraj miui polska to wtedy mów że masz gówniany soft.

JW nie uzyskasz na tym tel <2h.

Wgraj miui polska z przed 3 4 tygodni jak ładowanie było max 1,2A 5h ładowania to podyskutujemy.

Tutaj masz aż 4000 mah prawie 2* tyle co podobne tel na rynku.

2h ładowania na 12h włączonego ekranu czego ty jeszcze chcesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piszę że  mam go......y soft bo wszystkie fachury na tym forum tak twierdzą 7.17.9.0. A napisać że jest spoko to bym zaraz dostał zj......hehe...nie ważne

Napisz na jakim sofcie jest qc2.0 i czas ładowania 2h. Bo o tym cały czas mówimy......podaj konkret.

To że ma 4000mha to bym się zbytnio nie podniecał bo tel z taką bateria miałem chyba z 3 lata temu, p780 i to w wersji ktora miało kilka osób w Polsce wcdma 900mhz. I wtedy on się ładował 2h z groszami także bez podniety biorę xrn3p. Ale jakby była możliwość przyspieszenia ładowania zmieniając soft, bo na tym jak mówiłem 2.5h ładuje, to czemu nie.

No i 12h SOT to chyba lekka przesada, u mnie wynik nie do osiągnięcia.

Edytowane przez mohi77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...