Skocz do zawartości

Poprawka bluetooth / potrzebna pomoc


eRd

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Jak zapewne wiecie i przekonaliście się na własnej skórze bluetooth w naszych telefonach (mówimy oczywiście o Redmi Note 2) działa tak, że przeważnie nie działa kiedy go potrzebujemy. Z tego też powodu poszukiwałem rozwiązania tego problemu. Dotarłem do developera o nicku Nikoz47 z Ukrainy, który to najpierw tworzył rom multirom, a później stworzył rom XEU, który posiada już język polski (link do romu jeżeli ktoś ma chęć przetestować - wiele osób chwali). Wprowadził on bardzo wiele poprawek i ulepszeń, ale wszystko jest w changelogu pod linkiem, który podałem, więc warto się zapoznać. Wracając do tematu to Nikoz47 nie ma już tego telefonu i nie będzie już dalej rozwijał tego romu, ale uzyskałem informację, że to co najbardziej mnie interesowało czyli fix do bluetooth to 2 pliki: build.prop oraz framework-res.apk. Co do build.prop to jest to plik, który otworzyłem edytorem tekstowym i z tego co znalazłem to jest dodany przez niego taki kod:

#BT Fix

ro.bluetooth.request.master=true

ro.bluetooth.remote.autoconnect=true

sys.initd.loop=1

Nie wiem jak co prawda wrzucić go na stałe do tego pliku, bo prawdopodobnie jeżeli wpisze się to ot tak do pliku to po restarcie kod z tego pliku znika, ale pewnie jest na to prosty sposób np. zmiana również build.prop.bak (jeżeli ktoś wie jak to zrobić permanentnie to proszę o pomoc).

Druga sprawa to wspomniany framework-res.apk. Przesłałem go do Nikoz47 i on stworzył mi plik zip z podpisami, który miałem wgrać przez twrp. Tak też uczyniłem jednak po wgraniu telefon zatrzymywał się na logo mi i migających 3 kropkach (bootowaniu). Sam autor nie wie dlaczego tak się dzieje, bo zawsze wszystko robił w ten sam sposób i działało.

Link do oryginalnego pliku wyciągniętego ze stable 7.3.2.0 z mojego tel: http://www12.zippyshare.com/v/WSxQMKJ9/file.html

Link do pliku zmodyfikowanego: http://www98.zippyshare.com/v/d9D9PWKH/file.html.

Od razu uprzedzam, że powinno to działać tylko na moim telefonie, więc osobom niedoświadczonym nie radzę tego wgrywać i oczywiście zawsze przy takich testach trzeba robić backup, chyba, że lubimy wszystko stawiać od nowa 3 razy dziennie. Nikoz47 poinformował mnie również, że część osób z tej modyfikacji była zadowolona, ale nie wszyscy, więc być może nie jest to idealne lekarstwo na np. rozłączającego się mi banda (ten problem mnie konkretnie dotyczy).

Teraz prośba do wszystkich osób posiadających wiedzę w budowaniu romów, modyfikacjach aplikacji na androida i wszystkich chętnych chcących pożegnać po wielu miesiącach problem z bluetooth na naszych telefonach o pomoc w naprawieniu tego błędu. Jeżeli dysponujecie wiedzą i wolnym czasem żeby coś w tym temacie zdziałać to w imieniu dużego grona użytkowników tego właśnie smartfona proszę o pomoc.

Wiele wątków na forum en.miui.com na temat bug'a bluetooth pozostaje bez odpowiedzi albo jest standardowe zlewanie typu wipe, wgranie nowszej wersji itp. czyli ekipa miui ma koło d... uzytkowników tego telefonu, bo widocznie jest za tani i za dobry, a przecież miał być to telefon budżetowy, więc w czymś musi ustępować innym droższym no i mamy problem z bluetooth, więc raz jeszcze... pomóżcie jeżeli macie wiedzę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby łatwiej gdyby kolega od modyfikacji napisał co zmienił we frameworku. Oczywiście można porównać oba pliki ale to chwilę potrwa i może okazać się trudne w zlokalizowaniu. Odnośnie build.prop to zmiany w nim zapisane zostają na stałe do kolejnej aktualizacji romu bo plik zostanie nadpisany, chyba że przed aktualizacją dodasz zmianę już w pliku zip.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do  build.prop wpisać i zrestartować. Wpisać można przez menadżera plików z uprawieniami, np. ES. Polecenia ADB lub paczkę recovery.

Polecenia ADB:

Cytat

adb reboot recovery
adb shell mount /system
adb pull /system/build.prop

Edycja pliku…

adb push build.prop /system/build.prop
adb shell
cd system
chmod 0644 build.prop
exit

Walczyłem z bluetooth na Mi2S to jest standard jeśli chodzi o tel. Xiaomi...

Wszystko zależy od sprzętu słaba kompatybilność wstecz...W

Większość rozwiązałem :) tobie też tego życzę. Co do framework-res.apk to może być złe skompilowany plik, uprawienia lub nowe zabezpieczenia w miui co do modyfikacji od systemu 7.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź Nikoz47:

"framework-res.apk/res/xml/power_profile.xml

<item name=”bluetooth.active”>10</item>
<item name=”bluetooth.on”>0.1</item>

default values are not 10 and 0.1, you need to make them 10 and 0.1"

Powinno być łatwiej. Trochę dziwne z tym problemem bluetooth, bo nie jest to w tym przypadku wina wyboru mtk, bo na helio x10 jest wiele innych telefonów i działa, więc to chyba problem z miui lub po prostu jego niedopracowaniem.

Swoją drogą kierowałem się marką przy wyborze drugiego "Chińczyka", bo poprzedni był Star :) tam bluetooth działał. Ok, wracajmy do tematu. Powinno być łatwiej po odpowiedzi Nikoza.

Jeśli ktoś ma aosp lub inny telefon na tym samym procku mógłby pomóc podając wartości tych parametrów lub innych odpowiadających za bluetooth.

Plik build.prop modyfikowałem przy użyciu total commandera. Na koniec pyta czy nadać mu odpowiednie uprawnienia, więc chyba w porządku.

Edytowane przez eRd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eRd Właśnie rozdłubałem frameworka z ostatniego romu dev (6.5.26) i tam wartości domyślne to:

    <item name="bluetooth.active">104</item>
    <item name="bluetooth.on">4</item>

Jeśli w Twoim frameworku jest tak jak podałeś to widać iż ktoś z miui w nim dłubał. Zaraz zrobię sobie zmianę i zobaczę czy uda się podmienić zmodyfikowany plik, no i czy zmiana coś da. Jeśli nie będzie problemów to zrobię i Tobie frameworka z romu stable.

 

Edit:

Rom po podmianie wstał normalnie, teraz czas na testy. Sprawdzę czy widać różnicę na + czy na -. Jak ktoś chętny na testy a ma rom 6.5.26 to zapraszam, podzielę się plikiem do podmiany :)

Edytowane przez fyme
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy dobry ruch w temacie. Dobrze, że są ogarnięci ludzie na tym świecie :) czekam w takim razie na info. Ciekawe czy w innych romach jak aosp też ten plik występuje i czy czymś się różni, bo wiele osób raportowało, że tam problem z bluetooth nie występuje, a to pewnie dlatego, że był to port z innego urządzenia o podobnym hardware.

Ok. W takim razie czekamy na wyniki testów. Ten pierwszy plik, który dodałem to ze stable 7.3.2.0 od Xiaomi.eu zgrany z mojego Note'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmodyfikowany framework z romu 6.5.26 https://drive.google.com/file/d/0BySxgxzY9LQJMHRxa1BCcEpsX0E/view?usp=drivesdk

Jutro postaram się zrobić framework z romu stable.

Ps : wszystko robicie na własną odpowiedzialność. U mnie działa bez problemu ale na wszelki wypadek zalecam backup romu z poziomu TWRP ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest aosp v.2 w razie czego i jest tam framework-res.apk Link. Łącze mi szwankuje i nie mogę pobrać. Można z ciekawości zobaczyć co tam vova.vafin namodził z bluetoothem, bo wiele osób było zadowolonych z tego romu.

Edytowane przez eRd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało stwierdzam że jest lepiej. Już nie widzę komunikatu "łaczenie" po wejściu w mifit za każdym razem tylko od razu komunikat synchronizacja. Powiadomienia też działają bez problemu i jeśli taki stan rzeczy się utrzyma to będzie git.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taka sytuacja, że po jakimś czasie mój SW2 przestaje reagować, nie mogę włączyć żadnej aplikacji, to są objawy tego problemu? Mija dosłownie 5 minut i niby jest ze sobą połączone, a mimo to nie mogę nic włączyć, muszę jeszcze raz je ze sobą połączyć...

Dziś jeszcze zrobię na czysto system, dawno w zasadzie nie stawiałem na czysto systemu przy aktualizacji.

Edit:

Zresetowałem zegarek do ustawień fabrycznych, na ten czas działa, zobaczymy czy to było powodem. Sam BT nie rozłączył się ani razu.

Edit2:

Niestety nadal po jakimś czasie brak reakcji zegarka na uruchomienie aplikacji...

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jeśli można to proszę o plik dla stable 7.3.2.0 to też będę testował. Dzisiaj wgrałem modem p51 (który był w 7.2.3.0, a w 7.3.2.0 p37 dali), bo mnie gps doprowadzał do szewskiej pasji. Łączył długo, potem się zawieszał i przestawał wskazywać pozycję. Kolejne wersje miui to jest jakaś losowa wypadkowa jak dla mnie.

Więcej osób będzie testować to będzie jakiś pogląd sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się wieczorem podesłać frameworka. Jeszcze jedno, ten Rom stable to rom xiaomi.eu czy oryginalny Rom z en.miui.com? Jeśli oryginalny to nie podmienisz pliku bo po restarcie złapiesz bootlopa. Xiaomi ma zabezpieczenie przed edycją plików systemowych a miuipolska.pl / xiaomi.eu skutecznie to zabezpieczenie w romach wyłącza. Bez tego nic nie zmienisz.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Manuala brakło i już poległem. W takim razie biorę się za podmianę.

Ok. Jakoś się udało. Przez total commandera nie mogłem, ale udało się przez explorer (darmowy root explorer). Jutro mi band na rękę wróci i będę testował cały dzień. Trzymam kciuki.

No niestety, u mnie rozłącza. Takiego mi fita mam:

W ogóle jest tak, że jak się wchodzi to logo Xiaomi się wyświetla tak jakby była uruchamiana od nowa. Wydaje mi się, że na starszej byli lepiej. Mam oczywiście dodaną do autostartu.

Screenshot_2016-06-02-17-23-56_com.xiaomi.hm.health.png

Zaktualizowałem do najnowszej wersji z tego linka. Zobaczymy.

Edytowane przez eRd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2.1.1 i o ile czasem apka wygląda jakby była uruchamiana ponownie bo włącza się od zera to jak już się uruchomi to od razu synchronizuje się a wcześniej wyświetlała monit o łączeniu przez dłuższą chwilę.

Powiadomienia też działają zawsze czy to o połączeniu czy smsie oraz kilku aplikacji które mam przypisane. Dla mnie git. Więcej nie potrzebuję.

PS: właściwie po co apka Mifit miałaby być włączona cały czas? Jeśli powiadomienia i synchronizacja po wejściu w apkę działają to wg mnie jest ok.

Edytowane przez fyme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mogę potwierdzić, że to działa. Uporałem się z problemem w SW2, po 2 dniach mogę powiedzieć, że zdecydowanie jest dobrze, nie zerwało połączenia ani raz!

Dzięki za ten sposób! ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba źle wgrałem ten framework-res.apk. Teraz zrobiłem to tak przy pomocy root explorer, że skopiowałem do system, zmieniłem uprawnienia na rw r r, a potem przeniosłem do framework i zrobiłem reboot. Data pliku się zgadza, więc można uznać, że testuję od nowa. Dam znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przy próbie podmiany pliku framework-res.apk pomimo nadaniu uprawnień telefon się zawiesza. Po pewnym czasie się resetuje oraz wpada w bootloop.
Więc zrezygnowałem z próby jego podmiany. Zauważyłem, że już sama edycja pliku build.prop przyniosła efekty i nie mam już problemów z łącznością z MiBand'em.
Nawet przy dłuższym odstępie czasu gdy telefon nie znajduje się w pobliżu opaski przy próbie synchronizacji nie muszę ponownie uruchamiać BT żeby się połączył. Także sposób ten w moim przypadku zadziałał. Dzięki wielkie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czemu nie mogę podmienić pliku framework? Jak podmieniam przez root explorer to teł się wiesza i łapie bootloopa. Innym programem jak kopiuje plik nic się nie dzieje. Niby się kopiuje ale zostaje oryginalny plik. Do tego nie mogę zmienić atrybutu. Co robię źle ?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki, wrzuciłem już i zdążyłem sprawdzić. Niestety u mnie dalej jest problem z łączeniem w samochodzie. Po włączeniu BT łączy się bezproblemowo, potem jak wsiadam znowu do auta to już nie połączy się. Muszę zrobić off/on BT i łączy od kopa. Szkoda że Xiaomi nie udało się w temacie BT od samego początku nic zrobić. Trzeba jakoś z tym żyć. 

 

Edit: Wrzuciłem paczkę raz jeszcze i ku mojemu zaskoczeniu przycisk włączania BT zaczął reagować od razu, nie trzeba czekać zanim zacznie reagować. Muszę jeszcze w aucie przetestować.

 

Edit: jednak wszystko wróciło do normy i dalej BT nie działa jak powinien.

Edytowane przez qmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety odkąd mam telefon , czyli jakieś 9 miesięcy w temacie BT nie zmieniło się nic. Szkoda, natomiast ja mam rozwiązanie połowiczne problemu w postaci aplikacji (a w zasadzie dwóch),która zanim wyjdę z domu rano do pracy robi mi restart telefonu i tak samo przed wyjściem z pracy. Jak na razie nie znam innego i to spełnia swoje zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz przy zrobieniu on/off BT mianowicie na rozwiniętej belce szybkich ustawień (czy jak to tam się nazywa) telefon zaczął łapać zwiechę na kilkanaście sekund po wyłączeniu BT, po odczekaniu chwili dopiero mogę cokolwiek zrobić.

Edit: po wgraniu aktualizacji 6.7.14 bt o dziwo działa normalnie. Nareszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...