Jump to content

MI3 - nieoryginalna część z aliexpress a dispute


Lenii
 Share

Recommended Posts

Witam,

Jestem posiadaczem telefonu xiaomi MI3 praktycznie od dnia jego premiery. Niestety na początku Maja, niefortunnie opuściłem telefon na płytki przez co zarówno ekran lcd jak i digitizer się rozwaliły. Przeglądając ten temat:

postanowiłem zamówić część z Aliexpress (linki znajdują się w w/w temacie http://www.aliexpress.com/item/Original-LCD-Display-Digitizer-touch-Screen-FOR-Xiaomi-m3-mi3-xiao-mi-Assembly-with-front-frame/1593196482.html). Części otrzymałem, zamontowałem i wszystko śmiga cacy, jest jeden problem. Części nie są oryginalne tak jak można było się tego spodziewać, widać to po wyświetlaczu i gorszym podświetleniu dolnych klawiszy. Chciałem się doradzić forumowiczów czy warto jest rozpoczynać dispute na aliexpress i liczyć na częściowy zwrot pieniędzy (całość to 120zł). Pytanie to kieruję do osób które również miały ten sam problem (rozwalony ekran i nieoryginalna część z aliexpress).

Jeżeli temat założyłem w złym miejscu, proszę o przeniesienie.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Zamawiając tą część wiedziałem że będzie to zamiennik i nie liczyłem na oryginalną cześć. Chodzi o to że na aukcji podają informacje co by część pochodziła z fabryki (oryginał?) a ja otrzymałem podróbkę. Moim pytaniem jest to czy jest sens bawić się w otwieranie dispute w celu odzyskania części kwoty jaką zapłaciłem (nie chce odsyłać ekranu, ponieważ jest już zamontowany a bez niego telefon dalej będzie bezużyteczny). Teoretycznie jeżeli mają wysłać oryginał a wysyłają podróbki, czy w takiej sytuacji jest możliwość odzyskania części kwoty i czy warto się w to bawić (czy ktoś z użytkowników forum próbował to robić), okresu ochronnego na ali zostało mi około 30 dni. Jeżeli nie to sprawa jest jasna.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...