Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

pomimo tego że konto na forum założyłem przed chwilą z MIUI mam doczynienia od dawna. Pierwsze MIUI Polska było instalowane na HTC Leo - wieki temu. Xiaomi cieszę się od ~tygodnia.

Do wczoraj wszystko było idealnie! Tel odblokowany, zainstalowane wszystko jak trzeba. Przesiadłem się z GalaxyS5.

Problem pojawił się jak w ostatnim kroku przesiadki na nowego fona wsadziłem swoją microSDXC64GB do Redmi.

Nie wierzyłem - Redmi nie obłsuguje kart SD w exFAT?

Telefon domyślnie formatuje kartę w FAT32 (Samsung w exFAT).

Wpadłem na pomysł żeby spróbować obejść to apsem, zainstalowałem starego sprawdzonego z HTC, Paragon exFAT, NTFS & HFS+ i kolejny zoonk (screen).

MI_20160528_100309.jpg

Spróbuję jeszcze sformatować kartę w NTFS, zobaczymy co i jak.

Czy to że Xiaomi Redmi 3 Pro nie obsługuje kart w exFAT ma związek z "licencjami" Microsoftu i tym co wyrzuca Paragon?

Czy jest szansa że moje Redmi będzie obsługiwało karty w exFAT? Kiedy ew.?

Jak ten temat z SD ma się do pamięci wewnętrznej urządzenia która wg. mnie jest jednak w exFAT!

Info nt. mojego softu (screen).

MI_20160528_101056.png

Kolejna sprawa dlaczego Redmi 3 Pro nie ma opcji szyfrowania karty SD?

No chyba że jej nie widzę :|

To już mnie dobiło. O ile telefon i pamięć wewnętrzną można zabezpieczyć to karty już nie ma innej możliwości jak ją szyfrując.

Korzystałem z pełnego szyfrowania (wewnętrzna/SD) na GS5 z powodzeniem, nie miałem powodów do narzekania i przede wszystkim nikt niepowołany do moim danych dostępu nie miał.

Bez szyfrowania karty SD, każdy kto się do niej dostanie ma wszystko jak na tacy.

Używając GS5 brakowało mi MIUI, poza tym jako że był to telefon służbowy, był zablokowany. Brak dostępu do ROTa był jeszcze bardziej uciążliwy. Kupując Redmi3Pro myślałem że będę miał tel. kompletny, taki co do którego nie będę miał żadnego ale... i chyba się pomyliłem - tylko jeszcze nie wiem z czego to wynika. 

Konstruktywna krytyka będzie mile widziana :)

 

Pytania zadałem także na en.miui.com - póki co bez komentarzy.

Edytowane przez CoMeszzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to dziwne masz preferencje, jak chcesz bezpieczenstwo to raczej kupuj srajfony, bo co im można zarzucić to można, ale w tej kwestii wygrywają.

Partycje w telefonie raczej są ext2 albo ext3, ewentualnie ext4. W końcu to linux.

A szyfrowanie negatywnie wpływa na wydajność. W miui masz takie fjuczery jak np ukryty folder. Nie testowałem, ale może cię zainteresuje ;)

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2016 o 10:21, CoMeszzz napisał:

Spróbuję jeszcze sformatować kartę w NTFS, zobaczymy co i jak.

 

Słabe rozwiązanie jednak, poza tym że mogę wrzucić plik >4GB nie mogę korzystać z wszelkich dobrodziejstw karty SD jako takiej, bo fizycznie tel nie widzi że karta SD jest zamontowana. I ten stały monit na pasku że karta nieobsługiwana -> sformatuj itp. Dwa szybkie tapnięcia i szlag wszystko trafi co na kartę wrzucone przez zamontowanie jej w Paragonie.

Chcę mieć możliwość normalnego korzystania z SD w MIUI i jednocześnie wrzucać na nią pliki >4GB - jest to możliwe? Będzie kiedyś?

 

Co do szyfrowania, faktycznie szyfrowanie mógłbym zastąpić ukrytym folderem. Ale nie jest to rozwiązanie idealne no i ten niesmak pozostanie.

Edytowane przez CoMeszzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...