Skocz do zawartości

Ucegliłem telefon? Aktualizaja do stable


adamw1994

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam Redmi 3. Na bierząco aktualizowałem romy z MIUIPolska, ale po ostatniej aktualizacji telefon mi się restartował i postanowiłem zaktualizować go do stabilnej wersji ido V7.3.1.0.LHPCNDD. Nie wiedziałem że stanie się to co się stało. Nie umiem teraz włączyć telefonu w żadnym trybie. Pojawia się na chwile logi Xiaomi i wyłącza się. Ucegliłem go, czy da się jeszcze coś z tym zrobić?

 

EDIT: Udało mi się uruchomić fastboot, ale przy wgrywaniu twrpcofface20160318 chińskim skryptem pisze że telefon jest zablokowany (locked)

EDIT2: Uruchomiłem MiFlashUnlock, wszystko przebiegło prawidłowo, po wybraniu reboot telefon się resetuje, jest logo mi.com oraz na dole napis ANDROID i 3 kropeczki, czyli coś się robi.

EDIT3: Telefon się uruchomił, troszkę zacina, a wersja MIUI to 7.3.1.0(LHPCNDD). Co radzicie mi teraz zrobić? poczekać do MIUI8 i wtedy znowu zacząć zabawe? :P

EDIT4: Jednak nie działają mi niektóre apki, nie wiem czy teraz robić jakąś aktualizację do stable czy najnowsza xiaomi.eu?

Edytowane przez adamw1994
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, adamw1994 napisał:

EDIT4: Jednak nie działają mi niektóre apki, nie wiem czy teraz robić jakąś aktualizację do stable czy najnowsza xiaomi.eu?

Zrób aktualizację do najnowszego eu 6.5.26 na pewno lepszy od ostatnich stable. U mnie działa ok, stable 7.3.2 jest do d... telefon działa mniej płynnie więcej baterii żre i problemy z usługami Googla. Ewentualnie już po aktualizacji wipe cache i Dalvik/art jakbyś miał z czymś problemy bo mogłeś trochę namieszać (nie zaszkodzi a może pomóc). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymałem vol down i Power, a w momencie jak pojawił się ten gościu od razu puściłem. Za dziesiąta próba się udalo.

Z fastboota próbowałem różnych aplikacji ale przy którejś pisało że telephone is locked. Dlatego sciagnalem mi unlock czy jakoś tak i kliknalem kilka razy next. Telefon uruchomił się wtedy. W razie problemów pytaj

 

Edytowane przez adamw1994
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fastboot zadziałał ale ogólnie to loteria :)

odłączony od komputera, obecnie odblokowałem go przez miflasha, system się normalnie uruchomił ale przycina

zacząłem konfigurację

ale i tak uważam, że takie rzeczy jak się dzieją to masakra :E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodziliście na stable z deva i nie robiliście wipe? Stable jest do tyłu w stosunku do dev, a przy downgradzie należy zrobić wipe. Na devie z kolei można aktualizować bez żadnych wipe'ów. A przycinanie interfejsu przy pierwszym uruchomieniu po wgraniu softu jest normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Axle napisał:

w takim razie ja mojego nie ruszam :) tydzien temu wgralem MIUI 7.4, 6.5.19 (rozwojowa) i śmiga jak ta lala. Nie bede go w ogole updatowac :)

Na 6.5.26 śmiga lepiej. Jedynie cofanie się (do wersji stable z reguły starszej i gorszej) może powodować problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podczas aktualizacji telefon ponownie się nie uruchomił, na chwilę włącza się logo mi potem czarny ekran. Udaje się uruchomić tryb fastboot gdzie znajdę poradnik lub co mam zrobić aby uzdatnić telefon ponownie?

Edytowane przez adk11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krisStarling Znalazłem poradnik na wejście w download mode z fastboota http://en.miui.com/thread-290959-1-1.html Sprawdź czy to zadziała u ciebie.

Edit: Tutaj jest dedykowany poradnik do Redmi 3, spróbuj tego jeśli poprzedni nie działa http://en.miui.com/thread-277276-1-1.html

Edytowane przez cukru
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...