Skocz do zawartości

Roaming krajowy


zonee

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kłopot z Roamingiem krajowym. Wszytko w Play działa "dane" itp. ale kiedy jestem poza zasięgiem anteny Play i wskakuje Roaming "R" np. T-mobile czy Plus to nie mam dostępu do internetu. Dziwna sprawa bo w ustawieniach tel "Informacje o telefonie-status urządzenia" mam "BRAK ROAMINGU" ? CZY TO WINA ROMU czy gdzieś coś za to odpowiada ? Do operatora  dzwoniłem niby ok oraz w opcjach "Sieci komórkowe i SIM" też wszystko poprawnie odpalone..

Zmiany preferowanej sieci LTE/WCDMA też nic.

Ktoś coś na ten temat ? :)

Screenshot_2016-05-24-22-02-03_com.android.settings.png

Screenshot_2016-05-24-22-01-51_com.android.settings.png

Screenshot_2016-05-25-09-41-16_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Nezumi napisał:

Ustawienia->Ustawienia Sieci->Roaming->Przesył danych w roamingu->Zawsze... Ludzie, toż to nawet nie jest ukryte...

Zaufaj mi gdyby to było takie proste nie pisał bym nowego posta ;) Odpalone na stałe

Screenshot_2016-05-25-10-02-07_com.miui.networkassistant.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ZduneX25 napisał:

A apny masz?

Tak "P4 INTERNET" - chyba że coś się tam zmienia - standardowe - net ogólnie działa - jedynie jak widać w ustawieniach "Brak roamingu". Zmieniłem modem na V24P51 I TO SAMO. Może to porostu wina sMIUI romu ? Niestety nigdy na to nie zwracałem uwagi i nie pamiętam jak to wyglądało na innych romach :) Rozumiem że u was wszystkich w opcjach "roaming" jest ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Nezumi napisał:

Jeżeli masz tą opcje włączoną to musi być OK, spróbuj przywrócić domyślne APN, Play nie wymaga ręcznej konfiguracji.

Przywrócone już z 5 razy - bez zmian

19 minut temu, grreg napisał:

Niby nie wymaga, ale niektórym ręczne wpisanie APNów pomagało.

Masz namyśli przepisanie całości APN Play-a na nowo ręcznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wstępną diagnozę chyba - rano rozmawiałem z PLAY gdzie pewna miła pani od zadań specjalnych sprawdziła wszystko i stwierdziła że jest ok - natomiast dzwoniąc raz jeszcze po południu kolejny TYM RAZEM pan z PLAY stwierdził iż mam zablokowany ROAMING :) I bądź tu mądry !!!!! Niby mam czekać 24h na zmianę - jak dotąd nic - ale poczekam do jutra i dam znać czy to to ! :)

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zamknięty - wina PLAY-OPERATORA ! Już drugi raz sami mi to wyłączają jak by PLAY miał limit w umowie z innymi operatorami na ilość urządzeń ich sieci korzystających z roamingu krajowego innych operatorów i jak rzadko tel z niego korzysta to sami wyłączają !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...