Skocz do zawartości

Ładowanie Redmi Note 3


bcieszewski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałem się zapytać jak to jest z tym ładowanie RN3 na Mediateku.

Ładowarka, która przyszła z telefonem działa błyskawicznie. Na tabliczce znamionowej ma 5V/2A - przy czym żadna inna ładowarka o takich parametrach nie potrafi naładować RN3 w takim tempie.

Zacząłem więc podejrzewać Quick Charge (zwłaszcza, że o w tym sklepie: http://xiaomi.com.pl/produkt/ladowarka-quick-charge-2-0-z-kablem-usb-xiaomi/ jest ona sprzedawana jako Quick Charge 2.0) ale po krótkim riserczu dowiedziałem się, że Quick Charge 2.0 to technologia Quallcom'a a RN3 przecież lata na Mediateku.

Z kolei Mediatek ma Pump Express - ale ładowarek z tym to jak na lekarstwo.

Problem z ładowarką mam taki, że mimo jej "koślawości" (podłączony adapter eu) wciąż mi ktoś ją podwędza. Normalnie plaga. Kupiłbym sobie więc jakiś zapas - najlepiej u majfrendów. Nie jestem tylko pewien jaką kupić. Czym ładujecie swoje RN3? Czy jesteście w stanie polecić coś, co działa równie dobrze jak dołączona ładowarka Xiaomi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Chciałem się zapytać jak to jest z tym ładowanie RN3 na Mediateku.

Ładowarka, która przyszła z telefonem działa błyskawicznie. Na tabliczce znamionowej ma 5V/2A - przy czym żadna inna ładowarka o takich parametrach nie potrafi naładować RN3 w takim tempie.

Zacząłem więc podejrzewać Quick Charge (zwłaszcza, że o w tym sklepie: http://xiaomi.com.pl/produkt/ladowarka-quick-charge-2-0-z-kablem-usb-xiaomi/ jest ona sprzedawana jako Quick Charge 2.0) ale po krótkim riserczu dowiedziałem się, że Quick Charge 2.0 to technologia Quallcom'a a RN3 przecież lata na Mediateku.

Z kolei Mediatek ma Pump Express - ale ładowarek z tym to jak na lekarstwo.

Problem z ładowarką mam taki, że mimo jej "koślawości" (podłączony adapter eu) wciąż mi ktoś ją podwędza. Normalnie plaga. Kupiłbym sobie więc jakiś zapas - najlepiej u majfrendów. Nie jestem tylko pewien jaką kupić. Czym ładujecie swoje RN3? Czy jesteście w stanie polecić coś, co działa równie dobrze jak dołączona ładowarka Xiaomi?

Ja mogę polecić ładowarki firmy Aukey. Osobiście posiad Quick Charge 2.0 54W 5 Port Micro USB Desktop Mobile Charger QC2.0. Ma 5 portów 1 jeden port z funkcją QC2.0. Jednak niezależnie gdzie podepne ładuje dość szybko wszystkie urządzenia. Widziałem te ładowarki w mediamark jednak cena razy 2 tego co od frenda

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pytaniem raczej jest czy widać różnicę w ładowaniu RN3 ładowarką z QC 2.0 a zwykłą 5V/2A czy nie widać. No i co jest takiego magicznego w stockowej ładowarce, że RN3 napełnia się w max 1,5h

QC 2.0 to technologia obsługiwana przez procesor (czy jakiś inny podzespół) dzięki której możesz ładować telefon prądem 5V/2A.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi QC 2.0 jak również QC 3.0 jest proces gdzie napiecie podczad ladowania jest wieksze niź 5V. Ładowarka dogaduje sie z urządzeniem i jesli dany sprzet obsługuje technologie QC 2 lub QC 3.0 napięcie rośnie z 5V na 9V w przypadku QC2 lub 12V dla QC 3.0. Jeśli chodzi o ładowanie ładowarka 5V proces może przebiegać różnie. Najprościej zasilacz 5V dostarcza przez cały czas stałe napięcie. W przypadku innej ładowarki może się okazać że ładuje impulsowo lub napięciem zmiennym ( nie mylić z przemienia AC). Można zrobić test ładujesz najzwyklejszą ładowarką mierzysz prąd na początku jest duży później spada i na moment dołączasz ładowarek i podłączasz ją z powrotem okazuje się ze prąd jest wyższy niż w momencie wyłączenia.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...