Skocz do zawartości

MI-2S i kiepska jakości rozmów przy trzymaniu ramieniem


ufo

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio znajomy zrócił mi uwagę na to, że strasznie kiepsko mnie słychać. Okazało się, zę przypadłośc ta występuje w określonym przypadku, tj, gdy przytrzymuję telefon przy lewym uchu ramieniem. Czy ktoś u siebie również zauważył takie zachowanie? Wygląda mi to na przypadłość tego telefonu i specyficznego umiejscowienia anteny, czy ktoś może to potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od samego początku użytkowania MI-2S zauważyłem ten problem, a raczej moi rozmówcy. Nie trzeba nawet "trzymać" telefon ramieniem, żeby być niezrozumiałym podczas rozmowy. Wystarczy mieć górną część telefonu z głośnikiem przyłożoną do ucha, a dolną część z mikrofonem odchyloną od twarzy. Wydaje mi się, że to jest wada sprzętowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Acid! Po wyłączeniu tej redukcji szumów i tym samym drugiego mikrofonu problem zniknął! A przynajmniej przy pierwszych testach tak wygląda! :D

Wiedziałem, że jest drugi mikrofon i redukcja ale na to bym nie wpadł, że to będzie miało taki efekty przy jego przysłonięciu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Jak trzymasz telefon? Przy policzku? Bo tak właśnie powinieneś, ja sądzę że to są mikrofony, które poprostu muszą być blisko ust. Rozmawiałem już z kilkoma osobami przez te 3 miesiące używania mikrofonu i z żadna z nich się nie skarżyła

s.

Trzymam tak jak telefon przykazal czyli ucho do glosnika i mikrofon teoretycznie przy ustach :)

btw mam zalozony oryginalny silikon, ale to chyba nie powinno nic zmieniac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny problem teraz zauważyłem że ludzie słyszą nawet jak szukam palcem po tylnej obudowie ten dam efekt mam przy nagraniu dyktafonem ba nawet słyszę jak przesuwam palcem po ekranie. Może mam jakąś złą wersję radia (tak piszą na zagranicznych forach)

Wysłane z mojego MI 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś standardową rzecz wyłączyłeś dodatkowy mikrofon i nie korzystasz z bluetooth (z zestawu) jednocześnie jak rozmawiasz...

Stare urządzenia bluetooth (te kompatybilne z bluetooth 1.0) na MI2S lubią mieszać nawet jak masz połączony tel z tym urządzeniem i nie używasz zestawu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś standardową rzecz wyłączyłeś dodatkowy mikrofon i nie korzystasz z bluetooth (z zestawu) jednocześnie jak rozmawiasz...

Stare urządzenia bluetooth (te kompatybilne z bluetooth 1.0) na MI2S lubią mieszać nawet jak masz połączony tel z tym urządzeniem i nie używasz zestawu...

Drugi mikrofon mam wylaczony (bo tak wszyscy zalecaja, poza tym z wlaczonym jest to samo) a blutootha nie uzywam, proboje noralnie uzywac telefonu, o co cmn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz słyszę o takim problemie...  Mi powstawało echo jak miałem  głośnik na fula(wystarczyło ściszyć głośność w czasie rozmowy), ale w zestawie lub połączenie u operatora było lipne w tedy inna kartę sprawdzamy lub 2G/3G przełącznik.

 

Jeżeli już ze wszystkim próbowałeś to polecam wgranie oprogramowania przez Miflash (Telefon będzie jak z fabryki. usunie wszystkie dane)-robiłem to :)

Dostępny tu:

http://xiaomi.eu/community/threads/guide-flashing-rom-using-miflash-mi2-3.19287/

 

lub

 http://foro.miui.es/index.php?topic=299.0

Edytowane przez sibul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie zaslaniam:-) sprawdzałem podczas tej samej rozmowy z założonym i zajętym silikonem różnica była diametrialna jakby nadajnik slabl, czytałem że niby te nowe wersję softu do nadajnika maja większe ustawienie na oszczędzanie baterie przez to są słabsze może starsza wersja pomoże

Wysłane z mojego MI 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja od dzisiaj mam dopiero swojego xiaomi i strasznie jestem nim zachwycony z wyjątkiem tej jednaj rzeczy!Czy mam włączone 2 mikrofony czy też jeden włączony to szumu jest tyle że hej! :( w dodatku odgłosy z w tle innych osób są strasznie zniekształcone!Co z tym badziewiem zrobić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to 2g czy 3g nie ma znaczenia, odrobine lepiej jest przy zdjetym silikonowym pokrowcu,

ale i tak ludzie slyszą mnie jako robota jesli czasem powiemy cos w tym samym momencie, poza tym osoba po drugiej stronie slyszy echo swojego glosu,

widac ze to nie jest pojedynczy przypadek tylko b.duzo osób ma ten problem, az dziwne ze nie naprawili jeszcze tego, tylko czy to jest problem hardwareowy czy software?

Telefon super, ale przez ten problem przekresla go całkowicie (wkoncu do tego ma służyć)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to podobnie choć nie tak samo!Mianowicie osoby z którymi rozmawiam słyszą mnie dobrze!Ja natomiast już kiedy nawiązuję połączenie zanim ktoś odbierze słyszę głośne szumy!Nie ustępują one kiedy osoba odbierze telefon!tzn.osobę tą słyszę dobrze lecz kiedy się nie odzywa szumy w tle wzrastają dość głośno!Zadzwoniłem teraz do brata z innego pokoju dałem mu swój telefon i wziąłem jego starą nokie!Przez nokie rozmawiało mi się elegancko lecz kiedy się z nim zamieniłem i wziąłem do ucha mi2 to aż nie chce się rozmawiać!Bardzo mi szkoda telefonu ale będę musiał go oddać sprzedawcy!Dobrze,że mam jeszcze taką możliwość!sumując dzisiaj odebrałem telefon i jutro go odsyłam :( trzeba będzie przesiąść się na coś przez co można normalnie rozmawiać może nexus 5 albo LG G2!Sajgonki zrobili fajny telefon,lecz zwalili w nim podstawową sprawę!

 

Acid:na 2G z wyłączonym jednym mikrofonem czy z włączonymi dwoma nie ma różnicy!Nie używam też etui.Włożyłem także kartę z plusa i ten sam przypadek!To chyba tyle w temacie...

Edytowane przez tomasov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...