Skocz do zawartości

Jak zablokować imei redmi note 2


1234qw

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, 1234qw napisał:

Witam, przepraszam ale nie wiem gdzie umieścić ten post... mój problem polega na tym ze został mi skradziony tel redmi note 2 moje pytanie brzmi czy da się go jakoś zablokowac poprzez numer imei?

Wniosek z policji (ze głoszeniem zaginięcia) i lecisz do operatora :P

Jeśli miałeś konto XIaomi i włącozną synchronizację to est szansa (niewielka) na zlokalizowanie telefonu poprzez chmurę na https://i.mi.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, avish napisał:

Dlaczego niewielka?

No i na pewno zły dział :P

Niewielka bo jednak musiałby mieć włączoną synchronizację i trafić akurat na moment gdy tel jest podłączony do sieci (o ile w ogóle jest włączony), jeśli nie ma włączonej synchronizacji no to już kiepsko - typowy Sebek pewnie sam jej nie włączy xD

Edytowane przez szczuru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, szczuru napisał:

Niewielka bo jednak musiałby mieć włączoną synchronizację i trafić akurat na moment gdy tel jest podłączony do sieci (o ile w ogóle jest włączony), jeśli nie ma włączonej synchronizacji no to już kiepsko - typowy Sebek pewnie sam jej nie włączy xD

Nie musi mieć odpalonej synchro, aby zablokować telefon, baa, on nawet nie musi być włączony, wbijasz na i.mi.com i wybierasz odpowiednie opcje (zgubiony, czy skradziony, teraz nie wiem co tam dokładnie było) i zrobione, telefon przy każdym next odpaleniu będzie wołać o odblokowanie na i.mi.com z powodu kradzieży/zaginięcia..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

miałem jakiś czas temu podobną sytuację, 

Generalnie tak jeśli jest kupiony przez jakiegoś polskiego operatora to zablokują imei i tyle (zawsze teoretycznie można zmienić) 

Jeśli jak ja czyli z chin to niestety nic nie zrobisz. tylko spiszą jaki telefon i niby sprawdzają czy w polskiej sieci pojawi się owy imei - ale nie chce mi się wierzyć. 

generalnie mimo zainstalowanego i.mi.com to raczej możesz się pożegnać z telefonem. chyba ze ktoś jest uczciwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...