Skocz do zawartości

ROOT


wuka

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zrobiłem trzecią aktualizację do 6.5.26 i stwiedziłem "oczywistą oczywistość" mczyli brak roota. Taka przypadłość nie spotkała mnie i mojego Redmi przy poprezdniej aktualizacji do 6.5.19 i do 6.5.12 gzdzie taka zakładka była w Panel sterowania>Uprawnienia. Wobec tego zainstalowałem roota poprzez TWRP co stało sie prawie błyskawicznie. jednak w panelu sterowania nie pojawiła się zakładka "root". Otwierając zainstalowane aplikacje przy niektórych (chyba przy pięciu) pojawiała sie informacja o dostępie jej do roota, co potwierdzałem. Jednakże w panelu sterowania nadal brak zakładki informujacej które apki taki dostęp mają. Czy to jest prawidłowy objaw czy "chorobowy" ?? :-o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wuka napisał:

Właśnie zrobiłem trzecią aktualizację do 6.5.26 i stwiedziłem "oczywistą oczywistość" mczyli brak roota. Taka przypadłość nie spotkała mnie i mojego Redmi przy poprezdniej aktualizacji do 6.5.19 i do 6.5.12 gzdzie taka zakładka była w Panel sterowania>Uprawnienia. Wobec tego zainstalowałem roota poprzez TWRP co stało sie prawie błyskawicznie. jednak w panelu sterowania nie pojawiła się zakładka "root". Otwierając zainstalowane aplikacje przy niektórych (chyba przy pięciu) pojawiała sie informacja o dostępie jej do roota, co potwierdzałem. Jednakże w panelu sterowania nadal brak zakładki informujacej które apki taki dostęp mają. Czy to jest prawidłowy objaw czy "chorobowy" ?? :-o

Prawidlowo. Usunięto roota i teraz jest on do samodzielnej instalacji . Teraz musisz znaleźć na ikonę supersu i tam sprawdzić jakie aplikacje mają root.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooooooooooooo - znalazłem i są tam te apki. Dziękuję..!. A co do wersji PRO to jest ona potrzebna i ile trzeba zapłacić (ze zniżka dla emeryta:) ) ??. No i jakbyś był tak uprzejmy to wskaż mi link do tego jak sie robi backup przez recovery (chyba) lub może krócej i proście będzie to opisać.

pozdrówka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wuka napisał:

Ooooooooooooooo - znalazłem i są tam te apki. Dziękuję..!. A co do wersji PRO to jest ona potrzebna i ile trzeba zapłacić (ze zniżka dla emeryta:) ) ??. No i jakbyś był tak uprzejmy to wskaż mi link do tego jak sie robi backup przez recovery (chyba) lub może krócej i proście będzie to opisać.

pozdrówka

Nie jest potrzebna, możesz siedzieć na wersji free :P. Wchodzisz do TWRP (najprościej aktualizacje->(...)->Uruchom w recovery, a tam już wchodzisz w Backup tak jak tutaj: twrp-backup.jpg.2892c93c617d36a57e172927

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja mam inne to TWRP, czy mogę zainstalować to co na screenie bo już to ściągnąłem przy czym widzę, że to nie jest najnowsza wersja? Poza tym tam już nic nie trzeba więcej zaznaczać co ma byc objęte backupem bo chciałbym by to było wsio. Mam wprawdzie Titanium ale raz mi sie udało zrobić backup a teraz nie wiem jak sie do tego zabrać - zresztą jak gdzieś wyczytałem, to recovery jest lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie - czy backup zrobiony przez TWRP zawiera wszystko co  na daną chwilę jest "w telefonie" i nie jest potrzebny już żaden inny backup np przez Titanium? Przez TWRP to trwało dosłownie chyba poniżej minuty a przez Titanium wiele, wiele dłużej....:-o  

Edytowane przez wuka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...