Skocz do zawartości

REDMI 3/PRO MULTI ROM LOCKED BOOTLOADER


Greko

Rekomendowane odpowiedzi

krótko i na temat,działający polski rom na redmi 3/pro

testowalem na swoim redmi 3 pro i smiga dobrze,czyta sim i działa czytnik linii papilarnych

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=284309&highlight=redmi%2B3%2Bpro

Thank ManIT Sharing This Rom!

This Rom For Redmi 3/Redmi 3 Pro Locked User
Unzip And Start EDL Dowload Mode Use Miflash Flash

https://drive.google.com/file/d/0Bwd0QCeOc-r0c3o3SExfVElsbHM/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, własnie zainstalowałem na zablokowany bootloader. Ściągacie miflasha, wchodzicie w tryb download, flashujecie ten rom i wszystko gra. W pełni spolszczony, bez malware, ma goggle, bajka. Polecam ten poradnik 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wgrałem bez problemu wszystko śmiga i jest w 100 % spolszczony. Ale mam mały problem. Z racji że używam go do pracy muszę zaszyfrować urządzenie w celu synchronizacji poczty. No i tu się zaczyna.  Po wciśnięciu szyfruj telefon przechodzi do ekranu startowego i wisi. Czekałem nawet 3 godz pod ładowarką i nic. Czy ktoś coś pomoże ? jaki normalnie wyświetla się komunikat przy szyfrowaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, przewa1258 napisał:

To jak to jest z tym RAMem? Ile wolnej pamięci mamy do dyspozycji?

Tyle ile w danej chwili pokazuje. Zależy od tego co masz poinstalowane, co odpalone itd. Dopóki masz wolny jakikolwiek ram to nie ma to żadnego znaczenia. Zaczyna mulić dopiero jak tego ramu brakuje. U mnie w Redmi 3 który ma 2Gb ramu zajętość z reguły  oscyluje pomiędzy 45 a 70%. Nigdy nie było więcej niż 75% zajętej pamięci. Z tego wniosek że na obecną chwilę 2Gb przy tym czego używam zupełnie wystarcza, a 3 to byłby już zbytek i żadnej różnicy w wydajności by nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, przewa1258 napisał:

A w razie czego jest możliwość powrotu do stockowego ROMu?

Oczywiście. W sposób identyczny jak wgranie tego romu czyli przez MiFlasha wgrywasz stockowy, ale chyba tylko po to żeby odblokować BL. Nie sądzę żeby ktoś chciał wracać do chińskiego romu z innego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wietnamczyk poszedł dalej i przerobił najnowszy 6.6.17 z Miui8 na zablokowany BL. Link do forum vn i romu: http://choimobile.vn/threads/locked-rom-tieng-viet-miui-8-redmi-3-pro-redmi-3-v6-6-17-khong-can-unlock-booloader-18-06.66360/ Nie testowałem ale może ktoś odważny się znajdzie. A tu inny link do pobrania: https://www.androidfilehost.com/?fid=24572369242686717 

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romu od wietnamczyka nie polecam. Na redmi 3 dialer i kontakty nie uruchamiają się. Zainstalowałem  Rom 6.5.12 z pierwszego postu, następnie aplikację flashify, dzięki której zainstalować można twrp, które pozwoli na instalację najnowszego Romu z miui 8 od miui polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czeci napisał:

Romu od wietnamczyka nie polecam. Na redmi 3 dialer i kontakty nie uruchamiają się. Zainstalowałem  Rom 6.5.12 z pierwszego postu, następnie aplikację flashify, dzięki której zainstalować można twrp, które pozwoli na instalację najnowszego Romu z miui 8 od miui polska.

Już to chyba naprawił, dodał poprawkę dla tych co już zainstalowali ten z błędem. A z tym sposobem na wgranie twrp i potem romu eu/pl to nic ci nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, czeci napisał:

Jak by mi nie wyszło to bym nie pisał. 

Wcześniej nie napisałeś że ci się udało tylko że można. Może znalazłeś jakiś genialny sposób na zainstalowanie romu recovery przy zablokowanym BL. Jak tak to opisz to dokładniej, wielu osobom by to pomogło. Niepotrzebne by było występowanie o zgodę na odblokowanie bootloadera i wszystkie hece z tym związane. Przez  flashify można zainstalować twrp nawet bez pomocy komputera, ale chyba do tego trzeba mieć odblokowany BL, chyba że coś przeoczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast się denerwować, po prostu zainstaluj na swoim telefonie Rom z pierwszego postu na zablokowany BL, później zainstaluj z Google play flashify, w którym wybierz opcję pobrania i instalacji recovery twrp, a następnie zainstaluj poprzez twrp Rom miui polska. U mnie poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego i bez problemu na zablokowanym BL zainstalowałeś?

Jak tak to nie będę czekał na odblokowanie, ale zanim to zrobię chcę na 100% wiedzieć że wszystko śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na xda pojawił się sposób instalacji TWRP na zablokowanym bl po podmianie dwóch plików. Odsyłam do tematu: http://forum.xda-developers.com/redmi-3/development/redmi-3-pro-modified-bootloader-t3385798 

Co do instalacji recovery na zablokowanym bl przez Flashify to niestety u mnie ten sposób nie zadziałał. Co prawda pojawił się komunikat o pomyślnej instalacji, ale po restarcie do recovery tylko czarny ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem na tym romku, dostałem zgodę na odblokowanie, oczywiście odblokować się nie da.
Który rom wgrać, żeby działało? Wersja 3/32-kupiłem ten telefon żonie, swojego RN3 mam obcykanego a tutaj wszystko inaczej, bez SPflash...
Co wgrać przez Miflasha? 
 

Cytat

 

Zamiast się denerwować, po prostu zainstaluj na swoim telefonie Rom z pierwszego postu na zablokowany BL, później zainstaluj z Google play flashify, w którym wybierz opcję pobrania i instalacji recovery twrp, a następnie zainstaluj poprzez twrp Rom miui polska. U mnie poszło.

 

Czy mogę tak zrobić? Na MiuiPL odblokować BL?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...