Skocz do zawartości

Instalacja aktualizacji,parę pytań świeżaka.


logan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie na forum ponieważ sporo czasu mnie tu niebyło :) Przechodząc do rzeczy,od pażdziernika jestem szczęśliwym posiadaczem Redmi Note 2.Z pomocą użytkowników mimo wielkich obaw udało mi się zainstalować Miui Polska na swoim sprzęcie(pamiętam swoją radość :D) Od tamtego czasu telefon do tej pory działa na Miui 5.10.29,ale doszedłem do wniosku że nadszedł czas na aktualizacje.W związku z czym mam 2 pytania.

1.Czy od tamtego czasu nic się nie zmieniło w sposobie instalacji?Czy aktualizacje mogę bez problemowo wgrać poprzez wybranie i aplikacji Updater i kliknięcie opcji Zainstaluj Aktualizacje z pliku.zip?Nowe aktualizacje nie gryzą się z tymi bardzo starymi?

2.Który room będzie aktualnie najlepszy do zainstalowania?Ten najnowszy z 26 maja czy też pomyśleć może nad jakąś stabilną wersją.Dodam że zależy mi na stabilności telefonu ponieważ aktualizuje go dosłownie raz do roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie na forum ponieważ sporo czasu mnie tu niebyło  Przechodząc do rzeczy,od pażdziernika jestem szczęśliwym posiadaczem Redmi Note 2.Z pomocą użytkowników mimo wielkich obaw udało mi się zainstalować Miui Polska na swoim sprzęcie(pamiętam swoją radość :D) Od tamtego czasu telefon do tej pory działa na Miui 5.10.29,ale doszedłem do wniosku że nadszedł czas na aktualizacje.W związku z czym mam 2 pytania.

1.Czy od tamtego czasu nic się nie zmieniło w sposobie instalacji?Czy aktualizacje mogę bez problemowo wgrać poprzez wybranie i aplikacji Updater i kliknięcie opcji Zainstaluj Aktualizacje z pliku.zip?Nowe aktualizacje nie gryzą się z tymi bardzo starymi?

2.Który room będzie aktualnie najlepszy do zainstalowania?Ten najnowszy z 26 maja czy też pomyśleć może nad jakąś stabilną wersją.Dodam że zależy mi na stabilności telefonu ponieważ aktualizuje go dosłownie raz do roku.

Ja z 5.10.29 przeszedłem na 6.5.5, doinstalowałem nowszy sterownik modemu p51 i wszystko elegancko działa. Nie robiłem tego przez Aktualizacje, tylko zgodnie z zaleceniami zainstalowałem najnowsze TWRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie tą samą wersję, 5.10.29 od początku przygody z XRN2P czyli nieco ponad pół roku.

Nie mam żadnych problemów z GPS, zasięgiem, stabilnością czy powiadomieniami... bateria spokojnie wystarcza na dzień intensywnego użytkowania.

jedynym problemem była niewystarczająca głośność rozmów, ale korzystając ze wskazówek na forum podniosłem ją w mtk enginer mode.

Czy nowszy rom da mi coś więcej ?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon chce zaktualizować głównie ze względu na to że od jakiegoś czasu bateria znika na oczach.Choć może to dlatego że używam 2 kart sim(na 1 internet LTE),oraz mam dość mocno zaśmiecony telefon(wipe by pomógł?) Zauważyłem że telefon na obecnym roomie ma także problem z połączeniem bluetooth (niechce sparować z głośnikiem bezprzewodowym) ,nie najlepiej działa też gps,oraz troche pomniejszych wad które jednak bardzo nie przeszkadzają w używaniu telefonu.

Po aktualizacji spodziewałbym się poprawy wyżej wymienionych problemów.Czy warto się jej podjąć,czy zostać na obecnym roomie?

I jak rozumiem by instalować najnowsze roomy wymagana jest instalacja   TWRP recovery?Wychodzi na to że nadal mam Mi Recovery,gdyż w pazdzierniku kiedy instalowałem Miui polska uzyłem drugiej metody z tego poradnika https://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/  .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...