Skocz do zawartości

Dylemat między 4 modelami Xiaomi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników, postanowiłem założyć nowy temat gdyż jak najszybciej potrzebuję nowego telefonu i od 3 dni męczę się z wyborem odpowiedniego modelu.

Otóż sprawa wygląda następująco: pod uwagę biorę modele:
Xiaomi Mi4s
Xiaomi Mi4c 3/32
Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3/32
Xiaomi Redmi 3 Pro 3/32

Na wstępie chciałem zaznaczyć, że preferuję urządzenie z ekranem 5 cali oraz slotem kart pamięci. Te dwie opcje daje mi Mi4s oraz Redmi 3 Pro 3/32 - pierwszy niestety trochę odstrasza mnie ceną, drugi natomiast cenę ma znakomitą i nie przeszkadza mi jego słabszy procesor oraz najmniejsza rozdzielczość z wymienionej czwórki. Dodatkowo ma pojemną baterię i metalową obudowę. Niestety te dwa modele nie mają oficjalnego spolszczenia z tego co przeczytałem i to w zasadzie też nie jest dla mnie problem jeżeli (i tu rodzi się moje najważniejsze pytanie) MENU po angielsku nie jest dla mnie problemem, ale czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć czy są obsługiwane polskie znaki i jest wgrany Google Play? Przykładowo jeżeli dostanę sms-a, w którym będą polskie znaki to telefon wyświetli je czy będzie pokazywał jakieś "krzaczki"? To samo tyczy aplikacji - obsługuje w nich polskie znaki?

Co do kolejnych dwóch modeli to boli mnie w Mi4c brak slotu kart pamięci oraz to, że w niemal identycznej cenie mogę kupić Redmi Note 3 Pro z slotem kart, metalową obudową i pojemniejszą baterią. Niestety telefon ma 5,5 cala i jest on dla mnie jednak trochę za duży...

W związku z tym proszę o podpowiedzi - szczególnie o tę obsługę polskich znaków i Google Play. Dodatkowo mogę jeszcze powiedzieć, że nie gram w gry na telefonie i fajnie jakby telefon miał mocną baterię.
Podsumowując: czy Mi4s jest wart tych pieniędzy czy przeboleć 5,5 cala w RN3P, albo przeboleć brak slotu kart pamięci w Mi4c albo z moimi wymaganiami wystarczy mi R3P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się obawiałem wielkości Xiaomi Redmi Note 3 Pro i dlatego kupiłem Xiaomi mi4c a teraz żałuje że nie kupiłem od razu  note. Note jest tak samo szybki jak mi4c w codziennym użytkowaniu nie zauważysz różnicy. A ma kilka ciekawych aspektów które przemawiają na jego korzyść min. bateria i czytnik lini papilarnych. Na dzień dzisiejszy ja swój telefon będę sprzedawał i kupował note 3 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi ;)

Co do mojego użytkowania telefonu to owszem, potrzebuje dobrego zasięgu, dobrej jakości rozmów (głośnik) i zależałoby mi na dobrej baterii. Głównie korzystam z internetu w telefonie, używam go jako nawigacji, w gry nie gram w ogóle aparat jest dla mnie dodatkiem, może być dobry, ale nie musi :)

W sumie na tę chwilę najbardziej skłaniam się ku Redmi Note 3 Pro bo wydaje się najrozsądniejszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przemyslaw_1990 napisał:

Też się obawiałem wielkości Xiaomi Redmi Note 3 Pro i dlatego kupiłem Xiaomi mi4c a teraz żałuje że nie kupiłem od razu  note. Note jest tak samo szybki jak mi4c w codziennym użytkowaniu nie zauważysz różnicy. A ma kilka ciekawych aspektów które przemawiają na jego korzyść min. bateria i czytnik lini papilarnych. Na dzień dzisiejszy ja swój telefon będę sprzedawał i kupował note 3 Pro.

Czy możesz wymienić wszystkie wady Mi 4C? Jak z zasięgiem LTE i G3? Muzyka w słuchawkach? Sam się zastanawiam, co teraz kupić, bo moje Mi 4 przejmie córka.

Dlaczego Redmi Note 3 Pro a nie zwykłe Redmi Note 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Tomasz Petrycki napisał:

Czy możesz wymienić wszystkie wady Mi 4C? Jak z zasięgiem LTE i G3? Muzyka w słuchawkach? Sam się zastanawiam, co teraz kupić, bo moje Mi 4 przejmie córka.

Dlaczego Redmi Note 3 Pro a nie zwykłe Redmi Note 3?

Wersja Pro posiada slot kart pamięci.

Mógłby ktoś mi powiedzieć jak to jest z tym angielskim Menu? Obsługuje polskie znaki w smsach i aplikacjach oraz ma wgranego Google Play'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Krol_szczurow napisał:

Wersja Pro posiada slot kart pamięci.

Mógłby ktoś mi powiedzieć jak to jest z tym angielskim Menu? Obsługuje polskie znaki w smsach i aplikacjach oraz ma wgranego Google Play'a?

Jakie masz to Mi 4C? Ile pamięci, kolor? Co tak strasznie Cię wkurza, że chcesz zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Tomasz Petrycki napisał:

Jakie masz to Mi 4C? Ile pamięci, kolor? Co tak strasznie Cię wkurza, że chcesz zmieniać?

To nie do mnie pytanie, tylko do użytkownika przemyslaw_1990

Z tym językiem pytałem w zasadzie jak to jest w kwestii Xiaomi Redmi 3 Pro 3/32  i Mi4s, że RN3P i Mi4c mają język polski to wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem kilka telefonów na gsmarena.com: Mi 4, Redmi Note 3 ze Snapdragonem i Mi 4C.

Redmi Note 3 i Mi 4C mają zdecydowanie lepszy zasięg na G4 i G3. Teraz już wiem, dlaczego mój Mi4 nie potrafi użyć G3. Owszem, pokazuje, że jest, ale podczas przesyłania danych przełącza się na H lub H+

 

 

3 godziny temu, kulig007 napisał:

Jedna podstawowa kwestia dlaczego PRO.... Bo ma Snapdragona.

Mi4 + sMIUI 5.11.5 + Tapatalk

W czym jest problem z Helio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Redmi2 napisał:

Ty w ogóle wiesz o czym piszesz czy klepiesz żeby klepać? 4G zawsze wyświetlane jest albo 4G albo LTE w zależności od tela.

Nie zależnie czy pokazuje H+ czy 3G to masz do czynienia z 3G.

Jednak nie wiem o czym piszę. Byłem przekonany że mi nie chwyta 3G, bo transfer spada do jakichś tragicznych wartości i prawie nic się nie da zrobić. A jek to wg Ciebie wygląda w Mi4? U mnie jest tak, że LTE (jak jest) śmiga aż miło, natomiast jak tylko traci LTE to jest tragedia. W specyfikacji Mi4 LTE jest przy 3G: TD-SCDMA - 4G model. W innych modelach (Mi4C, Redmi Note 3) jest wymieniona cała masa częstotliwości G3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Redmi2 napisał:

A w jakiej sieci masz ? Bo Play np ma tragiczny 3G jesli chodzi o prędkości a lte w play jest gorsze(wolniejsze) niz 3G w nju-mobile

Ja jestem w Orange i przeniosłem się z Play 2 lata temu z powodu tragicznego Internetu. Sprawdziłem to kupując starter Orange. W tym samym miejscu na tym samym telefonie różnica kolosalna. Mi4 mam od 3 tygodni. Przedtem na Lumii 735 nie było żadnych problemów. LTE, G3.. wszystko śmigało. Jeszcze popatrzę w APN, bo widzę, że na stronie Orange jest nawet instrukcja dla różnych modeli Xiaomi. Niebywałe!

Edytowane przez Tomasz Petrycki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8.1 był bardzo dobry, ale za bardzo zaczęli kombinować ze zmianą na 10. W telefonie to działa gorzej niż źle. Ósemka była niezawodna. Nie miłem ani jednej przygody przez dwa lata (HTC 8S i Lumia 735). Nigdy zawieszki nie doświadczyłem. O Xiaomi dowiedziałem się ze strony wpworld i zamówiłem Mi4, żeby zainstalować Windows, ale nawet nie spróbowałem. MIUI jest OK. Powoli się przyzwyczajam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Redmi2 napisał:

No ja nie miałem lumii ale zawsze mi się podobały, a win 8.1 na laptopie i Pc sprawują się idealnie a win10 na tablecie super sprawa. Andka wywaliłem z tableta.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Zainstalowałeś Windę na andkowym tablecie? Jakim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2016 o 11:25, Tomasz Petrycki napisał:

Jakie masz to Mi 4C? Ile pamięci, kolor? Co tak strasznie Cię wkurza, że chcesz zmieniać?

Mam go w kolorze szarym wersja 32gb ale dostępne mamy zaledwie 25gb bo resztę zajmują partycje systemowe itd. . Co do zasięgu jest dużo lepiej niż w iphone którego wcześniej używałem.Ale już zaczyna mi brakować pamięci . Bateria trzyma lepiej niż w iphonie ale przy mojej ilości telefonów starcza od 6-18.

Główne wady dla mnie w porównaniu do redmi note 3pro :
-brak karty pamięci
-troszkę słabszy dotyk
-brak czytnika linii papilarnych gdy na co dzień musimy używać hasła powyżej 8  znaków. (Nowe wymogi u mnie w korpo.)ale  da się to obejść używając miband
-bateria
-gniazdo usb typ. C gdy rozładuje Ci się telefon to prędzej wśród znajomych znajdziesz kabel od iphone lub micro usb . W tym przypadku proponuje zakupić większą ilość kabli i dać żonie do torebki jeden.A resztę pozostawić według uznania. Ja sam kupiłem 5 kabli. 2 poszły do rodziny, 1 do auta,1 do pracy, 1 do żony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...