Skocz do zawartości

Pęknieta szybka


lukib4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim RN3, otóż pękła mi szybka. Na szczęście panel dotykowy i wyświetlacz działają dobrze, wzdłuż tylko jednego pęknięcia mam troszkę jaśniejsza smugę, ale to nie przeszkadza. I tu mam pytanie, jak wygląda sprawa z jej wymianą, na gwarancję nawet nie liczę, a telefon kupowałem o polskiego pośrednika. Czy można gdzieś dostać taką samą szybę albo oddać go do serwisu i ile gdzieś to by kosztowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do pytania, dziś mój RN3 też podzielił Twój los. Serwis Xiaomi w Polsce napisał że koszt to bagatela 480 zł i że to wymiana z całą ramka i panelem. Inny serwis wycenil wymianę na 300 zł. Na aliexpress natomiast widzę panele z ekranem i dotykiem po 20-30dolarow. Może wspólnie znajdziemy jakieś rozwiązanie.

P.s Dotyk działa, miałem hartowane szkło i etui silikonowe ale telefon uderzył rantem. Pękła szybka a hartowane naklejone szkło jest całe.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się pokusić o wymianę samodzielnie, że swojego doświadczenia dodam że na 2 zamawiane wyświetlacze do rn1 2 mały wadę, także proponuję dołożyć kilka $ I ZAMÓWIĆ NAWET CZASEM DROŻEJE ;-) POZDRAWIAM.

Wysłane z mojego Jiayu G4S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się obawiałem, że samego szkła nie da się wymienić.

Z wyświetlaczem do Samsunga z allegro miałem podobnie, ale zastanawiam się, czy wymieniając samo szkło raczej nie ma jak kupić wadliwe. Boję się tylko, że mi nie wyjdzie własnoręczna wymiana w jakiś sposób.

Póki co, naklejam szkło z aliexpress którego nie zdążyłem wcześniej, żeby nie uszkodzić wyświetlacza dopóki czegoś nie znajde.

 

Mój poszedł dosłownie w ręce, kiedy mocniej go scisnalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam separowanie w domowych warunkach lcd od szkła. Bez sprzętu do eliminowania bąbelek tzn maszyny do próżni szkoda zachodu(na 30/50 GSM jakie znam nikt nie posiadał takiej B-)) , lepiej zainwestować w dobrej jakości set najlepiej z ramka i tylko bebechy przerzucić ;-) . Pozdrawiam.

Wysłane z mojego Jiayu G4S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam separowanie w domowych warunkach lcd od szkła. Bez sprzętu do eliminowania bąbelek tzn maszyny do próżni szkoda zachodu(na 30/50 GSM jakie znam nikt nie posiadał takiej B-)) , lepiej zainwestować w dobrej jakości set najlepiej z ramka i tylko bebechy przerzucić ;-) . Pozdrawiam.

Wysłane z mojego Jiayu G4S przy użyciu Tapatalka

Tylko to się wiąże zapewne z dużym kosztem. Jak przyniosę do jakiegoś serwisu cały panel z Alie to zapewne tak jak kiedyś powiedzą że nie odpowiadają za moją część i to jeśli nie będzie działać, nawet jak popsują robotę : D

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czyli 2 opcje wymiany:

1.dotyk+lcd+ramka(zamówić cały set na Ali) całość już połączona.

2.dotyk+lcd(ramka zostaje z twojego rn3 tylko wklejasz do ramki)też już ze sobą połączone.

Wysłane z mojego Jiayu G4S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, a z tego co wiem różne kwiatki wychodzą przy nie oryginalnych wyświetlaczach. Mam wrażenie jakby Xiaomi robił to celowo że jest możliwa tylko wymiana całości, zarabiają sobie wtedy na serwisie.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Hrothi napisał:

Dobrze, a z tego co wiem różne kwiatki wychodzą przy nie oryginalnych wyświetlaczach. Mam wrażenie jakby Xiaomi robił to celowo że jest możliwa tylko wymiana całości, zarabiają sobie wtedy na serwisie.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Nic nie zarabia bo... Xiaomi nie sprzedaje oryginalnych LCD... NIGDZIE... Wymiana jest możliwa tylko w ich serwisie gwarancyjnym. Więc albo musisz szukać części z uszkodzonych tel, albo.. dragon-tt... nigdy alie... Nie w tym wypadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zarabia bo... Xiaomi nie sprzedaje oryginalnych LCD... NIGDZIE... Wymiana jest możliwa tylko w ich serwisie gwarancyjnym. Więc albo musisz szukać części z uszkodzonych tel, albo.. dragon-tt... nigdy alie... Nie w tym wypadku...

Dzięki za rade, jest niby serwis w Polsce xiaomi nie wiem czy autoryzowany no ale jak już wspominałem cena 480 zł... to ponad połowe ceny telefonu...

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Hrothi napisał:

Dzięki za rade, jest niby serwis w Polsce xiaomi nie wiem czy autoryzowany no ale jak już wspominałem cena 480 zł... to ponad połowe ceny telefonu...

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

MiCenter, Acid serwisuje, on ma właśnie części z dragon-tt lub z rozbierania innych uszkodzonych tel. Byle szajsu nie wsadzi :P. No niestety, ekran swoje kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,

w swoim Redmi Note 3 chciałem wymienić wyświetlacz. Sporo tego na Allegro a wymiana nie jest trudna ale jest jeden problem którego nie mogę obejść. Wyświetlacz który zamówiłem okazał się za mały o 2-3mm. Dotarłem do informacji opisanych na jednym z portali technologicznych że wersja międzynarodowa jest nieco większa od chńskiej. Stąd pytanie gdzie taki wyświetlacz zamówić? Pisałem do kilku sprzedawców ale nie posiadają takiego w sprzedaży.

Jedynie co udało mi się znaleźć to wyświtlacz od wersji Pro ale nie wiem czy będzie pasował.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...