Skocz do zawartości

CyanogenMod 13 dla Redmi 3


themefisto90

Rekomendowane odpowiedzi

Nie musi być folderu recovery - może się nazywać dowolnie, tak samo jak .img z tym recovery - to wszystko kwestia tego jakie polecenia są w "updater-script".
Spoko, dzięki, nie kłopocz się, nie ma sensu się bawić dla takiej głupoty ;) Chyba że i tak planujesz takie manewry, to przy okazji zerknij :)

A z tym że menu serwisowe jest częścią miui to może coś być, bo jak ludzie coś skopią, np chcą wgrać rom z innego modelu to też im to menu się nie włącza. Tylko pytanie czemu twrp jest pod kombinacją trzech przycisków

Edytowane przez jarekm95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że zawsze do recoverry w redmi 3 wchodziło się trzymając oba vol up / down ?

a tak jak ty wchodziłeś to na około przez jakieś menu serwisowe które siedzi chyba w boot.img 

w cm go niema bo jest po rebuildzie ;)

Edytowane przez d00lar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Będę zamawiał Redmi3 lub z dopiskiem Pro i ciekawi mnie CM. Po 2 dniach od wysłania prośby, mam już klucz do odblokowania bootloadera. Wiem że CM12.1 jest bardziej dopracowany od 13. Ale jeżeli chodzi o waszą subiektywną opinię, to co byście polecili: czy lepiej w miarę dopracowany 12.1 czy 13? Oczywiście chodzi mi głównie o płynność działania i dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu. Czy ktoś mógłby opisać w skrócie najistotniejsze różnice między tymi dwiema wersjami? Z tego co wyczytałem to rewolucji nie ma. Choć niby akumulator dłużej powinien trzymać w 13. A jak aku  ma się do najlepszej wersji MIUI w porównaniu do 12.1 czy 13? Bo to, że jeszcze szybciej działa to wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 4.07.2016 o 16:51, Morfeusz napisał:

Będę zamawiał Redmi3 lub z dopiskiem Pro i ciekawi mnie CM. Po 2 dniach od wysłania prośby, mam już klucz do odblokowania bootloadera. Wiem że CM12.1 jest bardziej dopracowany od 13. Ale jeżeli chodzi o waszą subiektywną opinię, to co byście polecili: czy lepiej w miarę dopracowany 12.1 czy 13? Oczywiście chodzi mi głównie o płynność działania i dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu. Czy ktoś mógłby opisać w skrócie najistotniejsze różnice między tymi dwiema wersjami? Z tego co wyczytałem to rewolucji nie ma. Choć niby akumulator dłużej powinien trzymać w 13. A jak aku  ma się do najlepszej wersji MIUI w porównaniu do 12.1 czy 13? Bo to, że jeszcze szybciej działa to wiem.

Ja od dłuższego czasu używam CM 12.1 by nehz (http://forum.xda-developers.com/redmi-3/development/rom-cm-12-1-t3368623) i prawdę mówiąc wielkich bugów ten rom nie ma - zgodnie z opisem na stronie xda:

  • Light detector might get stuck at NULL if no light is detected on boot (to be confirmed)
  • Gyroscope/Orientation issue for some devices (devices with YAS for gravity/linear/gyro should be fine)
  • Native FLAC audio not working (use VLC or poweramp for now)
  • Audio must be played without headphones plugged in first time on boot, else audio might fail to route correctly to headphones.. it is a bit inconsistent
  • Full range color LED blink
  • SIM might require reboot first time to work correctly
  • Full disk encryption does not work with camera (otherwise seems fine)
  • The issue is with vendor specific libraries (libmmcamera_s5k3l8_eeprom.so) segfault for unknown reasons.
  • Currently undergoing testing

ja w sumie żadnego z tych błędów nie zauważyłem - gps działa bardzo dobrze, czasem żeby wysłać albo odebrać mmsa muszę z lte przejśc na gsm/wcdma, dane komórkowe działają (na Resurection Remix 12 miałem problem właśnie z danymi komórkowymi - za nic nie chciały mi się włączyć)

CM w wersji 13 nie instalowałem - bo prawdę mówiąc już mi się nie chciało przywracać wszystkiego z kopii zapasowych a doinstalowanie xposed razem z greenify i amplify powiedzmy, że "emuluje" ten tryb doze z androida w wersji 6 

A jeśli chodzi o porównanie - kto co lubi

- wygląd sprawa gustu :)

- jeśli trebuchet wydaje się za ubogi w funkcje zawsze można inny launcher zainstalować

- aplikacje i widgety tak samo - na prawie wszystko w miui znajdzie się odpowiednik

 - jeżeli chodzi o płynność - aż takiej wielkiej poprawy (czy też bardziej różnicy) nie zauważyłem po przejściu na CM - tu i tu system wg mnie chodził dobrze i płynnie

- MIUI wymiata jeśli chodzi o czas baterii (szczególnie legendarny rom 7.1.3.0) - jeśli chodzi o czas na jednym naładowaniu - zależy to od tego kto jak telefon używa - ja z przyzwyczajenia ładuję telefon codziennie (ładowarka przy komputerze) - i wg GSam Battery Monitor (dane od 19.06.16) - średnio na pełnym naładowaniu mam:

  • żywotność baterii: 1 d 0h (8h 58m aktywny)
  • ekran włączony: 6h 41 m (7h 17m max)

(tutaj screeny z mojego starego postu w statystykach baterii)

 

 

A CMy w wersji 13 możesz znaleźć tutaj (część jest multi - część tylko ang/china) - http://forum.xda-developers.com/redmi-3/how-to/rom-cm13-chinese-builds-t3381751/

i wg opisu bugi są takie:

Bugs:

  • Recorded video's are not saved with standard camera. Footej Camera saves recorded video's. Audio is muffled. Free version records max. 5 min.
  • http://forum.xda-developers.com/gene...1-0-1-t3384995
  • Notification LED not blinking
  • Signal band cannot be changed
  • IR Blaster not working
  • Display brightness is high, even on lowest setting
  • you tell me

Other issues :

  • Reports of bootloop on Redmi 3 Pro after flashing the rom's. Mokee rom works on Redmi 3 Pro.
  • Bundling of china apps (eg. Games, Marketplace, 360 browser, etc). Can be removed with build-in system app remover, titanium bacup, etc.

Ale polecam lekturę całego wątku - bo na którymś romie komuś gps nie działa, komuś się nie chcą dane komórkowe włączyć i takie różne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już mam instalować CM, to chyba w wersji 13, i w miarę systematycznie będę aktualizował...

Oczywiście CM'a można aktualizować z poziomu telefonu przez wifi bez większych problemów?

Jeszcze pytanko, można 12.1 zaktualizować z poziomu tel do 13? 12.1 jest na 5.1.1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Meon napisał:

Jeśli już mam instalować CM, to chyba w wersji 13, i w miarę systematycznie będę aktualizował...

Oczywiście CM'a można aktualizować z poziomu telefonu przez wifi bez większych problemów?

Jeszcze pytanko, można 12.1 zaktualizować z poziomu tel do 13? 12.1 jest na 5.1.1?

wczoraj pojawiła się nowa beta CM 13 (http://forum.xda-developers.com/redmi-3/development/rom-cyanogenmod-13-0-ido-beta-1-t3430791) - skompilowana ze źródeł xiaomi - nie używa pre-built kernela

a te CMy wszystkie oczywiście nie mają opcji aktualizacji przez wifi z poziomu telefonu - tutaj nie ma żadnego update typu OTA - jest nowa aktualizacja - przez twrp należy zaktualizować do nowej wersji

CM 12.1 jest na 5.1.1 - ale aktualizacja do CM13 -> Wipe cache, data, system - czyli czysta instalacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Meon napisał:

Nie rozumiem..  Ostatnio korzystalem z CM jakies 2 lata temu,  i praktycznie co chwile pojawialy sie aktualizacje z poziomu telefonu. Byl tez program cyandelta,  dzieki ktoremu pobieralo nie caly system,  tylko poprawki. 

ale na redmi 3 są tylko same custom romy z CM 12 czy 13 - oficjalny CM dla Xiaomi jest jedynie dla Mi2, Mi3w, Mi4 i Redmi 2 (https://download.cyanogenmod.org/) więc wszystkie aktualizacje trzeba samemu instalować pobrane z xda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Simonsimon1980. Dzięki za info

Ogólnie szukam romu bez poważnych błędów, które nie przeszkadzają w codziennym użytkowaniu oraz o jak najdłuższym czasie działania telefonu na jednym ładowaniu. Jeżeli różnica w wydajności jest mało zauważalna a właśnie trzymanie baterii jest odczuwalne, to byłoby coś dla mnie. Wygląd mnie nie interesuje.

CM12 z tego co widzę jeżeli chodzi o stabilność jest ok. Nie mowie o wydajności bo pewnie przewyższa miui, a przynajmniej nie jest gorsza. Także  funkcjonalność jest podobna. A która wersja/wersje  miui na obecny czas jest najlepsza pod względem właśnie stabilności i trzymania baterii i jak ta długość trzymania baterii ma się do CM12?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Morfeusz napisał:

Simonsimon1980. Dzięki za info

Ogólnie szukam romu bez poważnych błędów, które nie przeszkadzają w codziennym użytkowaniu oraz o jak najdłuższym czasie działania telefonu na jednym ładowaniu. Jeżeli różnica w wydajności jest mało zauważalna a właśnie trzymanie baterii jest odczuwalne, to byłoby coś dla mnie. Wygląd mnie nie interesuje.

CM12 z tego co widzę jeżeli chodzi o stabilność jest ok. Nie mowie o wydajności bo pewnie przewyższa miui, a przynajmniej nie jest gorsza. Także  funkcjonalność jest podobna. A która wersja/wersje  miui na obecny czas jest najlepsza pod względem właśnie stabilności i trzymania baterii i jak ta długość trzymania baterii ma się do CM12?

Ja obecnie jestem na CM13 (http://forum.xda-developers.com/redmi-3/development/rom-cyanogenmod-13-0-ido-beta-1-t3430791) - ciągle na beta 1 - jakoś nie chciało mi się instalować beta 2 - nie działa tam nadajnik IR, GPS i LTE działają bardzo dobrze. Wydajnościowo też jest ok - podobno beta 2 jeszcze lepsza jest - nie ma lagów przy odblokowywaniu ekranu

Co do baterii - wg GSam Battery Monitor - średnio na pełnym naładowaniu mam: żywotność baterii 23h 9m (8h 22m aktywny), ekran włączony 6h - cały czas włączone WI-FI i dane komórkowe (baterię trochę rozładowuje mi Star Wars Galaxy of Heroes :P). Ale też mam Greenify i Amplify zainstalowane

A tutaj są printscreeny z użycia baterii na CM12.1

https://miuipolska.pl/forum/topic/9134-statystyki-zużycia-baterii/?do=findComment&comment=196980

I w sumie się zastanawiam albo nad powrotem do CM 12.1 (http://forum.xda-developers.com/redmi-3/development/rom-cm-12-1-t3368623) - na CM13 nie działa przenoszenie plików aplikacji na kartę pamięci - co działało na CM12, albo nad powrotem na MIUI - ale w sumie usługi xiaomi nie są mi za bardzo potrzebne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuje z tego, że CM12 jednak trochę więcej pochłania energii niż np.7.1.3.0  ale wydajnościowo jest lepiej. Jeżeli przesiadałbyś się na MIUI to na jaką wersję? Powierzchownie przeczytałem że  wersje dev nie są gorsze (przynajmniej poniektóre)  niż stable a nawet je przewyższą. Telefony  na 7.1.3.0 wiem że  są oszczędne w zużywaniu baterii ale jak z tymi najnowszymi? Mam rozumieć że instalować starą sprawdzoną 7.1.3.0 i nie zawracać głowy nowszymi? Zawsze myślałem że MIUI jest ciężkie a CM jest lepiej dopracowany pod każdym względem. Ale jak się okazuję różnie z tym bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Morfeusz napisał:

Wnioskuje z tego, że CM12 jednak trochę więcej pochłania energii niż np.7.1.3.0  ale wydajnościowo jest lepiej. Jeżeli przesiadałbyś się na MIUI to na jaką wersję? Powierzchownie przeczytałem że  wersje dev nie są gorsze (przynajmniej poniektóre)  niż stable a nawet je przewyższą. Telefony  na 7.1.3.0 wiem że  są oszczędne w zużywaniu baterii ale jak z tymi najnowszymi? Mam rozumieć że instalować starą sprawdzoną 7.1.3.0 i nie zawracać głowy nowszymi? Zawsze myślałem że MIUI jest ciężkie a CM jest lepiej dopracowany pod każdym względem. Ale jak się okazuję różnie z tym bywa.

Szczerze mówiąc ciężko mi powiedzieć - zależy kto jak telefonu używa - na 7.1.3.0 telefon potrafił wytrzymać 3 dni bez ładowania (ale też nie był tak eksploatowany jak teraz)

W tym momencie mam 35% baterii - GSam pokazuje, że starczy to na prawie 8 godzin - telefon był naładowany do 100% prawie 16 godzin temu - ekran zużył 31% (03h 22m), a aplikacje 63% - z czego 4 godziny to Heroes of Galaxy - więc chyba to dobry wynik

Dużą zaletą CM jest to, że wszystkie opcje są dostępne - nie poukrywane jak w MIUI - nie mam żadnych problemów z powiadomieniami (WhatsUp. Steam, aplikacja bankowa ING) - mimo zgreenifikowania wielu procesów - jeżeli chodzi o dostępny RAM - zawsze jest w okolicach 0,9 - 1 GB

No i też chyba łatwiej jest z rootowaniem CM niż oficjalnego Globala MIUI - choć zalety MIUI to automatyczne aktualizacje (chyba tylko dla Global?)

Co do wersji dev i stable - stable zawsze są ileś kroków w tyle za wersjami dev - która najlepsza wersja to już powinien się wypowiedzieć ktoś kto wie lepiej :) i czy jest sens instalowania jednej z najstarszych wersji MIUI dla Redmi 3 - to nie wiem - jeśli nie potrzebujesz niektórych "ficzerów" z nowszych wersji - to możesz spróbować i samemu ocenić - najprościej chyba zrobić kopię w TRWP a jak się nie spodoba - szybko wrócić na to co nam pasowało

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simonsimon1980. 

Tak dla uzupełnienia będzie to wersja Redmi 3 Pro ( mam nadzieję że w tym tygodniu już dotrze, bo czekam już ponad miesiąc od zamówienia).

Jeżeli chodzi która wersja: starsza czy nowsza, to nie ma znaczenia. Z doświadczenia wiem, że nie zawsze co nowsze jest lepsze. To tak jak z Windowsem. Często w aktualizacjach jest więcej niepotrzebnych śmieci niż  tych wartościowych dodatków. A w telefonach i nie tylko dopiero jakaś tam kolejna wersja dokonuje przełomu i naprawia błędy. Windows instaluje średnio raz w roku z oczyszczonym update i z wyłączonymi aktualizacjami (zamulaczami). A myślę, że w ciągu kilku miesięcy czy nawet roku przeważnie nie ma jakiś wielkich przełomów aby telefon zaczął szwankować z powodu braku jakiegoś istotnego update'u. .

CM12 czy późniejsze wersję sprawdzę i tak z ciekawości nawet z tych względów o których piszesz.

Jeżeli w szybkości działania i stabilności pomiędzy CM12 a MIUI nie ma aż tak wielkiej różnicy to wchodzi czynnik, czyli jak najmniejsze zapotrzebowanie na energię. I teraz zaczyna się problem jaką wersję miuipolska, xiaomi.eu, legendarną 7.1.3.0 czy coś już nowszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc 7.1.3.0 już odpada ;-) Dzięki CinCin27

A wszędzie napisane że to niby stara, sprawdzona, mało kłopotliwa i  oszczędna w baterię wersja Miui.

A na którym MIUI działa czytnik linii papilarnych, ma najmniej bugów, a te które są nie przeszkadzają w codziennych użytkowaniu i oczywiście jest najmniej prądożerny w energię? 

Simonsimon1980, czy na CM12 działa czytnik linii papilarnych?

Edytowane przez Morfeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Morfeusz napisał:

Więc 7.1.3.0 już odpada ;-) Dzięki CinCin27

A wszędzie napisane że to niby stara, sprawdzona, mało kłopotliwa i  oszczędna w baterię wersja Miui.

A na którym MIUI działa czytnik linii papilarnych, ma najmniej bugów, a te które są nie przeszkadzają w codziennych użytkowaniu i oczywiście jest najmniej prądożerny w energię? 

Simonsimon1980, czy na CM12 działa czytnik linii papilarnych?

Nie wiem - mam zwykłą Redmi 3 - ale z tego co się orientuję po tematach na xda - to z wersją Redmi 3 Pro są problemy właśnie z czytnikiem - i na CM 12 i na CM 13 ta funkcja nie działa - więc chyba pozostaje Ci jedynie MIUI jeżeli chcesz używać czytnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
1 godzinę temu, pikus149 napisał:

Chodzi mi żeby teraz zainstalować 12 :-P mój błąd ;-) lub znalazłem inny rom i też się zastanawiam nazywa się RessurectionRemx niby w temacie piszą że wszystko śmiga i jest na bazie cm;-)

No to pytasz o cm12 a piszesz o CM13? RR polecam. Nie kojarzę tylko czy występuje bug z Xposed - po zainstalowaniu frameworka procesor na CM13 pracuje na max 800mhz, tutaj może być podobnie. 

32 minuty temu, BartM napisał:

Cześć
chyba będzie oficjalny CM13 i być może 14 dla IDO (Redmi3/Pro)

https://download.cyanogenmod.org/?device=ido

 

Nie chyba a na pewno będzie CM13. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...