Skocz do zawartości

Douszniki Xiaomi Piston


roger

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj znalazły się w moim posiadaniu słuchawki Xiaomi Piston.Po wyjęciu z paczki rzuca się w oczy solidne i "dizajnerskie"opakowanie.Materiały użyte do opakowania to już wysoka półka:).Pierwsze miłe zaskoczenie.Ale w słuchawkach przecież nie o opakowanie chodzi.Wyjmujemy więc towar,podłączamy do Mi2S(oczywiście)i jedziemy.Ciekawił mnie głównie bas.Uruchomiłem więc Vipera,pokręciłem trochę wstępnie "gałkami"i jazda.Na poczętek kawałek DT pt:

The best of Times.Mam go we FLACu więc test prawidłowy.Zanim się kawałek rozkręcił podostrajałem jeszcze vipera i podkręciłem te głośniki.Nie będe się rozwodził w stylu:jak wygląda"scena muzyczna"itp.bo to słuchawki mobilne a nie do fotela w salonie.No więc te basy.Po wstępnym ustawieniu musiałem je "przykrócić" bo targają uszy i rozrywają dyńkę.I o to mnie chodziło!Bas jest czysty jak powinien i soczysty.Reszta też.Potem przesłychałem parę MPtrójek i też było OK.Nie kręciłem już więcej Viperem bo mnie to nie rajcuje.Każdy dostroi sobie sam.Konkluzja? Ponieważ, podobno nie ma rzeczy doskonałych,wszystko na 9 z 10ciu.I tyle co do słuchawek. Jeśli Xiaomi będzie trzymać tak dalej ze swoimi produktami to zapowiada się niezły czad.Powoli zaczynam myśleć o MiTV.Pozdrówko dla fanów Xiaomi.I DT też oczywiście :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi np. na MI-2 nie działają w ogóle 4 stare zestawy słuchawkowe, które z ciekawości sprawdzałem. Dwa Nokii i jeden HTC, i jeszcze jakiś no name. Nawet nie wykrywa włożenia słuchawek do wejścia. A moje nauszne Creative czy dokanałowe działają bez problemu. Faktycznie piny się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem (i widze) to mikrofon dodaje pin (dzieli mase na pol) z ta roznica ze wlasnie w sluchawkach do apple pin mikrofonu i masy sa odwrotnie niz w reszcie telefonow dlatego "normalne" sluchawki to powinny dzialac wszystkie i wszedzie a te z mikrofonem...

Wlasnie sprawdzam ze zwykla mp3ka, po wlazeniu zestawu sluchawkowego dzwiek ma straszne echo, jakis wyciszony (nie slychac prawie wokalu) i slychac maly szum ale za to po wlazeniu 3/4 dlugosci wtyczki jest ok ;p nie wiem czy to mono czy stereo itp ale gra normalnie czysto. Byc moze MI2 wgl nie obsluguje zestawow sluchawkowych? I przez to ze fizycznie mu masa nie pasuje to po prostu ich nie wykrywa a wymuszajac sluchawki pewnie by to tak strasznie brzmialo jak na mojej mp3ce ;p

edit

@lalozamosc - faktycznie po przycisnieciu gra normalnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy dzialac moga dzialac ale czesciowo mam zte w domu wiec jak przyjda dam info jak to wyglada najlepiej sledzic fanpage na facebooku

A no tak ma w innym miejscu mase to nie bd dzialac, wydaje mi sie ze sa przejsciowki takie co piny zmieniaja

Z25// edytujemy posty, nie piszemy jednego pod drugim

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jako że widzę iż słuchawki pojawiły się na allegro to podbijam pytanie o możliwość rozłożenia pilocika od słuchawek ew jeśli jest możliwość to proszę o zdjęcia tego elementu z krótkim opisem czy np pilocik składa się z dwóch oddzielnych elementów czy może jest wykonany z jednego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie o to mi chodzi. Chodzi o specyficzne funkcje tych słuchawek :

"The cord features a machined alloy remote with 3 press buttons. 2 on one side which are used to adjust the volume, and one on the opposite side for other functions. Pressing this single button once while listening to music will move you on to the next track, while a long press on the home screen will active Google Now’s voice search (if you have it installed) allowing you to use voice commands via the built-in microphone.

"

Sent from my MI 2S using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem. Co do tego co napisałeś to tak się nie dzieje. Jak raz nacisnę to mi pauzuje utwór.

Sent from my MI 2S using Tapatalk

@edit

Ok przełączanie muzyki działa po kliknięciu szybko 2 razy. Jeśli chodzi o wykonanie słuchawek to super poza jedną rzeczą. Krawędzie są troszkę zbyt ostre i podczas wkładają drażnią uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...