Sign in to follow this  
mbury26

Telefon się nie włącza(temp. baterii)

Recommended Posts

Witam!

Od tygodnia jestem posiadaczem telefonu Xiaomi Redmi Note 2. Kilka razy dostałem powiadomienie ,,Zbyt wysoka temperatura baterii;wyjmij baterię". Więc wyjmowałem i działało, ale komunikaty zaczęły pojawiać się coraz częściej aż dzisiaj(31.06.2016) nie włącza się tel. Staje na logo Mi i tyle. Mam gwarancję więc penie go odeślę, ale chciałbym spytać czy da się jakoś to naprawić ;/

46 minut temu, mbury26 napisał:

Witam!

Od tygodnia jestem posiadaczem telefonu Xiaomi Redmi Note 2. Kilka razy dostałem powiadomienie ,,Zbyt wysoka temperatura baterii;wyjmij baterię". Więc wyjmowałem i działało, ale komunikaty zaczęły pojawiać się coraz częściej aż dzisiaj(31.06.2016) nie włącza się tel. Staje na logo Mi i tyle. Mam gwarancję więc penie go odeślę, ale chciałbym spytać czy da się jakoś to naprawić ;/

Mi też się grzał jak miał zainstalowany syfiasty rom . Po instalacji miuipolska wszystko ustało. Możesz wejść w recowery?

3 godziny temu, mbury26 napisał:

Mam zainstalowane MIUI Polska, recovery czyli FASTBOOT, bo się nie orientuje?

to drugie nie fastboot. Sam instalowałeś miuipolska?

Edited by xxmati96xx

To drugie, czyli któro bo nie mam pojęcia, a MIUI Polska miałem już zainstalowane, kupywałem ze sklepu Foster Technologies

2 godziny temu, mbury26 napisał:

To drugie, czyli któro bo nie mam pojęcia, a MIUI Polska miałem już zainstalowane, kupywałem ze sklepu Foster Technologies

W jedno wchodzisz vol+ i power a w drugie vol- i power(nie pamiętam które jest do recowery a które do fasboot). Na pewno był rom miuipolska. Dużo sklepów instaluje syfiaste miui z polskim tłumaczeniem tylko.

Na 100% MIUI Polska, a to recovery zaraz sprawdzę, tam pewnie ta się zresetować telefon tak?

Po przyciśnięciu vol + i powera telefon tylko próbuje się włączyć.

Edited by mbury26

@manximu Robię jak napisałeś, ale nie działa :/

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły i pytanie, czy MiFlash nie wpływa na garancje itp.?

Edited by mbury26

A w fastboot wchodzi? JA do recovery wchodze tak, ze trzymam jednoczesnie power i vol+ i puszczam dopiero wtedy gdy pokazuje sie logo mi.

15 godzin temu, mbury26 napisał:

Fastboot się włącza, ale to recovery już nie, co mogę z tym zrobić? :/

Jak dziala fastboot to bardzo dobrze. Wgraj rom przez miflash (dokladnie przeczytaj instrukcje).

Edited by redminote2

Dzięki za pomoc @redminote2 jak ściągnę roma to spróbuje i napisze w edicie jak mi poszło :D 

Takie moje pytanie też ci się taki problem zdarzył? I jak tak to, czy często się robi brick telefonu nawet przy normalnym użytkowaniu? 

I jeszcze jedno małe pytanie ściągnąłem wersję ,, Redmi 2 Latest Global Stable Version Fastboot File Download ". CZy jest to odpowiedni rom? Czym różni się wersja stable od developerskiej? A global to rozumiem ta europejska?

Edited by mbury26

5 godzin temu, mbury26 napisał:

Dzięki za pomoc @redminote2 jak ściągnę roma to spróbuje i napisze w edicie jak mi poszło :D 

Takie moje pytanie też ci się taki problem zdarzył? I jak tak to, czy często się robi brick telefonu nawet przy normalnym użytkowaniu? 

I jeszcze jedno małe pytanie ściągnąłem wersję ,, Redmi 2 Latest Global Stable Version Fastboot File Download ". CZy jest to odpowiedni rom? Czym różni się wersja stable od developerskiej? A global to rozumiem ta europejska?

Przeciez napisalem, zebys dokladnie przeczytal instrukcje (nawet to pogrubilem). Rowniez w poradniku masz grubszym tekstem napisane:

"Z listy romów pobieramy ten oznaczony jako Latest Developer Version Fastboot File Download."

i dalej

"WAŻNE: przed instalacją należy upewnić się najlepiej 10x czy pobraliśmy właściwy rom. W nazwach plików .tgz widnieją nazwy kodowe urządzeń Xiaomi, które są do odnalezienia w naszej instrukcji lub na stronie pobierania romów."

Nazwa kodowa naszego telefonu to Hermes.

Mi nigdy telefon nie wyswietlal takich komunikatow i nigdy nie flashowalem romu przez miflash.

Edited by redminote2

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this