Skocz do zawartości

NFC a płatności mobilne IKO


Pirzu

Rekomendowane odpowiedzi

Witojscie !

Czy ktoś próbował podpiąc karte płątniczą np z PKO BP (aplikacja IKO) pod NFC ? U mnie tak to wyglada, że kiedy zbliżam kartę do NFC  slysze jakies dzwieki i nagle dzwiek typowego "failed". Tak jest na romie xioami.eu. Kiedy był rom chiński, oryginalny, wyrzucało mnie do MiWallet który MasterCarda nie obsługuje. Ktoś coś? :)

 

13336233_1118648271540072_1897646125_n (1).png

comment_vtdxGCkT9SYa3TpJ93zCfPTTbxPOoJ8t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Simono_pl napisał:

Kartę podpina się w ustawieniach programu iko

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Ale dokładniej? Mówisz o aplikacji?

1 godzinę temu, szymm2 napisał:

Witaj. Mi się udało i płaciłem nie raz bez żadnego błędu.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Jak ją podpiales? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pirzu napisał:

Ale dokładniej? Mówisz o aplikacji?

Jak ją podpiales? 

Dokładnie w aplikacji iKO

Logujesz się w niej, wchodzisz w ustawienia i tam dodajesz lub w prawym górnym rogu aplikacji jest ikonka jak zasięgu WiFi i gdy pukniesz ją to przechodzi do ustawień związanych z płatnościami zbliżeniowymi (tam podpinasz którąś z kart którą masz przypiętą do swojego rachunku bankowego - na tę chwilę nie ma możliwości podpięcia karty kredytowej).

Ja już teraz tego nie mam bo nie mam NFC w RN3P ale na Z3C to działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprawdzę

Nie wiesz moze czy w orange finanse to też zadziała czy to inny rodzaj płatnosci ?

Bo mi ciągle krzyczy ze mam niezgodny telefon ale to moze wina roota - No i lista telefonów z NFC na stronie Orange  jest malutka :/

Edytowane przez onken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, proag napisał:

Co wy mówicie, że jak się ma roota to nie można płacić zbliżeniowo? :D Wystarczy moduł do Xposed, który blokuje wykrywanie roota dla danej apki i śmiga. Przynajmniej mi działa. 

No tak... To programiści dwoją się i troją, żeby zabezpieczyć użytkownika i jego konto bankowe, a Wy chcecie sobie ten ostatni bastion ochrony wyeliminować.
Pamiętacie, że jak macie roota, to ewentualny trojan ma 100% dostępu do Waszych operacji zbliżeniowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... To programiści dwoją się i troją, żeby zabezpieczyć użytkownika i jego konto bankowe, a Wy chcecie sobie ten ostatni bastion ochrony wyeliminować.

Pamiętacie, że jak macie roota, to ewentualny trojan ma 100% dostępu do Waszych operacji zbliżeniowych?

A jest wogole taki trojan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam podobny problem, gdy chcę aktywować płatności zbliżeniowe w IKO nie mam dostępnych kart, a powinna być na pewno jedna VISA. Gdy napisałem do PKO to odpisali, że po ich stronie nie ma żadnego problemu, najprawdopodobniej zostały złamane zabezpieczenia producenta w telefonie. Korzystam z rom miuipolska, czy jest możliwość obejścia tego problemu? W tym rom'ie jest root?

Screenshot_2016-09-04-22-16-55-212_pl.pkobp.iko.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
17 godzin temu, Piertas napisał:

Mam ten sam problem, IKO nie widzi żadnej kart a mam VISA. infolinia nie pomogła, twierdzą, że po ich stronie wszystko jest ok. Komuś udało się znaleźć rozwiązanie?

Prosimy o kontakt i podanie więcej danych na adres [email protected] - postaramy się pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bonzik napisał:

ja miałem ten sam problem na poprzednim telefonie, z tego co pamiętam to pomogło odłączenie karty od apki, odinstalowanie i odłączenie karty od iko w witrynie banku. Obecnie u mnie działa wszystko bez zarzutu.

Z jakiego systemu korzystasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odkopuję, natomiast dziś PKO powiadomiło mnie, że wprowadzili możliwość płacenia zbliżeniowego dla kart Mastercard. Ucieszony, aplikacje zaktualizowałem, kartę podpiąłem, wszystko na pierwszy rzut oka okej, chcę zapłacić za zakupy i kiszka, nic nie pika, na terminalu nic się nie dzieje. Gdzie jest zlokalizowane NFC w Mi5, górna część telefonu? Możliwe, że to przez etui Nillkin Shield nie pykło? Generalnie zasada ta sama jak z kartą, że przykładam sekundę i już, czy chwilę muszę przytrzymać? Jak jest u Was, no i może ktoś u siebie sprawdzi MasterCarda w IKO.

Mam odblokowany bootloader, xiaomi.eu 6.11.10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...