Jump to content

Recommended Posts

Witam, szwagru ma problem redminote2 (w sumie on mnie zaraził wirusem xiaomi i sam mam teraz RN3pro). 

Otóż dużo jeździ w pracy i ma telefon przymocowany w uchwycie (pionowo). Ma problem jak telefon przez pewien czas ma wygaszony ekran (wyłączony chwilo gps, wie gdzie jechać etc.).

I teraz sytuacja jest taka. Klika boczny przycisk do odblokowania, i potem próbuje maznąć palcem w górę w celu odblokowania ekranu (nie ma pinu, ani kodu) i ekran za chiny nie chce wyłapać maźnięcia paluchem w górę. Wiąże się to z przymusem zdejmowania telefonu z uchwytu, i dopiero gdy telefon znajdzie się w poziomie (lub zmieni jakkolwiek pozycje z pionowego ustawienia w uchwycie), to odblokowywanie działa.. Jak wiadomo jest to bardzo niewygodne, irytujące, a podczas jazdy wręcz niebezpieczne.

Wczoraj trochę nad tym myśleliśmy i nie wiemy.. nie mamy pomysłu co może być nie halo. Ktoś miał podobny problem, albo może ma pomysł co można zrobić, aby tak się nie działo?

Wpadliśmy też na pomysł, żeby może zablokować żyroskop, skoro po przekręceniu telefonu już wszystko ładnie działa i zobaczyć czy wtedy problem zniknie. Ale nie wiem gdzie można dezaktywować żyro?

Wszelkie sugestie mile widziane! 

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...